• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Orchidea. Ako sa o ňu starať?

23. júna 2017 
aha dakujem a je od augusta....a este mam otazocku...ak by som ju tesa teraz vytiahla odstranila zlekorene a dla spet tak mozem ju dajme tomu o mesiac uplne presadit do noveho,alebo to by bolo zbytocne???pytam sa preto,lebo mozno o mesiac sa mi ju podari dosta domov a ja doma asi aj ostanem...
24. apr 2009 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som to vybrala a prisla som na to ze vsetky korene co isli cez stred boli zhnite:(vyzeralo to akoby z vlhka...poodstrihavala som to zasipala skoricou a ostalo jej asi 3hlavne korene a z nich co isli vedlajsie no zaroven tie vonkajsie a hlavne korene uz pri rastlike a listoch sa mi zadju zase pre zmenu suche ,ale tie som nedala dole,lebo by nemala ziadne:D tak dufam ,ze sa pozbiera,len neviem ci jej spravit sklenik na korene ked odisli pravdepodobne z vlhka...substrat bol uz len jemne vlhky tak ju necham este minimalne tyzden osuchu...ale substrat vyzeral podla mna celkom fajnovo...ziaden skodca a ani pliesen a ani nic podobne...tak drzte palce:d podla mna prezije:D ved urcite tie stredove niesu tyzden zle ale dlhsiu dobu a listy a stonky ma krasne...pevne zelene...s tym nieje problem...
24. apr 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,prosim vas mozete mi poradit,ma orchidejku ktoru som asi prepoliala :frowning2: .....srdiecko jej zacina hnit a listy zozltli a uschynaju mi....mam ju namocenu v hnojive asi hodinku a neviem co dalej,kvietka jej schnu a odpadavaju..prosim poradte!!§ dakujem...chcem ju este zachranit!!
24. apr 2009 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda luci pri strede su tie korene vzdy inej farby ako tie vonkajsie tak dufam ze si fakt ustrihla len hnile a je zbytocne ju doma presadzat nanovo :sweat_smile:

helka ak ma aspon 1 koren zdravy prezije, vytiahni ju zo substratu odstrihnu vsetky hnile korene odumrete listy a zasad nanovo, dlhsiu dobu nepolievat, nehnojit nechat preschnut a potom namacat az ked budu korienky biele a kvetinac nezaroseny :wink:
pozri par stranok dozadu vsetko sme tam s kockami popisali :wink:
24. apr 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ona na korene zdrave len tie listy a to srdiecko ma hneva.....takze ju vytiahnem z toho plastoveho crepnika odstrihnem a dam naspat a necham ho len v tom priesvitnom alebo ju mam dat do keranickeho??
24. apr 2009 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska....ni boli uplne mimo....vlastne boli hnede a bez nejake dutinky:D neviem ako opisat jedine foto ti mozem poslat ..teda tych odstrihnutych....bolo to uplne uschnute a uhnite
24. apr 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luci tak potom je to ok :wink:

helka - ak ma zdrave korene nepresadzaj to znamena ze si iba nechala stat v srdci listov .... odstihni listy ktore su mrtve aby sa rastlinka zbytocne nevysilovala a nechaj ju tak, ponaraj do vody az vtedy ked budu mat korene biely nadych tj kazdych 7-10 dni zalezi v akom je substrate :wink: ona sa spamäta len to bude velmi dlho trvat,mojej to trvalo cez rok ale dnes uz kvitne aj ked listy este nove nepustila je to beh na dlhe trate :sweat_smile: ale raz sa spamäta :wink:
24. apr 2009 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska -uz som ju presadila ale moc som korene nanarusila.....musela by som odstrihnut vsetky listy....lebo vsetky su take zeleno zlte....no necham ju do rana len v umelom crepniku aby vyschla a rano ju dam do keramickeho kvetinaca,moze byt? :slight_smile: a este jednu otazku,mame som kupila bielu orchidejku a v cera som si vsimla ze na stoliku pod kvetinacom je chytena plesen,vsimla som si ze umely crepnik je tesny na keramicky a myslim si ze nemoze dychat tak som medzi ne dala palicku....asi som kupila uzky keramicky crepnik... :frowning2: a dakujem za rydy,moc si mi pomohla!! :sweat_smile: :sunglasses:
24. apr 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska to som rada:D verim,ze sa coskoro zotavi....mam z toho taky dobry pocit:D
24. apr 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heli - kludne moze byt ten umely a na nom keramicky tiez to tak mam :wink:
luci :wink:
24. apr 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska-ok dakujem,a ta mamina orchidejka??....mozem tam nechat tu palicku aby mohla dychat? alebo to necham tak na tesno ako to bolo doteraz.... :fearful: :frowning2:
24. apr 2009 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K tym keramickym "obalom" na orch. - ja som kdesi citala ze medzi tym plastovym a keramickym by mal byt tak 2cm priestor, kvoli svetlu ku korenom, tak neviem... Ja mam z Ikea take sklenene hranate, do nich nasypem keramzit a na to postavim plastovy s orch. a vyzera to pekne. Mne sa strasne paci, ked je vidno tie krasne zelene korene :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Luci, odhnity koren je taky, ktory ked stlacis, je uplne prazdny, jeho stredom prechadza taka "nitka", ci ako to nazvat. Taky koren je nanic :wink:
24. apr 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janca presne take boli ako pises:D tie som dala prec....
24. apr 2009 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
helka - kludne tam nechaj tu palicku...
no ja nemam nikde teda 2 cm rozostup ale tak 1cm ano :grinning:
25. apr 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute
mam problem s orchideou bola taka krasna a zrazu mi uschla,kvety odpadli a ten prutik zožltol,neviem vyhodit ju?alebo sada ešte zachranit???aj ti korienky čo vysia su polouschnute,polievala som ju ale sme sa stahovali a prenašali sme ju v mraze :frowning2: takže to bude asi tym.
25. apr 2009 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
womenne - to ze kvety a stonka uschnu je normalne to sa odstrihne a hotovo vsetko zalezi na korenoch a stav odrazaju aj listy, ak su korene pekne zelene (alebo biele) a listy v pohode ako boli predtym treba len cakat kym vyhodi novu stonku a zakvitne asi ma vegetacne obdobie :wink: , mraz jej mohol ublizit ale to by tam musela byt min. cely den :wink:
25. apr 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera som si všimla, že pri každom vykvitnutom púčiku a aj pri niektorých nevykvitnutých mám takú maličkú kvapôčku vody, alebo neviem čoho... vieto o tom niečo? nerosím...
27. apr 2009 o 21:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj veronika, dnes som sa sem chystala napísať, ale dostala som sa až teraz. Mám 4 orchidei a už niekoľko rokov, no dnes som si na jednej všimla, žena stonkách má akoby kvapky a keď som to chytila, tak je to trošku lepkavé. Pripadá mi to ako živica na stromoch a tiež o tom nič neviem. Nikdy som to nevidela a tiež by ma zaujímalo čo to je....kto to vie?
27. apr 2009 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaujímavé :grinning: tak saska.t kde siiiiii :grinning:
27. apr 2009 o 22:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie kvapôčky tam stále sú a sú trochu väčšie :confused:
29. apr 2009 o 16:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronika, tak to neviem, take nas ešte nepostretlo :unamused: :wink: na nete si nič nevyčítala?
30. apr 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
priznám sa,nehľadala som ešte, ale už asi bude treba poliať, lebo jej zmäkli listy a vnútorné korene má už dobiela
30. apr 2009 o 18:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak niečo najdem, určite ti dam vedieť :slight_smile:
30. apr 2009 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, dík, ja tiež :dizzy_face:
30. apr 2009 o 18:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je toho o orchidkách veeeeľmi veľa, len to prelúskať :dizzy_face:
http://www.porada.sk/t71605-p52-pestovanie-orchidei.html
30. apr 2009 o 18:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky :grinning:
asi vas sklamem este som sa s tym nestretla ani sa nikdy o tom nic nedocitala, ale ak im nic ine nie je vobec by som to neriesila :wink: a nechala tak :slight_smile:
30. apr 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď ani neriešim, kašlem na ňu :grinning:
30. apr 2009 o 20:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale rada by som vedela vo co kráči, možno zistím na tej porade, čo som dala link
30. apr 2009 o 20:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veroni -tak daj potom vediet nech som zasa mudrejsia :grinning:
30. apr 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasné, že dám vedieť :wink:
30. apr 2009 o 20:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok