Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
20. apr 2010

Ahojte vospolok, tatolu naozaj krasna fotka, ale to by nebola keby na nej neboli krasne deticky 🙂 🙂 🙂
Nezabudka tak ty uz zase pracujes? Ruka uz neboli? Alebo niet casu na marodku. Len to neprezen teraz ked tak dlho opracujes, lebo ono sa to moze potom zas vypomstit. A s tymi pohrebmi naozaj neskutocne aj ked uz boli starsi, ale predsa blizkym to da poriadne zabrat. To je asi ta babicka, co k nej chodila tvoja nevesta ju opatrovat?

petrahy
21. apr 2010

ahojte mám po skúške za B dnes začnem s prácou čo mam odovzdat a sustredit sa na buduco tyzdnovu skusku

tatolu
21. apr 2010

Peti som Ti vravela, že stres treba odložiť 😉 . Zvládneš aj tú 😵

nezabudka13
autor
21. apr 2010

Studentky vy ste super sikulky.No co uz ,tie nase mozgove zavity su uz sai viac opotrebovane 😀 😀 😝 ja mam problem si spomenut co bolo pred tuyzdnom.Tatolu tie tri slniecka ti trochu zavidim ,ale dnes mi telefonovalo moje krsniatko,a povedala mi super novinku.,maju Jakubka ,ma 4 r,a teraz je tehotna a budu to dvojicky 🙂 😉 aspon jedna dobra sprava.[ja som ties z dvojiciek],Milocka,ruka neboli nosim poctivo v praci ortezu,dufam ze to tak i zostane.Ano to bola ta babicka,bola to tatinova mama a dedko bol mamin otec.

tatolu
21. apr 2010

Nezábudka, nech sa držia všetci pokope čo najlepšie 😉

milocka29
21. apr 2010

Petra gratulujem ako vzdy si nesklamala ani samu seba a o tyzden repete, naozaj dnes som na teba myslela.
Nezabudka mas pravdu nase mozgove zavity uz niekedy az tak nepracuju, to co treba zabudnem a kadejake hluposti a nepotrebne veci tie si velmi dobre pamätam.
Tatolu ty si zatial este trochu vegetis?

petrahy
22. apr 2010

milocka mne sa po skuske stikutlo tak som sa smiala ze niekto na mna urcite mysli 🙂 🙂 🙂
nezabudka to je krasna sprava nech sa drzia a su zdravucky
tatolu ta fotka je fakt super az teraz som si ju kukla vzdy som to preletela vsak tam vyzeraju ako trojcata

petrahy
22. apr 2010

aj ja som trošku pátrala vo fotkách

tatolu
22. apr 2010

Peti, to sú tiež riadni beťári 😉

tatolu
22. apr 2010

Miločka, no naozaj iba trochu 😉 . Snažím sa tridiť krabice s vecami a už som vytriedila 3 (máme veľa vecí podostávaných a tak sú tam aj väčšie veci, aj pre také 10 ročné. Ešte ma čakajú 3-4, zatiať mám pre deti na leto tepláky, nohavice, no a k tričkám som sa ešte nedostala 😝
No a snažím sa učiť chrobáčiky.
Teraz máme povinné cvičenizia, tento rok nechodíme do hory, ale ideme obzerať nejaké zariadenia pre odchytenú zver. Skúšky musia vždy nasledovať až po absolvovaní týchto hlavných cvík. Sú povinné...

milocka29
22. apr 2010

petra tiez krasny trojlistok a tie sibalske ocka 🙂
Aj ja uz otravujem dceru nech mi tu da dajake foto toho mojho vnucika milacika, ako si on hovori, no zatial nema naozaj cas a ja neviem, lebo mi to este neukazala. Aj vcera vlastne dnes rano robila na diplomovke do pol 5 rano, lebo dnes o 13.00 s nou bola na konzultaciu v Kosiciach. Tak aby nesla sama tak sme si urobili trocha vyletik aj ja so Simonkom a vratili sme sa vecer o 18.00 hod, lebo uz sme samozrejme navstivili aj OC. Aj teraz v sobotu ma skusku. Este ze ma taku robotu, ze si to vie zariadit ked potrebuje ostat doma sa ucit, ale neda sa zas kazdy den.
Tatolu taka praca s triedenim nie je na zahodenie, ked nemusis vsetko kupovat, ved deticky to neznosia tak je dobre ked sa to posuva. Aj nas Simonko ma vela veci co mu doniesla mladsia dcera zo Svajciarska. Ona tam robila operku a stale, ked isla domov tak triedila veci a co sa jej pacili, tak doniesla, ze vsak sa niekomu zidu. A veru velmi zisli, lebo to je vecsinou znackove oblecenie aj obuv, co by tu urcite nekupovala.

