Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
28. okt 2010

uvidim zatial mam dalsie terminy 30.11 a 7.12 no vieš vrhla som sa na to ani sama neviem ako to zvladam skola, robota , deti neboj ty to zvladnes 😉

milocka29
28. okt 2010

@petrahy velke gratulujem 🙂 sikulka sa nezaprie, len tak dalej 🙂

nezabudka13
autor
30. okt 2010

ahojte vsetky vospolok 🙂 peta si sikulka ako vzdy 😉 aspon ze sem nase sikulky nazru ja akosi nestiham,nase dvojicky su od utorka doma 🙂 ale gabika so sestrou a mamou to zvladaju 😉 , najhorsie je najst si ten spravny sistem ako na dvoch drobcov 😝 ,neviem ako vy ale ja akosi nic nestiham,dnes som konecne dokoncila upravu hrobov,no tento rok to zostalo vsetko na mne ,sestra sa venuje babetkam,no a ja kmitam ako sa da, 😝 😝

milocka29
1. nov 2010

ahojte, tak hroby vyzdobene, sviecky popalene aj modlitbicka dusickam venovana 🙂 . U nas bolo krasne pocasie, takze kahanceky krasne horeli aj kvety nepomrzli aj ked sme uz po cintorinoch chodili od soboty. Simonkovi sa to velmi pacilo 😀 . V sobotu mal aj meniny, tak jasnacka babka mu upiekla torticku, taku rychlovku, ale velmi sa potesil. Co by uz babka pre svojho vnucika-milacika nespravila 😝 . Petra no dufam ze skuska uspesne zvladnuta 😀 .

tatolu
1. nov 2010

@petrahy Peti, ako dopadla skúška?
No ja mám deti furt prechorené 😔 , takže na cintorín som zbehla iba včera na obed, ale sviečku som iba zapálila a hneď ju ten vietor zhasol. Manžel mal dnes dennú a zajtra a napozajtra má zas. Takže som sama s deťmi 😔, keďže robí 12tky.

milocka29
1. nov 2010

@tatolu tak to je skoda, ze mas deticky chore, iste by sa potesili zapalovaniu sviecok ale co uz, prajem im skore vyzdravenie 🙂 To uz zacala skolka, tak aj baciliky su doma, aj u nas to uz prebehlo, aj ked predtym Simonko nevedel co su to antibiotika 😒

tatolu
1. nov 2010

@milocka29 No to donáša Luky zo škôlky 😔 . 3 dni je dobre, potom vysoká teplota a potom to prelezie na Tomíka. Toho tá teplota drží ale aj 3-4 dni 😖 a až potom nastúpia sople a kašeľ.
Čo sa týka sviečok, neviem, či by som sa odhodlala ísť s nimi. Manžel na cintorín nechodí a tri také drobce naháňať sama po cintoríne nie je to, čo by som nevedela oželieť 😀

petrahy
2. nov 2010

ahojte na predošlej strane som písala, že mám C asi ste prehliadli 😉 bolo to čisto z mojej hlavy a moja super kolegynka mi neporadila, že ona to nema, ona nevie a nakoniec dostala ona A. No veru už budem davať pozor čo komu poviem ak pôjdem na predtermin kedze mne nik neporadi 😖 a to som jej spravila aj odvoz zo skusky aby nemusela vymeskavat v robote kedze nemala spoj a ani na naftu neprispela. my sme zdravy na cintorinku sme tiez boli pobehat ale kedze tu dost fucalo sviecky sa tazko zapalovali, ale drobcom sa to velmi pacilo. Tento tyzden mam skolu do rana sme dorabali pracu tak snad to bude staccit prednasajucej. I ked mne sa praca moc nepozdava 🤐

tatolu
2. nov 2010

@petrahy Peti, to C som si všimla, iba som si myslela, že už je december 😝 😀 - na začiatku si písala, že máš skúšku 30.11 a 7.12 😕 Vidíš, ako chcem, aby si to mala čo najskôr za sebou 😵
Mne tiež začínajú perné víkendy 😝 Alebo piatok a sobota, alebo sobota a nedeľa, alebo iba sobota 😝 . Pritom tie piatky začíname o 7.00, alebo 8.00 a končíme o 17.45. Soboty sú iba z vedľajšej školy, takže tam začíname o 8.30 a končievame okolo 14.30. Posledná prednáška bude 4.12.

petrahy
2. nov 2010

tatolu mam dve skusky za sebou tento mesiac mam este pred sebou zatial tri skusky, jednu 23ho a 30teho hned dve jednu rano jednu poobede 😝 a musim do 19teho odovzdat vyskum este som na nom ani nezacala pracovat
no hold mame toho dost ale to nejako zvladneme 😵

nezabudka13
autor
2. nov 2010

dievcence,ako vas poznam ,tak tie skusky zvladnete za A prinajhorsom za B ,u nas bolo celkom pekne iba v sobotu fukalo,ale vcera a dnes bolo celkom teplo asi 15 stup.co je super,na cintorine som bola sama ,boli sme na striedacku z detmi ,nechceli ist so Samkom,predsa je este maly,Milocka a zahradu mas porylovanu,ja som tam este ani prstom nepohla,ale utesujem sa tym ze hlasia pekne pocasie 😀

milocka29
2. nov 2010

@petrahy aj ja som si na predoslej stranke znamku vsimla, ale ja hlava makova som myslela ze to je uz koniec novembra 😀 tak som cakala znamku z 30.11. a este som aj tatolu zmjatla. Jasne ze na vas budeme mysliet a vy to zvladnete, ste sikulky.
@nezabudka13 u nas aj dnes bolo krasne, keby tak vydrzalo aspon do vianoc 🙂. Zahradu mam uz pripravenu na zimny spanok 😀ale to manzel pooral s terou a okolo poryloval, ved aspon na daco su doma dobry aj chlapy 😒

petrahy
3. nov 2010

nezabudka dakujeme ze nam fandis, ale mne staci do zbierky hocico len nech to uz mam za sebou. Ono sklbit robotu so skolou nie je jednoduche takze volny cas viac menej nie je lebo ho nechavam na skolu. Dovolenku este nemam tak to musim platat ako to ide. Nastastie v robotke sa to da zvladnut ajj ked nie je to zrovna vysnivana a vdacna robota. Ale peniazky treba a som rada ze v dnesnej dobe mam robotu. teraz mi tam dala pocas skoly volno no potom budem tahat den, den, noc aby mi visli hodiny. utekam do skoly majte sa 😉

nezabudka13
autor
10. nov 2010

ahojte vsetky vospolok ,ako pozeram nikde nikoho,studentky sa asi drvia na skusky no a my babicky sa venujeme vnucatkam,u nas je take smutne ,uprsane pocasie,pokazilo nam to pracu v zahrade,teda aspon mne ,ktora ma neporylovanu zahradu 😔

milocka29
10. nov 2010

ahojte aj ja tu stale nakuknem, nikde nikoho ani ja nic nove zaujimave nemam. Aj u nas je uz skarede pocasie, uz take typicke jesenne uprsane 😒 . Ale este do vcera bolo celkom pekne aj slniecko svietilo 🙂 . Nezabudka neboj, este stihnes porylovat, to len aby si ruku naraz velmi nepretazila 😀 . Nase studentky sa iste venuju skole a rodinkam a ostatne babky nas uz akosi zanedbavaju, snad sa este ukazu 😀

tatolu
11. nov 2010

Ahojte, hláasim, že u nás nič nové - iba možno to, že Luky dnes neplakal a nevyjednával, keď išiel do škôlky 😵 Včera mali vystúpenie a aj darčeky, čo sám vyrobil mi dal (robený kvietok a papierového chlapčeka) aj básničku o šarkanovi recitoval 😉 Dvojky tlieskali ale bolo im už dlho 😖 a aj Luky sa stále vypytoval učiteľky: Už ideme domov?
Čo sa týka školy, neviem, čo skôr ale ani sa mi nechce učiť, tak to flákam 😒 - však ja sa raz spamätám

milocka29
11. nov 2010

Ahojte, tatolu Luky bol urcite roztomily s tym darcekom a basnickou 🙂 . Ved on si uz zvykne a nebude plakat. A ku comu mali teraz vystupenie?Aj nas Simonko chodi bez problemov, dokonca uz v nedelu vecer hovori, ze sa tesi na kamaratov 🙂 . A ked pride domov, tak sa mu pusinka nezavrie, musi vsetko porozpravat, co nove sa naucil, ale on je vseobecne strasne ukecany 🙂 .Nezabudka napis aj ty o Samkovi, ci uz nieco blabosi a Martinko ako so zubkami? Ved my babky sa vytesujeme hlavne vo vnucatkach. Jasne, ze aj mamicky napiste daco o svojich ratolestiach, nech sa s Vami potesime

tatolu
13. nov 2010

@milocka29 Miločka to robili posedenie pe starých rodičov 😉 . No mám pocit, že tam bolo viac rodičov ako starých rodičov 😉 . My sme tiež nevolali ani svokrovcov ani mojich - naši to majú veľmi ďaleko a svokrovci na noc tieť neradi idú autom - majú to od nás niečo vyše 20 km 😔
No dnes volali s mojou maminkou a veru Luky jej toľko toho narpzprával a natáral 😔 Aj básničku jej pekne zarecitoval. Maminka sa iba divila 😕

petrahy
13. nov 2010

Ahojte ja vôbec nestíham do školy som sa zase nič neučila zajtra mam spoluziakom odovzdat jednu vypracovanu otazku este nemmam ani ciarku 😲 vyskum mam odovzdat do piatka takisto nemam z neho skoro nic bola som na dvoch 12tkach den zajtra mam noc a musim ist este k prababke lebo volala nieco po mne chce surne aspon ze maly ma rad skollku a velmi sa z nej tesi vodim si ho uz rano vzdy ja lebo po novom robim od siedmej do siedmej myslim na vas

nezabudka13
autor
16. nov 2010

ahojte vsetky,zasa nic nestiham 😒 dnes som si zobrala volno,aby som mohla rylovat,a stihla som toho dost,inak u nas bolo tieto posledne 4 dni super,18 st. ,no parada,peta nestresuj,neboj ,ako ta poznam ,ty to zvladnes,si sikulka,milocka pytala si sa na samka,ma 6 zubkov,blaboce a sem tam sa mu podari povedat baba,tata,ale mama este nepovedal,ale ved ma 10 mes,tak co by som chcela,a len tak medzi nami,23.11. ide synator konecne pozriet sestricku do irska,samozrejme,ze aj nevesta a samko,a ja idem ,23.12. martinko vymyslel,ze na vianoce chce aby som bola u nich 😀 no a majke nerobilo problem rezervovat mi letenku,a povedala mi ze aj tak mame vtedy dovolenku,no povedzte ci sato da odmietnut,uz sa tesim

milocka29
16. nov 2010

Ahojte aj u nas super pocasie ani sa nechce byt dnu, stale sa daco smatram po dvore. Od vcera je aj Simonko doma, lebo v skolke im praskla dajaka trubicka, vcera vsetci museli ostat doma a dnes fungovali iba na nudzovy rezim t.j. iba 2 skupinky pre nevyhnutne pripady, co nastastie nas Simonko nie je, ved ma babku 🙂 . Tak sme boli na prechadzke ako za starych cias 😀 Dufam ze do stvrtka im to opravia lebo uz mu chybaju kamarati ale zahlasil, ze s babkou doma nie je dobre ale výborne 🙂.
@nezabudka13 tak uz aj ty mas velkeho vnucika ked uz ma tolko zubkov a neboj, on sa este tolko narozprava, ze az ti bude v usiach hucat ako mne, lebo Simonko je riadna taradajka. Joj v dobrom ti zavidim ze mas kam ist na vyletik ku detickam ale aj som rada, ze moje su poblizku 😀 Urcite sa uz vsetci tesite, ved aj mate naco, ked bude rodinka pokope.
@petrahy nezabudka ma pravdu, drzim ti palce, aj ked ta to stoji nemalu namahu, ale ty to zvladnes, si sikulka a jasne ze aj tatolu.
@tatolu super take posedenie pre starych rodicov aj nasi budu mat mikulasske.

tatolu
18. nov 2010

@nezabudka13 Nezábudka, takže Vianoce budú krásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵
No ja som sa zas práve ráno rozhodla, že si potrebujem oddýchnuť a poklábosiť z babami tu z modrého koníka 😀 a keďže drahý si nemôže vymeniť v piatok smenu a to je stretko od piatka do nedele, tak beriem deti do Kubína už vo štvrtok - víkend deti nechám u maminky a potom ich asi v utorok zoberiem naspäť 😉. Maminka sa tu necíti dobre, keď tu nie som a okrem toho potrebujem vybaviť niečo v Kubíne - chcem predať a prepísať bratrancovi garáž a odniesť jednej pani vecičky po dvojkách - nech ich ešte využije 😉

milocka29
18. nov 2010

@tatolu prajem ti krasne prezit vikend, len neviem ci tento alebo buduci ides na to stretko, lebo aj mna dnes cely den matozi ze je pondelok 😀 . Aj deticky budu mat vyletik, ved u babky je dobre. Pocasie sa nam uz dnes pokazilo, prsi, jesen prisla 😒.

tatolu
18. nov 2010

@milocka29 Miločka až budúci víkend 😔 , tento mám v piatok hlavnú školu - prednášky a sobotu vedľajšiu školu prednášky 😝 .

milocka29
18. nov 2010

@tatolu takze teraz nech ti to rychle ubehne v skole a buduci vikend nech ide pomaly, aby si si ho uzila s kamaratkami. To je super take stretko 🙂

petrahy
21. nov 2010

ahojte idem sa aj ja k vam vyrozpravat pracu do skoly som posielala vcera vecer postou tak snad to bude v pohode dnes som dobrala ATB, v utorok mam skusku a nic neviem ☹ nemala som moc casu na to a ani sa mi nechcelo a hlavne je to pre mna tazka skuska mikrobiologia a hygiena 😝 zajtra mam opäť 12tku dnes som po nočnej a uz by som sa videla najradsej v posteli este nam prehodili jednu skusku a nevyhovuje mi to tak uvidim ako sa to vyriesi myslim na vas potom sa vam ozvem

tatolu
21. nov 2010

No takže z môjho plánovaného víkendu nič nebude 😔 . Ochoreli deti, a aj na mňa sa to snaží preisť 😀, do 29.11 musím odovzdať programy - sú dosť ťažké 😝 a hlavne dlhé 🙄 - takže noci mám plné, keďže cez deň sa nedá 😝 , potom naši z hlavnej školy vybavili skúšku na 2.12. - poobedie a do 2.12. mám doniesť ešte ďalší program z risovania 😝 , 3.12. mám normálne školu do 19tej a 4.12. mám ďalšiu skúšku z vedľajšej školy a zároveň si mám pripraviť vyučovaciu hodinu a po písomke vyučovať spolužiakov - vymyslieť, čo ich budem vyučovať, ako zaujať, a ako ich zapojiť do činnosti a pravdaže materiály k tomu. Má to byť nejaké učivo so ZŠ alebo SŠ 😖

nezabudka13
autor
21. nov 2010

@petka urcite to bude ok a do utorka je este daleko, ako ta poznam zvladnes to lavou zadnou ,co sa mna tyka tak mikrobiologia je pre mna spanielska dedina,budem drzat palce,@tatolu to mi je luto, ze z toho stretnutia nic nebude,deticky by boli radi u babicky,aleco uz narobis ,mozno na buduce 😒 ja som dnes dobalila detom kufor,v utorok letia, mas pravdu budu to krasne vianoce,uz sa velmi tesim ,samko dnes prvy krat povedal mama 😀 ,je hrozne zlaty. .Budem na vas mysliet, na obidve studentky a budem drzat palce

petrahy
22. nov 2010

tatolu no to je skoda ☹ nie vzdy nam vyjde to co sme planovali co sa tyka mojej zajtrajsej skusky neviem nic 😝 prave sa robi na tahakoch este vytlacit a mat odvahu pouzit snad to len nejak zvladnem s Bozou pomocou,

milocka29
22. nov 2010

@tatolu skoda ze deticky ochoreli ☹ , mozno ze do piatku uz budu zdravucke 🙂 Aj nas Simonko je doma, sopliky nastupili tak si doma vegetime.
@petrahy zajtra drzim palce, urcite to dobre dopadne. Prave som bola na faceboku a citala som krasne versiky a myslela som aj na teba, jeden Ti zasielam: Ak chceš uskutočniť svoj sen, musíš všetko robiť preň, deň čo deň ukladať kameň na kameň, nosiť v srdci skrytý ten svoj sen. Ver si a nikdy sa nevzdávaj, Bohu pod ochranu ten sen daj. Nedaj sa ničím zmiasť, On nechce ti ho vziať. Zostaň verný sebe, všetok strach raz rozplynie sa v tebe. Len mu dovoľ odísť, aby tvoj sen mohol priniesť plody. Zhmotni ten sen, dovoľ mu uzrieť svetlo sveta! Dôveruj si a nikdy nevrav: To sa nedá! Pozri snu smelo do tváre!