"Oblbováky" výrobcov a predajcov

boise
25. nov 2011

Ahojte maminy. Zakladám túto tému, aby sme si navzájom vymenilii skúsenosti, kto ako naletel akému obchodníkovi, aby sa ostatné vyvarovali rovnakej chyby ako my. Prípadne sem vkladajte "akcie", ktoré akciami ani nie sú, pretože sa to dá v takej alebo nižšej cene kúpiť niekde inde...Aby to nebolo len negatívne, kľudne vložte aj niečo, čo sa naozaj oplatí a oboznámte o tom čo najviac maminiek, keďže doba je hnusná a človek počíta každý cent 😉

Pred týždňom som objednala synovi na narodeniny knihu "Moja druhá knižka" ( http://www.littera.sk/index.php?action=obchod&s... ). Keďže máme doma knihy Moja prvá knižka a Moja prvá knižka- slová ( http://www.knihypredeti.eu/kategoria/knihy-pre-... ), potešila som sa a objednala ju. Dve predošlé knihy sú totiž super, a malému sa veľmi páčia. Včera ma však skoro porazilo, pretože kniha ktorá mi došla je navlas rovnaká tej, ktorú už máme - Moja prvá knižka- slová. Akurát vymenili "obal" a zmenili popis ku knihe. Takže knihomilné maminy, ak natrafíte na túto knihu a budete rovnako nadšené novinkou v našich kníhkupectvách, nedajte sa pomýliť, možno ju už máte doma, len v inom vydaní... 😅

fialkaa
25. nov 2011

@boise dobra tema. to s tym tescom potvrdzujem. teraz maju akciu, ze 25 percentna zlava na hracky. tak som si povedala, ze schvalne pozriem, kolko by ma teda v Tescu stal autobus z Lega, ktory dostane maly pod stromcek. ja som ho kupila cez net za 20 eur plus dovoz domov zadarmo. mile tesco ho ma po zlave 25 percent za 24,90. to pred zlavou musel stat okolo 30 euri.....
a este ma stvu obchody, ktore maju aj webove stranky. vyhliadla som si rukavnik na kocik, stoji vo vacsine webovych obchodov 8,50. hovorim si, ze ked byvam v BA, usetrim na poste, vacsina obchodov je predsa aj tu, urobim si s malym vylet a pojdem si ho kupit osobne. no tak v jednom sice mali rukavnik, ale nie tu znacku, ktoru mali na webe, mali inu a stal skoro 30 eur. v dalsom obchode mi povedali, ze teraz nemaju, ale mi ho objednaju. a ja ze cena je tych 8,50? nie, 9,50. ano a preco, na webe ho ponukate za 8,50. hej, ale musime ho objednat, takze platite postovne. tak som sa na to vybodla, objednala som z webu, budem ho mat za tu istu cenu a postarka mi ho donesie az domov.

mirka32o
25. nov 2011

Aby tu len tesco nevyzeralo ako jediný odrb sveta, ja nemám pekné slovo na jednotu. Kúpila som 3 páry párkov, ktoré si bežne kupujem v metre, ale pre 3 páry na raňajky nepobežím do metra. Všetko mi nablokovali správne, sena a hmotnosť sedela. Vybalím ich, ale až nás oči štípali, čo tak smrdeli a zo spodu boli zelenkavé. Tak som sa vrátila do toho obchodu a povedala som predavačke, čo za párky predáva. A ona na to, že práve teraz mne načala nové balenie a spotreba je až do 13teho. A to bolo ešte len 27meho pred mesiacom v spotrebe. Museli do skladniť niekde teple alebo čo. Inak si to neviem vysvetliť. Nakoniec som sa jej spýtala, že či to chce skutočne predávať až do toho 13teho. Povedala: No jasné, to ešte predá. No hnus. Aj ona musela z toho balenia cítiť ten zápach.

