Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
7. feb 2010

Nezabudka, ja uz par poslednych rokov som nesiala ziadne priesadky, pretoze sa mi parkrat stalo, ze ako to vzislo, tak to aj pokapalo, tak som uz nemala chut sa s tym babrat. Niekedy som sadila velmi vela na zahrade, ale teraz uz ovela menej, pretoze ked sa urodilo, tak som to len rozdavala a deti sa hnevali, ze ty len na zahradke kucis. Ja tiez velmi rada relaxujem na zahradke. No mlady presne ako tvoji, ze dnes uz iba stary sadia zeleninu, ze oni si kupia, co potrebuju, ale ked mamka pozbiera vlastnu urodu, tak veru im velmi chuti cerstva zeleninka. Teraz ked som doma so Simonkom tak sa ani velmi neda, lebo on vo vsetkom velmi pomaha, ale to nedopadne stale velmi dobre. Ja uz mam na trhu znameho od ktoreho kupujem priesady, takze zatial som bola spokojna, uz aj zlavu my dava.

nezabudka13
autor
9. feb 2010

no coje mladez? nechali ste tu dve babicky ,asi vas to prestalo bavit kecat s nezabudkou o nicom 😀 . 😝 Tak mi treba nemala som zakladat temu ked nemam cas si pokecat.Milocka este ze si tu ty.Asi mladez drvi knihy,zacal druhy polrok a je spravne nachytat dobre znamky hned na zaciatku.drzim im palce.

petrahy
9. feb 2010

nie je to tak este si uzivam volno zacinam az 1.3 a zanedbavam internet vcera som bola na socialke a mala som na navsteve segru a kedze ju ujel autobus lepsie povedane stali sme na zastavke a nezastavil 4 ludia sme tam stali kedze segra nepotrebovala surne ist domov tak prespala u nas mohla som ju hodit autom ale vsak naco ked mohla prespat 😀 cez vikend ideme svagrovi na 40tku a na maskarny takze sa rozhodne nenudim vo stvrtok idem do skoly a v piatok s matuskom k psychologicke
a co sa tyka priesad a zahrad nasi doma pestovali vsetko od cibulky cez redkovky, papricky, rajcin,mrkva, petrzlen.......... az po melony ja som mala dva roky prenajatu zahradku potoml nebolo uz moc casu a teraz kedze pomaly staviame domcek neni kde zatial je vsade stavebny bordel mozno o rok zacnem s priesadami

milocka29
9. feb 2010

Nezabudka, tak uz to je nech si aspon babky pokecaju aspon o pocasi a zahradkach, kedze nestuduju chvalabohu, tak zo skoly nemaju nic nove. Aj ked mna dcery nahovaraju, aby som isla aspon na jazykovy kurz, aby som doma nezakrpatela, pretoze kym som pracovala, tak som sa stale musela za pochodu ucit nieco nove. My sme tento rok zacali najprv s oslavami a teraz posledne 3 tyzdne uz sme dnes boli na stvrtom pohrebe. Byvalej kolegynke zomrel manzel este nemal ani 60-ku.
Dnes ma aj manzel narodeniny, takze ked sme prisli domov, uz nas cakala navsteva a potom sa podavala klucka na dverach, dalsie 2 navstevy. Ale to je zas take prijemne posedenie.
Petrahy, takze prijemnu oslavu a peknu masku na maskarny. Aspon ze este mas volno v skole. Moja dcera zacina uz teraz v sobotu so skolou, takze zase budem mat trocha pestrejsie, pretoze uz potrebuje aj na diplomovke popracovat, aj praca, takze zase budem babka na plny uväzok. Ale co uz, hlavna vec nech sme zdravi.

nezabudka13
autor
10. feb 2010

Petrahy aj ja prajem prijemnu zabavu na oslave,a co sa tyka toho maskarneho ,aku masku ste si vybrali?Martinko ked boli este tu ,bol obleceny za pirata.Strasne bol podareny.Milocka manzelovi dodatocne vsetko naj naj,no a Ty si to od soboty s vnucikom uzivaj.Samko ide zajtra na poradnu,tak som zvedava kolko pribral,uz ma tvaricku taku baculatu ,a tie jeho nozicky uz su neni iba opuchnute cverenky.Zatial je dobrucky ,napapa sa a buva,take babetka aj priberaju.Martinko veru taky nebol ,ten plakaval jedna radost,bolievalo ho brusko.

milocka29
10. feb 2010

U nas dnes bolo krasne slnecno, keby neboli take kopy snehu, tak by som si aj myslela, ze snad uz prichadza jar. Ale zase hlasia na zajtra snezenie a poladovicu, tak uvidime. Juj ako ja uz cakam, ked si budem moct vonku pod altankom posediet a tam si kavicku vypit. Teraz Simonko jasne ze chce byt vonku, on sa v tom snehu vysanti, v najväcsich kopach sa brodi, len babka sa vonku nudi.
Nezabudka dakujem za manzela za gratulaciu, my mame teraz februar pestry s oslavami, ale stale lepsie ako chodit po pohreboch.
Super, ze Samko je dobrucky, preto aj pekne pribera. Nas Simonko sice nebol ukazkovo dobry, tiez ho obcas pobolievalo brusko, ale on bol aj je stale strasne aktivny, ma strasne vela energie. Dcera uz aj uvazovala, ze co by bolo prenho vhodne, aby si tej energie trochu vybil, hlavne teraz v zime, ked nemozme byt stale len vonku. Ale zas vie sa aj krasne sam hrat, len niekedy musi aj babka jazdit s autickami.

petrahy
11. feb 2010

u nas zase snezi a mame same zaveje 😒 😠 dnes musim ist do skoly idem radsej autobusom bojim sa byvame fakt dost zafukkany a staci jedna nehoda a sme odpisany , na maskarnom plese prvy maskarak bol pirat, druhy maskarak bol medved a teraz zase bude pirat mm povedal ze sa mu pacil viac ako pirat
dodatocne vsetko naj manzelovi 🙂

milocka29
11. feb 2010

u nas snezilo v noci, dnes mrholi cely den a hned mrzne, no parada, ale sediet doma a pozerat iba z okna. Ale aj tak sme boli trochu vonku, lebo ja som myslela, ze to kvapka zo strechy, ze je odmäk, a ked sme uz vysli vonku, hned sa vratit dnu nedalo.
Petra dobre si to vyriesila tym autobusom, predsa malo by to byt istejsie ako autom. Prijemne zazitky aj z dalsieho maskarneho a v maskach boli deticky iste rozkosne.
Nezabudka podaj spravu aky je maly uz fesak po poradni.

nezabudka13
autor
12. feb 2010

ach u nas uz od vcera snezi ,ani net vcera nesiel.Nemate niekto adresu na perinbabku,aby ten sniezik sanovala na buduci rok? 😉 ,uz boli cesty dopohody a zase pada jedna radost.Samko bol vcera na poradni a pribral za 3 tyzdne 90dkg 🙂 doktorka sa pytala co papa,ked tolko pribral.Narastol 2cm,sikulka.Dcerka pride v31 marca domov na dovolenku ,a uz sa nevie dockat kedy Samka uvidi.Povedala ze si takeho drobca nevie predstavit,no jasne 5 rokov je 5 rokov.Petrahy ,istota je gulomet ,ja som auto pre istotu zaviezla do roboty ,nemam totis garaz,ja sa tiez bojim v zime chodit na aute.Dufam ze v skole je to ok.

blazka24
12. feb 2010

nezabudka keby mám adresu na tú starú strigu perinbabu tak už počuješ v správach že mladá žena dokonca matka prizabila lopatou Perinbabu ...........nemôžem ani chodiť s krpcom von lebo ruky budem mať ako Stallone a nohy ako Schwarzneger v Barbarovi Konanovi .......
ten tvoj vnúčik je inakší valibuk 😀
čo sa týka chodenia na aute v zime, mne by ho ani nikto nedal xixixi inak asi by som ani z toho zasneženého ostrovčeka čo sa okolo auta vytvorí ani nevyšla alebo v najlepšom ošlahala blatníky susedovi 😀

milocka29
12. feb 2010

nezabudka, veruze nemam ani ja na tu perinbabu adresu, ci rozum uz celkom potratila. Vlani snehu vobec a teraz asi dohana plan co zameskala za posledne roky. Len neviem ci pätrocnica zacina alebo uz konci. Samko ma dobre mliecko, ked tak pekne pribera, len tak dalej a cochvila beha tiez po sneziku. Na dcerku sa urcite aj ty tesis, uz aby bol koniec marca 😉
Ja som dnes ani vonku s malym nebola, lebo riadna clapanica, ale on bol uz dnu ako z retaze utrhnuty, uz mu bola dlha chvila, stale len prosil, babka trocha vonku, podme zbierat zemiacky. A to preto, ze vcera ked sme boli na dvore, chcel ist na zahradu, lebo tam je vela snehu a pytal sa, ze kedy budeme sadit zemiacky, ci este nie je jar. Taky bol podareny 😒

milocka29
13. feb 2010

ahojte vsetke, ja len aby sme nezapadli prachom, nezabudka ma teraz prijemnejsie starosti so Samkom, tak babky sa musia zastupit 🙂

petrahy
15. feb 2010

ahojte akosik vas niet kde ste? My sme pooslavovali, poplesali, navstivili svokru a uz odpocivame doma teda deti v skole
perinbaba sa veru zblaznila ale dnes som uz isla autom k doktorke ale otocila som sa pojdem zajtra bolo tam moc ludi a my nie sme chory len potrebujem ist na kozne lebo ziadne kremy nam asi nie su dobre alebo mame alergiu

milocka29
15. feb 2010

Ahojte, petra este ze aspon ty tu obcas nakuknes, lebo veru je tu mrtvo. Nezabudka velmi nema cas, ona si teraz Samkom vynahradza svoju predoslu osamelost. Ale stale lepsie takto ako by sa mala citit osamela. Super, ze ste pooslavovali, poplesali a urobili radost babicke deturence. U nas su tento tyzden prazdniny, tak uz ked nam tu toho perinbaba tolko nadelila, tak nech uz to tento tyzden vydrzi, aby deticky mali radost.
Aj my sme trosku pooslavovali, aj niejake srdiecka som dostala aj rozdala, takze sme si trocha s detmi urobili radost. Aj ked niekto namieta, ze Valentina neoslavuje, ale mala pozornost kazdeho iste potesi.
U nas dnes bolo pekne, konecne nesnezilo, skor sa sneh uz pomaly topi. A ktore z deticiek ma kozne problemy? Veru to nie je nic prijemneho, na dialku pofukavam, aby sa to cim skor zahojilo.

nezabudka13
autor
15. feb 2010

Hura u nas dnes svietilo slniecko 😀 sice trocha fukalo ale bola to velmi prijemna zmena.Petrahy ,aj ja by som mala ist na kozne,porobili sa mi nejake vyrazky na slychoch,neviem ci to je reakcia na farbu na vlasy,alebo alergia na robotu 😀 😀 😉 .Este stale je u nas den otvorenych dveri ,ale co narobime ,Samko je este velmi vzacny.Ja viem ze ked bude mat pol roka tie navstevy nebudu take caste.Ale aspon sa spoznam lepsie s nevestinou rodinou.Pomaly si na seba zvykame,je sice este trocha hanbliva ,ale to casom prejde.Uz sa trocha zabyvala,a snazi sa pomahat mi,s domacimi pracami.

milocka29
15. feb 2010

Nezabudka, vitaj, ja tu tak sporadicky nakukujem, aby tema nezapadla prachom. Urcite ako pises ked bude mat Samko pol roka, uz sa dovtedy vsetke navstevy vystriedaju aj nevesta sa udomacni, budes mat mozno viac casu. Alebo mozno ani tolko, lebo to uz bude leto a to ani ja uz potom k PC velmii necuchnem, lebo skoda by bolo sediet dnu, ked bude vonku slniecko a zahradka bude volat. A s tou alergiou asi ta druha varianta. Nevesta je z vasho mesta alebo obdalec? Vidis ako dobre, ze si bola osamela a teraz je vas plny dom.

petrahy
16. feb 2010

ahojte v podstate najstarsia ma citlivu pokozku od narodenia ale ta je momentalne v pohode nas najmensi ma stale cervene licko ale tak divne ono to cez den aj zmizne ale sa to aj hocikedy objavi a aj na stehienku bola som uz davnejsie u obvodacky ale kremiky ktore nam dala nezaberaju tak chcem ist na kozne a musim tam ist aj koli kontrole materskeho znamienka to mal rozskriabane ked bol u babky ale uz to vyzera OK

milocka29
16. feb 2010

Ahojte, petra, tak to urcite treba ist ku koznemu, aby si to nenaskriabal. A aj na znamienko treba dat pozor. Mojej kamaratky syn mal take obcas suche a az cervene na viecku a niekedy aj pod ockom. Kozna mu na to predpisala niejaku robenu masticku, ta mu pomahala. Pricinu z coho to ma nepoznala ani doktorka, ze to sa stava u deticiek. Len som nakukla a moj vnucik sa uz vyspinkal, uz na mna vola.

nezabudka13
autor
16. feb 2010

Milocka nevesta je od nas a dokonca chodila s dcerkou do jednej triedy,je od syna o 1 rok starsia.Myslim ,ze to nieje nejaka velka vada.Podstatne je ,aby si rozumeli.Co sa tyka tych exemov,dnes som citala v novom case pre zeny,ze velmi ucinny liek je med a skorica.1 pol. lyz. medu a 1 caj. lyz. skorice sa zmiesa a natrie na vyrazky.Tak som si to pripravila a natrela tie moje vyrazky 😉 Uvidim co to spravi,za pokus to stoji,mozno to bude treba zopakovat viac krat,no uvidim.A taky isty pomer ked zalejes s teplou vodou a pit 3 krat denne ,vraj pomaha na vysoky krvny tlak,na skornatene cievy a pod.Mozno pri tom mojom tlaku 190 na 90 by to mohlo zabrat.To budem skusat od zajtra. 😀 keby to pomohlo asi by to bolo lepsie ako tabletky.

milocka29
16. feb 2010

Ahojte, nezabudka co sa tyka nevesty tak to vada vonkoncom nie je, podstatne je, aby si oni dvaja rozumeli a vytesovali sa zo svojho malickeho stasticka menom Samko. Tak ani sa nedivim, ze mas stale vela navstev, ked nevesta je od vas, tak aspon budes mat viac rodiny poruke a dufam ze aj na pomoci. No s tym sirupom vyskusam aj ja, pretoze ja uz som tiez na tabletkach s tym tlakom, ale stava sa mi a obcas aj naschval ze ich neuzijem, ved nechcem byt uz odteraz ako na drogach 😒

petrahy
17. feb 2010

ahojte na exem sme dostali dve mastičky a olej do kupela ma to momentalne v zhorsenom stave ale ked sa ukludni vyskusam co si pisala nezabudka 🙂 a tlak mam nizky takze pit nebudem ale vy si dajte ja mam zase muza o 7 rokov starsieho 😅 😝

nezabudka13
autor
17. feb 2010

Petrhy ja som si to vcera natrela,je jasne ze jeden krat je malo,ale mozem povedat ,ze dnes ma to menej svrbelo ako vcera.Ale dnes pokracujem v pokuse 😉 .To ze manzel je o 7 rokov starsi nic nieje,podstatne je,ze vam to klape. 😅

milocka29
17. feb 2010

petra a nemas doma alebo moznost si poziciat Bio lampu tu z zepteru. Teraz ma napadlo, ze moja kamaratka ju velmi casto, mozno denne pouziva na vsetko mozne. Ona ma dve aj velku aj malu. Dcera jej mala ekzem na rukach a jej to velmi pomohlo. Ja sa priznam ze mam tu malu uz dlho, ale nepouzivam ju casto, dajako zabudam, ale ked sa pouziva pravidelne, tak je naozaj super na strasne vela veci. Urcite neuskodi ak by nahodou nepomohlo.

petrahy
18. feb 2010

Bio lampa je super to mate pravdu pouzivala som denno denne v robote a robila priam zazraky este ma nenapadlo si ju kupit a veru peniazky minam na vsetko mozne ine mozno niekedy kupim snad sa to ukludni vcera po dlhej dobe spinkal poobede teda nespava niekedy vobec tak to potesilo a nasadila som aj fenistil kvapky a spal 4 hodiny

milocka29
18. feb 2010

petra vidis ako to je, niekedy cloveka ani nenapadne co by asi mohol vyskusat, aby to hlavne drobcovi pomohlo. Urcite mu tie masticky pomozu, ked uz vcera poobede spinkal a veru si pekne potiahol. To potesi, ked drobcek poobede spinka. Moj vnucik poobede spinka a tiez tak 2-3 hod. ale poslednu dobu uz sa parkrat stalo, hlavne ked rano vstane okolo 8-9 hod. ze sa mu nechce poobede spinkat. Aj dnes nespal, ale to nebol doobeda ani vonku, lebo je strasna clapanica. Poobede ale ked mu prisiel ocko aj dedo tak som ho dala vonku. Prisiel uplne mokry oteplovaky aj snehule az pancuchy mal mokre skoro po kolienka. Ale to strazili chlapy a jemu sa strasne pacilo to clapkanie vo vode 😒 Hned som ho supla pod teplu sprchu, dufam ze nebude z toho chory.

petrahy
21. feb 2010

osamela tu uz asi nie je tak to je super 😉 ale obcas nam pis ako sa mate a co u vas nove

milocka29 a vy ako? ostali ste zdravy? Nam masticky super zabrali vo stvrtok zas bude maly u babky tak sa bojim aby sa to nezhorsilo musim svokre zdoraznit ze nesmie doma behat v pancuskach ale v teplacikoch snad pochopi ved s plienkami to bolo skorej od nej ze ho nechavala behat bez a to ma prijemne prekvapilo

nezabudka13
autor
21. feb 2010

hlasim prichod,aj ked az po neviem kolkych dnoch. 😒 Petrahy mas pravdu osamela som uz neni a asi ani tak skoro nebudem ,mlady sa nestroja zatial nikam odist,tak ze o zabavu mam postarane.Cely tyzden sme boli vonku,chodili sme strihat vinohrad,nebolo to neviem co po tom snehu ,ale co si dnes navyberame,som rada ze som este v robote.Asi som si natiahla slachu na pravej ruke,za zapestim mam taku super hrcu jedna radost,davam si nato konsku mast a elasticky obvez.Dufam ze to pomoze ,lebo v utorok mam ist do Dunajskej Luznej na sutaz v reze ovocnych stromov, ☹ 😝 Vobec sa mi tam nechce ist,ale ani jedna kolegyna nemala zaujem ,tak sef vybral mna a este mladeho 25 rocneho kolegu.No co aspon sa preveziem.Ked nas tam bude 50 ,ja urcite skoncim 51 😀 😀 😀 .Ale nieje podstatne vyhrat,ale zucastnit sa.No a ta nasa chlapina,len papa a buva,pribera jedna radost,ked ho pestujem,tak uz to nieje to fifipierko,ale nech len pribera.Dnes svietilo slniecko,tak som s nim bola skoro 2 hod vonku.

tatolu
21. feb 2010

Nezábudka som rada, že máš v dome plno ľudí 😵
Tak Ty si záhradníčka? A to píšeš až teraz? A ja sa tu trápim s predmetmi ako Sadovnícka dendrológia a parkové úpravy 😉
Malinký nech len papá 😉 No vidíš, že dobehol svojich rovesníkov 😔

milocka29
21. feb 2010

Ahojte vsetke, petra chvala bohu sme zdravy, aj ked som naozaj mala velke obavy, lebo tie pancusky boli riadne mokre, ale asi nech si zvyka, ved je chlap. Super ze vam masticka zabrala.
Nezabudka vidis, mladym sa to zapacilo, ked im je kto pomoct. Ono to ma samozrejme vyhodu, ked su sami, ale zas je aj vyhoda, ked pri babetku ma kto postrazit aj opatrit. Nasi tiez stale vravia, ze uz idu prec, aby boli sami, oni maju chatu kde sa da byvat celorocne, takze keby velmi chceli tak tam mozu byt aj v zime. Ale zatial su tam iba v lete a vlastne aj my, lebo je to v rekreacnej oblasti. Ale to by museli maleho vozit ku mne alebo do skolky a to je teraz vyhodnejsie, ked rano dcera iba zahlasi, mami chod ku malemu hore, ja uz idem do prace a o maleho aj domacnost je postarane.
Aj som sa zasmiala, ked som citala, ze ta boli prava ruka v zapästi a si na nu davas konsku mast, ale to nie v zlom, ale mna tiez boli uz od minuleho tyzdna prava ruka v zapästi a davam si na nu konsku mast. Len ja neviem z coho, ci z PC alebo pocasia.
Tak ty si zahradnicka ako sa patri, riadna sikulka a urcite posledna nebudes a porazis aj tych mladych. Keby si byvala blizsie, tak by si prisla poradit aj k nam, lebo mne sa nikdy nepaci ako moj manzel ostriha stromy, stale to este opravujem alebo aspon kybicujem.
Aj tatolu bude odbornicka na parkove upravy, co by sa tiez taka rada zisla, ale co uz, ked byvate tak daleko. Mozno niekedy zavitate aj na vychod 🙂

nezabudka13
autor
21. feb 2010

Tatolu niesom zahradnicka ale obycajna pracovnicka rastlinnej vyrobe ,co je ze striham ovocne stromy,vinic,alebo lopotime v chmelnici.Ked vy ste tam vsetky studovane a ja mam ucnovku,som inak vyucena predavacka potravin.Ale ja sa nehambim zato co robim a mozem vam povedat ze ma to bavi.Tatolu ked si upravim dvor podla mojich predstav ,teba poprosim o radu ohladom vysadby okrasnych drevin,dufam ze sa mi to podari tento rok dat konecne do poriadku.Milocka mne ta mast pomaha ,boli to este ale je to uz lepsie,dufam ze pomoze aj tebe.