Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
27. dec 2010

ahojte vsetky vospolok, ja uz zarezavam v irsku aj so sestrou ,milocka pytala si sa ako na vecierku,bolo vyborne zabavila som sa vyborne,a ako kazdy rok sme s kolegynou otvarali tanecny parket 😀 ,prisla som o 3h30min,zacinali sme o 18h.dufam ze vianocne sviatky ste prezili stastne,v kruhu najblissich,martinkovi jezisko priniesol tolko darcekov,ze nevedel ktory prvy rozbalit, 😉 taky bol vyteseny a mi vsetci s nim,aj babicke jezisko nieco nechal pod stromcekom,super masazny pristroj,teflonovu panvicu,a este nejake drobnosti.cely rok som nebola usoplena ateraz uz tri dni soplimjedna radost,hrdlo ma boli,mam teplotu no nic moc,aleprechladla som asi cestou sem,zatko sa nedostal do dablinu autom,cesty boli samy lad a oni maju iba letne gumy,este ze kolegyna ma syna kusok od dablinu,tak prisli na letisko pre nas,prespali sme u nich,rano nas hodili na vlakovu stanicu,a cestovala som prvy krat k nim vlakom, 😒 vystresovana ,po ang. neviem nic,ale na listocku som mala napisane mesto ,kam sme sa potrebovali dostat,dopadlo to dobre,dufam ze ked pojdeme naspet cesty budu ok. aby som nepysala iba o mne,ako ste travili vianocne sviatky?tu bolo asi 10cm snehu,ale uz sa chvala bozku roztopil 😉

milocka29
27. dec 2010

Vianoce su už chvalabohu za nami, lebo ja som už len čakala, kedy bude pondelok a to nie ze by som nemala Vianoce rada, prave naopak, ale ja som na stedry den rano stratila uplne hlas, iba som sepkala 😒 . A aby toho nebolo malo, tak po vecery ma rozbolel zub 😀 , ktory ma bolel cele sviatky, kedze som na pohotovost nechcela ist, lebo ktovie aky lekar a v akom stave by sluzil. A pridruzilo sa soplenie a neskutocne drazdivy kasel. Este som take Vianoce nemala, aby som ani na polnocnu omsu nebola schopna ist, ale uz na 1 a 2 den sme sli autom, aj ked som v kostole nemohla ani usta otvorit, aby som nechytila zachvat kaslu 😖 . Dnes som uz bola u zubarky aj u lekarky, dostala som antibiotika. Ale inac vsetko bolo v pohode, cela rodinka sme boli spolu a darcekov bolo tiez vela, samozrejme najviac dostal Simonko. Na prvy den u nas bolo hnusne pocasie, prsalo a fukal vietor a na 2 den uz snezilo. Takze teraz je vsetko biele.
@nezabudka13 tak super ze si nakoniec isla k dcere aj ked komplikovane, tak si to tam uzi a chora nebud a stastlivo sa vrat zdrava domov.

milocka29
1. jan 2011

Prajem nový rok v plnom zdraví, prajem všetko, nech sa vám darí, prajem šťastie, čo radosť vzbudí, prajem lásku, lebo spája ľudí. Prajem priateľov, čo dokážu žiť, prajem milovať a milovaný byť.

tatolu
9. jan 2011

Ahojte, tu od 1.jan. nikto nenakukol 😕
Prajem aj ja všetko dobré v tomto roku, nech je lepší ako ten predhádzajúci 😉
Mne práve už švitorí z premieňačiek - potrebujem sypať ako z rukáva koľko mm3 ma 1 liter a podobne. Okrm toho aj nejaká teória. No v utorok sa uvidí, či som to zvládla 😀
Už ste všetci doma? Myslím babky, lebo tie sa nám rozcestovali 😉 😵 😵 😵 😵

nezabudka13
autor
9. jan 2011

AHOJTE,V NOVOM ROKU VSETKO NAJ VSETKO PO COM TUZITE ,STASTIE,USPECH,LASKU AJ SMIECH,NO A HLAVNEV DOBROM ZDRAVI, 😉 no uz som doma,hned na druhy den som behala po doktoroch,prisla som az o 17h,unavena 😝 ,dostala som este dvoje injekcie,no a zajtra idem na krv ,Vianoce boli super,dostala som od dcerky masazny pristroj 😉,tak mam o jednu starost menej,vy ste ako sviatkovali?

petrahy
10. jan 2011

Ahojte tiež sa pripajam aj ked tak oneskorene k prianiu vsetkeho dobreho v tomto roku
Ja som cez sviatky bola dost pracovne vytazena a decka isli az dnes do skoly a skolka takze som sa nevladala naucit na skusku tak som dnes nesla ale upozornila som dopredu ze nemozem som totiz po nocnej v stredu mam skusku z ineho to snad zvladnem boli sme pozriet aj mojich rodicov ale sme radi ze sme uz doma 😝

tatolu
10. jan 2011

@nezabudka13 No takže sa Ti priťažilo 😒 Tfuj, tfuj, nech sa to už zlepší 😔
U nás sa svatkovalo tak, ako keby sviatky ani neboli 😔 Drahý mal často smeny, TV nám nejde, tak som spracovávala otázky na skúšky. Jednu som mala 7.1. a druhú mám zajtra. Mám už prirpavené materiály na učenie aj na skúšku na 21.1. Už sa teraz iba dokopať učiť sa 😔. Luky nám dnes išiel 1 x skoro po 2 mesiacoch do škôlky, tak som sa toho dosť obávala, ale dnes išiel pekne bez plaču aj bez vzdoru 😉. Zajtra ho odvážam ja, tak pevne verím, že bude taký zlatý ako dnes, lebo okrem skúšky idem ešte na sono prsníkov a k detskej doktorke vybaviť papiere.
Peti, držím palce, alebo radšej päste k skúškam. Neboj zvládneš. Si šikovnica šikovná 😉

milocka29
10. jan 2011

Ahojte, ja som tu nakukovala casto, ale kedze ste vsetke vegetili tak som si nechcela pisat sama so sebou 😀 . Viem ze studentky toho maju teraz dost, kedze je skusobne aj deticky mali prazdniny. Simonko sa uz nevedel dockat kedy pojde do skolky, uz sa mu cnelo za kamaratmi. Aj ucitelka rano hovorila, ze az bola prekvapena ze nikto neplakal ale sa tesili a vykladali co im Jezisko doniesol. Nezabudka skore vyzdravenie. Ja som mala cele sviatky problemy so zubami, tak som nakoniec v nedelu po novom roku isla na pohotovost, ale bol tam velmi zlaty zubar, takze dufam ze uz bude pokoj.
@tatolu zajtra drzim päste a jasnacka ze aj
@petrahy v stredu.

tatolu
10. jan 2011

@milocka29 Vďaka, zas to budem potrebovať ako v poslednej dobe vždy 😝 - myslím to držanie pästí 😉

milocka29
10. jan 2011

A zabudla som Vam napisat moj najkrajsi darcek od Simonka kuk do mojho albumu.

petrahy
11. jan 2011

Tatolu myslim na teba to zvladnes ja sa musim dokopat ist nieco naucit lebo zajtrajsok sa akosik blizi

petrahy
11. jan 2011

ja sa to nedokazem naucit 😒 nejde mi to som strasne nesustredena a zdeptana z toho 🙄 ked to opakovane citam nezda sa mi to take tazke ale nejde mi to do hlavy manzel dojde az vecer o pol osmej takze decka mam zase na starosti ja tak to bolo aj vcera no moc mi to k uceniu nepomaha mna asi zase chyti depka este aj to večne zamračené počasie ach jaj nech je už leto

tatolu
11. jan 2011

Ahojte, mám jednu zlú správu a pár dobrých 😉 Zlá je, že dnešnú skúšku som nespravila 😢 a tie dobré: 1. piatkovú skúšku mám za B, sono prsníkov bolo v poriadku, vybavila som si vyšší príspevok na dvojky (síce iba do apríla, ale aj to pomôže), zároveň som podala žiadosť na predĺženú rodičovskú k Tomáškovi, tak hádam mi ju schvália 😔
@milocka29 Miločka, to si dostala ten krásny obráštek? 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
11. jan 2011

@petrahy Peti, držím päste, aby sa skúška podarila 😉

petrahy
11. jan 2011

tatolu to mi je lúto ale aspon ze mas aj dobre spravy 😉 no ja sa skusim este vecer k tomu dokopat a potom este zajtra doobeda vsak mam skusku az o piatej 😝

petrahy
12. jan 2011

večer som sa k tomu nedokopala a pohadala sa esšte aj s manželom a išla som s malym spať 😝 teraz to čítam všetko od znova a lietam na záchod medzi tým 😖 ja som strašná tremistka a bojim sa ☹

petrahy
12. jan 2011

mam to za sebou sice E ale mojou vinou spatne som to pochopila ale nevadi idem sa sustredit nna dalsiu tu mam o tyzden a je to najtazsia skuska zo semestra

milocka29
12. jan 2011

@petrahy to nevadi, to niekedy clovek ma opozdnene reakcie ked uz je neskoro, vtedy mu to poriadne zapne. Hlavna vec ze ju mas a pokojne sa pripravuj na dalsiu 😒 .
@tatolu tak skoda ze aj ta jedna skuska nevysla 😠 , ale co uz, vyjde na buduce 🙂 . A ano od Simonka sme s dedkom dostali jeho obrazteky v ramcekoch a mamka aj kalendar, to im robili v skolke. Viete pre nas starych rodicov su najväcsie radosti nase vnucence. A poviem vam, ked tu citam v niektorej teme, ze babky nemaju radi svojich vnucikov 😒 , tak ja si to ani neviem predstavit lebo moj je cely moj zivot tak velmi ho lubim a on to vie 🙂 .

nezabudka13
autor
12. jan 2011

Tatolu ,to neva nabuduce to bude za ,A,ale ved piatkovu mas ok,a sono tiez ok, ,Petrahy,nevadi ze to je za E,hlavne ze si spravila, Milocka,velmi pekny darcek ,Samko bude mat v piatok rocik,tak babka bude musiet upiect tortu,kupila som novu postielku,ale este na vianoce,a teraz rozmyslam,co este ☹,oblecenia ma vela,a hraciek tiez,tak neviem zajtra idem do mesta tak ma snad nieco napadne,uz skusa bezkat aj sam,tak mame vsetci oci na stopkach

milocka29
12. jan 2011

@nezabudka13 a vies ze som uz rozmyslala, ze teraz niekedy v polke januara bude mat Samko rocik, tak to super oslavte a torticku urcite upec, nech je oslava ako sa patri a babka aj pekny darcek urcite kupi, potom sa pochvalis. Ja uz poslednu dobu mam problem s vyberanim, lebo ja ked vydim nieco pekne tak neodolam a kupim, ze to dam k sviatku, ale vzdycky nevydrzim a dam to skor a potom zas vymyslat. Kedze nas Simonko je sam v nasej rodine, tak tych darcekov dostava strasne vela, poniektore su aj odlozene a davkuju sa postupne.

tatolu
12. jan 2011

@milocka29 Miločka, možno to nie je tým, že by starkovci nemali radi vnúčatká, možno majú niečo proti ich rodičom 😔 . Vieš moja maminka napr. nie je spokojná so švagrinou a tá potom všade tvrdí, že maminka nemá rada vnúčatá. Nie vždy je to tak, ako to napíše jedna strana. Niekedy je dobré vypočuť aj tú druhú 😉
@nezabudka13 Ak má všetkého dosť, tak myslím, že potešia plienky 😉 Teda mňa potešili, keďže vecí z druhej ruky a aj hračiek máme už neúrekom 😔, alebo nejaká pekná obrázková knižka, kde sa naučí zvieratká. Lukyho knihy nezaujímali, ale Tomík už pozná veľa preveľa zvieratiek a Tánička s Lukym sa učia popri ňom 😉 Ale veď Ty si pri ňom stále, tak vieš, čo ho trošku zaujíma 😉
@petrahy Teda Ti gratulujem aj v tejto téme 😉 E je excelent 😉

milocka29
12. jan 2011

@tatolu ved ja prave preto neverim ze babky nelubia svoje vnucence, to si len niektore mamicky urcite myslia, kedze jasne, ze nie kazda nevesta alebo aj dcera ma dobry vztah. A vela krat mam nutkanie im to napisat, ze to pochopia az ked budu oni babky. Ale tazko je niekomu radit, ked si raz nesadli a ako si napisala je to podane iba jednostranne.

petrahy
13. jan 2011

ahojte to co tu napisem vas mozno zaskoci ale je to realita a velmi cerstva boli sme u mojich rodicov a nas Misko ked je u babky / svokry / vstane a ide k nej do postele a tam sa blaznia 🙂 tak ako aj s nami doma a povazujeme to za normalne lenze u nasich mm mu to dovolil aby siel za babkou a oni ho z postele vyhodili a ked nieco spravil co je v jeho veku bezne behal hore dole vsetko mozne bral uz bol ohen na streche a moj otec sa velmi hneval väčšinu času som s detmi radsej stravila vonku. Moji rodicia si zvykli na to ze vsetko musi byt tak ako oni chcu a kedze my sme zacali nieco premiestnovat / nebezpecne veci blizko dosahu / a nie vsetko slo tak to bolo katastrofalne. Takze mm povedal ze to nechape a sme radi ze sme si navstevu vybavili a tak skoro sa tam nechystame preto som sa dostala aj k tejto teme lebo som sa chcela presvedcit ze su na svete aj super babky ako vy a teraz ste este k tomu aj kamosky 😉

milocka29
13. jan 2011

@petrahy je to trocha smutne ako sa Vasi zachovali, ale s tym nic nenarobis, musis to iba prijat a akceptovat a ako pises asi aj dobre ze nie ste spolu velmi casto 😢. Vies mozno mne to pride take zvlastne, ale ja som chvalabohu nic take ani pri svojich detoch nezazila, moja svokra ich ma velmi rada aj mna 🙂 . A mama sa bohuzial dozila iba ked starsia mala 5 mes. ale tiez ju velmi lubila. A ja vseobecne mam velmi rada deti a mozno ze ked tych vnuceniec budem mat viac 😀 , tak budem musiet tu lasku rozdelit ale urcite jej bude dost. A Simonko ked sme doma vsetci tak automaticky pride k nam do spalne vysaliet sa, lebo on si s dedkom velmi rozumie. Ale zato tvoje deticky maju urcite super, super rodicov 🙂 .

milocka29
14. jan 2011

@nezabudka13 Samkovi prajem k jeho prvym narodeninkam vela, vela zdravicka, stasticka, aby ho mal kazdy rad a robil vam len a len radost. Dobre to oslavte.

tatolu
14. jan 2011

@nezabudka13 Tiež sa pripájam ku gratulantom a silno ho objímam 😉

petrahy
16. jan 2011

aj my sa pripajame ku gratulacii vsetko dobre a hlavne nech robi babke radost 🙂

nezabudka13
autor
17. jan 2011

Dakujem za Samka,oslava dopadla dobre,torta chutila,aj Samkovi,bol ako maly certik, 😀 dnes presiel cez celu izbu sam, 🙂 sikulka.A vam sa ako dari?ja mam este do stredy injekcie,ale mozem povedat,ze mi pomahaju,hlava sa mi toci iba ,trocha,a prst sice sbolestou,ale ohnem :- 😝 😀 snazim sa najst si novu robotu 😎 ,aj von by som sla,ale akosi tam nieje taka ponuka ktora by ma zaujala.Musim asi viac posurfovat na nete,

petrahy
21. jan 2011

no tu stale nikoho tak aspon nieco napisem nechce sa mi ucit 😝 a to mam v pondelok ustnu skusku ach jaj nech uz to mam za sebou, vcerajsia skuska este neviem vysledky ale myslim ze som spravila ozvi te co nove u Vas u nas zase mrazy a mierny poprasok snehu

milocka29
21. jan 2011

veru dajako nam to tu pokulhava, kazdy je zaneprazdneny 😒 Petra v pondelok posielame pozitivnu energiu, urcite to zvladnes ako vzdy, ved si sikulka aj vcerajsia bude ok. Aj u nas mrazy. Ja som dnes poobede bola u susedky na narodeninach, tak sme poklebetili a zajtra vecer sme pozvani do divadla do Kosic, uz sme veru poriadne dlho neboli. Tak trocha aj kultury treba. Nezabudka skore uzdravenie a bud fit 🙂