Oblečenie zo second-handov. Aký máte názor?

bzuco
5. feb 2008

maminy, aký máte názor na kúpu oblečka zo sekáčov? nakupujete alebo by ste oblečenie v sekáči nikdy nekúpili.
ja ak nájdem pekný kúsok za babku, neodolám
a pravidelne sledujem MMB 🙂

gucz
18. dec 2008

to s tou bundou by nahnevalo aj mňa, ale ja veci drahšie ako 500 korún nekupujem z bazárikov, to si radšej kúpim v kamennom obchode, kde mám možnosť si to omrknúť. A ak mi aj príde nejaká nekvalitnejšia vec povedzme za 300 korún, tak čo už, však sa svet nezrúti. Nekupujem tam veci na parádu, ale na bežné donosenie po dome a na hranie sa vonku

sassi
18. dec 2008

aj nakupujem len do 300,-
drahšie sa bojím
teda kupila som fusak, ale nešťastie som bola až prekvapená, v akom dobrom stave bol 🙂

stvura
19. dec 2008

Ja radsej nakupujem a tiez osobne predavam cez bazare na internete, i ked som uz malemu kupila dve bundicky v sekaci. Dost sa mi ale nepozdava ze beru satsvo z anglickych charit, kde toto satstvo stoji mech nejakych 5 libier a tu potom predavaju kus za minimalne 100 korun. Takze super si privyrabaju...

bzuco
autor
19. dec 2008

stvura...to fakt,????

inak fakt v tých sekáčoch už robia riadny biznis 😒 😒 😒 😒 😒 ...kde sú tie ceny za "babku"....ked tričko bolo po 20,-, nohavice cca 50,-...a pekné, žiadne handry....nie je tomu tak dávno ☹

ivulik007
20. dec 2008

ja som zo "sekáčov" trošku sklamaná. Niektoré veci, na ktorých naozaj vidno, že sú riadne obnosené /majú kopec žmolkov, sú vyťahané, vyblednutá farba a pod./ mi pripadajú vzhľadom k svojmu stavu predražené. A to že sú značkové v tom prípade vôbec nezaváži. Aj nedávno som zháňala nejaké veci pre dcéru a len tak zo zvedavosti som zašla aj do sekáču. Mali tam všelijaké značkové tričká, ale vyzerali hrozne. Príklad - jedno stálo 120 sk. To som si rovno povedala, že za takú cenu si kúpim nové.
Tak sa mi vidí, že kedysi to bolo lepšie, dnes sa mi tam moc nakupovať neoplatí. Ale ako sa hovorí - česť výnimkam.

riskokatka1
20. dec 2008

ja v sekáči občas niečo kúpim,ale veľakrát je suma príliš vysoká na to,v akom stave je oblečenie.Teda napr.topánky by som v sekáči nikdy nekúpila a ani spodné prádlo.

sassi
20. dec 2008

použite spoďáry ... no fuj 😝 😝 😝 a to aj niekto kupi???
u nas spodne pradlo nemaju, akurát som videla plavky ... 😝

bzuco
autor
21. dec 2008

sassi...u nás bežne...podprsenky, nohavičky, ponožky, pančuchy 😝 😝 😝 😝 😝

sassi
21. dec 2008

pančušky aj u nas, ponožky neviem
ja pribalujem ponožky zadarmo ... neviem aku sumu by som za to mala pýtať 😀 ale len miminkovske 😉

a nohavičky 😝 to teda ani nekupujem, ani by som nikomu cudziemu nedávala
take super zachovale malo nosene po dcere som kedysi dala kamoške, že ak jej to nevadí... a ak ano, že nech vyhodí

ale dospelácke ... 😒 😖 😝 🤐 😕

mukky
21. dec 2008

Ahojte,na zaciatok Vas chcem pozdravit,ja mam to stastie,ze mam svagrinu v Chorvatsku,tam je textilka,siju tam oblecenie,vsetko mam od svagriny ma dvoch chlapcov a tretie babo na ceste,je to tam za lacny peniaz,krasne veci a kvalitne...do teraz som usetrila min.10 OOO,som jej velmi vdacna,vzdy mi posuva veci,ale aj ja zajdem obcas do sekacu na sidlisku u nas,mila obsluha a pekne aj znackove veci...nie zeby sme my mamky na detoch setrili,ale vieme ako rastu rychlo,ako pogrckaju vecicky,a usetrene peniazky minieme napr na hracky no nie 😉,niesom rasista ale ja vietnamcom zarobit nedam,jednak som u nich robila anapr.riflovu bundu predavaju po 5oosk,a kupia ich po5o sk,viem o com hovorim,a kupou tychto veci podporujeme pracu deti,ktore vo vietname a cine tieto veci siju a maju aj okolo 6rokov ☹ ,no ale nie kazda mamka ma na vyber...A este vas chcem upozornit na znackove veci predavane na bazarikoch!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,samoyrejme neplati to o vsetkych veciach...chodim na ukrajinu a tam je povolene predavat napodobeniny originalov,nie su v unii tak preto,vyzeraju ako ynackove ale nie su,vidno to podla visaciek,kupite ich velmi lacno,no kvalita este neviem presne,potom poviem 🙂,ahojte

mukky
21. dec 2008

jaj,tie hrubky,ponahlala som sa no uz tu nikoho niet 😖

mukky
27. dec 2008

Ahojte,tak uz sa asi nakupujete.......a nemate cas 😀

mukky
30. dec 2008

Ahojte,myslela som ze v obchodoch budu po Vianociach nejake super zlavy na detske oblecenie,ale bola som nemilo prekvapena ze nic take som nevidela,tak pojdem pozriet do second handu,potrebujem nieco najst... 😒

sassi
31. dec 2008

ja som bola na zlavy v Kenvelle
nakupila som krásne
malemu bundu z 900 na 480,- ale už som vzala na 4 roky, ma sice pridlhe rukavy, ale može nosiť a bude aj na dalšiu zimu
a tiež som kupila aj v TESCO, ale bola som hned 26-eho ráno a to ešte mali pekne vecičky
nakupila som rifle, mikinu, dcere pulover, vestu

a ešte sa chystám po novom roku do Ostravy do AVIONU

penelope10
2. jan 2009

mukky
je mi tažko sa vyjadriť k tovaru, ktorý si kupila,
veci na UA su lacne nie koli tomu, ze su napodobeniny ale pre clo...
tak napr. mikina adidas sa da kupit za 600 -800 Sk
V NáKUPNych centrach je to za 2000 a vyššie 🙂
V USA tie mikiny tiez nestoja 2000,- Sk ale 600 aj menej 😉

Pisem to zo skusenosti nie z pocutia 🙂

mukky
2. jan 2009

penelope ahoj,no ja chodim na ukrajinu do dediny do domov,kde ludia predavaju napodobeniny,alebo mam veci z trhov ke su to tiez napodobeniny,ale su ako original,no ta kvalita je trosku ina,to vidim uz aj na kabelke a mikine 😀 ,no a podla vysaciek to je vidno tiez.Ja si s manzelom kupujeme veci v obchodoch casto znackove ci v Rakusku a vysacky su rozdielne o dost aj kvalita a cena.No ale samozrejme na ukrajine v obchodoch sa predavaju originaly,to ano.Tam mas obrovske trhy ako napr.v Polsku,..Napr.mikiny nik.,adi..s,reebo...puma na mna ma vysla jedna po 230 sk,tricka clima cool 150 sk,kabelky nike tusim do 200sk,botasky 200sk,atd 😀 a niektore oblecka co mam aj ja vidim ze predavaju kocky na mimibazaroch,a su tiez z Ke,tu je to uz pomaly narodnym sportom v Ke tam chodit 😀 a nakupovat a kazdy tu skoro chodi v "znackovom"ahoj a pekny den

mukky
2. jan 2009

ale ja zostavam verna aj dobrym second handom 🙂

mukky
3. jan 2009

kuk,nikto?Neviete mi poradit,potrebujem kupit sportovy kociar,najskor zo second-handu,asi aka cena je dobra,to asi zalezi od stavu...no myslim ze viac ako 4oootis nedam...

sassi
3. jan 2009

aj od stavu, aj od značky ...

mukky
3. jan 2009

ano,aj od znacky 🙂,ale myslim ze ten kociar asi kupim skor z obchodu ako zo second-handu,bude mi ho treba asi aj na take 2 roky,a lepsie je hadam mat este nanho zaruku...