petrahy
23. apr 2010

pri mojich povinostiach som vas zabudla informovat sestra je po operácii na onkologii zajtra by ju mali prepustit bolo to nezhubne nastastie a este ta nasa mala neterka Lea po krstinkach dostala kiahne nas to akosik minulo

milocka29
23. apr 2010

petra a vies ze stale ma napadne ked nie som pri PC ze sa zabudnem opytat ako sa ma tvoja mamka. Dufam ze dobre. Sestre drzim palce nech sa cim skor zotavi a dobre ze je to tak a ze uz to ma za sebou. Chudiatko Lea hned aj kiahne schytala, ale zas uz to bude mat za sebou.

milocka29
25. apr 2010

Ahojte, je vidiet ze vonku je konecne krasne teplucko, slniecko nam hreje tak nik nesedi pri PC ale asi na slniecku. Aj ja som len teraz prisla, lebo som volala s kamoskou cez Skype. Idem ja ohrievat slniecko 🙂

petrahy
26. apr 2010

Ahojte ani nie tak vonku na slniecku ako s detmi a s robotou 😉 v piatok a sobotu mali deti zapasy tak som bola povzbudzovat a v nedelu sme boli vonku asi tak dve hodinky a harali sme s deckami z bytovky vybijanu 😀 to bolo srandy a potom o piatej bola u nas robena prezentacia s firmou medivit ten pan co prisiel mal asi z nas dost mala som pozvat dva manzelske pary okrem nas no kedze ja mam tri deti a oni mali po dvoch a to este takych ze 5 mesiacov a 7 mesiacov tak to bolo zaujimave 😀 😀 😀 ale mam novu prikryvku pre Miska
mamina sa ma dobre pol roka ma chodit na nejake cvicenia a parafin ci masaze elektroliecba alebo take nieco nevyjadrila sa viacej slubovala ze k nam dojde ked to dovybera ja tam teraz ist nemozem ked mam kazdy tyzden skusku a deti kazdu sobotu zapas a vcera som dorobila konecne pracu este ttam dopisem vecer zdroje a moj manzel to posle ja to neviem 🤐

milocka29
26. apr 2010

Petra to je dobra sprava, ze mamka sa ma dobre, uz to musi byt len stale lepsie a lepsie.
A tie prezentacie su aspon na nieco dobre, ked dostanes taky darcek prikryvku tak to je super. Aj ja som uz taku prezentaciu robila a tiez som dostala prikryvku, ktoru som samozrejme darovala pre Simonka. U nas v meste teraz akoby sa vrece roztrhlo s prezentaciami hlavne na hrnce. Tiez som minule bola akoze ma vylosovali ako vyherkynu 😀 a dostala som keramicke noze, ktore su velmi dobre, netreba ich ostrit 🙂
Deticky mas sikovne, ked aj dcera hra futbal a jasnacka ze ich treba ist povzbudzovat.
Tatolu je asi zahrabana este v krabiciach 😀 alebo sa uci rozpoznavat chrobacikov 🙂 a nezabudka ked chodi domov vecer, tak uz ma toho akurat dost, este tak sa trocha povenovat Samkovi a naberat energiu na dalsi den.
Ja si teraz vegetim vecsinu dna vonku so Simonkom, lebo ked je on vonku tak musim byt aj ja, lebo sameho sa bojim nechat, lebo on je take zive striebro o ktore sa ja velmi bojim 😒

tatolu
26. apr 2010

Miločka, ja sa akože učím, ale priebežne šmírujem, čo kto napíše a keďže tu nikto nepísal, tak som nemala čo písať 😀
A v krabisiach som zahrabaná asi stále - iba na sviatky som ich odložila a zas ich pomaly vyťahuje. Ešte dobre, že do obývačky majú deti zákaz 😀 - je tu najchladnejšie z celého domu 😔 - kúrime iba v peci v kuchyni a tá je spojená iba s jednou izbou, do obývačky sa ide ešte cez chodbu 🤐
Chrobáčiky pravdaže neviem - to sa musím naučiť aj latinské názvy a teda robím všetko iné, len nie to, ešte ma to tak netlačí 😀

petrahy
27. apr 2010

práca večer poslaná 😉
na skúšku nepripravená 🤐 ani len knihu nemam prečítanu nieto ešte naštudovanú no neviem neviem proste nejde to maly ide zajtra k svokre tak neviem co zvladnem za jeden den uvidime mozno aj nemozne
vcera sme isli na trening a nakoniec nebol strasny lejak sa spustil a teraz budu mat vo štvrtok s trenerom co ma tych starsich aby ich toho naucil viac lebo ich trener stoji za ...................... a tento povedal že vsetci su si rovny a vsetci maju hrat ci maju 5 rokov alebo 10 rokov lebo ked nechali hrat celu dobu tych velkych tak oni kondicne nevladali a maly si vobec nezahrali tak uvidim a trener este povedal ze budu hravat tí čo pravidelne chodia na treningy tak musim deti dostat do akej takej formy nech su z nich riadny fotbalisti 😉

nezabudka13
autor
27. apr 2010

Petrahy,som velmi rada ,ze mamina to tak skvele zvlada,ale musi vydrzat,chce to cas.Milocka mas pravdu ,pridem z prace ,dam si kavu 10min. sa pohram zo Samkom,idem sa do vane vydrhnut,lebo som samy olej a hrdza.V sobotu som sa konecne dostala aj do zahrady,porobila som hriadky,zasadila hrach ,postriekala zelinu a okopala jahody na bola som unavena ako zbity pes.Ale utesujem sa tym ze este mozno tento tyzden budeme tak dlho v praci a potom to do 6 .maja nejako vydrzim a 7.idem za detmi do Irska 😀 😉 tam si oddychnem.Malym futbalistom vela energie a co najmenej modrin,kopancov,a faulov.

milocka29
27. apr 2010

Petra a to Veronika hra normalne v chlapeckom muzstve, alebo mate aj dievcenske? A s tym hranim pokial tam nedaju vsetkych sa vystriedat to teda sa detom urcite nepaci, ved komu by sa aj. Ked chodia na trenyngy tak nech si aj zahraju 🙂
Tatolu to ja tiez vecer uz len bokovka k PC, manzel sa smeje, ze predtym ked som chodila do prace tak som doma PC ani vidiet nechcela a teraz som zavislacka 😀 😖 Tatolu a co si vymenila svoje pokladiky na pase? Snad sa to adminom nepacilo?
Nezabudka tak uz to nejako vydrz aj s odretymi usami 😝 a potom si to vynahradis ten pokoj a oddych v Irsku 😉

tatolu
27. apr 2010

Miločka, bola som odfotená veľmi ďaleko a nebolo mi dobre vidieť do tváre. To je teraz nová podmienka od zmeny tohto koníka. Zistila som to ráno v podmienkach, keď som sa objavila ako ružová pani 😔
A keďže inú fotku nemám, tak som dala zas tú pôvodnú 😝

milocka29
27. apr 2010

Tatolu ja som si myslela ze si to asi nevymenila bezdovodne, ale ved tam neboli iba deticky ale aj ty. No ale riadia to admini tak ich musime respektovat. Ale skoda, ved je to forum o detoch.
Jezisi, len som tu stranku otvorila, skoro mi oci vybilo ako som tam urvala trenyngy namiesto treningy. Ale to je tak, ked po sebe necitam 😀

tatolu
27. apr 2010

Miločka, ja tiež odošlem a nečítam a potom sa čudujem 😉 😀

petrahy
28. apr 2010

ani ja po sebe vzdy necitam takze ak mam chyby prosim radsej odpuste ved kazdy sa môže zmýliť a mnohokrát trafím zle do klavesy alebo mi tu daco preskoci 😀 😝 mame len pripravku a ta moze byt zmiesana a v žiakoch su uz len chalani mohlo by byt ziacke dievcenske ale tolko dievcat nie je a ani v takej malej dedine ani asi nebude ale u poziarnikoch mavali aj babske aj chalanske a baby boli na sutaziach lepsie 😀

milocka29
28. apr 2010

My sme dnes podvecer boli gratulovat svagrovi k narodeninam tak sme aj vonku grilovali aj ked my vecsinou zahajujeme grilovaciu sezonu 1.maja, lebo vtedy je u nas jarmok. Cez den bolo pekne, ale fukal vietor, vecer prestal fukat, tak bolo super pri ohniku teplucko.

petrahy
29. apr 2010

takze mam dalsiu skusku za sebou mam A 🙂 🙂 🙂 no teraz sa ucit na pondelok

milocka29
29. apr 2010

Gratulujem, petra ty cim mas menej casu na ucenie tym lepsie pismenka dostavas 🙂 no jasne sikulka sa nezaprie 🙂 uz len tak pokracovat aj dalej, co verim ze ty budes.

petrahy
29. apr 2010

netreba ma chvalit lebo spyšniem 😵 a čo potom 😝 uvidime ako bude v pondelok

nezabudka13
autor
29. apr 2010

Petra,ono je to asi tym slnieckom cim viac svieti tym viac energie,gratulujem.Baby moje keby ste ma videli,tak sa asi budete kosit od smiechu,a poviete ze mozem ist robit do cirkusu klavna 😝 nos mam taky spaleny,ze ten klaun by pri mne vyzeral ako albin 😀 😀 ☹ ,celo ,a bradu ako papriku,no strach na mna pozerat,dufam ze to zajtra dorobime a do piatku to trocha zhnedne.Aby na mna na letisku nepozerali ako na nejaku alkoholicku ☹ ,ale co narobite ked sme v 8m vyske 10h.Milocka predpokladam ,ze v zahrade mas vsetko posadene,uz len aby naprsalo a bolo teplo nech by to pekne rastlo.Na stavbach urcite ties nezahalate,sikulky nase 😉 tak nech vam to ide pekne od ruky.

petrahy
30. apr 2010

praveze je to horsie s tym slnieckom a s malym doma idem na maximum a uz to aj citim na sebe trochu pokasliavam ale musim bojovat som len v polovici 4 skusky spravene 4 ešte čakaju takže žiadna slava ale jedno pozitívum mám už prax spravenú takže idemm sa rýchlo učkať lebo dnes prídu deti zo školy o jednej a to klud nebude žiadny sice ani s malym ho moc nemam no neva musim bojovať dalej 🙂