Orange - problémy s reklamáciou

zvivka
26. mar 2014

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Minulý rok som si z Orange zobrala nový mobilný telefón za 1€ + paušál. Asi po dvoch mesiacoch som ale s nimi zmluvu zrušila a vyplatila som celkovú hodnotu mobilu (cca 200€). Teda už nie so ich zákazník. Teraz sa ale mobil pokazil a bola som ho reklamovať (samozrejme aj so záručným listom). Orange však nestihol moju reklamáciu vybaviť do 30 dní a teda podľa Zákona o ochrane spotrebiteľa by som mala mať nárok na nový mobil.
Postoj Orange-u je však taký, že keď už nie som ich zákazník, na nový mobil nemám nárok, a sú ochotní mi vrátiť len to 1€, čo som zaplatila nazačiatku 🙄
Poraďte mi prosím ako mám postupovať.. ďakujem 🙂

asfodelka
27. mar 2014

no taky laicky pohlad skusim. precitaj si zmluvu. ak mas blocek ze si zaplatila za mobil 200eur ako to ze Ti chcu vratit 1 euro? ak mas zarucny list mohla si to riesit cez zarucny servis a nie cez orange. tam by si sa k niecomu aj dopracovala. a uz uplne ked v zmulve nic nenajdes skus sa obratit na slovensku obchodnu inspekciu ci postupuju spravne v Tvojej reklamacii. napr aj tu http://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznos... ale kym sa oni rozhybu tak si pockas.
ja som v O2. akurat dnes si idem vybrat telefon po reklamacii, uz po 3tej a som zvedava co s nim zase vydumali.

nikolet_89
27. mar 2014

@zvivka ahoj manzel tam pracoval 3 roky dozadu dam mu to precitat ak chces a napisem ti

zvivka
autor
27. mar 2014

@asfodelka dakujem, dnes sa tam este zastavim a skusim nieco vybavit 🙂 aj ja som uz v O2, a zatial zidane problemy s nimi

zvivka
autor
27. mar 2014

@nikolet_89 bola by si velmi zlata 😉 .. ja nemam nikoho znameho v orange, tak sa nemam koho opytat..

havana_frost
27. mar 2014

To je aká somarina preboha! Nie si ich klient čo sa týka telefónnych služieb, ale zakúpenia tovaru áno. A máš plné právo ho reklamovať u výrobcu, v cene akú si zaň zaplatila, také aké 1 €? Bolo tých 200 doplatenie mobilu alebo vyviazanie sa z viazanosti?
Inak je to krásny prípad pre SOI, rovno by som im napísala podnet.

nikolet_89
27. mar 2014

@zvivka manzel hovory ze je to ok a nic så s tym neda teraz robi v telekome a tam je to tak isto

zvivka
autor
27. mar 2014

@nikolet_89 to vazne?? ☹ a ked je ten mobil v zaruke, nemozem trvat na tom, nech sa pokusia ho aspon opravit?? aj ked to nestihli do tych 30 dni..

siska53
27. mar 2014

@zvivka ziaden mobilny operator telefony neopravuje. Takze si ho mozes odniest do akehokolvek servisu,nemusis ist cez ich predajne.

zvivka
autor
27. mar 2014

lenze oni ten mobil posielali do servisu do madarska.. a este stale sa odtial nevratil.. tak neviem, dokedy mam cakat??

zvivka
autor
27. mar 2014
siska53
27. mar 2014

@zvivka aha..asi jedine urgovat, co je s tym...trvat, nech ich popohanaju... Vsade clovek musi vsetkych len nahanat...!

zvivka
autor
27. mar 2014

a dnes som sa dozvedela, ze vraj oni mi ten mobil ani nemusia vratit, lebo ze je to ich majetok.. a ze im musim vratit aj prislusenstvo - teda nabijacku a sluchatka.. 😠 to akoze co ma byt

asfodelka
28. mar 2014

@zvivka no myslim ze su zrely na obchodnu inspekciu minimalne. ale neries to cez net ale osobne. bude to rychlejsie.

lafleurmonika
2. okt 2014

ahojte,viete mi niekto poradit ohladom zrusenia zmluvy a zaplatenia pokuty v Orange? 🙂

lafleurmonika
2. okt 2014

Ahojte,viete mi niekto poradit ohladom zrusenia zmluvy a zaplatenia pokuty v Orange? brali sme tablet na pausal,ale chcela by som od zmluvy odstupit s tym,ze im tu pokutu zaplatim len neviem,ci mi potom tablet ostane ci nie. 🙂