Očkovacia lotéria - rozhadzovanie peňazí

22. aug 2021

Ahojte... nechcem hádky ani nikomu nezávidím, len mi napadla jedna vec a to ze ak sme "závislí" od Eú lebo cesty a veľa ďalších vecí máme z eurofondov čiže nemáme peniaze...či teda nemôže Eú nás ako štát sankcionovať za lotériu...že vlastne nemáme financie ale takto rozhadzujeme.... ďakujem...

sara07
22. aug 2021

nie
sankciovat nás môžu len ak predložíme projekt na ktory dostaneme prachy a pri nesplnení, kradnuti atd vraciame prachy a pokuta ale toto je iné
prečo ta zrovna toto trápi ?

lusyyy36
22. aug 2021

Akurat som presne nad týmto rozmýšľala práve. Nežijem na sk, otvorila som si správy a tam také sumy na mňa vyleteli...akoze každý týždeň len tak milion rozhadzuje krajina, ktorá na to nemá????

ukulela
22. aug 2021

Do rozpočtu eú aj my odvadzame presnú sumu. Naspäť však dostávame viac. Lotéria rozpočet zaťaží minimálne. To neznamená, že s nou súhlasím.

autor
22. aug 2021

@sara07 lebo ako väčšinu ľudí aj mňa štve, že peniaze mohli ísť inam...tak mi napadla táto otázka..

marica61
22. aug 2021

Je to šialené!!! Jeden človek dostane pol miliona!!!
Keď už , tak to mohli rozdeliť pre viacerých výhercov, stačilo by pre jedného aj 10 tis. Obrovské, trestuhodné rozhadzovanie peňazí. A pritom bola špajza prázdna
Dúfam,že za toto hlavný organizátor pôjde do basy na dlhé roky.

alana1
22. aug 2021

nebojte sa, vsetci sa nato vyskladame z nasich dani.... :(

abbey1
22. aug 2021

No EÚ si peniaze netlačí v pivnici. Aj peniaze EU sú peniazmi občanov členských štátov. A áno, takto sa míňajú. Spomeňme si na to na plesnivych toaletách v nemocnici, v zatecenej telocvični v škole, či na tankodrome na cestách. A to sú ešte tie menej závažné problémy.

liljana
23. aug 2021

Fico a spol tam nakradli stovky milionov eur, ved kolko ludi je v base, to ludom nevadi. Ze par chudakov motivuju na ockovanie aspon vyhrami, co je vlastne tiez populizmus ala Fico, to vadi. Zial odraza to nizku inteligenciu velkej casti obyvatelstva, ze ich treba podplatit, aby neverili hoaxom. Populizmus sa da porazit iba populizmom.
Vlaky zadarmo mi vlastne vadia. Na druhej strane, ludia zo svojich dani dostanu nieco, aspon toto nestihnu ti hore rozkradnut cez biele kone.

liljana
23. aug 2021

Ci to EU vadi? EU ma momentalne najvacsi problem pandemiu a nasledne ochromenie ekonomiky. Nevadi jej ziadne co i zufale opatrenie, pandemiu potlacit. Preto tlacia tolke peniaze, nevadi inflacia, vsetko ma jediny ciel - zlikvidovat sirenie covidu co najskor.

autor
23. aug 2021

@liljana klud 🤔 neprezivaj to tak... otázka je zo zvedavosti... pekný deň 🙂

martinka13
23. aug 2021

V našom štáte sa prehajdakalo toľko miliárd, že ak si takto prilepší bežný človek, vôbec mi to nevadí. A k otázke - nie EÚ nás nemôže sankcionovat. Peniaze sú zo štátneho rozpočtu, nie z fondov EÚ, určených na iný účel .

sara07
23. aug 2021

mala by si si naštudovat vlastne ako EU funguje nie to čo vykrikuju politici
su určite zákony pre všetkých tykaju sa napr obchodu, životneho prostredia atd ...toho je viac ale napriek všetkému určité zákony sú len v režii sk
a na toto eu dosah nema vôbec , zase eu nie je zlostna babička s valčekom na cesto ak si niečo vymslime , hoc aj takuto blbost ide to komplet z našich dani

sejan
23. aug 2021

Podľa mňa by to malo byť trestné... Celá sprostá lotéria. Nehovorím to preto, že niesom očkovaná, je to každého vec, neodsudzujem. Ale takéto plytvanie peňazí...a pritom školstvo, zdravotníctvo a cesty totálne v riti

mijo53
23. aug 2021

koho idú lotériou motivovať, nezaočkovaných? veď vyhrávajú tí, ktorí sú očkovaní, tak potom mali dať po omrvinkách všetkým zaočkovaným