Oplatí sa kúpa drahých tenisiek?

sunshine_18
30. júl 2021

Zdravím vás,aky mate názor na kúpu tenisiek cena okolo 700€? Oplatí sa to? Už dlhšie po nich pokukujem no neviem sa rozhodnúť, bola by som rada za vás názor.. Ďakujem 😉
PS: nechcem s tým nikoho pohorsit ani rozpútat zlu náladu ide mi cisto o názor!

andreatytler
31. júl 2021

@sunshine_18 Na toto si musis odpovedat len ty sama. Ved zalezi od toho kolko zarabas a kolko minas a v konecnom dosledku su to tvoje peniaze, takze nazor inych je uplne irelevantny.
700 je pre vela zien mesacny plat. Ja som si pred 20 rokmi kupila za mesacny plat znackove sportove sandale a este stale ich mam a su este stale normalne k svetu a funkne. Takze to bola dobra investicia.

thoughtfulweirdo
31. júl 2021

Ja mám zásadu, že miniem na vec len toľko peňazí, aby som sa ju nebála normálne používať 😄 tá suma je pre každého iná, niekomu je ľúto dať za tenisky 50€, niekomu nie je ľúto ani tých 700€. Pre mňa osobne by 700€ bolo veľa, ale záleží aj na majetkových pomeroch. Inak to hodnotí človek s príjmom 800€ a inak s príjmom 3000€.

mlska19
31. júl 2021

Za obycajne tenisky,co maju iba drahu znacku,nie,ale kebyze idem na vysokohorsku expediciu do Himalaji,tak za poriadne kvalitne topanky by som dala aj takuto sumu.

miadi
31. júl 2021

Naco su 19r babe tenisky za 700e ? Ale ked su to tvoje tebou zarobene peniaze tak si Rob co chces. Ja by som na tvojom mieste tie $ minula na dovolenku ale to som Ja. Teba viac potesia tenisky .

petamich
31. júl 2021

tenisky su pre mna spotrebny tovar a nie modny artikel, takze ja by som za ne tolko penazi nedala

cinda555
31. júl 2021

@sunshine_18 aká značka to je? 700 e je dosť. Originál Nike, Adidas ......sú cca 200 e.

marpel
31. júl 2021

Za tenisky by som toľko nedala ale za lodičky alebo kabelku áno. 🙈

tara42
31. júl 2021

Urcite by som tolko za tenisky nedala.

alvaluka
31. júl 2021

@sunshine_18 je to subjektivna vec. Ako niekto napisal, dal by tych 700 do dovolenky, ja tiez. Ina baba napisala, ze ak by mali sluzit na nejaku expediciu neviem kam tak ano, kupila by som si.

Dalsia vec je, ze ak zarabas a pojde to z tvojho platu, tak s tymi peniazmi mozes narabat ako chces, za predpokladu, ze na to mas.

Ja som si pred par rokmi kupila Iphone, lebo splnal co som chcela (bol maly, inak som takych rozmerov nevedela najst), aj to som ho kupila, lebo v praci som si nasetrila darcekove poukazky, inak by som sla do inej znacky, ale ja som tak trochu sgrlos na toto a radsej dam peniaze do dovolenky.

sense
31. júl 2021

Záleží ci by šlo o módny výstrelov alebo značku nejakú... Alebo kvôli športu aktívnemu.. Ja osobne by som toľko za tenisky nedala aj keď teda finančné by ma to nezruinovalo... Hlavne nie kvôli značke alebo mode... Kedysi možno áno, dnes nie...

leuchtturm
31. júl 2021

Ak ta tie tenisky nenechaju spat, kup si ich. Podla mna sa tenisky za 700 eur neoplatia kupit, lebo ich znosis rovnako ako tie lacnejsie.

ibrunova
31. júl 2021

Ukáž, čo to za zázrak.

nerko
31. júl 2021

@sunshine_18 odpovez si ako dlho na tie tenisky musis pracovat, aby si si ich mohla dovolit.

syslik81
31. júl 2021

ak ich chces na sport kt sa profesionalne venujes tak ano .. inak nie... dnes uz neplati cim viac zaplatis tym lepsia kvalita ... druha vec kolko zarabas ... ak je pre teba 700 nic ok .. ale ak aj pre teba je to velka suma tak by som radsej ubrala a kupila lacnejsie .. nieje to investicia co sa ti vrati... ani drahokam kt neskor das detom alebo ho predas ak ta zunuje ... a vies ake sme zeny-stale chceme nieco nove .. nosit jednu vec dookola chce minimum z nas ... ja som skor za praktocke veci .. oblecenie je pre mna len na zakrytie a ochranu tela .. platit za znacku je marnotratnost ... ale otazka kupi je len u teba nik ti neda radu - rozhodnut sa musis sama ..

