Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

edita33
13. jún 2008

ani ja svokru nevolam mama,a som vydata 8 rokov.nejde mi to na jazyk,a mama je iba jedna,Ked nieco od nej chcem tak pridem k nej,alebo poslem deti,....Oni su len rodicia mojho manzela, 😝

ivkka
13. jún 2008

Ja svokre tiež nehovorím mama,jednoducho to tak necítim.Tykám jej a vychadzame v pohode ale pre mna je to babina 😉

puppa
14. jún 2008

ahojte, no toto je zaujimava diskusia......dozvedela som sa, ze nie som sama v tomto.....moja mama si to s mojim manzelom hned druhy den po svadbe vyriesila - povedala mu, ze nech jej tyka a moze ju volat ako chce - ci po mene, alebo mama - ako mu to vyhovuje.....ma s tym ale stale problem.. 🙂 u mna to nie je take mile...pretoze po 3rokoch manzelstva doslo konecne na to, ze nejako by som mala svokrovcov volat a na to mi svokor povedal ze ja som neni prenho nic- ziadna dcera, on ma do rodiny prijimat nebude tak mi ani nebude nic navrhovat......neviem ako, ale pocas celych 4 rokov manzelstva sa mi stale dari svokrovcov nijako neoslovovat....ked nieco chcem, pridem k nim a rovno sa opytam bez oslovenia....je to dost tazke, lebo ja som vychovana tak, ze v ramci rodiny sa tyka a hotovo....ucta sa da vyjadrit aj inak ako vykanim....a ked bude konecne nejake to babo....(dufam, ze bude, lebo sa uz zblaznim) tak to budu babka a dedo a moje deti im vykat nebudu.....budu si musiet zvyknut....ja svoje deti terorizovat nebudem 😝 tot moj nazor 🙂

marbella
14. jún 2008

Nikdy by som svokre nepovedala mama,aj keby s nou mam neviem aky super vztah...No mame vztah taky dost o nicom tak ju volam babka...inac to ozaj len ked musim..tak ako napisala puppa,radsej pridem za nou a poviem jej co xcem 😀

maca793
14. jún 2008

nie, aj keď mi to navrhla, tak som to odmietla. prečo by som mala v podstate cudzieho človeka volať mama? veď mám len jednu a tú moju, biologickú.

livika
14. jún 2008

my si so svokrou tykame,vychadzame dost dobre,ale mam len jednu-je to pre mna babi.

maca793
14. jún 2008

livika
tak to si šťastná, že si našla svokru takú akú máš 😉
prajem všetko dobré

zukab
14. jún 2008

mam fantasticku svokrusku, naozaj skvelu, za co som nesmierne rada.
tykam jej a hovorim jej krstnym menom.

livika
14. jún 2008

Dakujem

maca793
14. jún 2008

tak to ste obe šťastné čo ja by za to dala,možno v budúcnosti aj ja budem mať takú ale mama jej nikdy nepoviem,

zukab
14. jún 2008

maca793,
jasne, mama by neslo cez pery asi ani mne. mamu mam svoju jednu jedinu a na tomto stave nemienim nic menit. 🙂
svokra mi navrhla tykanie pri nasom uplne prvom stretnuti, poznali sme sa pol hodinu aj s cestou 😀
za tie roky, co sa pozname sa nemozem naozaj stazovat na jedinu vec. nemiesa sa nam do zivota, je rozumna a vie, ze by to bola chyba, takze ma svoj akcny zivot aj bez nas a nemusi sa "vybijat" na mladych. 😀

maca793
14. jún 2008

tak to je super svokra, mne sa miešala do života a tak mi to nevyšlo ale asi tak to malo byť. takže ja na svokru nemám ani jedno dobré slovo, o tom by sa dalo písať a tak len dúfam, že niekedy budem mať super svokru. síce tá mala byť, ale zišlo z toho. ☹ ☹ ☹ ☹

grmitko
14. jún 2008

ja svokre tykam, navrhla mi to den pred svadbou, najprv som odmietla, prislo mi to take blbe (moja svokra ma cez 60 a ja este ani 30 nie), ale nakoniec som si zvykla 🙂

maca793
14. jún 2008

ahoj grmitko, pozerala som si tvoj bazárik 😵

lefika
14. jún 2008

ja ked niekoho pocujem hovorit svokre mamicka a este aj vykat, citim sa ako v 19.storoci 😕 ci vtedy sa este onikalo? 😉
v kazdom pripade, mna by na take oslovenie svokry nikdy nikto neprinutil...mozno este tak s riadne ironickym podtonom.

