O dva mesiace sa začneme pokúšať o drobca

dori2
1. mar 2012

caute vsetky, ktore netrpezlivo ocakavate, kedy uz pride ten mesiac, v ktorom sa zacnete pokusat o drobca. takychto tem je tu uz moc, ale nechce sa mi citat vsetky prispevky. Chcem sa tesit s tymi, ktore rovnako cakaju ako ja. UZ O DVA MESIACE!!!!!! nech su rychlo za nami. aj vy sa tak tesite? ako si "kratite" cas? 🙂

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska drzim teda palce ja musim cakat aspon cca 2 az 3 mesiace ani neviem kolko lekar mi nic nepovedal iba nak sa zastavim po prvej mrche od zakroku tak sa potom opytam.neviete dievcata odporucit perfektneho gynekologa v Bratislave kt.ma v ambulancii vsetko dokonca aj 3D sono.So svojou som neni velmi spokojna aj napriek tomu ze uz som mohla mat minimalne za sebou 4tyzdne od zakroku.Zacala som spinit tak som bola na pohotovosti kde mi dali duphaston a kludovy rezim.Potom som bola u svojej postup bol ten isty oa kontrola az o 4 tyzdne.Na dalsi tyzden som jej volala ze uz krvacam a ona ze to je v poriadku nak len kludne odpocivam ze to je normalne 😠 samozrejme krvacanie mi prestalo asi o dva dni.Tak uz som to neriesila doteraz sa zato obvinujem ☹ Znovu som zacala spinit den pred kontrolou tak som jej volala a ona ved pridite zajtra ako sme dohodnuty tak som sa uz rozplakala do telefonu a tak povolila ze mozem prist este ma sicezdrbkala ze preco placem ze nak nepanikarim.A po vysetreni mi povedala ze nevidi akciu srdiecka bola som uz v 13 tyzdni a pld bol velky do 9 tyzdna.V nemocnisi sa cudovali ze preco som nemala poradnu kazde 2 tyzdne ked som krvacala no ale to uz je jedno 😠 Tak preto ak viete poradit gynekologa budem vdacna

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass jezis to mi je strasne luto ☹ Ale takyto podobny pribeh prezila moja kamaratka nedavno.Takze si viem priblizne predstavit ake to muselo byt strasne pre Vas.S tym gynekologom Vam velmi neporadim ale skusala ste take tie centra ako su Helios v Martine alebo a Gynpor na Sliaci.Urcite to mate tam aj v BA niekde.Viete ja som zo Ziaru nad Hronom to je od BA asi175 km,takye vam neviem poradit ale ja som bola teraz na tom Sliaci a vyborny pristup aj vsetko ako keby sombola uplne v inom svete.Skuste aj vy nejake taketo centrum oni sa zaoberaju aj beznou gynekologiou aj ohladom tehotenstva.

vinifred
2. mar 2012

..jé,a ja by som chcela vedieť kde to budete robiť,ako často ,v akej polohe a či bude aj predohra,ale pôjdete rovno na vec..šup,šup,sem s tým.. 😀 a aby som prispela aj "múdrou radou"nôžky pekne hore.. 😀

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska tak pri prvom som chodila do iscar centra ale uz teraz som tam vraj nepatrila teda lekarka co ma tam mala mi kazala prist na ine miesto kde este dodatocne ordinuje a to sa mi teda vobec nepacilo pretoze to bolo priamo v nemocnici a ked mi chcela robit sono tak to som musela ist na uplne ine miesto teda do inej casti mesta no hroza tak som si nasla v mieste bydliska ale ani toto teda nieje ono☹

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass jaj no to je mi luto.Tu v Sliaci maju vsetko ako fakt,skoda ze tam nemate nic take v okoli.Neviem velmi poradit ako co.Ale prajem Vam skore snazilkovanie dotiahnute do najkrajsieho konca 🙂

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska no nieco teda asi vymyslim urcite tu v BA sa nieco lepsie najde su tu vela sukromnych klinik tak uvidim pojdem este na kontrolu ku svojej a potom si zacnem zhanat niekoho noveho.inak ja povodne pochadzam z V.Krtisa ale o slici som este nepocula zeby tam bolo nieco specialne to tam musi byt nove nie?

martuska75
2. mar 2012

Hovorí sa, že ked chce BOH potrestať smrtelníkov tak vyslyší ich prosby. 😉 😉 😉

zuzananina
2. mar 2012

@vejvass je mi to velmi luo viem ake to je lebo ja som to iste prezila koncom novembra.... len mna si so spinenim a krvacanim nechali v nemocnici ked som sla na pohotovost aj ked sa snazily ale nechali ma len na pozorovanie a nasadili klud.rezim ani s postele som nemohla výnsť a dali mi tabletky duphaston a nejake injekcie a zabralo to asi na tri dni a potom to iste stale krvacane az po tyzdni a pol som o to uplne prisla...

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass viete co ja vam neviem ale tak je to tam nejakych 5-6 rokov uz asi

zuzananina
2. mar 2012

@martuska75 to je presne napisane a je to asi tak.....

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska Sliac som myslela 😉

martaniana
2. mar 2012

Ahoj, my sa ideme konečne od teraz od marca pokúšať o baby, tiež mi to strašne pomaly ubiehalo posledné mesiace 🙂

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass ako Sliac dedinu alebo Sliac gynpor?

