Odchod zo školy v 3 ročníku. Ako dorobiť maturitu?

13. júla 2017 
Ahojte, neter odisla v 3. rocniku SS zo skoly (s umeleckym zameranim), cize ma de facto ukoncenu iba zakladnu skolu . Ako sa da dorobit maturita (BA, TT a okolie), najlepsie vecernou alebo dialkovou formou bez toho, aby mala vyucny list? Stretli ste sa s tym? Dakujem za rady.
31. okt 2008 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no musíš navštíviť príslušnú SŠ a spýtať sa , ake maju formy štúdia, či aj externu (napr. gymnáziá mavajú, odborne školy - tam je to ťažšie, kvoli praxi)
a zaleží od nich, kolko jej zo predošlého štúdia uznajú (trebars jej uznajú 1. a 2. ročník a dorobí si iba vyrovnávacie skúšky z predmetov, ktoré nemala). Je však možné, že jej neuznajú aj nič, a bude normálne prváčka.
A nemože študovať denne?
V BA je aj nejaké sukromne gymnazium , platené, kde maju aj externu formu, čo znamená, že decka tam pridu 1x týždenne a potom maju skúšky. No neviem, mne sa to zda zaplatená maturita ... Odišlo tam par flákačov od nas, čo sa im nechcelo do školy chodiť a otecko zaplatil...
31. okt 2008 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jastrab a ešte ma napadlo, bez vyučného listu nemože isť na také to dorábanie maturity, čo býva 2-3 ročne študium, jedine tak, ako som písala.
31. okt 2008 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na tom súkromnom gymnáziu to šlo robila to kamoška tá tiež odyšla s 3. ročníka ale či sa to už nezrušilo neviem treba sa tam opýtať ja ked som chodila pred 6 rokmi tak jeden rok stál 16.OOO.- a druhý tiež.
31. okt 2008 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ked som chodila ja na gympel, tak sme tam mali dievca, ktore tiez odislo, ale tesne pred maturitou. Potom prisla k rozumu a rozmyslela si to, isla za riaditelom, popytala ho, ci by si nemohla skolu dokoncit a on ju umiestnil do posledneho rocnika, tak aj zmaturovala.
Inak moj muz chodil externe na gympel v Malackach, tiez to mali ako vecernu skolu, toho roku maturoval.
31. okt 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jastrab - IP
31. okt 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ani externe nezmnamená, že nebude chodiť do školy, vobec, len rozvrh je upravený + konzultácie, a ku každemu kvalifikačnému obdobiu skúšky (niekde k polroku, u nas na škole sa klasifikuje štvrťročne). Povoluje sa to len vo výnimočných prípadoch, mali sme žiačku, čo v 2. roč. mala babatko, alebo reprezentanta v športe, nie len tak, že sa im nechcelo do školy chodiť...
Ja osobne z mojej praxe nepoznám nikoho, kto by externe gympel bez problemov ukončil. Teda ukončili, ale s horším prospechom, alebo to nedorobili vôbec.
31. okt 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem za rady, vybavili sme vyucny list, ktory dostane po polrocnom kurze a po spraveni skusok ale najradsej by som ju preplieskala
5. nov 2008 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si tiež robila maturitu dialkovo v Ba. ak ma niekto otázky, tak IP
5. nov 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,obnovujem tému o maturite Mám vyučný list a nemám maturu... Mala som tú smolu,že ju vtedy neotvárali.Otvárala sa každé 3roky a ja som bola zrovna ten blbý ročník,čo by čakal dalšie 3roky... Takže som viac nepátrala...Potom už deti a rodina a niet času... Teraz by som si ju rada dokončila a potom šla na nejakú výšku.Viete mi poradiť z čoho by sa dala urobiť a kde?Najlepšie externe.Hovoria,že aj diaľkovo je dobré no nepoznám to.Viete mi povedať ako sa to študuje?Je to ako externe?
7. mar 2011 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čauko.. chcela by som sa iba opýtať, čí sa dá zaplatiť maturita iba z cudzieho jazyka, ak by som ju nespravila a čí neviete koľko to zhruba stojí.
28. mar 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mitinka syn robil-robí momentalne maturitu po vyucení a vela spoluziakov okolo 30aj 40 dokonca spolužiacku 52 rocnu .Externisti maju dohodnute len skusky a chodia na dohodnute konzultacie.Maturuju spolu.dnes je taka obrovska vyhoda ze je net ucia sa cez facebook alebo skype-kopec uciva tiez najdu na nete.Dialkari chodia po sobotach-10 krat a maju skusky a potom zasa 10 krat a koncorocne.
29. mar 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasulik12 v jazykovej škole by sa to malo dať, skús sa pozrieť po ich stránkach
29. mar 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miriamr no neviem ci dnes skola riskne dat maturitne vysvecko bez maturity???? a medzi nami dnesne maturity musi spraviť aj mierne podpriemerne inteligentný clovek ak sa aspon zaklady nauci...
30. mar 2011 o 06:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale to som myslela len maturitu z jazyka, to je vlastne certifikát, ktorý tu maturitu nahrádza napr. http://hnonline.sk/slovensko/c1-37842570-maturita-z-jazyka-zeleny-stol-sa-da-obist
30. mar 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej ale islo o to ,,zaplatenie maturity ked nespraví,, to je jasne tie certifikáty su ok
30. mar 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam tak, ale to potom asi musí robiť v rámci normálnych maturít a teda všetky predmety na danej škole. Segra sa teraz prihlásila na zdravotnú, bude platiť cca 250€/ročne a má to na dva roky. A je tam aj matura z jazyka, ona si vybrala ruštinu. No a tie matury spraví skôr ako skúšku v jazykovke, ktorú si tiež musí zaplatiť
30. mar 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miriamr tiež si myslím
30. mar 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. mar 2011 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako urobiť maturitu V nitre?....nemôžem nič najsť mám 30r. a chcela by som si dorobiť maturitu....zbadala som sa neskoro ..od januara už sa asi nedá ...čooo??
28. okt 2011 o 19:19  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
29. okt 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja sesternica chodila na Strednú poľnohospodársku a veterinárnu školu. V 4.ročníku odišla a teraz by si chcela urobiť maturitu dialkovo. Je z BB. Musi si ju dorabat na SOS alebo moze aj na gymnaziu?
30. máj 2013 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, chcem sa spýtať resp. Vás poprosiť o pomoc/radu.... Odišla som zo školy z 3.ročníka na gymnáziu.Čiže mám ukončený len druhý ročník. Odišla som z vážnych zdravotných a rodinných problémov. Musela som začať pracovať aby som sa mohla uživiť a postupne dala zdravotne dokopy.Keďže som na všetko sama je to ozaj ťažké ale verím, že to pôjde. Už teraz myslím na budúcnosť a chcem na sebe pracovať. Chcela by som si popri práci dorobiť maturitnú skúšku. Keďže inteligentne nie som na tom zle, len bohužiaľ osud ma donútil. Je to možné ? Dnes je to veľmi ťažké s prácou a takto mám len základné vzdelanie. Po malých krôčikoch chcem ísť ďalej.... Ďakujem vopred všetkým za rady a pomoc.
26. nov 2014 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja si tiež robím maturitu externe, končím 4 ročník.Ak by niekto potreboval informácie, kľudne poskytnem
24. feb 2015 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@carmenbb Mozem sa spytat na podrobnosti? Vlastne ani neviem co chcem ci RSP. Potrbujem vediet. Plati sa taketo stadium?
10. mar 2015 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Záleží od školy, ale súkromné väčšinou áno. Ja platím ročne 400eur.Kľudne napíš do mailu ak potrebuješ.
18. apr 2015 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@carmenbb Už som prijatá na štúdium od septembra a zadarmo, chvalabohu . Dakujem
18. apr 2015 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@carmenbb Ahoj potrebovala by som informácie ohľadom externej maturity. Tiež som na tom ako ty, mám ukonč. 2. ročník a neviem ako ďalej ... ďakujem za odpoveď
25. jún 2015 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@carmenbb vieš mi povedat nieco bližšie potrebujem to pre syna,v 4.ročniku pred maturitou ho vyliali z gympla dík
28. aug 2015 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jozef88 ahoj vieš mi povedat na ktorú školu chodíš ?
30. aug 2015 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabrielapatrik Super gratulujem! Na akú ak sa môžem opýtať...dlhšie som tu nebola...
11. okt 2015 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok