Otec si nebol na víkend pre dieťa

mrsandrea
26. jan 2018

Ahojte maminky, potrebujem radu. S ex sme už po rozvode rok, dieťa je v mojej starostlivosti, on na dieťa ma nárok každý druhý týždeň od piatka poobede do nedele večer. Problém je ale v tom že on zatiaľ cez tento víkend pre dieťa nebol ani raz a takto ja čakám každý druhý víkend doma. Otázka znie: Musím trčať doma? Čo ak príde napr. v sobotu poobede a bude ho chcieť na hodinku dve? A ja by som sa doma nenachádzala? Môžem sa nejak obhajiť alebo ako to funguje? Čo smiem a čo nie? Ďakujem 🙂

dajna8
26. jan 2018

A vy spolu neviete komunikovať? Zavolať si či príde či nepríde?

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
v piatok ked mate stanovenu hodinu na vydvihnutie dietata a on nepride, tak by som si uz zariadila vikend, resp. by som mu poslala sms spravu, kde by som sa ho spytala ci pride alebo nie.

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
nie si povinna cakat cely vikend doma, sa normalne divim ze si to rok takto robila

dominika6
26. jan 2018

@mrsandrea pošli mu sms či príde..ak odpovie že nie,máš dôkaz..viac čakať nemusíš

mrsandrea
autor
26. jan 2018

Nie ku mne on je ešte stále sprostý čiže komunikácia viac menej 0 bodov ... sms by úplne ignoroval keďže nevie čo bude v sobotu alebo nedeľu. Veľakrát sa nasľúbil že ho konečne vezme aspoň na celý deň napr. sobotu a ja som čakala jak hlupa a nič z toho nikdy nebolo ... čiže asi takto. Jeden celý deň s ním nebol nieto ešte celý víkend či jednú noc.

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
co riesis? nepride stanoveny den stanovenu hodinu, zariadim si vikend podla seba.

dominika6
26. jan 2018

@mrsandrea máš stanovený presný čas a interval..ked to nedodrží ži si svoj život

mrsandrea
autor
26. jan 2018

Ja som len chcela vedieť či mám potom právo mu ho nedať napr. v sobotu aby som si nejak tým neuškodila.

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
pravdaze mas pravo, preto su predsa stanovene presne casy, aky maze stanoveny cas v rozsudku?

mrsandrea
autor
26. jan 2018

@mondolina od piatka 16:30 do nedele 19:00

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
nech sa paci, ked sa v piatok max. do 17,00 neraci uracit tak uz nemas co cakat, vazne dievca to ste kazdy vikend rok nanho takto cakali?

maciatkolulu
26. jan 2018

@mrsandrea to sa fakt rok neozval a nezaujimal o dieta a realne sedis kazdy druhy vikend doma a cakas?! Snad nie.... to si rok neriesila nic? Dieta to ako berie? Ako prepac ale trochu divne

mondolina
26. jan 2018

@mrsandrea
na tvojom mieste by som riesila aj upravu styku s dietatom, nakolko taketo rozhodnutie vas zbytocne obmedzuje, kedze ex nedodrziava nariadenie sudu

deti95060810
26. jan 2018

môj exmm takto pre dieťa tiež nechodil. bol asi prvé 2-3 krát a potom sa odmlčal na asi 15 - 16 rokov. Nekomunikovali sme a ani doteraz nekomunikujeme. Po tak dlhom čase by som si už víkendy sama plánovala....Nie si povinná teraz niekoľko rokov čakať či náhodou ocinko nepríde....Súdu som nič neoznamovala. Načo, brala som to ako rozhodnutie exmm....

daniela_m
27. jan 2018

kašli ty na neho keď rok nechodí.. a keď náhodou príde a ty nebudeš doma, tak sa nič nedeje, hádam ho nebudeš roky čakať 🙂 tak mu ho dáš potom ďalší raz keby teda začal náhodou chodiť