Otlačená farba na lodičkách z lakovanej kože

simeonik
14. dec 2017

Má niekto skúsenosť ako vyčistiť? Zlým skladovaním sa mi na lodičke lososovej farby spravil fliačik - odtlačok čiernej lodičky. Neviem to vyčistiť, nechcem veľmi experimentovať, lebo sa bojím, že ich ešte viac zničím... Má niekto nejakú radu? Vopred Vám ďakujem.

ciola
14. dec 2017

vyčistiť by som si asi netrúfla aby si niečím nepoškodila ten lak ale skús si kúpiť nejaké pekné klipy na topánky a prekryť to nimi 🙂

klaudiaden
14. dec 2017

Keď je to len odtlačok, mal by v pohode zísť dole aj obyč vodou

moonlight1210
14. dec 2017

@simeonik ak do nej zapustila ina farba, tak to asi uz nepojde.
mozes skusit vatu namocenu v liehu (alebo radsej len vatovu tycinku). alebo skus zubnu pastu (len nie kefku s tvrdými stetinkami).
alebo som este nasla recept: 2 salky vlaznej vody, 3 lyzice mydla Ecover a 3 lyzice peroxidu vodika.
a vzdy potierat len to malicke miesto, kde mas tu druhu farbu.

no nie som si ista, ze to zide, ak je to hlboko zapustene.

ja sice davam aj dva-tri pary do vacsej krabice (napríklad balerinky a sandale mi vlezu do krabice od zimnych ciziem aj troje), ale balim kazdy par do toho hodvábneho papiera, v ktorom ich predavaju, aby sa oddelili.
(niekedy ti to z krabice v predajni vyhodia, ale ja im vzdy poviem, nech mi tam nechaju vsetko ako je. aj baliaci papier, aj povodne vystuze. tie su topanke rovno prisposobene, takze pri skladovani dobre drzia jej tvar.).