Opadáva aj váš vianočný stromček?

hipuska
31. dec 2020

Prosím vás, ako sú na tom vaše živé vianočné stromčeky? Nás už dosť opadáva. Tak sa zamýšľam, či sme vybrali zlý, alebo je to už normálne

pribinak
31. dec 2020

Nás je stále krásny, má vodu v stojane a nie je v prekúrenej miestnosti

hipuska
autor
31. dec 2020

@pribinak nás to isté

fokuska
31. dec 2020

@hipuska To asi v dost vyraznej miere zavisi od toho odkedy ten stromcek mate doma, ci ma vodu, ako silno kurite, aky druh stromu to je.
Darmo tu ludia budu pisat ci im opadavaju ci nie, kedze netusis kedy ich postavili, v akych podmienkach...

mima1
31. dec 2020

Nas neopadava ma vodu ale priamo pred krbom cize uz je vidiet ze nema take cerstve ihlicie. Ale nevadi este 3 ci 4 dni a ide prec

mirka807
31. dec 2020

Keďže ihličnany prijímajú vodu cez kôru každý deň ho doma prestriekam rozprašovačom a to kurime na 22'C, a vyzerá veľmi dobre. Keďže spodok nám nevošiel do misky kvôli hrubému oni čiže robím to tak, a máme smrek s obi a kupovali ho na Mikuláša už😊 skús ho orosit na kôru. PF2021

kataina
31. dec 2020

čo mám povedať ja ?? Máme umelý a opadáva 😒 (podrazák jeden )

hipuska
autor
31. dec 2020

Týždeň pred vianocami sme ho stavali. Vypije denne asi pol litra vody. Postrekujeme každý deň . Všimla som si , že odpadávajú iba niektoré konariky. Tuho si myslím, že to bola skapatina už v obchode

hipuska
autor
31. dec 2020

@kataina toto by som za podraz považovala aj ja😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bettie
31. dec 2020

@kataina to sa fakt uz na nic neda spolahnut 🤣

mariankas
31. dec 2020

@kataina No, vec pohľadu - tiež mám umelý, opadáva ako živý 😉

hradnapani
31. dec 2020

tento rok mame stastie. Stromcek je stale krasny. Minuly rok o takomto case uz dost padal a ledva drzal. Zavisi, kedy ho vytali, kolko bol bez vody, kym ste ho dali do vody vy atd. My davame do izby vzdy den pred stedrym dnom.

kataina
31. dec 2020

no najviac ma dožral, ked ihličie z umelého som našla v koberci aj po skoro roku. Riešenie: vyhodili sme koberec 🙂

marca12
1. jan 2021

Stromceky rezu zaciatkom novembra a cim dlhsie je v predajni,tym horsia kvalita. My kupujeme vzdy,ked zacnu predavat a dame ho do vody. Ani jeden rok sa nestalo,ze opadol. Vzdy pekne uschne. Mavam ho do konca januara.