Obťažuje nás fajčenie susedov

mia2106
23. feb 2019

Dobry den,

vedeli by ste mi prosim poradit, co robit s dlhoročným obťažovaním susedov - fajcenim? Na koho a kde sa obrátiť? Sme z toho zufali, zdravotne nehovoriac astmatičky. Dakujem velmi pekne za Vaše rady a pomoc!

vamajka
23. feb 2019

@mia2106 bohuzial pokial fajcia vo svojom byte alebo na svojom balkone nespravis s tym nic

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laska201
23. feb 2019

@ptmt1011 balkon uz patri k osobnemu vlastnictvu.teda sa to pocita do vymeru bytu a tak sa to aj plati.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
23. feb 2019

@ptmt1011 riesilo ale nepreslo, bolo okolo toho nejake halo, tiez si matne spominam. u nas detto ... do vyvrtky ma vytaca, ked otvorim izbu, ze este z kocikovania mi spi dieta, tak ho dam do izby k balkonu, nech este pospi a drb, o 10 minut reve ako tur a v izbe smrad. sme na 6ke, 4 susedia pod nami a aj nad nami dalsi fajcia ... cely den kazdu chvilu niekto. jasne, ich vlastnoctvo, ich sloboda, ale ze ja si doma nemozem okno /balkon otvorit pomayl 16 hodin z dna, to uz nikoh neserie :( detto pradlo na balkone atd. kurnik jak ja by som tychto balkonovych fajcosov bila :(
@ptmt1011 praveze mne pradlo smrdi. a v izbe ked to mam :( fajciar si balkon zavrie a ma doma cisty luft, ale to neskuma, ze ja nad nim mam dvere rozcapene ... :(

laska201
23. feb 2019

@ptmt1011 tiez uz v byte nebyvam 5 rokov.no uz vtedy to patrilo do ov.Svokra platila aj za to tiez mi to bolo cudne ale tak ked sa byt predaval tak sa zvysila tymto aj jeho hodnota.a navyse ked sa panelak zateploval balkony si mal kazdi za svoje prerobit pytali zan 2000eur.zabradlie zdrave len sme dolne stopky vymenili dlazbu si muz porobil a matros 400eur.tak si dali aj niektori susedia urobit od muza.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
24. feb 2019

Hlavne že je zákon na ochranu nefajčiarov úplne trápny, však do nejakej krčmy alebo zafajčenej reštiky nemusím ísť, ale že ked doma človek musí dýchať vkuse škodlivý dym od susedov to nikto nerieši... A pobavilo ma včera ja v novinách, že fajčí 25 percent ľudí, to určite, dobrá väčšia polovica, za svoj život som nemala ešte šťastie na susedov čo by nefajčili....

katrinka8
24. feb 2019

@ukulela - presne aj my. A úplne zákonite, keď vyvesím prádlo, do 5 minút sú na balkóne. A my máme balkóny vedľa seba, takže to nám čmudí všetko aj keď vetráme. Ako, viem, že to nerobia naschvál, ale mega mi to vadí! Len naši susedia fajčia aj tí vedľa, ,aj horní, aj dolní... Najviac ide od vedľa. A tam sused bol také teľa, že videl, že dieťa na balkóne v kočíku spí, a nič... hulil. Akože kratšie ako obvykle, ale aj tak... Proste chápem, že to mega vadí. Ale nedá sa nič s tým. Veru máš pravdu, to sa riešilo, ale neprešlo to, že aj balkóny budú spoločné priestory...

bibiankaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
24. feb 2019

@ptmt1011 ...pokial si sused vedla v dome nechova prasa alebo sliepky, ktore ked vycisti tak smrad neskutocny...co na tom ze ty tam mas bazen alebo altanok...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
24. feb 2019

@bibiankaka no ja tolerujem. aj susedov, co o piatej vstavaju do prace a neriesia, ci ich pocut. aj dupod stada koni nad nami. ale ine je nieco sposobene tenkymi panelakovymi stenami a ine je karcinogenne pasivne fajcenie. sranda, ze ani fajciar nechce mat doma smrad a ide na balkon a zavrie dvere. ale to, ze to svinstvo fuka - ako pisala baba vyssie - do kocika dietatu, to mu uz neprekaza.

mircalla
24. feb 2019

Fajciari su najsebeckejsi a najbezohladnejsi ludia - nic s tym nenarobis. Nemaju na to, aby to pochopili. Ich zlozvyk je im prednejsi. Mne vadim,ak ked niekto len okolo mna prejde s cigaretou. V bytovom dome mame aj ludi, co nie su schopni pockat, kym vyjdu z brany, zapalia si este na schodoch. Niektori ludia fajcia na detskom ihrisku, na zastavkach....Proste dementi.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajja1
25. feb 2019

My mame ten isty problem.Fajciari vsade okolo, ked otvorim detom okno pred spanim, okamzite mam natiahnutuy cely byt dymom a nie a nie to dostat von. Ja toleranciu v tomto pripade neakceptujem! To mam akoze tolerovat, ze nicia zdravie mojich deti??? Ja som sa bola so vsetkymi osobne porozpravat. Do domoveho poriadku sme dali, ze obyvateia domu nesmu nadmerne obtazovat susedov fajcenim a spustili sme okolo toho aj diskisiu. Aspon niektori fajciari si to
uvedomili su a zacali chodit fajcit von. Ostatnym buranom leje muz vodu na hlavu. Ked si myslia ze my mame tolerovat ich jedovaty dym, tak verim, ze oni budu na oplaku tolerovat cistu vodu....

