Obrúsky proti elektrizovaniu do sušičky

mijunik
12. máj 2015

Kočky, prosím, poraďte mi, kde zoženiem obrúsky do sušičky s normálnou vôňou. Lepšie povedané, povedzte, či viete o takých obrúskoch, ktoré sú bez vône a sú fakt len na to, aby umelohmotné prádlo neelektrizovalo. Totiž, ja tie obrúsky používam len výnimočne, používala som z DM (o iných som nevedela) a minule som kúpila nové balenie, žiaľ aj s "novou vôňou". Podľa mňa je tá "nová vôňa" smrad. 😠 Aj podľa môjho manžela, aj podľa mojej dcérky. Tie so "starou vôňou" už v DM zohnať neviem. ☹ Našla som teraz nejaké avivážne obrúsky do sušičky cez internetový obchod, len by som potrebovala poznať názory, ktoré z obrúskov sú naozaj účinné proti elektrizovaniu a ktoré voňajú čo najjemnejšie, prípadne sú bez arómy. A ešte ma zaujíma, či a aké skúsenosti máte s guľami, ktoré sú určené do sušičky a údajne skracujú čas sušenia a načechrávajú prádlo. Ďakujem. 🙂

ichbinich
13. máj 2015

@mijunik
Mas pravdu, ta nova vone je,..., ina 😉

Ak mas oblubenu avivaz, mozes skusit toto: http://www.onegoodthingbyjillee.com/2014/05/diy...
Doma vyrobene obrusky do susicky, s vonou tvojej avivaze, a znovuopuzitelne... Ja som to neskusala, ale ine tipy z tejto stranky, a za skusku to podla mna stoji.

Tie gulicky ma tiez doma vyrobene: http://www.onegoodthingbyjillee.com/2014/04/how...

Ja mam kupene tie gulicky umelohmotne z Tchiba, kupila som ich zaroven so susickou, tak ich mam vzdy pri suseni. Nemam teda porovnanie. Teraz susim vonku, a nejaky extra problem so staticou elektrinou som nemala ani v zime pri suseni v susicke. Neviem, od coho to zavisi.

Tie utierky ale byvaju zvycajne pri ostatnych avivazach. Ale tu v Rakusku tiez poznam iba tie z DMka a este jednu znacku, co som videla v Bipe...

prasiatko30
13. máj 2015

ja neviem pouzivam susicku uz pekne dlho a veci mi vychadzaju z nej pekne nadychane a vonaju normalne praskom ktory pouzivam - za poslednych 10r som nekupila ani jednu flasu avivaze ani ziadnych inych sajrajtov ani do pracky ani do susicky.

mijunik
autor
14. máj 2015

@prasiatko30 No ak nedám do sušičky ten obrúsok, čo fakt väčšinou nedávam, tak mi tiež prádlo voní "len" od čistoty. Používam totiž neparfémovaný prášok (manžel má zistenú alergiu na parfémy, má ekzém a tak nechcem zbytočne provokovať), takže od prášku voňať nemôže. Ale ak suším napríklad fleesovú bundičku, alebo inú - umelinovú bundu, zimnú čiapku, šál, tak to by elektrizovalo. Keďže nemôžem použíť aviváž (vraj do sušičky nesmie), tak si pomáham tými obrúskami. No ale s týmito novými, páchnucími, to určite sušiť nebudem, preto hľadám iné riešenie. 🙂 Keď prádlo zo sušičky je také mäkkučké, že už sa mi nechce sušíť ho na sušiaku... 🙂

mijunik
autor
14. máj 2015

@ichbinich Ďakujem za radu, poprosím manžela, nech mi poriadne preloží to o tých avivážnych obrúskoch a asi to vyskúšam. 🙂 Tá značka, čo si videla v Bipe, je tiež tak hnusne parfémovaná? Či tá aspoň voní? A tie guličky si možno skúsim kúpiť niekde a uvidím, či to pomáha, či bude rozdiel medzi sušením bez nich a sušením s nimi. 🙂

sisaka
15. máj 2015

@mijunik ja pouzivam znacku Fleecy, pekne a dlhodobo vonia, ale neviem, ci a kde sa na Slovensku predava

ichbinich
18. máj 2015

@mijunik
Neviem, aka to bola znacka, a teda ani neviem, ako vonia...

V principe si namocis ciste kusky handriciek do avivaze, bez zriedenia, vyzmykas, a nechas DOKLADNE vyschnut. Potom uz iba prihodis jednu tu "naparfemovanu" handricku do susicky. Autorka pise, ze jedna takla handricka sa da pouzit aj 30-40 krat. Autorka mala podla fotky take miniuteraciky. Ja by som asi zobrala tie umyvatka z destkeho oddelenia v IKEA alebo by som si nastrihala frote uterak. Ale ten by bolo treba obsit, aby nevlnkoval.

Tie gulicky do susicky maju uz takmer vsade, v elektro obchodoch (tam si ich kupila svokra), ja mam moje z Tchiba, ale videla som ich aj ako doplnkovy tovar v potravinach (Lidl, Hofer, Penny). No a na internete ich najdes 100% tiez 😉 Ja som dala za dva kusy v jednom baleni asi 9€.

prasiatko30
18. máj 2015

@mijunik ja fleesove veci nesusim v susicke - ony aj tak vyjdu z pracky tak vyzmykane ze v podste do hhodiny sa daju obliekat - na co minat elektriku na take nieco 😅