Panická porucha, úzkostné stavy

jankagregorova
7. jan 2018

ahojte trpite niektora panickou poruchou a uzkostnymi stavmi?Liecite sa alebo ste sa liecili?Mam zacat uzivat AD a dost sa toho bojim pretoze prve dni uzivania su vraj tazke,aj ked stavy ktore teraz prezivam su neskutocne hnusne😡.

lehotka
17. okt 2018

@chloe135 ak máš chuť volať záchranku , tak je to jednoznačne záchvat paniky 😔mne sa toto deje poslednú dobu aj každý deň , vždy si poviem , že : sú to “len” myšlienky , to prejde 😔už skoro nikde nechodím , je to zle , fakt zle ... a čo sa týka srdca , tak mne tieto stavy spôsobili arytmiu 😞

1januliatko
17. okt 2018

@lehotka ako dlho už máš túto poruchu?

lehotka
17. okt 2018

@1januliatko no začalo to pred 10 rokmi , úzkosťami , ale panicku poruchu mám tak asi rok :( absolútne si neverím , to je na tom najhoršie , keď má premôžu katastrofálne myšlienky už to ide ... záchranku sme volali len raz, teraz už viem o čo ide, že to “ len “ hlava produkuje , už mám ako rak techniky ako to prežiť , ale je veľmi nepríjemne zakaždým

doda818
17. okt 2018

Akurat toto riesia moj bratranec. Ich 14 rocna dcera zacala dostavat panicke zachvaty a uzkostne stavy, boji sa tmy, nespi sama, v jej období dospievania je to este chulostivejsie, uz skusali hocico, lekari dali lieky lenze ma 14 a je z toho velmi nestastna, tak ako aj jej rodicia. Oni akurat skusaju alternatívy od forever neviem ci ste počuli o tom, uziva to sice este kratko (2. mesiac) takze neviem este nejaku super skusenost kedze toto je nadlhsie trate, ale tak mlade dievca a antidepresiva to uplne odmietaju tak teda rozhodli sa to riesit aloe, sama som zvedava ale verim ze im pomoze

lehotka
17. okt 2018

@doda818 🙏chúďatko budem na ňu myslieť

doda818
17. okt 2018

Ďakujem 😊 ono meviem co bolo spúšťačom u vás ale u nej to prosim pekne bola hodina náboženstva, kde im kňaz povedal ze ak zomrú v ťažkom hriechu pôjdu rovno do pekla. Ona je velmi take dobre dievča a odvtedy to uplne začalo, chudá aj mne minule rozpravala ze sa boji ze pred smrtou sa nestihne vyspovedat.... Uplne ju to dostalo a odvtedy len horsie a horsie bolo. Teraz je celkom ok tak ja velmi verim ze im to zaberie a nejak sa z toho dostane

lehotka
17. okt 2018

@doda818 no u mna to bolo úplne podobne , mama nás vždy stratila s peklom a pri prvej panike som si presne myslela že som posadnutá 😞keď si na to spomeniem , je mi zle a to bolo pred 10 rokmi 🤮

doda818
17. okt 2018

@lehotka boze to ma velmi mrzí. Je to hrozné a presne aj lekarka s ktorou spoluoracujem a konzultovala som s nou tuto bratrancovu dceru a nastavovali liecbu alternativnu tak povedala ze je to velmi caste, ze z tejto temy vzniknu taketo problemy. Ja verim ze vam coskoro bude lepsie, ani si neviem predstavit cim si prechadzate

agikaku
20. nov 2018

@jankagregorova Zdravím, ja mám to isté, môžte mi napísať správu. Rada sa porozprávam.

zojca
4. dec 2018

Ahojte, baby. Mám tiež PP (epizodova úzkosť vyvolaná stresom). Po 8 rokoch a nabalenom strese je tu zas. MUDr.mi dala escitalopram Teva 5mg prvy tyz. 10mg druhy tyz. A neurol..... pravdu povediac sa cítim ešte horšie. Beriem ich len prvy týždeň. Ataky nemám. Len mám dáku depku občas.

natashkaa
14. dec 2018

ahojte ja som bola uz ok ale tento rok sa to vratilo a mam uz stvrte AD. teraz sa ataky tak zhorsili ze normalne mi zacina pri ataku extrasystolovat srdce a to je uz na totalne zosalenie. nikam nechodim fakt nikam. neviem si ani predstavit ze niekedy budem existovat sama..... zasklby po tele neustala uzkost teraz uz aj zapal zaludka z toho...

