Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Občianske združenie Prima - drogy, alkohol, bezdomovectvo a prostitúcia

nikolet_89
21. feb 2013

Ahojte mamicky aj nemamicky 🙂 Chcela by som Vam vsetkym dat info, ze existuje centrum, ktore sa zaobera mladymi ludmi ohrozenymi drogou. OZ prima je nezisková organizácia poskytujúca pomoc užívateľom drog. Jej hlavným záujmom je minimalizácia zdravotných a sociálnych rizík spojených s užívaním drog. Aktívne vyhľadáva jedincov v teréne. Predovšetkým ide o úspešnú prevenciu infekcie hepatitídy, HIV a iných infekčných prenosných chorôb. OZ Prima poskytuje aj poradenstvo. V kontaktnom centre pre Vás ponúkame teplý čaj/kávu, malinovku, rady právne i lekárske a poskytujeme aj samotnú výmenu infekčného materiálu za čistý nepoužitý (alkoholové tampóny, filtre, inj striekačky, kondómy, leukoplasty, ascorbín a mnoho iných...) Nachádza sa v Bratislave.

“Harm Reduction” - redukcie škôd spôsobených s užívaním drog,
primárnej prevencii,
minimalizácia zdravotných a sociálnych rizík spojených s užívaním drog a prostitúciou,
prevencia šírenia HIV, hepatitídy a iných infekčných ochorení,
motivovať klientov k menej rizikovému užívaniu drog a bezpečnému sexu,
nadviazanie kontaktu s cieľovou skupinou a motivovať ich pre postupné zaradenie sa do majoritnej spoločnosti.

Ja sama som streetworkerka v tomto združení tak, ak by ste mali iné otázky prípadne by ste poznali niekoho, kto má problém z užívaním drog kľudne píšte sem, alebo do súkromnej správy naši klienti sú anonymný.

Ďakujem
link: http://www.primaoz.sk/prima-obcianske-zdruzenie

nikolet_89
autor
21. feb 2013

Článok nájdete aj v aktuálnom čísle Plus 7 dní čiže č. 8...kúsok z neho je tu: http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/era-klasi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli