Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

tatolu
24. jún 2010

Ahojte, Tomík pri odbere krvičky neplakal 😉 , ručku držal ani raz netrhol, pozeral, ako vymieňajú skúmavky, krvička tiekla o 106 - brali priamo zo žily na ruke - ten ohyb oproti lakťu.
Keď sme boli pred týždňom tak ho napichali do oboch žiliek na ruke - opak dlane - neviem ako sa to povie, a tam mu dobre teda šprtali a on iba pozeral, no nevyšla ani kvapka vtedy. Doma mi ešte aj poobede vravel, že bolí a aj on si sám pofúkal, keď videl, že som zaneprázdnená - takže sa čudujem, že nepusil veľký plač, keď sme dnes išli znova...
No mám malého veľkého chlapinu 😉
Peti, ten môj to šaloval sám 😔 - išlo to veľmi pomaly - robil to tak, že dosky prevŕtal dierkou na konci a prevliekol drôt, potom opačnú dosku tiež prevŕtal na konci a drôt napol - každú dosku si ešte vyrovnal vodováhou, ale to stačilo urobiť až na konci, lebo priebežne sa mu to prepadávalo ☹ , takže vodováhou vlastne robil viackrát... No namakal sa pri tom dobre 😒

petrahy
25. jún 2010

tatolu však to tak vyzerá že to bude musieť spraviť sám poprípade čo najviac so mnou len neviem kam dám seti ak to v sobotu nestihneme, chcem mu pomôcť, ale neviem sa pokrájať na všetky strany 😝

tatolu
25. jún 2010

Peti, on to robil skoro 2 týždne ak nie viac 😖 No je pravda, že aj normálne robil v robote... 😔

petrahy
26. jún 2010

tatolu aj my to všeliako tak robíme mm chodí z roboty o 17.30 takže bieda No a ako som zistila nemáme dorobené železá takže som včera zvezovala a idem aj teraz bolia z toho riadne prsty. Uvidíme čo dnes porobíme a či nám príde sused vypomôcť hrozne som to chcela mať spravené a je mi jasné že to zase dnes nestihneme no večer dám info a zajtra hurá opekačka oslávim narodky, meniny a koniec semestra trošku s oneskorením, ale neva

petrahy
26. jún 2010

hlásim že sme provizorne zašalovali po celom obvode sú dosky len ich ešte treba viacej spevniť 😉
a už šup do postele zajtra mám náročný deň musím trocha poupratovať a nachystať poobednajšiu opekačku prídu moje ségry aj s rodinkami a aj svokrovci ešte sme takú opekačku v živote nerobili neviem si predstaviť ako to bude prebiehať, ale teším sa 🙂

tatolu
26. jún 2010

Peti, šikovní ste 😵
Opekačka prebehne super 😉 netráp sa 😉

milocka29
27. jún 2010

Ahojte, tak aj my sme teraz mali rusny mesiac hlavne na oslavy. Obe dcery mali meniny, jedna aj narodeniny, manzel meniny a obaja zatovia meniny. A hlavny dovod oslavy je teraz, ze dcera v piatok spravila uspesne statnice, takze mame v rodine o jedneho inziniera viac. Tiez sme mali teraz v sobotu opekacku, na buducu nedelu zas a 9.jula ma promocie, takze mame teraz nabity program oslavami a na robotu ostava malo casu aj ked je jej dost.
Petra dufam ze opekacka dopadla na vybornu, len u nas dnes je zima a prsi, dufam ze vam pocasie vyslo. A s tou pracou to je aj u nas tak, ze skoro vsetko si robia sami aj ked to ide tiez pomaly ale hlavne lacnejsie. A zelam ti vsetko najlepsie k narodeninam.

milocka29
27. jún 2010

Tatolu a hlavne som ti nenapisala, ze skutocne obdivujem Tomika a u mna je uz teraz obrovsky hrdina, ked to vsetko takto zvladol, urcite dobre zvladne aj tu operaciu.

petrahy
27. jún 2010

Ahojte opekačka dopadla super 🙂 🙂 🙂 som velmi spokojná nečakala som to segra so svokrou a ich neterkou u mna spinkaju my sa chystame cez vikend na chatu zase v tejto zostave ako boli u mna

milocka29
28. jún 2010

Petra vidis, vsetko dopadlo super aj ked si sa bala. U nas je dnes krasne, slniecko svieti a je az horuco, len aby to vydrzalo co najdlhsie, aspon aj cez vikend, lebo tiez bude ako nas maly hovori chatovacka, grilovacka 🙂 .
Tatolu dufam ze uz dnes mate posledne vysetrenia uspesne za sebou. Nezabudka dufam ze na nas nezabudla 😀

petrahy
28. jún 2010

ahojte dnes som vyprevadila segrinu svokru s neterkou potom segru a potom uz pomaly boli deti doma zo skoly 🙂 natrela som podvoje na sklepovych dverach a boli sme na zmrzlinke
tatolu ako sa mate?
nezabudka kde si???????????????

tatolu
29. jún 2010

@petrahy Peti, keďže predpokladám, že si Petra, tak všetko najlepšie k dnešným meninám 😉 nech sa Ti darí v škole, doma aj na stavbe 😉
Zajtra ráno vyrážame do Žiliny. Ešte som nikoho nepobalila 😒 Luky a Tánička idú k svokrovcom.

milocka29
29. jún 2010

@petrahy aj ja sa pripajam ku gratulacii, uz rano som na teba myslela, lebo aj ja mam doma obidvoch zatov Petrov. Prajem Ti vsetko najlepsie a vela uspechov v skole a v praci, lasky a porozumenia v rodine, skore uspesne ukoncenie domceka.

@tatolu Tak Vam zelam nech to mate cim skor uspesne za sebou, urcite budem na vas mysliet, potom daj vediet. A stastnu cestu 🙂 .
Nezabudka co je s tebou? snad si nas nezradila 😒 .

