Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
31. dec 2009

Milocka zdravim a ten silvester bude klasika papucova kultura .Mlady neviem co ,lebo syn je nachladnuty tak mi asi budu robit spolocnost.Ale do vecera je este daleko 😉 A Simonko je sikulka ,nezaprie ze je chlap 😀 U nas tiez napadol sneh ale do rana sa to roztopilo,takze deti maju po sankovacke.

danciacik
31. dec 2009

Ahojte, u nás je riadne šmykľavo, chodníky sú hrozne klzké. Ja som už stihla dolky upiecť, varím hubovú polievku, šalát som už urobila a ešte žehlím. Takže v pohode všetko stíhame. Večer ešte vôbec netuším ako bude.

nezabudka13
autor
31. dec 2009

DRAHE DAMY,

NECH V ZDRAVI A LASKE ZNETE,
NECH DOBRE NAPOJE LEN PIJETE,
NECH VSETKEHO METE DOSTATOK,
V TELKE DOST PEKNYCH ROZPRAVOK,
NECH RADOST MATE ZO VSETKYCH VECI,
NAJME VSAK Y VNUKOV A DETI.

bystricanka
31. dec 2009

ahojte

prajem Vám všetkým veselého Silvestra a všetko dobré do Nového roka 😵 😵

nezabudka13
autor
31. dec 2009

KED V DLANI PODRYIS ROK STARY
A UROBIS CARY-MARY
KED VYPUSTIS HO POTOM Z DLANI
POTICHU POZRIES DO KALENDARA
A JE PRVEHO JANUARA
VESELEHO SILVESTRA
A VSETKO NAJLEPSIE V NOVOM ROKU
VAM A VASIM RODINAM PRAJE
NEZABUDKA

milocka29
31. dec 2009

Zelam vam v novom roku dobrych ludi vzdy po boku. Zdravia, lasky plny dom a spokojny zivot v nom.
Aj u nas dnes nastala zmena silvestrovskeho vecera, pretoze od vcera su obe dcery chore, takze zabava v meste sa zrusila a ostala papucova kultura.

petrahy
1. jan 2010

ahojte tak novy rok sme v rodine nezačali moc dobre sestra je v nemocnici prisla o babo ☹
ale dufam ze bude dobre a uz len same lepsie správy budem počuť

milocka29
1. jan 2010

petrahy, tak to mi je naozaj luto, ze ste takto zacali novy rok. Uz len dufat, ze vsetko zle co vas malo postretnut tento rok uz mate za sebou a uz len vsetko na dobre a obrati.

nezabudka13
autor
1. jan 2010

Petrahy ☹ aj mne je to hrozne luto,drzim palce. 😉 😉

danciacik
2. jan 2010

Ahojte.
Najprv vám chcem všetkým zaželať šťastný nový rok 2010 plný úspechov a radostí.
petrah hrozne ma to mrzí čo sa stalo sestre, držíme palce.

No ja som dnes akčná, lebo môj MM je v práci tak už som zase sama, tak varím, idem pratať, dcérka si prosí bábovku tak idem jej ju upiecť, no mám čo robiť.
A čo dnes robíte vy?
Od pondelka budem mať na starosti o jedného drobčeka viac a čakajú ma ďalšie vyšetrenia s dcérkou. Dúfam, že to nebude zase na dlhé lakte.

petrahy
2. jan 2010

dakujem snad bude lepsie sestra ide 8meho na onkologiu tak uvidim akosik sa nam to zdravicko vytratilo

ja tiez dnes perem a uz sa idem ucit ked mm pride z obchodu a mala by som aj zehlit

a tiez by som mala nieco upiect len neviem co

danciacik
2. jan 2010

Petrahy a prečo na onkológiu? 😕 Je chorá? To tá istá sestra?

petrahy
2. jan 2010

áno tá istá má problémy zo štítnou žlazou a mala ísť na konzultáciu a operáciu v 5 mesiaci aspoň tak to bolo plánované lebo nechceli čakať až po skončení šestonedelia a najmenšie riziko malo byť v piatom mesiaci.

danciacik
2. jan 2010

ojojoj tak to musí byť teraz pre ňu duplovane ťažké.
a viem že sa to nepatrí ale vedia príčinu prečo prišla o bábätko? lebo mňa takéto veci hrozne trápia, moje dve známe prišli minulý rok o bábätká tak preto som na to dosť citlivá

nezabudka13
autor
2. jan 2010

Petrahy neviem ako ti dodat sil ale dufam ze aj s maminou aj sestrou to dopadsne dodre.Myslim na vas kazdy den ☹ drzim velmi..velmi palce

petrahy
2. jan 2010

danciacik myslim ze nevie pricinu aspon vcera tak povedala som s ňou v kontakte po telefone a moc o tom nechce rozpravať momentalne je to čerstvé a ťažko to nesie

nezabudka13 dakujem ze na nas myslis ale toto je tvoja tema takze nechcem aby sa odbocovalo od povodnej témy a riesili ste mna s mojimi starostami aj ked mi to dost pomaha a co ako sa mlady rozhodli , pridu byvat k tebe?

nezabudka13
autor
2. jan 2010

Petrahy,ja si myslim ze nejde o to cia je to tema.Ja osobne som sa sem prihlasila vtedy,ked mi bolo viac do pplacu ako do smiechu.cloveku sa ulavi ked sa moze niekomu pozalovat ,coho trapi a velmi dobre to padne ked Ti niekto aj ked neporadi ,ale aspon odpise. 😉 a nasi mlady este sami nevedia.Chceli by ist do bytovky ,u nas sa teraz dost stavia.Postavili behom 2 rokov 9 bytoviek.su tam aj najomne byty .No uvidime co sa im podori vybavit.Prinajhorsom si bude musiet mlada zvyknut na svokru 😉 ale ved je tu kazdy den,tak uz si mohla ,na mna trocho zvyknut.

tatolu
2. jan 2010

No týždeň tu nie som, a znovu nepríjemná správa...
Petrahy, je mi to ľúto. 😔 A mamina sa drží?

Nezábudka, neboj zvyknete si na seba. Ale mne sa to rozpráva, keď to budem najskôr riešiť o takým 16 rokov 😉

petrahy
2. jan 2010

tatolu mamina je momentalne v pohode boli sme spolu cez sviatky 😉 uvidíme ked pojde naspäť čo a ako ale teraz nás bude trápiť sestra ako dopadne ale aby som nepísala len smutne druhá sestra má termín už koncom februára takže pribudne další človiečik na tento svet
nezabudka13 to je slušné za takú krátku dobu tolko bytoviek len aby nemali potom take problemy ako mi pred Vianocami jeden radiator tiekol museli sme menit 80euro stal novy a medzi sviatkami druhy radiator zacal tiect ten sme este nevymenili 😝 vo februari bude 7 rokov čo byvame v novopostavenej bytovke narychlo

nezabudka13
autor
2. jan 2010

jaj uz som tu ,teraz som vyliezla zvane ...moja slabost,bola som tam od 18 45h 😉 .Petrahy dufam ze v tych bytovkach to bude ok.Svokra byva v najomnej uz vyse roka a zatial vsetko v poriadku.No ale to nemusi platit aj o tychto druhych,a este ani neviem ci z toho nieco bude.Oni by boli najradsej sami .Ja im to schvalujem hoci tu zostanem sama.Ale ved to nebudu mat ku mne daleko a ja k nim ties.

petrahy
3. jan 2010

nezabudka13 a ja som za to aby mlady byvali sami maloktore nevesty a svokry si spolu dobre nazivaju ja som to musela vydrzat pol roka a stacilo mi 😉 svokru znesiem ale kazdy den to teda nie predsa mame dost rozdielne nazory aj ked casom sa zmenila aj ona aj ja, vo vareni sa nedohodneme a ona je este moc aktívna na plesy a zábavy takze mi vtedy nepovaruje ale je pekne ako si svojho najmladsieho vnucika sama pyta a berie aj na noc to so starsimi nerobila

danciacik v nemocnici jej povedali ze pri prvom potrate to nezistuju a kedze potratila az v 4 mesiaci tak tam bola asi geneticka vada. No a na onkologiu 8meho ist nema kedze potratila ale daju jej vraj termin na operaciu ale ona zase nechce ist teraz po psychickej stranke sa chce trochu dat do poriadku ze az potom moc sa mi to nepozdava podla mna cim skorej tym lepsie no uvidime co jej buduci tyzden povedia doktory.

milocka29
3. jan 2010

nezabudla, po tom 20 januari uz asi nepovies ze si osamela, ked mlady budu mat miminko ci uz budu byvat s tebou alebo blizko teba. Pretoze to je ako droga tie nase vnucatka, obcas si myslim, ze uz potrebujem trocha klud, ale ked maleho nemam len chvilku, uz mi chyba a aj manzel hovori, ako je u nas nezvycajne ticho. A s tym byvanim nechaj na nich, ved zmenit sa to da stale. Nasi starsia dcera, co ma Simonka byva zatial u nas na poschodi aj ked maju chatu s celorocnym vyuzitim, zatial sa tam travi iba leto. Mladsia ma byt tu v meste, ale tiez su viac u nas ako v byte, pretoze hovori, ze u nas je tak dobre, rusno a veselo.

nezabudka13
autor
4. jan 2010

ahojte .Milocka ved ja som neni ani teraz sama,mam predsa vas vsetky z mk.Boze ako mi je zima,teraz som prisla z prechadzky, zima mi,je ako malemu psovi.s kolegynou sme boli na priehrade od tial sme presli cez jablonovy sad do vinohradu .Celkom fajn prechdzka az na to ze som sa obula tak ako keby som isla do telocvicne,--botasky 😀 😝 .A co sa tyka toho terminu tak to moze byt aj dnes alebo aj vo februari.NO uvidime.

milocka29
4. jan 2010

Aj ja som dnes bola s malym na prechadzku uz po case, lebo bolo bud hnusne zima, prsalo a aj bol chorucky-soplil. Boli sme ale cez obed a to bolo velmi dobre, aj ked bolo pod nulou ale nefukalo, tak sme prisli ako s vymalovanymi lickami. My tiez mame uz svoju oblubenu trasu a niekedy ju ani nechce zmenit, hovori babka ideme na nasu okruznu cestu, kde po ceste zajdeme pozriet aj na vlacik. A ten termin samozrejme len informativny, ja som obidve dcery mala presne 2 tyzdne pred predpokladanym terminom, ale uz sa Ti to blizi, uz sa urcite tesis ved to aj je naco.

milocka29
4. jan 2010

Nezabudka, tak na to zohriatie by Ti mozno dobre padlo prevarene vinko, hned by ti bolo teplejsie, alebo horuca vana.

nezabudka13
autor
4. jan 2010

No varene vinko ja nemusim a ta vana uz bola, ale keby bolo s kym si dat fernet ,nebolo by od veci.

nezabudka13
autor
5. jan 2010

Ahojte.Neviem co sa robi,ale synova priatelka bola dnes na poradni ,vsetko bolo ok,ale poobede jej zostalo nejak spatne.Skoncila v Trencine v nemocnici,mozno to je iba neaka vyroza,alebo budem coskoro babka.Doktor tam nebol tak len cakame ,co sa bude diat.Nerozumiem tomu ,ze doktor tam neni....

milocka29
5. jan 2010

Ahoj nezabudka. Tak to je naozaj zvlastne, ze nie je doktor na porodnici. Drzim naozaj velmi, velmi palce, nech to mate stastlivo cim skôr za sebou. Bodaj by ta viroza bola tvoje vnucatko. Ved ako si pisala uz to moze byt kazdu chvilu. Ze by ho doniesli Traja krali? Potom urcite daj vediet ze co a ako.

petrahy
6. jan 2010

nezabudka13 tak ako deje sa nieco? To ze tam doktor nie je sa stava mohli mat porod, alebo konzultacie na inom oddeleni alebo vyjazd poznam take pripady ze odvolaju lekara k vyjazdu ale porodne asistentky by mali vediet co robit keby bolo treba a pohotovostny lekar musi byt aj na telefone k mojmu porťodu tak museli volat lebo jeden by to nezvladol bola som vtedy komplikovany pripad. Neboj vsetko dobre dopadne 😉

nezabudka13
autor
6. jan 2010

Ahojte konecne mi ide internet,neviem co s tym bolo.No nevesticka ma nepotesila,musim si este pockat.synator bol dnes za nou,vsetko je ok,urobili jej sono,a podla vsetkeho ju pustia zajtra domov.Bolesti v kryzoch jej ustupili,aledo rana je daleko.Ja viem ze to niekedy zacina prave bolestami kryzov.No uvidime,ale urcite keby sa nieco dialo budete medzi prvymi komu to oznamim 😉 😉 😀