Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Odkedy musí gynekológ zachovať lekárske tajomstvo?Od 15 rokov?

women100
12. jan 2019

Odkedy je lekárske tajomstvo ?od koľkých rokov je už od 15nie?

tosomja
12. jan 2019

@women100 podla toho, coho sa tyka?

korunka1
12. jan 2019

Podľa mňa do 18 majú rodicia ako zakonný zastupcovia pravo vedieť o tvojom zdravotnom stave. To , že máš občiansky asi nestačí.

janulka257
12. jan 2019

Pokiaľ sa jedná o antikoncepciu a umelé prerušenie tehotenstva do 18 rokov, je potrebný súhlas rodiča resp. zákonného zástupcu.. inak všetko ostatné by malo byť predmetom lekárskeho tajomstva. Pokiaľ ovšem nie je podozrenie z ohrozenia zdravia dieťaťa. Ak sa lekárovi prizná osoba mladšia ako 15 rokov, že mala pohlavný styk, lekár je povinný informovať políciu a aj rodičov, pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia..

tosomja
12. jan 2019

@janulka257 presne tak.

h_petra
12. jan 2019

@janulka257 súhlas rodičov s umelým ukončením tehotenstva netreba pokiaľ je dievča staršie ako 16 rokov. Zdravotnícke zariadenie iba musí o interupcii informovať zákonných zástupcov.

tosomja
12. jan 2019

@h_petra takze aj v tom pripade sa to dozvedia rodicia... Pyta sa na lekárske tajomstvo.

tosomja
12. jan 2019

Ale nevieme, o com je rec. Takze do 15 rokov vsetko len s rodicmi. Od 15tich antikoncepcia a upt nespadá pod lekárske tajomstvo. A myslim, ze ine netreba a nie je dovod utajit pred rodicmi. 🙊

korunka1
12. jan 2019

Nuž, dievča ma 15, stiahnutú riťku ,asi je tehotná a bojí sa rodičov. A ani sa jej nedivím.

h_petra
12. jan 2019

@tosomja v poriadku. Ja som neodpovedala na otazku, iba som upresnila informaciu, ktora tu zaznela.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli