Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

kaya60
28. júl 2010

dobre rano, tusim sa budem musiet dievcata preorientovat na vas rezim, ked vy zacinate vecer pisat, ja idem akurat spat.

kaya60
28. júl 2010

@nezabudka13 info specialne pre teba.: treti diel sa vola Lady Susanna
@tatolu - dobry vkus - Montgomeryova ma uspech aj v ankete Moja naj kniha. Inac vymenu okien prosim predomnou este asi pol roka nespominat, nedavno sme skoncili, aj to len dve izby a ma dost 🙂
@petrahy Cook je tiez moj oblubeny autor, aj mojej dcery, kvoli nemu mozno aj isla studovat genetiku

petrahy
28. júl 2010

kaya genetiku? tak to musi mať dobru hlavu ma moj obdiv genetika je krasna, zaujmava ale pre mna strasne tazka mala som z nej skusku a teda dala mi zabrat nastastie sme mali super prednasajucu tak to slo lahsie

kaya60
28. júl 2010

@petrahy no hlavu ona ma super dobru, a este si to predstav cele v anglictine 😲 Aj ked mne by to bolo jedno, aj tak tomu nerozumiem ano slovo, po mne to veru nema 🙂

milocka29
28. júl 2010

babenky ale ste sa rozpisali 🙂 tatolu na vas specialne myslim kazdy den, hlavne ked boli tie horucavy ako to Tomik znasa. U nas teraz od nedele pocasie pod psa, stale prsi a rozdiel teplot neskutocny. Je to pre nas s malym ako za trest kedze musime byt iba dnu tak musim vymyslat co budeme robit, aby sa nenudil. Petra to Vase a nase pocasie akoby sa navzajom vymienalo 😒 tak dufam ze uz aj u nas vykukne slniecko, lebo som malemu slubila kolotoce a raz bolo velmi horuco a teraz dazd 😀 tak nemame vyhovujuce pocasie 😀

kaya60
28. júl 2010

potrebuje radu - ako sa da zbavit zavislosti od konika? Doteraz som bola zavisla na modrej streche, ale od kedy cakame vnucatko, nie je zo mna ziadny osoh, ani v praci, ani doma.Je to normalne? Ked to takto pojde dalej, dostanem vypoved aj tam aj tam... preco taketo nieco nebolo ked ja som mala malinke deti ☹

petrahy
28. júl 2010

kaya ak má človek internet tak sa to stáva ja som internet doma mala a nepoužívala som ho až ked som sa raz k nemu dostala ani neviem prečo tak potom to už bolo ťažké. Človek tu nájde mnoho vecí a niekedy aj mnoho blbostí. Ja som našťastie nepodlahla každej hovadine ale denodenne pozeram stranky školy, spolužiakov, MK, bazoš a aj teraz tu visim asi dve hodiny, ale to preto lebo upratujem a vyradujem veci tak davam do inzercie za symbolicke ceny.

tatolu
28. júl 2010

@milocka29 Tomík to zvláda úžasne 😵 Keď boli horúčavy. tak sme chodili von ráno a potom až večer 😵 Rúčku bežne používa na prichytenie, dobehnutie súrodenca a ešte si ho aj prichytí 🤐 . Dnes sme rúčku museli dosádrovať, lebo to mal na lakti už zodraté 😉 Sádra teraz vyzerá ako nová 😀
@kaya60 Závislosť je strašná vec. Nemyslí si, že ženy s deťmi to majú ľahšie 😀 Tiež mi to zaberie viac času ako by malo 😀
@petrahy Ty tiež vyraďuješ? Včera som odoslala 5 kg balík jednej pani 😉 . Chlapčenské posielam hlavne švagrinej a kámoške, obe majú chlapčekov - koncom roka budú mať po 1 rôčku. No ale aj tak ešte veľa ostáva 😒

milocka29
28. júl 2010

@kaya60 aj ja som zacinala na MS, potom pred svadbou na Moja svadba aj na MK odkedy mam vnucika. Esteze to nebolo ked boli nase deti malicke, lebo by to bolo narocnejsie, ale zvladli by sme to ako aj terajsie mamicky. Ja som tiez odbeky som ostala doma tak hlavne vecer namiesto TV zapnem net. Ked som pracovala, tak som pocitaca mala az cez hlavu denne min. 8 hod. a teraz sa mi smeju, ze mi to chyba 😒 .@tatolu dobre ze to tak Tomik znasa, ved ja viem, ze on je velky bojovnik 🙂.