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska ty mi vykas tak to nemusis este nie som az tak stara este som stale v 20 😉

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska no myslela som dedinu ja uz byvam v Ba asi 8 rokov tak domov uz tak casto nechodim

vejvass
2. mar 2012

@martaniana ahoj tak super drzim palce a preco ti to pomaly ubiehalo musela si tiez kvoli niecomu cakat?

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass Ale Sliac je uz dlho ved tam su aj kupele 🙂 Je to take male mestecko ale je su tam kupele aj tento Gynpor a ani neviem co vsetko 🙂

vejvass
2. mar 2012

@zuzananina Ahoj je tomu len 2 tyzdne ale uz som v pohode teda aspon myslim no asi to tak malo byt.A vy teraz ako este sa nesnazite alebo date tomu viac casu?

martaniana
2. mar 2012

@vejvass ahoj áno, bola som očkovaná proti kiahňam a musela som čakať 3 mesiace od očkovania a potom som zas brala antibiotiká..tak konečne hádam prišiel už ten ideálny čas 🙂

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska 🙂 ano ano ano Sliac je tam dlho to viem len som si myslela ze ten Gynpor je niekde inde ked si sa ma opytala ci myslim dedinu alebo gynpor.Cize gynpor je v dedine Sliac ano? 😉

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass jj ano priamo.Smerom na kupele.To je aj jednodnova chirurgia 🙂

zuzananina
2. mar 2012

@vejvass tak my sme sa nesazili do teraz nejak už som sa stoho dostala lebo do raka som prisla takto o dve babätka.... teraz chodime po vysetreniach mna v pondelok ckaju posledne na hematologii a potom už len cakat na vysledky s genetiky ... ale sme si povedali ze planovat nejak nebudeme ked to bude mat prist tak to pride samo .... aj ja som myslela ze som stoho po mesiaci vonku ale este to bolelo aj ked sme to nedavali na javo.... tak uvidime ako to bude po prvom potrate som vlastne otehotnela az po roku tak teraz uvidime

vejvass
2. mar 2012

@martaniana tak drzim palce aby sa nam to vsetkym co najskor podarilo 🙂 Ja uz som kiahne mala a teraz ich mal prave aj moj 5 rocny syn lenze moj manzel ich este nemal ale zatial ich ani nedostal tak dufam ze ani nedostane ☹
Vravi sa ze ak nedostanes kiahne do 30 tak ich uz vraj ani nedostanes ale tak to je iba mytus

martaniana
2. mar 2012

no ja som sa bála aby som náhodou v tehu nedostala..kedže je to nebezpečné, tak som sa radšej zaočkovala, kedže pri prvom som o tom ani nevedela že je to nebezpečné..tak dúfajme že sa nám čím skôr podarí, pri prvom som otehotnela hneď prvý mesiac, tak uvidíme 🙂

vejvass
2. mar 2012

@zuzananina tak to mi je strasne luto ze si si s tym musela prejst uz 2x tohoto sa bojim aj ja ze sa nam to zopakuje.Ja uz si vravim ze nieje umenie otehotniet ale donosit zdrave babatko.samozrejme najhorsia kombinacia je ze sa nedari ani otehotniet a nakoniec uz ked horko tazko sa to podari tak to takto smutne aj skonci 😖 Ja som zatial v pohode ale este som Pn uvidim ked nastupim do prace tak tie otazky a vypytovacky neviem ci to zvladnem bez slz este sa neviem ani s rodinou o tom porozpravat osobne alebo cez telefon pretoze asi by som plakala ale cez nett to zvladam docela hrdinsky 😉

zuzananina
2. mar 2012

@vejvass no to ano ja ked som prekonala to prve som bola lepsie na tom ako pri druhom a este sem tam aj teraz mi je stoho do placu a ked sa niekto na nieco ohladom toho opyta ale musime ist dalej zivot pre nas nekonci

vejvass
2. mar 2012

@zuzananina mas pravdu aj ked uz pri dalsom potrate by som sa asi zrutila ja mam aspon uz jedneho anjelika pre kt.sa nemozem polozit musim byt silna.Tak drzim palce a sup sup do snazenia ja musim este chvilu pockat teda hodnuuuuu chvilu pockat ☹ Ale vydrzim 🙂

zuzananina
2. mar 2012

@vejvass no tak pravdu aj ja mam dvoch anjelikov doma pre ktorych musim ist dalej, tak oni ma hnali do predu a aj priatel toho keby nebolo a aj deti tak neviem ako to zvladzem..... 🙂 no my tiez si muime este chvilku pockat pokial budu vysledky

vejvass
2. mar 2012

@zuzananina mozem sa opytat kedy si mala povolenie sa znovu zacat snazilkovat po potrate teda neviem ci si podstupila aj zakrok kyretaz lebo ja ano ono to je dlhsie hojenie ako pri spontanom potrate kedy nieje nutny zakrok.A tiez ste mali po zakroku az tak dlho zakas sexu 6 tyzdnov?Vsak to je tak dlhooooo 😉

zuzananina
2. mar 2012

@vejvass no tych 6 tyzdnou aj my vlatne do prvej mrchy a snazenie pri prvom mi povedali minimalne 3 mesiace a bola som na kyretaži pri obydvoch potratoch a teraz doktor mi povedal aj po prvej mrche mozem že cim skorej tym lepsie len my cakame lebo nas poslal na vysetrenia a testy tak cakame na vysledky takze ja aj splnim to ze az po troch lebo už je tomu tri mesiace a este sa nesnazime nejak cakme na vysledky a potom sa uvidí