ukulela
25. feb 2019

@ajja1 ved to, clovek nechce ist so susedmi do extremov, no niekedy sa inac neda :(
@ptmt1011 manzelovi to sluzi ku cti, ale mal by sa zamysliet aj nad svojim zdravim a nefajcit 🙂 ono je to tak, aj ked "poslisne " fajcoa napr von pred nakupnymi centrami pri popolnikoch, aj tak musim presjt okolo nich. fajciarom sa neda vyhnut, ani na chodniku, ani v meste ... ja si skratka nesadnem do podniku, kde sa fajcoi, ani do kaviarne na kavu, skratka nie, ale v meste sa tomu vyhnut nedokazem - idem s kocikom a predbehne ma fajcoiar, co fajci za pochodu ... a uz mam nahulene v kocari, no, diky, brona :(

pajinka91
25. feb 2019

Susedia pod nami fajcia na striedacku zo vsetkych okien, takze jedinu istotu, ze to tu pri vetrani nebude smrdiet je, ked nie su doma. Strasne nam to lezie na nervy, dokonca, sme museli prelepit ventilovaci otvor na okne v spalni, lebo smrad siel az do izby. Takze spavame s otvorenymi dverami, lebo sa tam kvoli tomu zacali robit plesne.

Najviac ma dojalo, ked si suseda vysla zapalit do ich zahradky (su na prizemi) a dvojrocnu dceru zatvorila dnu v byte. Mala zacala strasne plakat mami, mamiiii a suseda na nu nakricala cez dvere, ze mama si potrebuje pofajcit, nech je ticho. Asi tak.

mircalla
25. feb 2019

Fajciari sami o sebe priserne smrdia - smrdi im koza, oblecenie....im to nevadi, ja uz ked citim ten smrad z cloveka ma napne. Sedis vedla takeho cloveka v kine, buse, ides s nim vo vytahu - smrdi. Ani nemusi mat zrovna zapalenu cigaretu

zuzanaam
25. feb 2019

@bibiankaka narozdiel od fajčiarov tí druhí nikomu nespôsobujú ujmu na zdraví

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrinka8
25. feb 2019

@bibiankaka - presne ako píšu baby, je diametrálne odlišné, ak niekto robí hluk (to, čo si vymenovala vyššie je v paneláku v podstate v určitých obdobiach bežné a človek s tým musí počítať, keď tam býva) a keď niekto núti druhých ľudí pasívne fajčiť a ničí im svojim správaním zdravie.
Áno- súhlasím, že fajčiari, ktorí fajčia v prítomnosti nefajčiarov sú mega bezohľadní.

bibiankaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikina84
25. feb 2019

@mia2106 aj nam ide dym z vedlajsieho bytu cez okno,ked zacitim smrad zavrem okno a o 5 minut otvorim..nespravis s tym nic

marsmykkok
25. feb 2019

@bibiankaka máš v niečom pravdu, ale pofúkne vetrík a máš to z toho balkonu ako keby ti fajčil rovno pod nosom a ešte najlepšie ak ide o nejakú "socku" čo fajčí najlacnejšie cigarety alebo si ich šúla, tie lepšie aspoň tak nepáchnu, ale z tých lacných je hnusný smrad z ktorého človeka štípu aj oči

bibiankaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
25. feb 2019

@bibiankaka pozri, tvojim stylom - nech si vlastne karcinogenne smrady, co vyraba, skladuje doma. a ano, ked mi cigaretovy smrad vadi, citim ho. a ano, dostane sa mi do izby aj od tetky, co fajci vyklonena z balkona o 3 poschodie nizsie. a ked to ja citim cez 2 izby v kuchyni, tak pre to decko v kociku je to ako do tvare. vrchol tejto fajciarskej bezohladnosti je, ze aj fajciarom vadi ich smrad a nechcu mat doma cigaretovy dym, ved preto chodia vyhulovat na balkony a susedom do izieb.
benzin je uz davno bezolovnaty, ano, su tam skodliviny, ale auta musia splnat emisne predpisy. ja vyperiem pradlo, zavesim na balkon a mozem prat znova. resp pri troche stastia aj vyhodit, lebo su taki ohladuplni fajciari, co spaky vyhadzuju z balkona dole. ci tam nieco visi, ci nie ...
a ano, idem na dedinu. a neboj, nebude mi vadit ani hnoj, ani kohuty ;) to je pre dobro niecoho, ale ani na dedine si nesadnem do zahulenej krcmy. viem preco, videla som, ako vyzera umieranie na rakovinu pluc.

katrinka8
26. feb 2019

@bibiankaka - poznám mladého človeka, ktorý vo veku 40+ umrel pred rokom na rakovinu pľúc, pretože pracoval na mieste, kde sa fajčilo (bol to známy DJ, ktorý svoju prácu miloval a skvelý človek). On nikdy nefajčil, zabila ho bezohľadnosť iných. Ostali po ňom 2 malé deti...

katrinka8
26. feb 2019

@ukulela - fajčiarom nevysvetlíš... pochopí to len ten z nich, ktorý reálne sám chce prestať fajčiť alebo sám od seba prestane (trvalo, z presvedčenia, nie taký, čo musí, taký sa k tomu obvykle aj vráti po tej nutnej pauze)...