Odkiaľ ľudia berú peniaze?

11. feb 2024

Nechápem jednu vec, každý hovorí aká je chudoba ale odkiaľ potom tí ľudia majú také drahé autá a domy? Pozrite sa napr. do Bratislavy, každé druhé auto drahý Mercedes, veľké domy... Jasné že tam sú vyššie platy ale zas nie každý ma 5000€ mesačne. Odkiaľ majú títo ľudia na to peniaze?

Robím prácu ktorá ma veľmi baví a som spokojná ale po zaplatení všetkých mesačných výdavkov mi ostane tak 100-200€. Kde robím chybu?

vevesh
19. feb 2024

@zarrinka myslis si, ze ludia, ked uvidia v chudobnych krajinach, ze ludia nemaju taky standard ako oni, ze si to nejako budu vazit? Ci nebodaj zo solidranosti znizia svoj standard? Ani nahodou...🤨🤨🤨🤨

zarrinka
19. feb 2024

@vevesh myslím si,že si majú uvedomiť, že je nám tu celkom fajn. Minimálne to... stále dookola sa každý len sťažuje a nadáva. Ja chápem, že ľudia bažia po majetku, autách atď ale len poukazovaním na majetnsot suseda ich mat nebudú. Lebo stačí ked ponúkne človek zamestnancovi nadčas aby si privyrobil a ten hneď odmietne lebo šak čo od neho chceme on ma nárok na odpočinok. Čiže urobiť aspoň niečo naviac, to nie.. len dostať. Mňa tieto reči o tom kto čo má vytáčajú. Šak nech má každý aj tri mercedes či heliport. Prečo ľuďom nedopriať.

vevesh
19. feb 2024

@zarrinka lenze to tak nefunguje- ak by ano, tak by si ludia prichadzajuci z tunisu, bali, zanzibaru a.i. sypali piesok na hlavu, ako sa maju dobre...😀🫣toto je dost charakterova crta slovakov- my sme vecne nespokojny narod, ale aby sme nieco s tym urobili...tak to nie, rozoberat, ohovarat, ukazovat na druheho nam ide na jednotku, ale pozriet sa do vlastneho hrnca, co sme (ne)navarili nehrozi🙈🙉🙊

zarrinka
19. feb 2024

@vevesh presne tak... a preto tu vznikajú takéto diskusie, že odkiaľ ľudia berú peniaze 🙈

katarinka289
19. feb 2024

@juliacenc a aku radu by si chcela? Ved sama vies,co dokazes a v com mas kvalifikaciu.Popremyslaj.Ja ucim v MŠ.Hned po skole som si urobila vzdelavania,aby som mala priplatky.Studujem VŠ na stare kolena(44r.), aby som postupila vyssie v platovej triede. Tiez by som mohla byt spokojna so zakladnym platom

juliacenc
19. feb 2024

@jajanka31 no tak to je smola, ich smola ale pekne od teba, ze si poradila

juliacenc
19. feb 2024

@katarinka289 ja nechcem ziadnu radu, len som reagovala na predchadzajuce komentare

adelamodrykonik
12. mar 2024

@momoftwo35 a to som si myslela, ze si len zijem vo svojej bubline a postastili sa mi normalni známi, ale asi je to tak. Naozaj mam kamaratov, ktorí zarabaju vyše 10k na mesiac (a to majú ešte partnerky, co tiez dobre zarobia) a ziju aj s dieťaťom v byte 60m2, auto žiadne do oci bijuce, žiadne spešl značky oblečenia. A potom poznám aj takých, co majú priemerny slovensky plat, a keď ich pocujem rozprávať, ako by pre tisic eur ani z postele nevstali, tak neviem, ci sa smiat alebo plakať. Ešte ze sme naród s vynimocne dobre nastavenymi hodnotami 🤦‍♀️