piskajka
14. jún 2008

No ja svokre tiez nehovorim mama,a asi ani nebudem,lebo ma nema v laske a odstrkuje od seba aj moje deti(jej vnucata),tak neni dovod jej hovorit mama. ☹

mokuska
14. jún 2008

mile zienky ,tento problem nemaju len zeny ale aj chlapi,moj manzel tiez nedokazal povedat mojej mame inak ako babka a to su uz roky,skratka mu to nejde cez krk,a rozculovat sa koli tomu je hlupost.Su aj horsie veci.....

maca793
14. jún 2008

piskajka
tak to je potvora tak ako moja ex svkokra 😀 😀 😀 😀

maminkatn
9. sep 2008

ahojky...uz tu dlho nikto nenapisal....ani ja nehovorim svojej svokre mama a hoci som aj ja uz svokra pre mojho zatka....ja si myslim ze mamu mame na svete len jednu,,,,a moja uz nie je na svete skoro 10 rokov,,,a je mi za niou velmi smutno... ☹ ☹ ja som rada ze mam dobru svokru...dobruu...no nemozem jej nic vycitat,,,je to babka ...tak jej hovorili moje deti a tak jej aj ja hovorim...moja mama bola pre molje decka ..vzdy babina....mali to tak roudelene....a teraz mi moj zat tyka a hovori mi menom a ne to pride vzdy take cudne....aby mi tykal zat,,,to bol ale svatkin napad na svatbe si potykala s mojou dcerou teda jej nevestou a mne neostavalo nic ine len prikyvnut ze si tykame aj s jej synom mojim zatom.... 😒 😒 bolomto take zvlastne ale co uz...a samo ze si tykame aj zo svatkovcami..tiez mi pride take divne bo su starsi odo mna o 20 rokov a od mm 15 ..oni su starsi a je to take divne,,nemohla som si dlho na to zvyknut... 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

berni
9. sep 2008

aj ja mam celkom dobru svokru, ale nepoviem jej nijak, tykame si aj vsetko, ale po mene jej nechcem hovorit, lebo to nie je moja kamoska a mama jej nepoviem, ked ju mam oslovit tak sa z roho vykrutim a menzelovi len poviem ze tvoja mama povedala toto, alebo tak podobne.... a ked bude babka tak to bude OK, myslim... 😅

martina.d.
9. sep 2008

my si sosvokrou nerozumieme, ja jej vykám a osluvujem ju po pani .....(priezvisko). 😉 😀

maminkatn
9. sep 2008

martinka to si neviem predstavit ze mi mi zat hovorilpriezviskom.....a to vykanie este ano ale normalne priezviskom...pripadala by som si jak cudzia... 😒

martina.d.
9. sep 2008

no, ja som si so svokrou cudzia. Stretávame sa raz -dva krát do roka na 10 min. a keby nebolo manžela tak sa s ňou nestretávam vôbec. 😉

tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janina77
9. sep 2008

ja svoju svokru oslovujem mama (mami) a tykame si. Mne praveze pride divne, ked v dnesnej dobe nevesta alebo zat vykaju svokrovcom. A svokra tiez oslovujem oci, tak ako aj mojho otca.
Moj manzel oslovuje moju mamu mama, ale mojho otca jeho krstnym menom 🙂.

lencici
9. sep 2008

Tak ja svokre vykám a volám ju teta 😀

womenne
9. sep 2008

Ahojky lencici ako sa maš? 🙂
Ja som volala mama ale už nevolam a neoslovujem ju nijako a vykam 😎

nikusa9
9. sep 2008

ahojte 😉 😉 😉 aj ja sa k vam pridam...Ja mam suprovu svokru, je velmi mila a so vsetkym mi pomoze ked potrebujem, staci zavolat 🙂 Hned po svadbe mi vravela, ze jej mam tykat...Ale ona je už taka starsia a aj tak mne to pride take neprirodzene..A co sa tyka oslovenia "mama" tak to u mna nehrozi...Ja mam len jednu maminu!!Nemozem porovnat vlastnu maminu, ktora ma priviedla na svet, cely zivot sa o mna starala a tak...so svokrou...aj ked je naozaj super-ale oslovenie mama z mojich ust nevinde asi nikdy a ani to tak necitim...Je to blizka osoba, ale nie mama-tu mam a aj budem mat len JEDNU 😅 😅 😅 😅

monkula
9. sep 2008

presne ako lencici... vykám a oslovujem teta B..... 😉