kaya60
28. júl 2010

@petrahy no vidis, ty si tu aspon uzitocna, musim nieco vymysliet aj ja 🙂
@tatolu ja viem ze ked maju malicke deti, maju ovela menej casu, ale som to myslela tak, ze dnes sadnu k pocitacu a mozu sa o vsetkom poradit s ostatnymi mamickami, vsetko prediskutuju, skusenosti ...Ja som si to teraz vyskusala, ked sme prerabali izbu po dcere..Nacerpala som na streche tolko inspiracii, ze by som zariadila cely dom na novo, keby bolo viac sponzorov 🙂 A potom sme sa spolu tesili z fotiek...no parada

nezabudka13
autor
28. júl 2010

@milocka,to pocasie je u nas ties pod psa ,ochladilo sa na nejakych 22st, v pondelok prsalo,a vcera a dnes bolo zamracene,martinko prisiel vcera domov od druhej babicky,tak musim nieco na vykend vymysliet,asi pojdeme do susednej dediny na kone😉 maju tam aj poniky ale aj velke kone,tak sa pojdeme trocha ponosit na konoch,kone su moja slabost,ako decko som chcela ist na jazdecku skolu,ale otec rozhodol inak 😒 ale ,este aj teraz je to moj sen .@ kaya,prepac ja som sa pomylila ja som chcela nazov druheho dielu 😝 @tatolu,tomik je sikulka po maminke 😉 ,ale deticky celkovo znasaju taketo veci lahsie ako dospeli,mi by sme rozmyslali,ako zvladnut ,vsetko jednou rukou, 😝

petrahy
30. júl 2010

ahojte my mame 15 stupňov od včera poobedia prší net mi funguje - nefunguje maju ho prist spravit takze mam abstaky od kona 😀

milocka29
31. júl 2010

Ahojte, u nas konecne od vcera krasne pocasie, dnes riadne horuco, neskutocne rozdiely teplot behom par dni. Nam net funguje ale sme stale mimo domova, kde odbiehame len na skok pozbierat urodu zo zahradky. Ale sa vytesujem lebo mam vyborne cherry paradajky aj su krasne obsypane tak sa zavdacujem susedkam kamaratkam.
@petrahy dufam ze ten abstak nepotrva dlho 😀a net budes mat funkcny.

petrahy
1. aug 2010

ahojte je po abstaku vcera na obed mi to prišli spraviť takže veselo konikujem 😉 deti dnes idu do tabora ostavam len s najmenším drobcom celý týždeň. Hned by som sa zbalila a niekam išla aj ja ale kam ? manžel v robote cely tyzden na zahradke plno buriny včera som vytrhavala jedna radosť a rajčinky su stale ešte zelene ale je ich tam dost a zeleninka je nadherna mm nechcel verit že to je z našej záhradky ked videl doma v ladničke deti mu museli dosviedčať však tam boli so mnou 😉

kaya60
1. aug 2010

to mate fajn, ja nemozem tolko konikovat, lebo dcerka ma hresi, aj chlapci si uz o mne myslia ze som zavislacka 🙂 . Normalne sa musim nasilu prinutit ist nieco ine robit. Ale za vcerajsok sa musim sama pochvalit - cela kopa pradla je konecne vyzehlena. Uz len keby sa tak sama porozdelovala do skrin, to by bolo...

tatolu
2. aug 2010

Ahojte vospolok 😵
@kaya60 neadaj sa hrešiť 😀
Dnes mi fotrík odviedol Lukáška a Táničku na prázdniny a my s Tomíkom sa pomaly začneme baliť Do Žiliny na skladanie sádry 😉 No 5.8. je už ya dverami 😵 . Zajtra ideme navštíviť dvoch predajcov plastových okien - rozhodla som sa vymeniť okná - 16teho 8. na končí stavebné sporenie, tak musím predsa niečo potom minúť 😀 . Bola toale fuška z 20tich ponúk vybrať. Nakoniec sa nám pozdávajú 2 firmy podľa ceny a doplnkov, no a zajtra vzberiem podľa ženskej logiky - čo sa mi bude páčiť viac 😵 . Z jedným dieťaťom je normálne pohoda v dome 😵

tatolu
2. aug 2010

Píšem na notebooku a tam mám vymenené klávesy z a y a potom píšem ako z inej planéty 😀

kaya60
2. aug 2010

@tatolu no teda to ta obdivujem ja mat take tri malinke deti, tak ani neviem kde mam okna, nie ze este nejaka vymena alebo co... Ale zas to je pravda, peniaze nejako minut raba, ved co ine s nimi 🙂 My mame sice tiez tri deti, ale uz sa ani neda povedat deti, najmladsi ma 18, takze uz vlastne mame celkom ine problemy, a k oknam sme sa dostali az tuto jar, aj to sme vymenili len dve, a binec bol v celom dome...

tatolu
2. aug 2010

@kaya60 No ale my máme ešte také staré, dva okná a v strede je ešte také drevo - mám pocit, že je tu chladno 😔 . Neboj na tom som raz prišla, keď som sa v noci trápila, ako Tomáško prežije operáciu 😔. Snažila som sa myslieť na všetko iné a tohto som sa akosi chytila 😝 . Tomík operáciu pržil - vďaka Bohu 😵 , cíti sa skvele a tak môžem myslieť na tie okná 😔 . Potom musím objednať uhlie a drevo na túto zimu a potom by som sa mala aj učiť - chýba mi jedna skúška 😝 😉
No idem do postele. Včera sme dlho ponocovali, tak to hádam dnes dospím, teda ak Tomík nebude mať zlé sny 😔
Dobrú nôcku 😉

kaya60
2. aug 2010

@tatolu dobru nocku a Tomikovi sladke snicky 🙂

tatolu
2. aug 2010

@kaya60 Ďakujeme 😉 -neviem sa odlepiť od PC 😔

petrahy
2. aug 2010

tatolu tak dobrú nôcku

petrahy
2. aug 2010

tak a teraz normálne dnes sa mi nič nechcelo mm prišiel teraz z roboty, oprala som tri pračky a stále mám všade handry 😝 zajtra sa možno pojdem s malým kúpať ku kamoške ak ssa premôžem, okná budem vyberať za mesiac ale mám susedu ktorá predáva a má ich aj na dome tak možno zobereme od nej
tatolu tomík je šikovný a zvláda to podla toho ako píšeš velmi dobre

kaya60
3. aug 2010

takze druhy dovolenkovy den a zo zavazkov co vsetko si porobim - zatial nic...Strasne sa mi do nicoho nechce, dufam ze to mozem zvalit na pocasie. Jediny svetly bod je ze pozajtra odchadzame za mladymi do nemecka, tak to sa velmi tesim. Ale treba mi vsetko prichystat, navarit... a ja nic, len asi premarnim dalsi den.
@tatolu vidis, skoda, mohli sme vecer este pokecat, keby som vedela, ja ze vsetko uz spi...

petrahy
3. aug 2010

kaya60 no u nás prší takže som zase skončila na nete ale musím ísť na poštu 😝 a chcem zvliecť postelné ale ked prší tak mi to zas neposchne asi budem žehliť a mala by som aj dačo navariť.

kaya60
3. aug 2010

@petrahy mna caka presne to iste, aj posta, aj postelne pradlo a este k tomu sa ohlasila navsteva na vecer, tak by sa patrilo nieco prichzstat a aj upratat, no neviem, asi sa budem musiet prinutit k nejakej aktivite. Zatial mi ide len ta aktivita pri pocitaci 🙂 A z toho sa veru nenaobedujeme. Kebyze som sama doma, ani nevarim. Ale aj manzel ma dovolenku, tak to znamena polievka, druhe a mozno aj dezert, ach boze.. 😉

tatolu
3. aug 2010

Aj ja som dnes bola na pošte 😉 , periny som po návšteve zvliekla už včera a teda aj vyprala a vyvesila 😉 . Už mám firmu na urobenie okien 😉 zajtra príde premerať a tiež sme sa cestou zastavili v distribúcii uhlia, takže nám po 20tom dovezú aj to. Dokonca som ich ukecala, že ho máme so zľavou (bez ceny za dovoz) aj keď akcia platila do konca minulého mesiaca 😉 . Keď stade vrátim z nemocnice, budeme mať čo robiť 😉 😀 😀 😀 Už iba drevo zajednať a môže prísť zima 😉

petrahy
3. aug 2010

tatolu možno k vám zima môže prísť, ale k nám nie my musíme spraviť strechu, okná, elektriku, plyn, vodu. Periny som zvliekla ale neoprala pretože u nás dnes je aprílové počasie a stále prší, svieti slnko no otras. Musím ísť žehliť ešte som ani nezačala 😝

tatolu
3. aug 2010

@petrahy Peti nepoteším Ťa 😖 Tento rok asi príde zima skoro (bodaj by nie 😔 ), ale už sa začínajú sťahovať husy a aj lastovičky sa nám už na drôtoch zgrupujú (asi týždeň) 😔. Ja by som bola rada, keby ešte zima neprišla. Ja som dosť zimomravý človek - brrrr 🤐

petrahy
3. aug 2010

to ma veru neteší, lebo ja prácu na stavbe neovplyvním teraz čakáme na strechárov, drevo a strechu celkovo a potom okná a to tiež ostáva na odborníkov ako aj zbytok voda, kurenie, elektrika. Ale snad stavbu uzavrieme a nejak sa bude dať robiť len nesmú prísť tak skoro velké mrazy, idem navliecť periny a spať akásik som unavená dobrú noc