petrahy
29. jún 2010

dakujem za gratulacie áno som 5ka

iirenka
2. júl 2010

@nezabudka13 Ahoj nezábudka,
ja som sa ozvala vo fóre o svokrách, a bola som pozvaná na Vašu stránku - tému,osamelá 50-nička
Budem mať 62 rokov, teraz bývam na záhrade so synom, postavili sme si tam dom, začali sme asi pred 3 rokmi, bolo to svojpomocne, tak si predstavte, že ja v mojich rokoch /vtedy 58/ sme začali stavať dom, so všetkým čo k tomu patrí ,zháňanie materiálu, vybavovanie a nakoniec práca otrocká na stavbe.
Fúrikovanie betónu na základy, nosenie jetongu,zháňanie materiálu, atď,atď.
Takto pred rokom manželovi zistili rakovinu pľúc, ale už v takom štádiu, že mal zachytené obidva laloky pľúc aj s metastázami , ako aj metastázy v hlave. Nebudem sa rozpisovať o všetkom trápení pri doopatrovaní manžela, ktorý chorobe podľahol teraz vo februári vo veku 68 rokov.Najviac môžem ´dakovať za opateru a podporu mojej dcére, ktorá je síce zdravotná sestra, veľa ma naučila, ako sa oňho starať.
Mám síce tri deti, najstaršia dcéra, mi stále robí starosti, je svojhlavá, hovorí, že je dospelá, ale všetky jej neúspechy sa dotýkajú aj mňa.
Nechcem sa rozpisovať o mojom živote, ktorý som veru nemala ľahký, muž bol stále služobne preč, celá domácnosť aj s deťmi bola na mne, v 35 rokoch sa mi narodila dcéra a v 37 rokoch som išla študovať na 5 rokov, aby som si obhájila pracovnú pozíciu, ktorú som t.č. robila už 15 rokov, mala som len učňovskú školu.
V tých rokoch nebolo také samozrejmé meniť pracovné miesta, ako teraz.
Vo fóre o svokre som sa ozvala, lebo sa mi nepáčili tie príspevky, všetko zlé na svokry, ženy v našich rokoch si oveľa viac museli odtrpieť ako dnešné ženy - myslím tým hlavne po narodení dieťaťa, nemali sme také vymoženosti a finančné príspevky, ako dnes. I keď sa nechcem zastávať ostatných "svokier".
My sme si kúpili družstevný byt, ktorý sme splácali, materský príspevok vtedy na dieťa bol 500 korún, nájomné sme zaplatili 480 korún a boli sme len s mužovho platu. A museli sme vyžiť, nikto nám nič nedal .
nechcem, aby teraz niekto pri mojich vetách začal ............. no jasne, vy ste vo vašich dobách to,to, to, atď. no je to už len spomínanie.
Nezávidím dnešným mladým ľuďom ich život, my dôchodcovia sa už len dnešnej dobe prispôsobujeme.
Tiež mám chvíle, kedy sa cítim osamela, mám síce prácu v záhrade, viem vyšívať, rada čítam, lúštim krížovky, rada si pozriem DVD, tých záujmov je toľko, že pomaly " nestíham ", ale predsa tá osamelosť je tu, i keď mám deti, už majú svoj život, čo akceptujem. S mojim mužom som si vytrpela všeličo, bolo veľa starostí a plaču, ale keď mi umieral pred očami, keď som mu " zatlačila " oči, už len ľútosť zostala, že ten život nebol lepší.
Každý človek má svoj životný príbeh, veľa ľudí má ťažký život,
a bola by som rada, ak by toto si prečítali aj mladí ľudia, že aby sa k nám starším nesprávali tak, akože " nech už trénuju skoky do truhly, čo sa tu motajú, čo nesedia doma atď. Tieto vety sú reále, lebo som ich viac krát počula, nie priamo na mňa, ale z úst mladých ľudí.
Ešte by som veľa mala čo písať, ale končím hádam budem mať ešte možnosť písať, ak na môj príspevok niekto odpovie. Prajem všetkým pekný deň, a usmievajte sa, komunikujte medzi sebou , pretože tlen komunikáciou sa dajú vyriešiť problémy. Vaša Irenka.

nezabudka13
autor
2. júl 2010

AHOJTE VSETKY 🙂 v prvom rade sa chcem ospravedlnit,ze som tu tak dlho nebola,ale ta moja stara sunka,pc,sa pokazila a ja som,neni az taky znalec aby som si vybrala dodry ale nie velmi drahy not. dcerka pricestovala aj s malym Matkom,na prazdniny,tak som to nechala na nu.Prisli,v utorok pred polnocou,a budu prazdninovat,do 19. 8.super tak si ich uzijem ,zatko pride az 9.8.Tatolu ,Tomikovi drzim palce,aby vsetko dopadlo ok,on je velka chlapina on to zvladne na vybornu 😉 A studentkam gratulujem,aq prajem vela vela sil pri pracach na stavbe,dnes len tak strucne,dva dni som v praci 😝 33 st.na slnku viac,ale neva horsie je to s rukou,doktor povedal ,ze operovat na jesen,ale neviem co dovtedy,ruka boli ,za zapestim mam asi vyrostok,upchane akesi kanaliky..... 😝 a nasa p. doktorka ma vypisala do prace,no uvidim.IRENKA,vytaj ,a som rada,ze pribula dalsia babka,slubujem ,od zajtra tu budem castejsie ☹