benne
25. nov 2011

na obranu tesca 😅 cez víkend mali akciu na hračky 20% aj na tie, čo už v akcii boli.. kupila som kuchynku za 28 (rozrátala som na celu rodinu 😝 ) a je to stále lacnejšie, než ked som ju pozerala cez net 😉

boise
autor
25. nov 2011

@mirka32o 😕 😕 😕 no fuj

boise
autor
25. nov 2011

@benne no ano, ved ja som tam to duplo kupila v tej plastovej krabici za 17e, to je dobra cena ked kukam na net 😅 a mali ze 50% zlavu uz vcera na tie hracky, ne 20 😕

sante81
25. nov 2011

ja som pred rokmi robila v potravinách a bezne sa stávalo že ked sa niečo predávalo pomenej, stačilo vytasiť cenovku akcia a napísať čiernou fixkou pôvodnu cenu a ludia kupovali. od tej doby nekupujem ani salaty na váhu, a ani ziadne vyrobky v obchodnych retazcoch, ale v masiarstve, lebo keby niektorí ludia vedeli čo kupuju, tak by sa im zaludok otáčal.
v tescu sa oplatí nakupovať ked je 50% zlava na detsky tovar, u nas to byva tak raz za 3 mes, nakupim vtedy do zásoby veľa, a aj ked miniem viac penazi, tak sa to odrazi na kvantite. teraz maju jeden pekny pulovrik, stojí 11e, počkám si ked bude za 5,50 🙂

benne
25. nov 2011

@boise ja hovorím o víkendovej akcii na hračky v akcii

boise
autor
25. nov 2011

@benne som nevedela ze mali vikendovu, mam tesco sice pod nosom, ale nejak to nesledujem...len vcera som si vsimla ze je 50% akcia, je aj na vianocne ozdoby, svokra tam nakupovala gule a cojaviem co, tak som zasla medzi hracky...

sante81
25. nov 2011

a bezne sa mi stávalo ked mi krajala u masiara predavačka sunku a prídem domov, a tam kus nejakého konca. tak som si na to už davala pozor, sledovala som ju, prídem domov a zase koniec salámy. a prisla som na to že ona to už ma nachystané pod papierom a len to tam šupne, tak som jej raz z chuti vynadala, rad zakaznikov za mnou, dala som si aj veducu zavolať, na obranu hovorila že aj koniec sa musí predat, tak som jej povedala nech si ten koniec nakrája domov pre rodinu. pozdravujem kozu zo supermarketu v partizánskom na sípku

benne
25. nov 2011

@boise 50% je na všetko? hračky myslím.. dnes som bola v tescu a na dekorácie je akcia 30% u nás, nie 50

boise
autor
25. nov 2011

@benne 😕 😕 no ja to kaslem, 50% bolo vcera na vsetok vianocny tovar, teda ozdoby, stromceky, dekoracie...a 50% bolo na hracky co maju ako vianocne tam vystavene...lega, babiky, auta velke... 😕 uz nechapem teraz co robia 😠

benne
25. nov 2011

@boise pokoj.. nie je tesco ako tesco, ceny aj akcie sa líšia podľa okresov, predajnosti, záujmu... to je v poriadku, s tým sa viem vyrovnať 😅

bejbypd
25. nov 2011

Tiež sa zastanem Tesca,my v Pd máme dve a je večný problém,že prečo v letáku mali to a to a tu to nemali.No lenže jedno je hypermarket a druhé supermarket nie vždy sa akcie vzťahujú na obidve a je pravda aj to ,že sa to líši podľa okresov a bla bla.A zase si myslím,že voľakedy keď existovala akurát tak jednota tak ľudia boli so všetkým spokojný a teraz?Prídu v sobotu o deviatej večer do tesca a pýtajú teplé rožky?!Osobne by som bola kľudne za keby boli obchody v nedeľu zatvorené a bol by pokoj lebo ľudia už nevedia niektorí čo od radosti.

boise
autor
25. nov 2011

@bejbypd tak to by nevadilo ani mne, ja nakupim kludne len cez tyzden, v case od 08:00 do 18:00...ide mi len o to, aby nebol spotrebitel neustale oblbovany 😉

locko007
25. nov 2011

Ja som asi pred pol rokom kúpila synovi v tescu knihu o zvieratkách aj zo zvukami zvieratiek. Cena bola super 7 Eur.Tak sme ju chceli kúpiť ešte pre neterku, aby sa decká nebili, ale už nebola. Nedávno som ju videla v ich akciovom vianočnom letáku. Že super cena 13,49 Eur. 😲

och
25. nov 2011

ahojte pridávam Tesco má v akcii Smoby kuchynku Tefal v akcii za cca 59 eur, týždeň pred akciou som ju kúpila v tom istom Tescu za 54 eur 😀 😀 😀 😀 som sa nasmiala 😀

sssimi
25. nov 2011

Baby ja mám 3 roky praxe v Bille a rok v Tescu. Zažila som zlelené vajcia v šalátoch, striekanie paradajok biolitom, aby na ne nešli mušky, prebalovanie x-krát prebalovaných lepkavých smrdlavých syrov, aby sa prelepila etiketa a podobné. Samozrejme vycapiť na tovar akciu, ktorá okolo akcie ani nechodila bola v oboch obchodoch.
Mäso chodím kupovať radšej do mäsiarstva, majonézové šaláty radšej nekupujem a ak, tak iba v zime ako aj jogurty (nedávno som prvý krát kúpila dcérke pribináčika). Že veď mala už 2 roky, tak jej teda dám. Koniec záruky bol asi o mesiac a v jogurte na vrchu veľká vrstva plesne. Jogurt bol neporušený! Ktorvie koľko im trvalo kým ho vyložili z kamiona do skladu a ktovie koľko ešte stál pred chladiacim boxom..... Viac ani nejdem písať, aj tak mi nič iné nezostáva a aj tak tam chodím nakupovať....
Aha a ešte taká pikoška. Môj ujo robil na kamione, pri výkladke pre Haribo im dorazil kamion. Keďže chlapík chcel ušetriť naftu, tak vypol chladiace zariadenie. Vraj keď to otvorili, tak v tých surovinách boli miliony červíkov..... A hádajte čo s tým spravili??? Od vtedy neznášam želatínové cukríky......

bejbypd
25. nov 2011

No to je druhá vec treba si na to dávať pozor lebo jednoducho sa to deje všade takéto oblbovania.Ja si tesco nijak nezastávam preveľmi ja som omnoho nespokojnejšia s jednotou kde si pani predavačky stále myslia,že žijeme v komunizme a len od nich závisí či mi dajú pekné mäso 😀 Keďže u nás v jednote mali dlho len vozíky žiadne košíky nákupné a keď bola malá ešte babatko tak som si nezobrala vozik lebo kočiar a vozík sama tlačiť no neviem neviem.Samozrejme tým pádom oni nemohli do pokladne nahodiť číslo vozíka lebo som žiadny nemala.Tak im vravím este ospravedlnujuco ze nehnevajte sa ale neviem ako by som to s tým kočiarom aj vozíkom že sak nech nahodi cislo z hocjakého voľného vozíka.A Tetuška na mna zacala doslova vrieskať že čo si o sebe my mamičky myslíme,nech si to zariadime ako chceme,oni sa nám teda vtedy konkretne mne ako zákaznikovi nemajú čo podriaďovať...a keďže ja si nenechám tetuška si odo mňa vypočula také veci,že si ma musí doteraz pamätať...

locko007
25. nov 2011

@sssimi Prebohaaaa...

maca_p
25. nov 2011

@sante81 konce nesmu predavat. moze sa ta opytat, ci ho chces a da ti ho zadarmo, alebo si ho zoberie domov 😀 . aspon u nas to tak v jednom mäsiarstve je. inde som sa s tym nestretla, takze sa to vesele predava...

a este jeden k tesku, ked uz som pri salamoch, chcela som sunku, p. predavacka videla, ze som tam s deckom, tak mi naznacila, ze nie je najcerstevejsia a odporucila mi inu. raz som tiez kupila gombasecke parky a ani mm ich nebol xchopny zozrat, nemozem pri tomto vyrobku povedat, ze zjest, lebo to bol totalny ekrazit 😠

mimochodom, nezdaju sa vam hnusne tie salamy a sunky z hypermarketov? ja som si uz hadam 100 x povedala, ze tam nekupim, ale nie vzdy mam cas s dvomi detmi behat po obchodoch. ked robim chlebicky, vzdy kupujem v maloobchode, tam je aj na tensie nakrajana salama/sunka - mne osobne to viac chuti.

sante81
25. nov 2011

@sssimi a olejovali ste aj salámy ktoré boli také zosuverené? davali ste do bryndze mlieko aby bolo toho viac? namačali ste zošuverené párky do vody a po ich vytiahnutí boli ako nové? do salatu sme pridavali kusky zbytkov salam a do tresky smotanu aby bola redsia. ked si na to pomyslím, chce sa mi grcať, do potravin by som sa nikdy nevrátila

boise
autor
25. nov 2011

@maca_p ja sunky kupujem vakuovo balene, tie rakuske...drahe, ale ked otvorim, daju sa jest aj na druhy den bez toho aby smrdeli a divne sa lepili...na tie sunky a salamy na vahu v hypermarketoch som uz davno zanevrela 😅

katy1979
25. nov 2011

@sssimi si robis prdel s tymi cervikmi??? fuj mne je zle uz len pri tej predstave

benne
25. nov 2011

@maca_p hrubé krájanie mi veľmi prekáža v tescu a dobrú salámu som ešte v kaufe nekúpila.. takže áno, nezdajú sa mi chutné 😅

a konce sa u nás predávaju veselo a normálne v obchodoch

maca_p
25. nov 2011

@bejbypd u nas su tiez taketo predpotopne jednoty. pri pokladni si musis vypytat cislo, ked neberies velky kosik. tiez som sa tam 1x s kocikom bez cisla nafrflala. predavacka mi povedala, ze ziaden chlap im tam tak nefrflal ako ja 😀 . ale uz by mohli zrusit tento predpotopny system ...

boise
autor
25. nov 2011

je mi zle z vlastnej temy 😀 😀 😀

martinkatinka
25. nov 2011

ahojte... tak aj som tri dni čakala, kým precenia tovar v tescu 😀 Mali mať akciu 30 percent na pyžamká , tri kusy v balení, pri tovare info, že 30 😀 percent dole a keď som si to ťukla na "pípatku", tak tam stále povodná cena 11 eur.. čakala som, čakala a na tretí deň to konečne precenili, ale nedali novú cenu na tovar, dalo sa to iba na tom "pípatku" zistiť.... Tak sme sa dočkali a kúpili pyžamká 😀

sssimi
25. nov 2011

@sante81 ale zase ti to dalo to, že vieš čomu sa máš vyhýbať. Ja som docela za tieto skúsenosti vďačná, hlavne teraz keď mám dieťa. A veru radšej si nasadím čo kedysi som považovala za zbytočné sa okolo toho obháňať, keď v obchode si to môžem kupiť.

@katy1979 bohužial. Ja som našťastie tiež pri tom nebola, ale toto sa ani nedá vymyslieť.....

ani3012
25. nov 2011

ale zaujímavé je,že keď idem nakupovať do malého obchodu súkromníkovi,tak miniem menej aj keď to tam majú drahšie 😀

mirka32o
25. nov 2011

@sante81 tvoja dušamusí byť už taká dobitá od tvojho svedomia. Dobre, že nás na takéto veci upozorníš.