natashkaa
14. dec 2018

mal niekto taku silnu pp ze naozaj totalna triaska pulz 200 plus preskakovanie srdca? a p restal totalne sam kamkolvek chidit lebo ak bol sam hned dostal zachvat? a dostal sa aspon ako tak z toho ? jr to vobec mozne? ja totiz tomu ze ten zachvat nas nemoze zabit neverim proste ked to srdce bije ako sialene a navyse zasne oreskakovat podla mna lekari nevedia ze vas to naozaj zabit moze..... ved kolko ludi sa tak zlaklo a koniec...... ja sama napriklad zachvat neviem zvladnut vobec. vzdy musim hidit lieky a volat muza sam to nikdy nedam

natashkaa
20. mar 2019

ahojte prosim nšviete poradit psychologa psychoterepeuta na toeto stavy v bratislve ?

smejko585
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinitka
24. aug 2019

Ahojte vsetky panikarky,je tu este niektora,ktora by vedela o tomto popisat?Konkretne by ma zaujimalo,ze ak na oslave,svadbe,prilezitostne vypijete,ako to prezivate na druhy den?

nikusqa
24. aug 2019

@kvetinitka ja úplne normálne, cítim sa taká odviazana a spokojna a väčšinou aj dobre vyspata (samozrejme ak nemáš na mysli opitost ale len primerane pitie)

philadelpia
6. sep 2019

Ahojte.
Je tu este niekto? Co sa lieci AD?
Ja som zacala s liecbou pred 2 mesiacmi..

mimiqa
6. sep 2019

@philadelpia ahoj..a naco sa liecis??? Uzkost ? Depresie??

jerryjanka
6. sep 2019

ja asi 15 rokov
@philadelpia

sandra2308
6. sep 2019

@jerryjanka ahoj, mávaš ešte niekedy výkyvy, či už si úplnú v pohode? Aké lieky berieš?

jerryjanka
6. sep 2019

@sandra2308 vykyvy občas - malokedy skôr po nejakom stresovom období - umrtie v rodine a tak, inak beriem alventu 75mg - 1 rano.

lena70
8. okt 2019

a já,mám pp,myšlenkové obsese,migrény a léčím se asi 7let.Beru argofan 75mg.Ataka byla pouze 1 při pokusu o vysazení ad.Takže mi lékařka řekla,že budu muset brát ad celý život.Beru pouze tu nejnižší dávku,celých 6let a migrénu mívám už jen 2x za měsíc vždy tak 3-4 dny.Já ta ad dostala původně na migrénu....

lenka25251
9. okt 2019

Rano som brala frontin 0,25 mg. Možem večer vypiť alkohol? Idem na oslavu a neviem či sa to može

jerryjanka
10. okt 2019

@lenka25251 v pohode

katrinat
28. okt 2019

Ahojte všetci chcem sa pridať do Vašej skupinky panikáriek. Už 5 mesiacov beriem AD ráno 20 Citalec a večer na spanie Trittico 10. Je to už lepšie ale rána nemám moc dobré a počas dňa i občasné úzkosti.. Neviem aký priebeh mala Vaša choroba a aké ste mali príznaky a kedy sa to dalo aspoň trošku do poriadku. Keď ma ráno prepadnú úzkosti trak si myslím, že sa to nikdy neskončí...

philadelpia
28. okt 2019

@katrinat
Ja mavam uz iba paniku a to v tedy ked mam dostat menzes..
Inac je to v pohode..
Asi to robia aj hormony u mna..
Ale pokracujem v lieceni..
Skus si nieco vymysliet ked ti je tak zle v tu dobu sa zamestnaj niecim..aby si nemyslela na to..

katrinat
28. okt 2019

@philadelpia Ahoj viešco presne aj ja som dnes dostala menzes tak možno to zhoršenie preto, a koľko sa ty liečiš? A ďakujem pekne za odpoved.

katrinat
28. okt 2019

@philadelpia A ak sa môžem opýtať aké lieky berieš?

philadelpia
29. okt 2019

@katrinat
Ja sa liecim 6 mesiac

philadelpia
29. okt 2019

@katrinat
Beriem Escitalopram a Frontin