Odfarbenie tmavých vlasov

minniemys
21. feb 2015

Zeny potrebujem pomoc..len od tych,ktore to prezili na vlastnych vlasoch prosim..
Chcem prejst z tmavej farby na bledu,plavu..ako sa to nejlepsie robi ?
Kadernicka pyta nehorazne peniaze za to! 🙂

agnese
21. feb 2015

ja som mala tmavohnedú farbu na vlasoch, svetlými farbami to nešlo zosvetliť podľa mojich predstáv a skúseností z minulosti, tak som si raz odfarbila melírovacím práškom + peroxidom 9%-ným a potom už len blond farbami, ktoré zosvetľovali o 5-6 odtieňov a po pár farbeniach som mala úplne blond aké som chcela 🙂

agnese
21. feb 2015

no a ak môžem poradiť tak najlepšie skúsenosti s farbami som mala s Loreal Preference extreme platinum (aj keď ty chceš plavú, tak to asi nebude podľa tvojich predstáv, lebo to je blond až do biela) a garnier naturals 111

nice202
21. feb 2015

@minniemys odfarbit hlavu komplet melirovaci prasok + peroxid 12 alebo 9 a dat na to svetlu farbu /blond - studenu/. to je vsetko. dost drsna metoda, ale ked budes postupovat spravne a spravis to raz, nemalo by to byt extremne agresivne. ja som to spravila tak. z tmavohnedych na blond behom jedneho dna. samozrejme, to neodporucam, ak mas vlasy slabe a znicene. mohlo by to byt dost zle.

zabudnuta
21. feb 2015

@agnese
@nice202 a ked mam vlasy krepove?:

nice202
21. feb 2015

@zabudnuta urcite nie. ja som mala zdrave, konce trosku suchsie, ale tie som potom ostrihala.

minniemys
autor
21. feb 2015

Ale ja nechcem uplne ze uplme bloond..len svetlu hnedu..
🙂

agnese
21. feb 2015

@minniemys z tmavých musíš dať tmavý pigment stiahnuť , bez toho mať svetlejšie vlasy nebudeš...ja som chcela svetlohnedé resp. svoju pôvodnú farbu ale vždy mi to chytilo tak, že bolo vidno tmavú farbu a na odrastoch svetlohnedá, no parádnica som bola 😀 potom som skúsila sťahovač farby a ten mi farbu nestiahol tak som si zmyslela, že sa dám na blond...ale aj kebyže si odfarbíš vlasy, tak si dáš svetlohnedú a môže sa stať, že ti chytí príliš tmavo ako je na obrázku (veľká pravdepodobnosť)...ja by som v tvojom prípade predsa len investovala do kaderníčky, tá vie čo robí a nemala by to dokafrať a zničiť vlasy ..radšej neexperimentuj sama, lebo vlasy zničíš a potom budeš ľutovať, že si neivestovala 🙂

minniemys
autor
21. feb 2015

agnese mam malu dcerku a nemozem si dovolit dat 60€ kadernicke..ja to predsa len vyskusam s tym melirovacim praskom a peroxidom ,len este som sa chcela spytat ze jak to mam zarobit ked si kupim to 500g balenie toho prasku,ze kolko peroxidu tam treba dat..ci mam si to namiesat sama? 😀
No a ja som chodila presne rovnako,vyrastene vlasy som mala blede a asi od polky hlavy az po pas som mala tmave ,spravila som to den pred krstinami nasej malej takze viem o com hovoris 🙂 zostali mi fotky ze na pamiatku
No nic ,som sice kozmeticka ale zahram sa aj na kadernicku a spravim zo seba blondinu 🙂

mysicka36
21. feb 2015

Preboha načo chceš na krepové vlasy ešte peroxid. Daj sa dohola a máš vymalované. 😀

agnese
22. feb 2015

@minniemys uznávam, že to je trochu veľa, myslela som, že tak 35 € maximálne to stojí u kaderníka 🙂 ja som na stredne husté dlhé vlasy kúpila 3 melírovacie prášky v takom sáčku malom (nie celú tubu 500g) a dva krémové peroxidy (presné množstvo sa opýtaj v obchode, ja si už nepamätám) ..z toho som mala modrú zmes , odfarbila som a mala som také svetlohnedé vlasy až do zlatista..potom som ešte dala blond farbu na vlasy a bolo to blond, ale nie platinové ako som ja chcela, tak ja som ešte po mesiaci nafarbila z blond až kým neboli platinové 🙂

minniemys
autor
22. feb 2015

Ok,dakujem ..skusim ..potom napisem jak som dopadla 😀

minniemys
autor
23. feb 2015

Zeny prosim vas kde zozeniem ten melirovaci prasok?bola som v dm,aj v 101..
Z netu neobjednavam,lebo 3 sacky stoja 2,90 a postovne 3,70€..takze nie..
Poradtee prosiim

minniemys
autor
23. feb 2015

Som odfarbena,mam na hlave asi tri az styri farby,vyzeram hrozne... pomoooooc 😢

evittam
23. feb 2015

@minniemys Ja nechapem preco experimentujete sami a doma,s tym pomôze urcite len profesionalna kadernicka.

minniemys
autor
23. feb 2015

Lebo kadernicka si mysli ze robi v nejakom luxusnom salone neviem kde a pyta nehorazne peniaze radsej si to spravim sama,postupne poucim sa na svojich chybach,nabuduce budem mudrejsia ..odfarbena som,zajtra sa nafarbim na pozadovany odtien a bude..
Netreba sa bat ..teraz to vyzera strasne ale ona by to nespravila o nic lepsie som si ista..a zajtra bude vsetko inak 🙂

agnese
23. feb 2015

@minniemys melírovacie prášky dostaneš v kaderníckych potrebách...no odfarbenie takto "pracuje" ...dalo sa čakať, že to nemusí dopadnúť presne ako si predstavuješ..predsa len sme amatérky, žiadne vyučené kaderníčky.. a dala si si aj farbu na tie odfarbené vlasy? ..ak áno, tak to vyskúšaj o dva týždne odfarbiť blond farbou zosvetľovačom napr.http://www.syoss.sk/syoss/sk/sk/home/HAIRC... (na syoss som síce počula, že po ňom vypadávajú vlasy, takže pre istotu zvoľ inú značku 🙂 )

minniemys
autor
23. feb 2015

Nie este nemam farbu,zatial som sa len odfarbila,aj ked mam pocit ze mi to odfarbilo len vrch hlavy,tam kde som mala uz vyrastene moje vlasy.. a ostatne mam tmavo hrdzave 🙂
Farbu mam tu svetle plavu zajtra pokracujem a snaad to bude fajn..ked nie ,chcem nechcem musim ist kadernicke..
🙂

agnese
23. feb 2015

hlavne zvoľ studený odtieň, lebo teplé odtiene veľmi radi chytajú do ryšava a medena 😅 podľa mojich skúsenosti je ťažko ich prekryť a nie každému také teplé odtiene sedia, zvlášť mne 😀 ono nemôžeš čakať, že po prvom odfarbení to bude krása, ja som mala asi dva mesiace také blond dožlta ako pšenica 😠 držím prsty nech to dobre dopadne 😉

merienen
24. feb 2015

@minniemys Skus sa opytat tu: http://dukra.sk Tam je na webe live chat a radia tam profesionalne kadernicky. Nemusis nic kupovat. Potom sa nezabudni pochvalit vysledkom 😀 alebo radou 😉

evittam
24. feb 2015

@minniemys Tak je to tvoja vec, čo a aké experimenty robíš s vlastnými vlasmi a zdravým. A profesionálna kaderníčka by to urobila určite lepšie a taká čo mám ja aj s odfarbovačom a farbou bez amoniaku a ostatných chemických svinstiev a na prvýkrát. Takto si len ničíš vlasy,pokožku a zdravie. Ale ako sa kto cíti a ako kto chce. Veľa šťastia.

minniemys
autor
24. feb 2015

Som zachranena ..predsa len som bola u kadernicky 🙂
Mam krasne hnede vlasy aj ked to nieje uplne ono,ale vyzera to,ako keby to tak malo byt
Nikdy viac sa nebudem hrat na kadernicku..ak len na niekom inom ale sama na sebe nie.. 🙂 a dakujem za rady