kitycat
31. júl 2021

Za topanky do hor, lodicky za to by som tolko penazi dala... Za tenisky nie... Dufam ze to nie su take tie co vyzeraju ako z tureckeho bazaru

janeninka
31. júl 2021

@sunshine_18 existuje aj take pravidlo ze ak sa nejedna o nutnu vec tak by si na nu mala mat 2x, ak nemas 1400 tak nemas ani na tieto tenisky

gdpr
31. júl 2021

Za mňa pre dospelého áno, môžeš ich mať X rokov, čo pri dieťati bola zbytočná investícia

zuzanaete
31. júl 2021

Rozmyslam, aky velky prijem by som musela mat, aby som dala 700€ za tenisky. Teda ak sa bavime o teniskach na bezne nosenie, nie na profesionalny sport. Pre mna je to plytvanie.

cinda555
31. júl 2021

@gdpr poznáš tenisky za 700 e? Keď áno prosím ťa napíš mi ktoré sú to. Ďakujem.

s_a
31. júl 2021

Najprv ich ukáž a povieme 😁

gdpr
31. júl 2021

@cinda555 https://www.farfetch.com/sk/shopping/men/nike-s... poznám aj za 42,6k 😜 a majú tam aj viac topánok za 700+

luccija
31. júl 2021

@cinda555 rôzne lepšie znacky
Autorka nie nekúpila, ale ak po nich túžiš, vidíš zmysel v tom, že je nutné ich mať správ si radosť.Niekedy ich človek kúpi len, aby druhi videli, že na to máš z frajeriny dúfam, že to nie je ten pripad.Ak sa bežne drahšie značkovom obliekas kúp...

petulka2021
31. júl 2021

Ja som chcela balenciagy, ale hovorím si že mne tenisky vydržia 3 týždne potom sú okopané a farba tiež zbledne a potom by mi to bolo asi ľúto😂

lopka1313
31. júl 2021

700 eur bolo donedavna viac ako moj mesacny plat. A je to suma, kt by som nedala za nic, som ochotna dat tolko mozno za chladnicku... Tenisky su vec, pri ktorej sa mozu stat 2 veci. Je to spotrebny tovar. Bud sa ich budes bat nosit, bezne vyuzivat, lebo 700 eur a zrazu mas okopany kusok, rozstrapkanu snurku, zodretu podrazku... Alebo budes nosit a o par tyzdnov, mesiacov zistis, ze Ti zovsedneli a casom i tak budes lutovat, ze si za ne tolko dala... Ak by slo o tenisky, vdaka ktorym zarabas, potrebujes ich ku sportu a lepsim vykonom, ovela zlepsia podmienky pri ture, proste pojde o vec, kt v Tvojom zivote ma zmysel, tak vtedy by som porozmyslala.

tncka
31. júl 2021

@sunshine_18 nie,je to hlupost za tenisky tolko penazi. Ja mam za ovela menej,povedzme do 200e a aj tak ich nenosim kvoli tomu aby som si ich zbytocne neznicila. Kazdy skrabanec by bolo vidno a uz ho prec nedam. Takze tam kam mi treba tenisky som si kupila v CCC za 40e a mozem spokojne behat🙈 Ja si veci vazim nepadaju mi z neba ani peniaze na ne takze preto. Ale ak doma prehrabas peniaze vidlami a nevies co s nimi,kludne do toho.

lenkasarka
31. júl 2021

@sunshine_18 záleží o akú značku ide. Mám viac drahších tenisiek no v niektorých nevydrzis dlhšie ako hodinu, nohy v nich bolia viac ako vo vysokých lodičkach.

hettinka
31. júl 2021

Ja mám hranicu 100€ na tenisky (aj iné topánky, kabelky), čo predstavuje cca 10% môjho platu. Takze za 700 by som si kúpila topánky pri prijme 7000€.

nika82
31. júl 2021

@miadi a naco je 9r mobil za 800 euro

nika82
31. júl 2021

za tenisky davam max 40e

miadi
31. júl 2021

@nika82 nepoznam 9r s mobilom. A uz vobec nie za 800e to je co Tiez Gucci ?Ale to je dost odveci porovnanie. Ten mà od rodicov. A naco?’aby sa jej mohli dovolat aby mali pocit ze vedia kde je mozu si na appke vyhladat jej lokaciu.