lubiva
3. júl 2010

Ahojte babky aj nebabky. Neviem, ci si este na mna spominate, ale som tu dlho nebola, hoci Vase prispevky som si sem-tam precitala. A vidim, ze sa to tu rozrasta. Ahoj @iirenka, prepac, ze tykam, ale tiez som uz babkou. Mala som problemy so svokrou, teda nech jej je zem lahka,. Den po oslave 90.ky ochorela a zostala bezvladna, nastasie bola v nemocnici 3 mesiace, ale par krat hrozilo, ze nam ju daju domov, to som chytala soky, lebo by sa o nu nemal kto starat. Tak sme vybavovali domov dochodcov, lenze to trva par mesiacov, tak medzipristatie mal byt hospic, aj ten sa nam podarilo vybavit - ale to uz nebolo treba, lebo zomrela v nemocnici - zlaty primar, povedal nakoniec ze nam ju v takoim stave neda domov ani nikde, hoci poistovna uz nechcela platit. A teraz prerabame jej byt - 3 izbovy, lebo bol este v povodnom stave, takze strhavame tapety - vy v rodinnych domoch to asi nepoznate, ale je to drina. Nove plastove okna, nova linka, proste musime to zrekonstruovat, aby sme to mohli prenajimat. Byt zostane mladsej dcere, ta je teraz v Anglicku. Svokor este zije, ale ten je v Dome dochodcov uz 15 rokov, lebo bol bezvladny, nevedel sa ani sam najest, ale tak sa nejako pozviechal, ze teraz uz aj prejde, ked sa podoprie. Takze kazdy vikend zasa chodime za nim.
V praci som mala vela roboty, lebo su prazdniny a treba urobit letnu dopravu. Ale uz sa tesim na dovolenku, tentokrat berieme so sebou aj vnucika Riska. Ten sa uz tesi na lietadlo, lebo ked sme sli s dcerou koncom maja do Irska, mal ist tierz, ale dostal kiahne, tak nemohol a bol z toho velmi nestastny, lebo rad lieta.
Jej, ale som sa rozpisala. Dufam, ze Vas to nenudilo, lebo ja ked nemusim do prace, tak som hore uz pred piatou, ale ked musim, tak sa neviem zobudit.
este raz vsetky zdravim.

petrahy
5. júl 2010

ahojte tu mladica vítam nové a staronové tváre my sme boli na chate cez víkend a nedopadlo to moc slávne ale neva ide sa dalej
teraz k nám majú opäť prísť naši neviem ako to zvladnem boli sme spolu aj na chate ale odisli sme ...........................
uz by sme konecne chceli betonovat ten strop a mali by nam tento tyzden zapojit sachtu na vodu cez týžden sme ju konecne zabetonovali
lubiva prerábať starý byt či dom je horšie ako stavať nový aspoň sa tak vraví 😉
nezabudka setri sa ruku potrebujes 😉
irenka rada spoznavam ludi ktorí idu dalej aj ked to nie je lahke vidim ze si bojovnica aj ja mam spoluziacky 5Otnicky ja mam len 30 a zacala som so skolou teraz a tiez najprv ucnovka potom maturita praca rodina a opäť škola a mm tak isto plus ešte vojna a školu si platil sám tak ako teraz aj ja
tatolu myslime na Vás ozvitea čo nového

nezabudka13
autor
5. júl 2010

ahojte,co ste vsetky na chate,alebo pri vode?ja chatu nemam,ale taka na sirave by bodla 😀 ,tam by bola super rybacka,ale moja dcerka objednala'velky bazen 3m priemer a na vysku 80cm tak za vodou nemusia nikam chodit,ale Samka sme tam este nekupali mozno zajtra ak nebude prsat.Peti,neboj zvladnes to ,a tu betonovacku vam v tomto teple nezavidim, 😝 Tatolu,drzim palce 😉

petrahy
5. júl 2010

nezabudka betonovat by sme mali vo štvrtok dnes sme sa boli kúpať a bolo fajnovo ešte nikdo nespí 😠 😝 😀 náš Miško vodu zbožnuje a chrbatik má červený je blondak tak to vyzerá úžasne a matúško je ako malé cigánča ten má zas pigment po svokrovcoch 😀