mukky
3. jan 2009

Ja som minule odniesla par kuskov oblecenia tiez do second-handu,povedala som ze nech da majitelka nato len take symbolicke ceny,ved su aj mamky ktore su na tom zle financne,ci maju vela deti,mne staci si polepsit aspon na ten nejaky jeden Nutrilon,no ale niektore ceny su aj v sekacoch riadne prehnane 😢

sassi
3. jan 2009

mukky a na bazarikoch si neskusila predávať?

ja predavam na mimibazare a babybazare

a športovy kočík sme my kupili CAM APOLLO za 3400,- ... sice pred 5 rokmi, ale aj tak si nemyslím, že by ovela zdraželo
to maš tak ... športovy kupiš nový aj za 2000 aj za 15.000 (napr. Concord)
ide o to, či chceš vyvaliť tolko koru n za značku a radšej kupiš značkovu jazdenku
alebo chceš nan zaruku a to s aradšej oplatí kupiť v obchode nejaký lacnejší
ved ked kupiš novy - možeš za polku potom predať 😉

ale občas sa da kupiť kočík používany 6 mesiacov alebo rok a teda ma ešte zaruku
ja by som kupovala používaný kočík len s osobným odberaom, aby som si ho poriadne mohla pozrieť

mukky
3. jan 2009

ahoj a ake mas tam meno ci ide nech sa pozriem 🙂 Ja aj potrebujem predat kociar Chicco pouzivany len vanicku 6mesiacov,trojkomb.a v sekaci mi asi za neho daju malo,kedze aj oni si beru percenta ☹ a potrebujem len sportovy si kupit.inac ja sa bojim kupit vecicky z mimiba....atd lebo aj sestra mi objednala kolotocik a kocka sa vyhovara uz pol roka 😠 tak ja mam plno veci po svagrine alebo idem do sekacu,tam je to iste 🙂

sassi
3. jan 2009

no ja takúto zlu skusenosť nemám - a kupujem aj predávam, lebo mam 2 deti - dcerua potom syna - takže vela "vyrastených" vecičiek sa nazbiera

ale stane sa 😠
potom na to doplatia tie poctive predavajuce

meno maš IP

mukky
6. jan 2009

a ako Vy ,ostatne maminky...ake mate skusenosti so sekacmi?Urcite su aj take co by tam za ziadnu cenu nesli....kolko ludi tolko chuti 😀

mukky
9. jan 2009

😲 😲 ....

sassi
9. jan 2009

včera sa na babybazare rozprudila paradna diskusia
jedna maminka darovala veci istej holke, čo ich žiadala cez inzerát pre seba a svoju dcerku
a ta obdarovaná ich potom predavala na BB 😲
no a ta maminka si svoje vecičky tam všimla a upozornila na to
no a ta holka vraj tie veci predava ... lebo to zrazu nebolo pre nu, ale pre jej kamarátku, a pre nu to teraz aj predáva ... bla - bla ... no dobre žvásty 😠

hodila som link do temy Podvod na bazáriku 😒

mukky ja chodim aj do normálnych sekáčov,a le radšej veci po 1 dieťatku od nejakek maminy, ako sekačove - su zachovalejšie, aj novšie väčšinou
ale aj v sekači sa mi podarilo kupiť aj dobre, len musíš aj vedieť hladať, aj natrafiť na dobry tovar

katka76
9. jan 2009

ja sa chvalim, dnes som nakupila v sekaci, fungl nove rifle pre mna za 250 sk, sedia mi ako rit na serbel - a to teda byva u mna vacsinou dost problem s kupou gati, potom som si dopriala mikinu za 230 a zateplene hrube sustaky pre syna za 90.

zuzitka
9. jan 2009

ja som si naposledy kupila zimnu bundu v sekaci za 500sk a cizmy za 380sk 😉
http://zuzitka.blogspot.com/2008/11/sek-genesis...

ale uz som dlho nebola..... 🙂

bzuco
autor
12. feb 2009

ahojte

nič nové? 😉

ja už začínam pomaly s nakupovaním jarných a letných vecí 😅
tičká s KR za 1,60€, kraťasky za cca 2€, jarná bunda pre malú za 3,30€ (dopodopo)
na MMA som vyhrala pre dcérku 2 nádherné blúzky - cherokee a zara za 2€ spolu 😵 😵