Packeta - podvod

3. jún 2023

Ozvala sa mi záujemkyna o kúpu tovaru. Vyzerá to veľmi doveryhodne. Zadala som t.c., meno, mail. Prišiel mi email od packety (packetadodavky) kde mi majú previesť peniaze. Mam sa prihlásiť do svojej banky. Nevidí sa mi to. Nestačí len zadať číslo účtu kam mi majú peniaze odoslať?
Stretla som sa s rôznymi podvodmi, ale tento neviem hneď odhaliť.

patka06
3. jún 2023

Jasný podvod, vôbec to nevyzerá dôveryhodne, kupujúcej posielaš č.ú., žiadne prihlasovanie do svojej banky

luccija
3. jún 2023

100 x opakovany podvod

jaga18
3. jún 2023

Dnes tu jedna mamička písala, že sa jej naburali do konikoveho účtu a presne takéto správy posielali v jej mene . Samozrejme, že je to podvod.

autor
3. jún 2023

Cez packetu predávam veľmi často, aj objednávam prepravu. Stránka je veľmi dovwryhodna
Ale číslo účtu je veru somarina
To ma.stoplo. ďakujem za odpovede
To sú k....y!

liz_lemon
3. jún 2023

tento podvod sa nedeje len cez "Packetu", ale aj ine prepravne spolocnosti, takze treba byt obozretny

janai1
3. jún 2023

Stránka je dôveryhodná? Aký link tam máš? Ten nie je ani omylom stránka packety...
Inak doteraz si žila v jaskyni? Miliónkrát každý deň to tu furt niekto pridáva (a nie len tu)

bloger
3. jún 2023

Hej snažia sa od teba vylákať prihlasovacie údaje. To je hnus čo si už dovoľujú.

autor
3. jún 2023

@janai1 predstav si, že som nežila v jaskyni. Predstav si, že cez internet predávam pravidelne a často a ani raz som sa nedala okradnúť. Lenže podvodníci sú čoraz viac prešpekulovaní a niekedy je naozaj veľmi ťažké odhaliť podvodníka. Otvorilo mi vernú kópiu stránky packeta (cez packetu predávam takmer vždy), postup bol rovnaký ako pri štandardnom postupe - meno, t.č., mail
Takže nie nežila som v jaskyni a prajem ti aby si sa raz ty nenechala oj....ť takými podvodníkmi, lebo naozaj nikdy nevieš

autor
3. jún 2023

@bloger máš pravdu. Ešte aj banku mi otvorilo presne originál stránku georga

eternity24
3. jún 2023

Nieže to vyzerá veľmi dôveryhodne, ale je to total nedôveryhodne. Prečo by si sa mala prihlasovať do vlastnej banky? Somarina jak oci!

janai1
3. jún 2023

Ako vyzerá ta stránka a link teda?

power_of_now
7. jún 2023

Samozrejme ze to je podvod a ked si skontrolujes link stranky, zistis ze to nie je stranka packety, len jej falzifikat.