milocka29
5. júl 2010

Ahojte babky aj mlade mamicky, @iirenka velmi ma potesilo, ze si prijala moje pozvanie medzi nas catnicky. My sme tu ako taka jedna mala rodinka, kde sa chvalabohu nehadame, ale podporujeme. Babky podporuju mamicky studentky a oni zase nas babicky. Aj ja si obcas precitam aj tu temu o svokrach, aj velakrat mam chut im napisat svoj nazor, ale viem, ze to by nepadlo na urodnu podu, pretoze oni ako by sa predbiehali ktora ma horsiu svokru. Len by som bola zvedava, keby sa tak vyjadrili ich svokry o nich, co by to bolo. Ja som raz prispela do jednej podobnej temy, kde jedna mlada mamicka strasne skaredo sa vyjadrovala o svojej mame. Ale az mas chut a cas tak zavitaj tu medzi nas.
@nezabudka13 tak my sme sa uz bali, ci snad si neskoncila s tou rukou v nemocnici, ale ked si to odniesol iba PC, tak to je ta lepsia verzia. A uzivaj si svojho vnucika aj zahranicneho aj domaceho a tu ruku setri, pokial sa da. Vies nam co uz sme mali tych 30-cat uz sa na nas kadeco z chorob nalepi, ale my sa predsa nepodame.
@lubiva tak uz ste babku pochovali, tak aj ked teraz mas ine starosti, snad si najdes cas sem tam aj k nam sa zapojit do debaty.
@tatolu myslim na na Vas stale, verim ze ste ok a coskoro sa nam ozves.
@petrahy dufam ze brigada dopadne lepsie ako ta chata, ale urcite aj to bolo celkom ok, len mozno nie celkom tak ako si si to ty predstavovala. Ale zivot ide dalej a na buduce to bude lepsie. Deticky nech si uzivaju prazdniny.
Aj my sme na chate od piatku vecera, v nedelu poobede sme tu oslavovali aj predcasne promocie aj ostatne rodinne sviatky, ale nam to chvalabohu vyslo super a bolo nas tu dost. Este stale sme tu na chate, mali sme ist domov dnes vecer, ale nakoniec sme ostali, ze zajtra do roboty idu odtialto a ja mam svoju robotu Simonka, ako ja tomu hovorim tu so sebou. Ale aspon je krasne teplucko, aj ked dnes trocha ku veceru mrholilo.

petrahy
8. júl 2010

zabetónované hurááááááááááááááááááááá neskôr napíšem viac dnes som už mimo 😉 😉 😉

nezabudka13
autor
9. júl 2010

petra gratulujeeeeeeeeeeeem 😀 ,hura na dalsie 😝 ,v takomto teple,by bodol bazen a sladke nic nerobenie,a nie makacka na stavbe.My sme bazen aj napustili a dnes vypustili,lebo bol trocha dolu kopcom a bali sme sa aby nepukol,tak sme to vyrovnali a napustili,ale kupat sa budu asi az zajtra,rano by som chcela ist s dcerkou na dubaky,uvidime ci sa nam postasti viac ako v pondelok,nasli sme ale 9 ,co je bieda,ale byvalo v noci chladno,tak sa nedali cakat zazraky.

milocka29
11. júl 2010

Ahojte, petra super ze je zabetonovane, uz len cim skor pod strechu a mozte tam nocovat ako pod stanom 🙂 Nas bazen na chate nas tohto roku sklamal, lebo mame velky priemer 4,5 m aj zat napustil vodu ale nastastie nie vela a sa zistilo, ze preteka, tak sa musi vypustit a zaplatat 😀 Len ci sa tak skoro zase voda ohreje ale Simonko ma maly nafukovaci tak v tom sa uz aj dnes kupal. Vcera boli obe dcery v madarsku to je od nas len 50 km sa kupat, lebo tam su super bazeny aj s teplou vodou tak sa tam Simonko poriadne vysantil. A ja som doma nakladala uhorky a varila dzem z malin, treba na zimu zasoby. nezabudka len nazbieraj vela dubacikov, aj ja som minuly pondelok bola akoze na huby, ale biedne 😒 , iba take na polievocku a prazenicku. Dufam ze sa nam uz coskoro aj tatolu ozve a ze je vsetko ok.

