Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

lubiva
25. júl 2010

ahoj @kaya60, no myslim, ze mame toho tiez dost spolocne. Ja mam tiez dceru v zahranici, zije v Anglicku, mam nieco po 50-ke, a mam vnucika, ktory sa narodil 17. februara a bude mat 5 rokov. Ja sem obcas zabrusim tiez, ale teraz toho bolo vela, nestiham, lebo prerabame po svokre byt, ktory chceme prenajimat a teraz v stredu ideme na dovolenku a berieme aj vnucika Riska. A len co sa vratime domov, pride dcera na 3 tyzdne domov - na dovolenku. Ten byt sme chceli mat hotovy do dovolenky, ale nejak to nevychadza. Ale nevadi, budeme makat potom. Prave teraz cakam na vnuka, lebo druha dcera ide do roboty, tak budem varovat. Aj v Blave je uz konecne chladnejsie, lebo cez tie hice som myslela, ze to neprezijem v robote. V kancelarii sme pod 30 stupnov nesli - pri zapnutej klime, bolo to nieco priserne a kazdy den som tam musela sediet aspom 10 - 11 hod. Pozdravujem vsetky babky aj nebabky, keby som sa sem nedostala uz do dovolenky.

kaya60
25. júl 2010

@lubiva ahoj , teda ozaj toho mame vela spolocneho, teraz lutujem, ze som na vas nenatrafila skor, stale som si nejako myslela, ze je toto stranka len pre mlade dievcata. a kedze sa citim aspon duchom mlada, len som citala a snazila sa ovladat a nezapajat, aby som nebola trapna (poucenie od mojich deti). Teraz vidim, ze je nas tu viac s podobnym osudom, kedze vela mladych ludi zije v zahranici a my rodicia zostavame doma. Teraz ma caka nova vytuzena uloha v zivote, budem prvy krat babicka, takze vobec neviem, ako sa s tym vysporiadam, ze nebudem vidiet ako miminko vyrasta a meni sa kazdym dnom...Vlastne uz mi bude smutno nielen za detmi, ale aj ich detmi...nema to asi koniec. Uvidime ako to cele bude fungovat. Kazdopadne sa tesim, ze som nasla niekoho, s kym sa mozem o tom rozpravat a kto ma podobne problemy ako ja (aj ked chvalabohu toto vlastne ziadne problemy nie su)

lubiva
25. júl 2010

vies @kaya60, ja tiez sa sem zapajam len par mesiacov, lebo tak isto som si myslela, ze su tu len mlade mamicky. Hoci na konikovi som uz dlhsie, ale som sa drzala v anonimite, lebo mi bolo trapne medzi mladymi. Ale veru to tak nie je, sme tu aj mi babicky . Nam vnucik robi velku radost, stasie, ze byvaju kusok od nas, ale stane sa, ze ho aj tyzden nevidim. Ale pocujem kazdy den - velmi rad telefonuje. My ho teraz berieme prvy krat na dovolenku, uvidime ako to dopadne. Druha dcera co je v Anglicku, ta zatial neplanuje babo, hoci vek na to ma. Zije tam aj s priatelom.
Neboj nebude Ti zasa az tak smutno, ved teraz su vymozenosti techniky, cez pocitac sa uvidite. Ja viem, nie je to ono, ale aspom nieco. Ja som este za dcerou v Anglicku nebola, ale moja sestra zije aj s rodinou v Irsku, tak chodievame k nej tak 2-3 krat do roka na navstevu.

kaya60
25. júl 2010

@lubiva ale sme sa teda rozcestovali, pravda? u mna je to horsie s jazykovou barierou, bojim sa sama cestovat, ze sa nedohovorim, ale musim to nejako uz riesit, 1. krok uz je - mam novu ucebnicu nemciny, chodila som dva roky aj na anglictinu (ja som v skole studovala francuzstinu, takze ine neviem)

milocka29
25. júl 2010

vitaj nova nastavajuca babicka @kaya60 aj ja sa velmi tesim, ze k nam stalicam pribudla dalsia do partie /do nasej virtualnej rodiny/, dufam ze to mozem takto nazvat, pretoze ja sa normalne tesim, kedy otvorim tuto stranku a precitam, ktora ma co nove. A aby ste si nemysleli ze ja s vami nemam nic spolocne, tak ja mam zase 17.2. meniny 😀 aj ked dcery mam na slovensku. Mladsia ale bola tiez v minulosti najprv vo svajciarsku a potom cez prazdniny pomedzi vysku v anglicku. S jazykovou barierou si nerob ziadne starosti, ono to, ked clovek musi sa dorozumiet, zapne aj zadnu cast mozgu a vydoluje tam aj to, na co by si inak ani netrufal pomysliet. Viem to z vlastnej skusenosti, ked dcera bola vo scvajciarsku ako operka, bola som tam za nou na tyzden a tiez som si myslela, ze tam budem ako negramotna, ze nebudem vediet s detickami a domacimi komunikovat. Veru sama seba som prekvapila, ze som sa dokazala s detickami aj zahrat aj co to porozprava 😒 . Super ze nas tu pribuda

kaya60
25. júl 2010

@milocka29 dakujem velmi pekne, si strasne zlata, ani som nedufala v take mile prijatie, uz sa vidim kolko osohu bude zo mna v praci...Ale nevadi, ak mi daju vypoved, budem varovat vnucatko 🙂 O dva tyzdne ideme za mladymi do nemecka, tak budem mysliet na tvoje rady a zapojim zadny mozog, len dufam, ze tam mam este nieco ulozene 🙂 A este k tym dceram: to ti teda zavidim, dve dcery mat a este k tomu na slovensku. ja tu mam sice dvoch synov, su strasne zlati, ale predsa len, su to chlapi 🙂

tatolu
25. júl 2010

@kaya60 Kaya vitaj 😉
večer možno niečo napíšem 😔 . Teraz mi akosi nič neprichádza na rozum, keďže u nás sa dni točia stále dookola a mám pocit, že sa tu nič nové nedeje 😉. No nech len začne september, zas nebudem vedieť, čo skôr 😀

kaya60
25. júl 2010

@tatolu dakujem za privitanie, to nevadi, napis hocico, pre mna je tu vsetko nove 😀

lubiva
25. júl 2010

@kayla60 z recovej bariery si nic nerob, ja neovladam ziadny jazyk, uz ani tu rustinu, v skole som sa ucila nemcinu, ale to je pradavno a v robote som sa zacala vlani ucit anglictinu, ale zistila som, ze to uz nie je premna. Totisto ja som antitalent na jazyky. Ale zato presla som uz skoro celu europu a bola som aj v Afrike - Egypr a Tunis a vsade som sa dohovorila po slovensky a pouzila som pri tom ruky a nohy. Manzel tak isto neovlada ziadny jazyk, iba par slov z anglictiny a nemciny, ale to iba zaklad - jest, pit a pod. a takto cestujeme uz 20 rokov. Aspom mame zazitky, ked nastanu komicke situacie. Ale najviac som bola zo seba prekvapena v Egupte, ked som zacala rozpravat po rusky. tatolu ma pravdu, zapla som zadny mozog a islo to.

kaya60
25. júl 2010

@lubiva tak ked ide lne o to, komickych zazitkov mam habadej. Ja mam najvacsi problem, ze vsetci okolo mna (deti, manzel...) vedia aj anglicky aj nemecky a aj ako taka truba popri nich cupitam,a len sa bojim aby som sa niekde neocitla sama a niekto sa mi nedajboze prihovori. Inac ja dost vela za tie roky rozumiem, len sa hanbim hovorit, lebo si uvedomujem ze ten jazyk neovladam. mam otrasnu povahu, no co uz so mnou...mozno sa cosom vdaka vnucatkam naucim

petrahy
26. júl 2010

ja som mlada a tiez jazyky neovladam na zakladke som mala 2 roky rustinu a potom nemcinu a veru nedorozumela by som sa ked som robila v Blave najviac sme sa stretali s madarmi ale mali sme kolegynu s dediny od madar takze komunikovala ona. A v starobinci som v zivote nepotrebovala cudzi jazyk. Bala som sa ze na vyske bude povinny ale nemame nastastie 🙂 Platila som si aj hodiny nemciny s dvvomi kamoskami ale akosik mi to neslo a vykaslala som sa na to ale to je par rokov dozadu teraz obcas len s detmi aj to len szakladne slovicka
idem do školy najmenší ostal u babky dufam že dobre pochodím

kaya60
26. júl 2010

@petrahy drzim palce v skole, inac co sa jazykov tyka, ked si mlada, lahsie sa ucis a este to dozenies, ja uz asi tazko, tiez som si slubovala ze popri detoch v skole sa naucim, ale po par mesiacoch som stratila tempo a uz nikdy nedobehla... 🙂 detom to ide uzasne lahko

petrahy
26. júl 2010

kaya takze uz som zo skoly doma prax zapisana ohodnotena a teda oficialne ukonceny prvy rok 😀 vraj teraz som uz druhacka no ten letny semester dopadol uzasne normalne som na seba hrda dufam ze aj druhy rocnik budem zvlaadat tak ako prvy

kaya60
26. júl 2010

@petrahy no vidis, gratulujem, len tak dalej, keby to aj mojim synom islo takto krasne 🙂 a to nemaju nic ine na praci iba seba a svoju skolu, ach jaj 😉

petrahy
26. júl 2010

kaya ja som za mlada nebola pilna studentka mala som len ucnovku a lakalo ma to dalej aj ked som nemala najlepsie vysledky sama som si dala prihlasku na strenu nadstavbovu skolu a prijali ma bol to tazky boj a zmaturovala som. teraz 10 rokov po maturite som sa dala na vysoku a samu seba som velmi prekvapila nielen okolie. Ono asi vsetko ide ked sa velmi chce a clovek musi prinasat kadejake odopieranie ale vysledky su potom o to sladsie aj ked nemusi mat clovek tie najlepsie ma z nich obrovsku radost staci skusku spravit na pismenku az tak nezalezi.
mas pekny album a co tvoja foto?

kaya60
26. júl 2010

@petrahy jejda, foto by az tak pekne nebolo 🙂 . S tymi skuskami mas pravdu, ja budem u chlapcov brat aj xy, ak to uznaju, to je uplne jedno. A inac z tych priemernych ziakov byvaju vyborni studenti. a ty ked si musis vselico odriekat a zariadit si chvilku na ucenie, tak si uz rozmyslis ci sa nenaucis a inac si to potom vazis, to je pravda. ono sa vravi ze lahka cesta nikam nevedie, a bude to pravda. A najdolezitejsi je vysledok, to verim ze potom mas sama radost a tvoja rodina tiez, zelam aj nadalej len same uspechy.

nezabudka13
autor
26. júl 2010

peta,super 😉 gratulujem,tak prvy rok uspesneza tebou,hura do druheho 😀 kaya,dcerka je v Irsku 2 roky,zat 3roky ,nechodia domov casto,ale tento rok su tu uz druhy krat,predtym neboli doma vyse roka 😔 maju martinka v nov.,bude mat 6r.,syn ma samka,ten ma 6 mes.,teraz ked ich mam vsetkych doma[,okrem zata ale za tyzden pride,],som najstastnejsia,za celych svojich 52r., 😀 😀 😀 co sa tyka tych jazykov ja tiez neviem po ang. ani ceknut,ale ved mam ruky nohy,ani sa nesnazim ucit ,lebo do tej mojej starej palice aj tak nic nenatlacim 😎

kaya60
26. júl 2010

tak aby som tu nebola uplne neznama, pripajam jednu z mojich najaktualnejsich fotiek, zo svadby mojej dcery, som na nej s manzelom

milocka29
26. júl 2010

petra gratulujem k ukonceniu 1.rocnika, urcite tak dobre ak nie lepsie pojdu aj dalsie.Vy uz urcite vsetke spinkate ked ja ako rozpravku na dobru noc zapnem notebok, lebo som zvedavko, co mate nove a ze sa nam to tu pekne rozpisuje. Ja teraz sice malo, stale som mimo domova, takze tu sa viac zije, stale daka navsteva a tak nie je skor cas. Ale ja aj tak najradsej do postele po polnoci, vtedy sa mi najlepsie zaspava a teraz aj zacalo prsat. Vcera bolo strasne pocasie cely den prsalo aj sa riadne ochladilo. Kaya krasna fotecka, ty si este mladica, ja som tu najstarsia ale to iba vekom 😀

kaya60
27. júl 2010

@milocka29 ale pravdaze, nas vek tu nehra ziadnu ulohu, sme predsa na konikovi, tu musime duchom omladnut pri tych dievcatach 😀

petrahy
27. júl 2010

kaya dufam ze sanehnevas ze Ti tykam 😉 az teraz som si to uvedomila
Vyzeras na fotke mladucka a si asi tenka ako prutik 😉
dakujem za gratulacie to bola skorej len taka oficialita ja som prax mala davno spravenu len odovzdat sa to malo az tento tyzden. A zistila som na moje prekvapenie ze zapis mame uz v auguste

kaya60
27. júl 2010

@petrahy ake urazila, ja si myslim ze si tu jednoducho tykame vsetky, aspon si pripadame mladsie...Mozno to tak len vyzera, ale tento rok uz budem mat 50 (hruuuza ako to vyzera ked sa to napise 😀 ), na fotke mam 49.

petrahy
27. júl 2010

kaya smiem sa spytat ake robis povolanie? ake pekne na fotke mam 49 😀 ja mam na fotke 30 😉
milocka ked zacne skola budem aj ja matozit v noci a kukat pomedzi ucenim na kona 😀 ale te 😀 raz je leto a kedze obcas sme na stavbe a pridem a osprchujem sa len a idem spať. Dnes sme boli prekladať tehly z palety na druhe palety a zajtra nam ich snad dovezu a stale cakame na strechu nieje este objednana stale nam davaju nejake nove ponuky no ale uz by sme sa mali rozhodnut a objednat nech v polovici augusta sa postava

kaya60
27. júl 2010

@petrahy ja pracujem v kulture, konkretne v kniznici, takze citanie je moja praca, dalo by sa povedat... 🙂

kaya60
27. júl 2010

inac to ta obdivujem, tri deti, skola, stavba domu...neviem si to uz ani predstavit. sice my sme tiez s tromi detmi stavali dom, ale skola uz aspon nebola, klobuk dolu

nezabudka13
autor
27. júl 2010

babusky moje ,ja mam iba 52 😝 ha ha ha ,ale,ked nam v praci rupne v makoviciach tak si pripadam ako 18r. pubertiacka 😉 ,a niekedy som taka utahana ze sa citim na 100r.,kaya tak taku pracu ti zavidim,ja hrozne rada citam ,je mi jedno ci to je detektivka,romantika ,historicke,ale nemam rada scifi,to mi nic nehovori ,a ked sme pri tych knihach mozno by si mi vedela povedat ako sa vola tretia cast vecnej ambry,

tatolu
27. júl 2010

Dievčatá, aby ste si nemysleli, že vás zanedbávam 😉 Som tu a všetko je celkom v pohode. S Tomíkom sme dnes išli do nemocnice, či by mu nedosádrovali sádru v okolí lakťa, ale v akárni bolo veľa ľudí, tak sme sa chceli vrátiť, keď všetko v meste povybavujeme. Nakoniec sme kúpili taký sádrový obväz a zajtra mu to hádam nejak spravíme. Trochu sa mu totiž vyšúchala a je taká mäkšia. Keďže tam niekde mu to reyali, myslím, že by bolo dobre to zatrieť 😔 Žeby sa zo mňa stával doktor 😕 😀
Boli sme dnes podpísať papier na vyplatenie stavebného sporenia po 6 rokov na účet. 16.8. končí - jupí, zas nám niečo kvapne 😵 . Už som rozposlala žiadosti o výpočet cien za plastové okná, lebo na dome, v ktorom teraz bývame máme také staré ešte dvojokná (čo bývajú na starých domoch). Veď kým prerobíme ten druhý dom, tak tu bývať budeme a ani v budúcnosti sa búrať nebude, možno bude už našim deťom, súdiac podľa toho, ako pomaly prerábame 😀 😀 😀 Firmy sa už ohlásili, každá však žiada zálohu a ešte aj tie ich ponuky platia iba na pár dní... Takže kým peniažky prídu, budem museť asi ešte raz žiadosti poslať 😎

petrahy
27. júl 2010

kaya tak super prácička hod nejaku zaujmavu knihu na citanie mozno poziciame z nasej malej kniznice Ja precitam skoro vsetko volakedy to bolo dost od R: Coka či ako sa to píše 😝 ale moja srdovka v knihach je Madisonske mosty
Mna obdivovat netreba neviem sama ako to obcas zvladam ide to pomalicky ale snad vysledok bude genialny ci so stavbou alebo skolou este mam cas
tatolu super ze si sa ozvala som rada ze sa drzite dobre myslim na vas stale
nezabudka nevies ze na veku nezalezi? ja sa obcas citim tiez stara a hlavne znnicena ked je moc prace okolo stavby ale viem byt aj riadne praštená a vtedy by nikto neveril že mám tri deti stalo sa mi to ked som mala len dvoch a isla robit animatorku do tabora kto ma nepoznal neveril ze mam deti a ani ten vek ktory som mala

tatolu
27. júl 2010

No ja mám najradšej Motgomeryovú -autorku Anny zo Zeleného domu. Čím %dalej, tým viac ju obdivujem, ako mohla žena tak skúšaná osudom písať také príbehy a tak super opísať charakter ľudí 😉
Ale minulý rok, keď som skončila Bc. a nemusela som sa učiť cez prázdniny, lebo dovtedy som si vždy nejaké to učenie prenášala a tento rok vlastne tiež s jednou skúškou stojím 😖, čítala všetko, čo mi prišlo pod ruku. Manžel objednával a niekedy ešte aj teraz kúpi Svetové čítanie Digest výberu a tam sú vždy 4 knihy v jednej väzbe. Sú tam rôzne žánre a tak čítam doradu 😝 Ešte aj politika sa tam rozoberá, čo ja moc nemusím 🤐 😀

petrahy
28. júl 2010

tatolu aj ja mam zoštyry knihy zo svetoveho citania. väčšinou tri ma zaujali a štvrtá sa mi zdala o ničom
babenky vy ste vari včera všetky zaspali? všsk u nas konecne bolo slniečko