Panická porucha, úzkostné stavy

jankagregorova
7. jan 2018

ahojte trpite niektora panickou poruchou a uzkostnymi stavmi?Liecite sa alebo ste sa liecili?Mam zacat uzivat AD a dost sa toho bojim pretoze prve dni uzivania su vraj tazke,aj ked stavy ktore teraz prezivam su neskutocne hnusne😡.

angie1830
27. apr 2020

@jankagregorova ahoj mam podobné problémy, neviem či ešte máte problémy ktoré pretrvávajú nakoľko je už rok 2020, ak áno prosím napíšte mi ďakujem

lenkaoravcova
23. máj 2020

@angie1830 ahoj ja tiež v poslednom období trpymi týmto problémami vôbec neviem na koho sa obrátiť a kde hľadať pomoc ☹

philadelpia
23. máj 2020

@angie1830
Ahoj
Problemy po lieceni presli..
Ja este uzivam AD lebo nejde to len tak vysadit ale citim sa fajn a aj mam sa fajn..
Netreba sa bat povedat to lekarovi..

lenkaoravcova
23. máj 2020

@philadelpia môžem sa ťa opýtať mám.to najprv konzultovať so všeobecným dr ? On má pošle ďalej? Ja mám pocit že sa zbláznim veľmi túžim aby mi niekto pomohol.

daisylucky
23. máj 2020

@lenkaoravcova k psychiatrovi môžeš ísť aj bez odporučenia. Ak chceš k psychológovi, tam odporučenia asi treba, ale psychológ lieky nepredpisuje, s tým si,, len pokecas,, predpisuje len psychiater. Takže ak ti je veľmi zle, volaj psychiatrovi, nech vyhodnotí, či treba lieky a potom tak ci tak môžeš kontaktovať psychológa, pripadne riešiť psychoterapiu, aby si riešila podstatu. Ak ti nie je až tak veľmi zle, skus najprv psychológa.

lenkaoravcova
23. máj 2020

@daisylucky no v živote som u žiadneho nebola neviem na koho sa obratit

nikusqa
23. máj 2020

@daisylucky niektoré AD vie predpísať aj neurolog.

philadelpia
24. máj 2020

@lenkaoravcova
Ja som najprv cez vseobecneho lekara isla ku psychologicke a po urcitom case a po konzultacii zo psychologickou som sa objednala ku psychiatricke.
Najprv som ale u mojej obvodnej bola na krvne testy aj na stitnu zlazu.
Aj u gynekologicky ci su hormony v poriadku ci to nemoze byt prechod..
U mna bolo vsetko v poriadku cize iba hlava si robila co chcela😊
Neboj sa ak nechces nemusis na vysetrenia
Ak si myslis ze to uz nevydrzis rovno sa objednaj ku psychiatrovi..on ti po konzultacii povie o co ide..
Len to neodkladaj a ries to aby to postupom casu nebolo horsie..
Som si vsimla ze asi byvas v susednej dedine 😊

daisylucky
24. máj 2020

@nikusqa no ale je asi odveci ísť k neurologovi, len pre to, že niekomu je trápne ísť k psychiatrovi
@lenkaoravcova vygooglis, aj ja som vygooglila, ale možno ako pise
@philadelpia skus ísť k obvodnému, aby ti dal urobiť aspoň krvné testy na tu štítnu žľazu, lebo aj to to môže spôsobovať. Ale ak ti je už veľmi zle, najefektivnejsie je ísť priamo k psychiatrovi a potom aj na psychoterapiu.

daisylucky
24. máj 2020

@lenkaoravcova neboj, bude dobre, dá sa to liečiť a psychiatri sú veľmi milí, úplne si vydychnes, keď sa dákemu vyrozprávaš, lebo ta ozaj pochopí. A v čakárni vôbec nie sú dáki podivini, ale ľudia, o ktorých by si povedala, že mladí, úspešní, vzdelaní. Alebo sa objednaj priamo na termín, aby si nestretla nikoho.

nikusqa
24. máj 2020

@daisylucky tak,pokiaľ človek nechodi vôbec neurologovi tak áno, oplatí sa,ísť rovno psychiatrovi. Ale písala som s mojej skúsenosti, ja chodím neurologovi celý život, takže mi je zbytočné ísť psychiatrovi keď mi to vie aj neurolog predpísať.

daisylucky
24. máj 2020

@nikusqa no nie je to úplne zbytočné podľa mňa, pretože väčší odborník je psychiater, tak lepšie pochopí, poradí, predpise. Ja to mam zase opačne, mam asi aj tetaniu, tak by som asi aj k neurologovi mala skočiť, lebo len neurologovi to vedia presne zmerať, hoci magnezko mi odporúča aj psychiatricka.

nikusqa
24. máj 2020

@daisylucky ci by ma psychiater pochopil a poradil mi je veľmi otázne, lieky vie každý predpisovat to neni problém, ale ta komunikácia nie je vzdy taká aká by mala byť t.j. neni psyhiater ako psychiater. A na pokec mám ja osobne psychológa, ktorý má pozná vyse 20 rokov, takže ja nemám a nemusím ani nič riešiť.

philadelpia
26. máj 2020

@nikusqa
Ano je to pravda nie je psychiater ako psychiater aj ja som chodila najprv ku psychologicke...no zial nezlepsilo sa to az tak, aby to bolo v pohode a aby som vedela fungovat a pracovat..

nikusqa
26. máj 2020

@philadelpia tak ja tiež nie som na tom úplne, ze top. Mám aj cierne dni kedy by som najradsej nič nerobila, nikoho nevidela a mala pokoj. Lenže ja mám maleho syna takže nemôžem si vybrať, musím fungovať ci chcem/nechcem ci vladzem/nevládzem.

mirba
16. jún 2020

@1januliatko ako dlho si uživala ten neurol popri citalecu? Ja uživam vyše mesiaca citalec s neurolom a bojim sa aby si telo na ten neurol nenavyklo

philadelpia
16. jún 2020

@mirba
Tak ako sa na neurol navykne tak sa da aj odvyknut..mozno trosku tazsie ale uz clovek bude vediet sam seba ovladat a nepanikarit..

andrea2603
17. jún 2020

Ahojte. Máte niektorá z Vás nízky tlak pri úzkostných stavoch? Ja mám bežne 90/60 a keď mám najväčšie úzkosti tak klesne aj na 78/50.

philadelpia
17. jún 2020

@andrea2603
Ja mavam vysoky
Vela vody cistej treba pit..

andrea2603
17. jún 2020

@philadelpia vo vode sa už topím, toľko jej vypijem. Lekárka, že pohybom sa zvyšuje tlak. Idem na hodinovú prechádzku a prídem s nižším tlakom ako som odchádzala.😕

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea2603
18. jún 2020

@vlcik1 mne sa hlava krúti stále a odpadávam bežne😔

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
philadelpia
20. jún 2020

@vlcik1
No je to tazke ked niekto ma nizky tlak..
Ale zase ani vysoky nie je dobry..
A pritom vsetky lieky na PP su na upokojenie..cize tym co maju nizky tlak to len prida ze im to este znizi viac..
Mozno by som sa pytala u psychiatra ze ci by nieco neporadil..alebo nejakych bylinkarov..

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
philadelpia
21. jún 2020

@vlcik1
Treba verit ze to prejde..
Viem je to tazke ale aspon skusit..
Drzim prsty aby to aj dalej fungovalo bez liekov.
Ja som na liekoch a zatial je v pohode..
A verim v to ze sa raz tych liekov zbavim..
Tiez viem ze to bude tazke ale vyskusat to vyskusam a uvidim..

alexandrias
25. sep 2020

ahojte, ja som trpela 1x Pp pred asi 10 rokmi ked som mala 20. Vyvolal to vo mne priateľ ktory tieto ataky dostal a bala som sa o neho tak ze sa to nalepilo na mna. Odmietala som lieky zila som vyse 2 rokov v neprestajnom sebakontrolovani ale myslim bez nejakých silnejsich uzkosti. Dostal to zo mna novy priatel zrazu bum a bolo mi krásne. Teraz som na materskej, do toho covid a panika okolo, sedeli sme doma uz značne znechutení a hľa panika sa vratila. Intenzivna s depresiami, sama na materskej s 2.5r tak som zasla pre lieky. Užívala som 2tyzdne paretin, bolo mi z neho naozaj blbo aj to len zo 1/4 ale pomohol. Zmiernil tu depku a stav depersonalizacie. Ľudia, chodte von denne s niekym s partnerom, po nákupných, na výlety s tabletkou v kabelke..ale zite! Zrazu dosli lepšie a lepšie dni a dnes po 4 mes. mi je zasa lepsie. Nic neuzivam a bojujem s tou svinou extremne. Niekedy sa poddavam nech jej ukazem ze to ustojim a nic sa nestane a pomaly to mizne. Len hlavu treba naucit zasa dobrým pocitom a odvádzať od toho myseľ aby sa naucila hlava nové vzorce

nikusqa
26. sep 2020

@alexandrias u mňa je presný opak čo sa týka spoločnosti. Ja keď som sama doma ma chytá veľká panika. Ja musím byť čo najviac vonku medzi ľuďmi, kdekoľvek ci na prechádzke s malým, na ktorú chodím každý deň alebo do obchodu, s kamarátmi, do kaviarne a vtedy sa cítim ok.

alexandrias
28. sep 2020

@nikusqa aj ja som to tak mala ani minútu ostať doma ale povedala som si dosť predsa musim zniesť aj ten cas byt doma a pomaly som sa sledovala, že dokazem tie blbe myšlienky zahnať. Ide to ťažko a pomaly aj cítim napätie v sebe ale absolutne sa v tom už neutapam. A ked sa začnem tak si poviem no skusim kam to až dopracujem v svojej hlave a skončí to.. Tak ako mi to uz raz prešlo zo dňa na deň po tych 2 rokoch, verím že to odide aj teraz. Treba sa prestať bat a prekonávať sa.

nikusqa
28. sep 2020

@alexandrias len vieš u mňa je aj ten dôvod strachu byť sama doma, že ja som nikdy v živote nebola hlavne v noci sama doma keďže som epileptička a + xy ďalších diagnoz mám, takže proste preto mám strach. A odvtedy čo sa,mi malý narodil a celé noci som sa poriadne nevyspala tak sa mi mega zhoršila PP a tetania a taha sa to so mnou doteraz.