petrahy
12. júl 2010

ahojte u nas teraz hriby nie su cudujem sa ze u vas su
ešte musime dorobit maly veniec na streche v sobotu opäť betonovať a rychlo strechu a okna. neviem ako to pôjde dalej no co sa tyka mna povedala som spravit jednu izbu kompletne a ist hned byvat a ostatne dorabat uz ked tam budeme. Bola by som velmi rada ak by sa nam to do zimy takto podarilo. Od januara nastupujem do prace aMisko ide do školky. Včera sme sa boli opäť kúpať

petrahy
12. júl 2010

A ešte som zabudla konečne máme aj vodu 😉 na stavbe a boli tu od utorka do nedele naši a tentokrát nám veľmi pomohli mamina s deťmi a tatino s nami na stavbe. Niekedy nechápem, že predtým to nešlo a teraz to už išlo. Pri betonovaní mal byť aj svokor ale kedže sa necítil dobre tak som betonovala aj ja s tromi chlapmi 🙂 už som mala skusenosti z betonovania z prizemia aj tam nam vttedy niekto vypadol. Dnes ma milo prekvapila Veronka nechala ma vyspať a zobudila som sa až pred deviatou a raňajky som už mala na stole. Tuším sa u nás stavaju aj zázraky.

milocka29
12. júl 2010

Ahojte, petra tak to sa vyborne citaju take vynikajuce spravy, len nech sa vam tak nadalej dari a do zimy urcite byvate vo svojom domceku. Len sa aj troska setri, lebo ja to velmi dobre poznam tiez z nasej stavby. Clovek ked je este mlady, vela toho vydrzi, ale potom po tej 50 sa to uz zacina pomaly odzrkadlovat, co vsetko som pretazila. Teraz sa ozyvaju klbiky. A Veronika je uz velka kocka a urcite ta uz coskoro aspon v kuchyni nahradi. A super ze aj vasi pomohli, ved na stavbe je kazda ruka napomocna.

milocka29
12. júl 2010

U nas je teraz strasne horuco, ani vanok len prazi, takze najlepsie v dome alebo vo vode. A uz mame toho casu aj vsetke oslavy za sebou, v piatok boli promocie, takze sme mali potom pohostenie v meste v restauracii a aj u nas na ulici sme mali vecer o 18.00 hod. 10 vyrocie posviacky kostola, takze hned z jednej oslavy na druhu. Bola omsa, kde bolo 7 knazov, potom program a nakoniec pohostenie, takze domov sme dosli o 11.00 vecer.

tatolu
12. júl 2010

Ahojte vospolok 😉
Vítam novú ružovú pani - Irenku 😉 😵
Takže už sme doma. Tomík operáciu zvládok a podľa vyjadrenia primára operácia sa vydarila. Vlastne ešte na operačnom stole sa rozhodoval ako postupovať 😔. Teraz má Tomík rúčku komplet v sádre (od ramienka až po prstíky) a teraz ho to začína svrbieť. Udržať však 3 deti aby sa nenaháňali a boli v kľude je riadna drina 😝 . 5.8. pôjdeme dať znovu do Žiliny sádru dole a potom tam ostávame na rehabilitáciu...
V piatok som bola na stretnutí zo strednej školy - bolo celkom dobre 😔 a jeden môj spolužiak (teraz farár) išiel na zájazd do Medžugoria a jedno miesto mali voľné, tak som tam prihlásila moju maminku a už je na dovolenke. Dnes som jej bola ešte vybaviť cestovné poistenie, keďže v sobotu poisťovne nepracujú... Verím, že si oddýchne - išli na 8 dní, pričom ubytko tam majú zabezpečené

petrahy
12. júl 2010

tatolu super správička deti naozaj zvládajú všetko lepšie ako si len vieme predstaviť. Uvidíš bude dobre. Udržať tri deti v klude to sa asi nedá. Poznám podla našich. Budeme stále na vás myslieť. Ty si úžasná že si prihlásila maminu to ju muselo velmi potešiť.
Aj unás dnes dosť pražilo ale nafukla som maly bazenik a Veronka som v nom čvachtala doobeda mi veľmi pomohla a najviac asi tým že ma nechala spať do deviatej a ranajky som mala nachystane na stole 🙂 Miško bol den u babky ale ešte sa večer stihol hodinku pokupkat a mna oblievali.