Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pani chce tovar vrátiť naspäť. Ako sa zachovať?

lubka19
5. feb 2013

mile mamicky poradte mi co mam robit mamicka na mk si od do mna kupila tovar a teraz ho chce vratit lebo je pre nu nevyhovujuci ako to vlasne funguje

kattrin5
5. feb 2013

No asi tak ako v obchode by som ju nechala tovar vratit ale neposlala by som peniaze kym by som nezistila ci tovar nieje poskodeny

zuzika219
5. feb 2013

a o kúpu čoho sa jednalo ? Nevyhovujúci v čom??? Ak sa ti dá, tak bližšie konkretizuj

klincek
5. feb 2013

ako nevyhovujuci? pokial nie je poskodeny ani si neuviedla nepravdive udaje, a ona si vec kupila, tak ju nemusis vziat spat.

garzonka
10. feb 2013

@lubka19 V akom vyzname nevyhovujuci?
Lebo pokial si v popise v inzerate mala vsetky informacie pravdive, a boli aj spomenute pripadne poskodenia , cize popis suhlasi s tym ako tovar vyzera aj v skutocnosti, ...ale pani ten tovar nesedi alebo skratka sa jej nepaci, tak nie je dovod tovar vratit.
Ale ak si uviedla nepresne info, pripadne ak neboli spomenute nejake vady, poskodenie, atd........a teda opis nezodpoveda skutocnosti, tak kupujuca ma pravo tovar vratit a ty si povinna jej vratit peniaze + spatnu postu.

Vzdy to zavisi od okolnosti: ak je popis v poriadku a zodpoveda realne stavu, tak nemusis to vziat spat. Niekedy sa totiz stane, ze vsetko je popisane spravne a aj napriek tomu vec nesedi, nepaci sa atd. Ale to uz nie je problem predavajucej. Ona zadala vsetko pravdivo.
Ale ak je popis nepresny, zavadzajuci,a tovar nezodpoveda skutocnemu stavu, tak potom musis zobrat spat a vratit peniaze.

adri266
10. feb 2013

@lubka19 tak trochu nesuhlasim s vyssie uvedenymi radami. Aj mne sa uz stalo, ze chceli kupujuce tovar vratit, bud nesedel velkostne /hoci som udavala rozmery/, alebo niekedy aj pri spravnych rozmeroch nesedi na postave. Zatial sa mi to stalo len asi 2x. A dokonca v jednom pripade islo o vec, ktorej hodnota bola nakoniec nizsia, ako postovne, tam a spat...Ale to bolo potom chyba ci nedomyslenie tej kupujucej.
Robim to tak, ze tovar vezmem naspat, vratim peniaze, ktore mi poslala ona, ale od kupujucej pozadujem, aby si sama zaplatila postu naspat a este vyzadujem, aby to bolo doporucene. Aby som mala istotu, ze to poslala. Ved viete, ake su tu niekedy spekulantky... Az ked mi tovar pride spat, neposkodeny, posielam peniaze naspat.
Je to len na dobrej voli oboch zucastnenych.

modrykonik03
14. nov 2018

@adri266 a vrátila si kupujucej peniaze za tovar a aj poštovné, ktoré si platí Ty pri odoslaní tovaru kupujucej?dakujem🤗

adri266
14. nov 2018

@modrykonik03 Vratila som peniaze, za ktore si vec kupila, ale obe postovne musi zaplatit ona, lebo inak by som bola stratova. Je inak, ak by som ja urobila chybu, vtedy postovne preplacam tiez, ale ak si kupujuca neprecita poriadne vsetky informacie, tak potom je to jej chyba a moja dobra vola.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli