Oplatí sa uskladňovať detské oblečenie a hračky?

3. mar 2024

Zaujímalo by ma aké máte skúsenosti🙂
Ak ste si odložili veci po deťoch, či sa ešte zišli a dali sa používať aj po x rokoch?
Máme veľa hračiek aj detského oblečenia, všetko je ako nové a ja neviem čo s tým. Veľa vecí som rozdala, nechala som iba najkrajšie a najdrahšie, ale ajtak je tých vecí stále veľmi veľa. Na jednej starne mi príde zbytočne všetko zapratať vecami, ktoré sa možno ešte raz zídu, ale na druhej starne je mi ľúto tie veci niekomu cudziemu dať alebo predať za zlomok ceny. Aktuálne nemáme v pláne ďalšie dieťa a ani nikto z blízkych neplánuje tak neviem, napríklad keď o 10 rokov by bolo treba niekomu tie hračky a veci budú ešte použiteľné? Ozaj neviem, či je lepšie predať a rozdať teraz cudzím, alebo čakať, kým sa možno zíde nám alebo rodine.

luciahac
3. mar 2024

Ja nechavam sestre ...ale teda ktovie kedy a ci bude mat ..ak aj nie aspon pre moje vnucata budem mat ked raz budu za 20 rokov...co by som dala teraz za to keby ma moja mamina po nas viac veci...co pk nas mala moje deti vynosili apson an doma a o to menej som musela kupovat... kedze ak aj dam na net nikto nekupi a vsetci by chceli len zadarmo

tehotna40
3. mar 2024

Plánovali sme ďalšie dieťatko, takže som skladovala aj veci aj hračky. Dokonca aj kocik som kupovala neutral lebo som vedela ze budem odkladat pre dalsie. Po tomto uz asi nebudeme chcieť takže budem rozdávať po rodine a drahšie veci predávať, nechám len niečo "na pamiatku". Veci sa naozaj veľmi málo oplatí predávať, je toho všade hrozne veľa.

milanemila
3. mar 2024

Odkladala som po dcere pre druhe babo, ale kedze to bol chlapcek, tak som vsetko posunula dalej. Oblecenie by som roky neskladovala ale knizky a kvalitne drevene hracky ano. Moja mama teraz detom doniesla este moje co maju niektore aj 30 rokov a su v super stave. Ja toez detom odlozim ich oblubene knizky a hracky, bud na pamiatku, alebo mozno vyuziju raz pre svoje deti 🤷🏼‍♀️ neviem si predstavit obliekat svoje deti do nejakeho oblecenie 10-20 alebo 30 rocneho, ale tie hracky ma velmi potesili, kedze mi pripomenuli vela pekneho ako sa moja mamina hravala somnou a citali sme si kazdy den.

nivea777
3. mar 2024

Ja som odkladala všetko oblečenie,teraz keď čakáme iné pohlavie som to všetko darovala lebo tretie už nechceme

nops
3. mar 2024

Keďže už mám zachvilku dospelé dieťa, najlepšie veci odkladám. Mne to strašne dobre padlo,keď mi mama raz dala krásne veci po mne. Už len to,že pamiatka. A všetko som reálne využila

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira236
3. mar 2024

Mam 10 rocneho a 7rocnu nieco som predala nieco vyhodila nieco mam odlozene nieco v bazare. Ale dcera najstarsia mi oznamila ze je tehotna tak budem mat komu dat.

autor
3. mar 2024

@rybkoava A elektronické veci sa nepokazili? Máme napríkad labkovú patrolu metrovú vežu aj kamióny a všetky autíčka svietiace aj lietadlá a neviem či sa to neznehodnotí a nepokazí aj keď to pekne v krabiciach uskladnim. Len v patrole je cca 500€ a máme veľa ďalších elektro hračiek, no a neviem čo s takýmito hračkami. Či predať aspoň za polovičnú cenu alebo odložiť. Najviac sa bojím, že sa to pokazí keď sa nebude používať roky. Škoda by toho bola. Ale aj za polovicu je škoda to predať.

katica06
3. mar 2024

Po prvej som odložila pre druhú, potom som veci darovala susede, neplanovali tretie a po 15r sa im zadarilo. Kočík.som predala za drobné. Postieľka, stolička na kŕmenie , ohrádka po mne slúžil niekoľkým deťom , po nalakovaní mojím deťom po nich sesterniciným deťom

andrejka1974
3. mar 2024

Hračky vydržia roky ja mám ešte auto čo mal najstarší syn keď mal 3 roky teraz ma 30 a auto funguje stále a oblečenie ukladám ale po najmladšej už darujem nebudem mať už ďalšie ani by to už nešlo mám 50 najmladšia ma 12 a z čoho vyrastie darujem do dss aj oni mi dávajú veci

mili2016
3. mar 2024

Drahé hračky ako napríklad patrola kľudne odložte hlavne z nich vyberte baterky. Nám sa tak znehodnotili hračky lebo sme ich odložili aj s baterkami nedopadlo to dobre

rybkoava
3. mar 2024

Kolotoč nad postieľku aj hracia podložka a zvieratká na baterky fungujú, aj som bola prekvapená, ale samozrejme baterky boli vybraté a plyšáky som dala do vákuovacieho vreca spolu s tuhým mydlom.

autor
3. mar 2024

Áno, baterky vyberám z hračiek aj ja.
@rybkoava Čo robí to mydlo, budú veci voňavé ?

angeli121212
3. mar 2024

Môj syn nosí aktuálne pár vecí po mojom bratovi jeho ujovi veci majú 16 rokov (brat je o dosť mladší 😊) niektoré sú kus retro ale sú v naozaj dobrom stave a je v nich rozkošný 😊 čo sa hračiek týka sama mám doma pár vecí ktoré boli ešte moje a nič im nie je mne je dokonca ľúto, že nám tie hračky rodičia neodkladali poctivejšie

nikha2809
3. mar 2024

Všetko dávam po deťoch preč, predávam minimum veci aj to len značkové v top stave, ostatné veci rozdávam ako aj hračky.Jedine som nechala po deťoch prvé dupačky, ciapocku a topánky na pamiatku.Nedavno mi svokra dala za tašku veci pre syna ešte po mužovi (muž má 40) tak si vieš predstaviť aké retro veci to sú, nič z toho mu obliekať nebudem

saxana000
3. mar 2024

Oblecenie neskladujem po sezone spravim balik a dovidenia.je toho plny bazar za par korun.hracky som nechala podla uvazenia vacsinou lego zvieratka drevene hracky a knizky.plastove cinske vyhravacie šmejdy isli prve z domu.ohradka stolicka hracie deky nosice to vsetko som kupila na bazari a nasledne aj predala.teraz.po.7.rokoch cakame druhe babo a nebol problem zohnat vsetko z bazaru za cca rovnaku cenu v super stave a aspon mi to doma tolke roky nestrasilo.. naozaj nebudem odkladat 7 rokov leginy po starsej pre mladsiu.nechala som si akurat par krasnych satociek a zimne elegantne kabatiky.ozaj nadcasove kusky je toho tak jedna krabicka.

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paradajkova
3. mar 2024

Urcite odporucam nechat knizky, hoc aj 30 rokov ak je miesto. Moji aj muzovi rodicia nechali knihy z nasho detstva a syn ich zboznuje ❤️ Dokonca odlozili aj auticka a kamiony a maju velky uspech.

Inak oblecenie posuvam, nechavam si len take “spomienkove” kusky. Drahsie veci ako postielku, babymonitor, autosedacku a podobne vsetko predavam.

lasona
3. mar 2024

Ďalšie dieťa neplánujem, všetko posúvam. Dom nemám nafukovaci. A nakupujem z druhej ruky, takže o to menej ma to stve

radkaradix
4. mar 2024

aj moja mama mi nechala po mne aj po bratovi oblecenie a hracky, oblecenie som moc nevyuzila, len pyzamka asi, ale krasne vonali, prave vdaka tomu, ze tam dala dve tuhe mydla. Hracky sme vyuzili vsetky 🙂

heln
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ryba
4. mar 2024

Odkladala, aby som ich nakoniec vyhodila. Ale ja mám iba 1 dieťa. Keby mám 2 po sebe asi by to zmysel malo.

dominikamacakova
7. mar 2024

Ak to máš kde skladovať tak nechaj.