Ako oslovujete svoju mamu?

nela22323
26. okt 2023

Ahojte
Ako oslovujete svoju Mamu,, mama, maminka, alebo mami?
Keď si s ňou nerozumiete..,
Je tu niektorá z vás, ktorá ju oslovuje menom alebo inak?
Napiste dakujem
🙂

viestta
26. okt 2023

Mamka, babka na striedacku

lauriik
26. okt 2023

Mama alebo Baba.

araavdva
26. okt 2023

od kedy mám dieťa tak väčšinou menom alebo mamina. Aj moja dcéra ju volá menom.

suzitok
26. okt 2023

moju som volala "mami" , potom mala obdobie, ked vyzadovala, aby som ju volala menom, ked sa mi narodili deti, tak "babka"

mamickalisticka
26. okt 2023

Kabka 😂 skomolenina môjho syna, ktorá sa uchytila🙃

zuza265
26. okt 2023

Neviem ci si vsetky baby vsimli tu poznamku: ked si s nou nerozumiete🤗

andreatytler
26. okt 2023

@nela22323 To akoze dlhodobo nerozumieme alebo len ze sme docasne pohadane?
Ja som oslovovovala Mami bez ohladu na to ci sme boli pohadane alebo nie.

mimusha3
26. okt 2023

Ja si s mojou mamou nerozumiem od detstva. Veľmi mi ublížila. Volám ju mama, alebo babka (mám deti, tie tu tiež volajú babka).

viestta
26. okt 2023

@zuza265 aj ked sme mali obdobie, ze sme nevychadzali az tak ukazkovo, vzdy to bola mamka. Ako inac by som ju, preboha, mala oslovit? Hej ty!

x_mery_x
26. okt 2023

Mama, odjakziva :D
Ja som rada, zas mna moj maly vola maminka alebo mamka. :D
S rodicmi som nemala ziadny blizky vztah, ani nemam.

zuza265
26. okt 2023

@viestta pisem, ze ak s mamou nevychadzas, mas ju oslovovat “hej ty”? Napisala som len, ze neviem ci si vsetci vsimli dodatok - ze ak si s mamou nerozumies. Nie som si ista ci v tvojom okoli su aj take mamky, kt matkami byt nemali. Moju kamosku napr jej bio matka tyrala … 🙂 a stale ju oslovovala bio matka. Nijak hanlivo jej nepovedala. Ale ani nie uplne pekne (krajsie nez by si zasluzila). Nikde nikdy nikto vsetky roky nevychadza na 100% cukrikovo uzasne

mamamasama
26. okt 2023

Mamka, babka

lienka.7
26. okt 2023

@nela22323 pred dcerami/s dcérami babi, inak mami, občas mamča 🤣

adaluc338
26. okt 2023

Odkedy mam dceru volam ju babka.... inak v sukromi ju volam *****(no proste nepekne). Mama jej uz povedat neviem

januska12323
26. okt 2023

My sa voláme menami. Máme normálny vzťah, len sa to tak nejak uchytilo.

euka210
26. okt 2023

@nela22323 mama a pred detmi babka

dory11
26. okt 2023

Keďže moja dieťa moju "matku"premna to neje matka tento titul patrí v mojom živote iné osobné (mojej staraj máme ) "vychovala"(""preto že má vychovali a starali sa o mňa viac iný ľudia hlavne starka Ta mi je ako mama volám ju buď mama alebo starká )
Tak že ju volám Zuzana alebo ropucha 🤣 určite nie "mama"

erikavesela
26. okt 2023

Ja ju neoslovujem nijako, ona di pomenovanie mama nezasluzi...pred inymi ludmi o nej hovorim ako o mamke (u nas negativne) alebo matke, obcas pouzijem jej rodne meno...nieco ako: S Evou si volala?...inak jej povedat neviem

1sally12
27. okt 2023

@erikavesela nápodobne..tiež ju neoslovujem nijako

tanyag
27. okt 2023

Čudujem sa ženy, kde je úcta a rešpekt? tie ženy vám dali život a už nech sú akekoľvek, vždy to budú pre vás MAMY. Neviem si predstaviť, že by som vlastnú mamu nevedela osloviť slovom mama, nech už v živote urobila jednu alebo niekoľko chýb.

miricka77
27. okt 2023

@nela22323 Ja ju volám menom(Ľubica).Ona mňa volá Mica.(Miroslava).Už strašne dlho sa tak voláme.
Moja mama dosť ochladila za poslednú dobu,tak mi to takto aj vyhovuje.

erikavesela
27. okt 2023

@tanyag nikdy si nebola v nasej kozi, nezazila si, co sme museli zazivat my, a tes sa z toho, ze si nebola na nasom mieste...my vieme, co sme zazili a nik na svete nema pravo nam kazat (aj ked si myslim, ze to myslis v dobrom) ako mame/nemame oslovovat svoje matky, ver, ze mame na to svoje dovody (ty to nazyvas chybami, ja tomu hovorim zlyhanie rodica na plnej ciare, a ver tomu, ze niektore zeny by nemali mat deti, nezasluzia si byt matkami)

tanyag
27. okt 2023

@erikavesela nekážem, len som sa nahlas zamyslela. Každý ma nejakú minulosť, ja som tiež nevyrastala v bavlnke, ale odkedy som sama mamou, tak by mi bolo ľúto, ak by v dospelosti na mňa vlastná dcéra "zanevrela" alebo ma nazývala ináč ako MAMA. Nesúdim, neodsudzujem, aby sme sa chápali.

erikavesela
27. okt 2023

@tanyag ved pisem, ze si myslim, ze to myslis v dobrom...ja robim vsetko pre to, aby moje deti nikdy na mna nezanevreli...mojej matke je to jedno...nikdy neprizna svoje zlyhanie...ale ja tomu vravim..jej rozhodnutie=jej zivot...tak nech si ho zije...

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
crazy_cat_lady
27. okt 2023

mamina, alebo menom :D

lanyiova
15. nov 2023

@nela22323 ja nemám mamu od malá mala som len otca ktorý tu nieje už 3 roki bol veľmi horí 😭😭😭ja neviem ani aké to je povedať mami 😞žila som len s otcom

nela22323
autor
15. nov 2023

@lanyiova och.... rozumiem. Ja zase bez otca...je to hrozne nemať oboch rodičov. Zvládneme to 🙏

lanyiova
15. nov 2023

@nela22323 dúfam že áno keď mi zomrel otec tak cítim len osamelosť nič iné a to je to že nikdy som nepoznala moju maminu ani neviem či žije alebo či môj otec mi to nechcel povedať a aj keď mám 20rokou a žijem s priateľom stále cítim ako by mi niečo chýbalo ale neviem čo 😞😞😭