Obťažovanie na verejnosti a v poobedných hodinách

2. feb 2024

Idem sa len zdoverit, pretoze som otrasena z toho aky uchylaci behaju po vonku aj v poobednych hodinach. Hned ako som nasadla do autobusu plneho ludi ma zacal obtazovat muz v strednom veku, vykrykoval oplzlosti, ignorovala som ho. Odfotil si ma. Potom si chcel prisadnut, povedala som mu nech ma neobtazuje a na sedadlo vedla mna som polozila svoje tasky...vystupila som na zastavke, kde zvykne byt viac ludi, vystupovala i zena sediaca za mnou, ona jedina v autobuse neignorovala co sa deje, pustila ma pred seba...vystupila som, ten muz vystupil za mnou...rychlo som nastupila na predosly autobus...stastie, ze este otvoril dvere, lebo uz startoval, ten muz nestihol nastupit, utekal za autobusom...ten autobus isiel na konecnu, uz len jednu zastavku, ale za krizovatku... ako som vystupila, videla som, ze stoji na krizovatke a obzera sa, nevidel ma, rychlo som sa skryla za bytovky...bola som cela roztrasena, na mobile som mala vytukane cislo 158, keby ma prenasledoval az domov...utekala som s tazkym nakupom, bolo to velmi neprijemne...postretavala som uz aj v minulosti, aj za vidna kadejakych uchylakov, ale toto bol extrem...je hrozne, ze uz aj za vidna sa clovek stretne s obtazovanim...

sheila121
2. feb 2024

Odkiaľ si?

autor
2. feb 2024

@sheila121 nechcem byt konkretna, pochopitelne sa jedna o vacsie mesto...tu ide o situaciu a o to, ze sa taketo veci deju v case, ked sa chodi z prace a kazdy to ignoruje

majlo1234
2. feb 2024

Nabuduce sa otoc na nejakeho najblizsieho muza a adresne ho oslov-pane, prosim pomozete mi? V dave zvyknu ludia ignorovat, kazdy caka, ze pomoze druhy

sheila121
2. feb 2024

Prečo nechceš byť konkrétna? Veď píšeš ako anonym. Človek by mal predsa vedieť kde si ma dávať pozor.

marca12
2. feb 2024

Tato ignoracia okolia aj mna stve. Ja mam bohate skusenosti s obtazovanim este zo skolskych cias. Co ma teda sokuje,ze nast rocnej sa ziadny dospely nezastal a ja som vtedy nevedela poziadat okolie o pomoc. Mam z toho taku traumu,ze nemam rada muzov a dlho som nevedela prijat ani kompliment od opacneho pohlavia. Nedavno som zazila v pracovnom vztahu obtazovanie a dotycneho ani razne nie a facka neodzbrojilo. Dodnes mam s tym clovekom problemy. Chlapi su strasne prasce. Este som nevidela,aby si nejaka zena dovolovala to,co si chlapi dovoluju k nam zenam.

azzflo
2. feb 2024

☹ hrozne, tu policiu si ale mala zavolat. Taketo veci zial sa sice nevyriesia jednym telefonatom na policiu, ale ked sa to systematicky ututlava, ze vsak policia s tym aj tak nic neurobi, nikdy sa nic nezmeni. Tiez mam rovnaku skusenost ako som tu citala, celu moju pubertu ma pravidelne obtazoval na verejnosti dospely muz a nikto, vratane mojej rodiny, to nikdy neriesil. Nechapem ako sa toto este stale moze diat.

azzflo
2. feb 2024

Inak policajti su povinny prist na miesto a vec presetrit, nech to je cokolvek.

mandarinka555
2. feb 2024

To už čo je toto? Veď napíš, kde to bolo...Či je to nejaké "tajomstvo" ?

zuzanazu85
2. feb 2024

A na Čechách, chlap nasadne k žene do auta a potom s ňou ide preč? Veď je to už nenormálne,baby, ženy aby mali povinne v kabelkách okrem rúžu aj kaser.

zuzanazu85
2. feb 2024

Napíš,kde to bolo,ak je to pravda. V záujme všetkých žien.

autor
2. feb 2024

@mandarinka555 zda sa mi irelevantne pisat kde, pretoze som zazila taketo veci aj inde...islo skor o situaciu/e, ktore sa deju, blondinkam mozno pomoze povedat... Ba, ludia su ale aj zvlastny aj inde...

zuzanazu85
2. feb 2024

Je to dôležité! Tento debil môže urobiť väčšie zlo ❗

autor
2. feb 2024
diana45
2. feb 2024

Volať políciu!!!

mandarinka555
2. feb 2024

Prestaň tárať! Napíšeš nepríjemnú udalosť a nenapíšeš, kde sa to stalo, aby si aj iné ženy dali pozor...Niektoré diskusie sú fakt ako od nesvojprávnych 🙈A niesom blondína, nemaj obavy...

zuzanazu85
2. feb 2024

Takže si treba rozmyslieť,čo napíšeš a nenapíšeš!

liusa82
2. feb 2024

nemusí to byť len vo väčších mestách.Mne sa stalo čosi podobné, ešte ked som chodila do školy na vš.Išla som z ba autobusom a tiež tam bol taký úchyl čo celú cestu na mňa kukal a usmieval sa.No nebolo mi všetko jedno.Starý somár hádam aj vyše 50 ročný.Nastúpil v Nitre a potom vystupill v Zm kde aj ja.Ale medzitým som zavolala mamine aby ma prišla čakať na autobusku musela ma vyzdvihnúť ako male decko. Ktovie čo by aj porobil keby vystúpim sama.Celkovo sa strašne vela indivíduií pohybuje medzi ludmi.Nehovorim že aj volakedy to tak nebolo ale teraz je toho velmi vela aj v menšom meste

sheila121
2. feb 2024

Neurazaj blondíny a kľudne si to nechaj pre seba. Nabudúce možno tu 158 nestihnes vytočiť.

zuzanazu85
2. feb 2024

@sheila121 tieto témy,aby niekto zaujal...keby bola seriózna,tak nemá problém napísať miesto,čas,popis debila a ešte aj ako smrdel...

autor
2. feb 2024

Fakt niektore akoby ste boli nechapave. Vsak tu ide o to, ze sa to skratka deje aj za vidna a ja nie som povinna pisat vam kde konkretne, aj ked mesto som vam uviedla, k comu vam to bude? bezne sa mi stavaju taketo veci a to som sa uz nacestovala s tym rozdielom, ze tento bol akysi otravnejsi...z temy sa vypinam, nebavi ma citat rypave komentare nastrocnych

klip0
2. feb 2024

Baby zas trochu empatie. Možno nechce aby ju náhodou niekto spoznal, možno je stále z toho v strese. Nebuďte keď nieste v jej koži a má pravdu, že sa toto deje všade. Nieje predmetom diskusie riešiť že "v tých Košiciach to je hrozne tam sami úchyl" alebo "fuj Bratislava tam obťažujú za bieleho dňa".
Vôbec nejde o mesto, jeden debilko sa nájde kdekoľvek a vždy

sheila121
2. feb 2024

@klip0 tá empatia by bodla jej.

zuzanazu85
2. feb 2024

@klip0 v strese by tak dopodrobna nerozpisovala! Ale v záujme všetkých,ma problém. Čiže je to len rozprávka,aby zaujala,lebo živočíšne priťahuje? Debilov?

klip0
2. feb 2024

@sheila121
@zuzanazu85
Ja si myslím, že ľudia zbytočne potrebujú vedieť detaily pokiaľ ide o niečo zle. Majú takú potrebu.
Naozaj vieme všetci že sa toto deje všade. Čo komu dá ak napíše že to bolo na Štúrovej 3 v autobuse číslo 37 ? Keď ten chlap u teraz môže byť v inom meste. Nieje jediný úchyl na Slovensku. Žiaľ

zuzanazu85
2. feb 2024

@klip0 je to asi psychicky chorý človek...veď bežal za autobusom,ako spomenula, čiže ? Ja chcem týmto povedať,že ignoráciou môže prísť ku katastrofe. Aj keď je to možno výmysel.

beata_k
2. feb 2024

@zuzanazu85 Ved ju nenahanal so sekerou v ruke. Bolo to stresujuce, ale nie tak aby si nepamatala.

katka2602
2. feb 2024

Ja akosi nerozumiem prečo toľko tajnosti. Veď ty si nič zlé nespravila. Ja som z KE a nemám problém napísať, že taký debil bol na sídlisku Terasa. A vidno aj môj nick. A akože kto ma má podľa toho spoznať? A aj keby spoznal tak čo? Veď ja som nič zlé nenapísala, len varovala pred chorým blbcom.

sheila121
2. feb 2024

@klip0 no tak ja rozhodne nepatrím k tým, čo sledujú davovo nieco zle. Tam kde je veľa ľudí ja nejdem. Išlo o to, aby si ženy dávali väčší pozor keď už tak lebo nechápem na čo vlastne táto diskusia vznikla, keď sa nič nevyrieši. Ponadavat si na uchylakov? To ich nezastaví.

ivik4
2. feb 2024

No v dnesnej dobe...
Mna uz 2ja muzi ( samostatne) ,,nahanali" strasne dlhu cestu po meste aj ked som im jasne povedala ze nemam zaujem o zoznamenie a jeden dokonca dodal ze aspon ako kamaratka.
Ble fuj

klip0
2. feb 2024

@sheila121 možno len chcela zdieľať svoju skúsenosť, dať to zo seba von, pred cudzími ľuďmi, bez toho aby ju niekto koho pozná súdil, rozoberal to a robila zo seba "tu čo ju obťažovali". Zakladajú sa tu diskusie o čomkoľvek, ale keď chce žena zdieľať a vyrozprávať sa zo stresujúceho, nepríjemného zážitku, tak zrazu nik nechápe načo teda založila diskusiu. Fakt neviete načo ? Vyrozprávať sa len tak, to sa nemôže ?