Odoslanie balíka kuriérom - platba kartou

fruitys
13. nov 2023

Ahojte, cez inzerát predávam jednu vec a kupujúci ju chce poslať kuriérom na vlastné náklady. Chcem sa spýtať, je možné vybaviť spôsob platby IBA kartou, resp. že na danú zásielku sa bude vzťahovať iba takáto možnosť platby? S kupujúcim by som sa na tom, samozrejme, dopredu dohodol, len viete, na internete sa môže popísať všeličo a nie vždy to platí, čiže takto by som si to poistil. Viete mi, prosím, povedať, načo si dávať pozor, aby ma neoklamali? Jedná sa o pomerne drahú vec, tak by som bol nerád, ak by sa dačo ohľadom tovaru, platby, či v rámci bezpečnosti osobných údajov pokašľalo. Vďaka

fruitys
autor
13. nov 2023

zmizol aj vám obsah tohto vlákna, či len u mňa je chyba?

mapa
13. nov 2023

@fruitys je tovpodvod, ziadne udaje z karty nikam nezadavaj!

maranco
13. nov 2023

@fruitys pred chvíľou som našiel podvodníka https://www.neznamecislo.sk/cislo/421950451481 ozval sa na inzerát, poslal link akože na DPD kuriéra vyzdvihnutie platby za tovar, bol tam výber bánk a chceli získať prihlasovacie údaje do bankovníctva.
Vpravo dole bol chat s podvodníkmi, ktorý ubezpečovali že všetko je bezpečné a k žiadnym údajom sa neostanú 😀

danyelia
13. nov 2023

Čistý podvod je to, celý Facebook o tom je, keď si vyhľadáš hocijakú stránku typu ,,Podvodníci/ Zlodeji/Online podvody/Špekulanti...

tykat
13. nov 2023

@fruitys "...kupujúci ju chce poslať kuriérom na vlastné náklady..."

Podvod, na 100%. Skor ci neskor budu chciet cislo karty.
Minule ktosi pisal ze od neho chceli kupit zahradku, kurierom a ze zaplatia za prepravu 😁

fruitys
autor
13. nov 2023

Ďakujem vám za správy, áno, jednalo sa o takéto podvodné maily. A aby nebolo málo, kontaktoval ma aj ďalší záujemca, možno ten istý, len iná adresa.

koniarova
14. nov 2023

@fruitys stačí vždy napísať,že to vieš doviezť aj osobne. 😉A dohovorili ste. 😂

basulik
17. nov 2023

@fruitys mne došla úplne rovnaká odpoved. Tak ďalej som už nereagovala.

fruitys
autor
17. nov 2023

@basulik zrejme má dotyčný predpripravený text, ktorý potom len kopíruje. Alebo ich je viac. Ak chceš, nahlás toho odosielateľa na mail prevádzkovateľa serveru tak, ako písal @maranco na prvej stránke, plus môžeš ten mail nahlásiť ako phishing, na gmaily je taká možnosť, ktorú odklikneš 🙂

fruitys
autor
17. nov 2023

@maranco super :D