Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

miriamka
1. dec 2009

no je pravda,ze na Mikulasa bude ovu 😅

matullienka
1. dec 2009

Melipa: dik za radu mm ani z domu nepustim a budeme snazilkovat 😀

blovitc120
1. dec 2009

Ahojte, Maťa, ako to že u vás neprší? Tu leje od rána 😠 😠.
Miri, pekná fotka, na Mikuláša teda budete mať romantický večer, keď malý zaspí 🙂?
Weji, snáď ťa tá chrchlaňa nenakazila, tiež to nemám rada, našťastie teraz nechodím autobusom...
Nastasia, nech je brácho rýchlo fit, ale nemusia byť teploty nad 39°C, však všade sa hovorí, že H1N1 je miernejšia ako klasická chrípka. Verím, že ťa nenakazil, teraz potrebuješ byť zdravá pri znažení 🙂

miriamka
1. dec 2009

Blov...no na Mikulasa sa budem vecer balit,kedze v pondelok odlietam do Warsavy na 4 dni...ale aj sa tesim,aspon sa tam pokusim kupit nejake darceky.Toto jedine je na sluzobke super,ze som na nakupe bez maleho,inac ja ho na kazdy nakup nosim zo sebou a preto nikdy nic riadne nekupim 😉

blovitc120
1. dec 2009

Nebola si minulý týždeň v Poľsku Miri? Či sa mi to pletie?

miriamka
1. dec 2009

Mala som byt,ale zakaznik zrusil stretko...naposledy som soferovala do Polska 11 novembera 😉
Inac u nas leje,uz je tu skoro tma...takze parada 😠

melipa
1. dec 2009

aj ja sa chystam na buduci tyzden na sluzobku, sa mi nechceee ale co uz...keby som aspon nekaje obchody mohla pobehat, ale v tom Bruseli sa skoro vzdy zdrziavam v takej administrativnej casti mesta kde su len same eurobuildings 😠 ...este to letisko ostava, ale tam pre deti tamer nic nemaju a vzdy znuchavam aspon pre malu nejaku malickost, lebo vzdy caka co jej maminka privezie 😉
teda Miri ja by som to polsko s tebou menila, tam sa super nakupuje, fnuk 😎

nastasia
1. dec 2009

ahojte,
tak brat sa ma uz dobre, uz len hnusne kasle. prenasa sa to len 72 hodin takze ked sme to doteraz nechytili uz by sme nemali. ale ja dufam, ze sa nam teraz aspon vytvorili protilatky a ked pride ta silnejsia vlna v januari/februari tak potom budeme odolni.
prave ste mi pripomenuli s tymi nakupmi, ze este stale nemam ani jeden vianocny darcek. v meste sa neda nic poriadne kupit jedine v nakupnych centrach a tam teraz nechcem chodit kvoli chripke. tak neviem ako to poriesim. poradte nejake tipy, lebo mna nic nenapada akurat priatelovi chcem kupit sveter to je asi tak jedine co viem.
a uz mame predbezne termin svadby 18.9.2010 - paci sa mi ta postupka 🙂 no dufam, ze tento termin bude volny, drahy trva na kostole tak to budeme musiet ist vybavit. a potom ma asi caka ta priprava, ach. neviete kolko sa na to chodi?

miriamka
1. dec 2009

Nastasia....super ze bracho sa ma lepsie 😉
Ja dufam,ze darceky kupim v Polsku buduci tyzden,aspon nejaky pre manzela by som mohla veru najst....
A gratulacie k terminu svadby Nastasia 😵 ...my sme na pripravu chodili 4 mesiace pred svadbou,teda manzel chodil lebo ja som bola sluzobne v Cine 😀 .ale myslim,ze to ma kazdy kostol inac.

melipa
2. dec 2009

dobre ranko 🙂
nastasia gratulujem k terminu svadby 🙂 ...my ideme na svadbu 11.9.2010, tiez taky postupkovy datum 🙂 ...bude to dost velka svadba a taka posledna kde sa zide uplne cela nasa rodina vratane vsetkych bratrancov a sesternic, tak sa uz celkom tesim...a najviac sa tesi Di na tie princeznovske saty 😵 ...a zeni sa vlastne jej krstny, takze bude mat dolezitu ulohu - ponesie obrucky 😵
my sme boli na priprave pred sobasom len parkrat - asi 3 krat - a bolo to hromadne a bola to celkom sranda, bol tam vtedy taky velmi fajn mlady farar a vedel ako sa s mladymi ludmi bavit...ale vsade je to inak, ako povedala miriamka

miriamka
2. dec 2009

Dobre ranko,
tak dnes mi graf zaznacil ovulku...ale nejako sa mi tomu nechce verit,kedze mavam ovu neskorsie,az okolo 17-19DC.
Tie co si meriate BT,graf mi to potom posunie sam ak by sa teploty menili?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

blovitc120
2. dec 2009

Ahojte, miriamka, mne to sice graf neurobil, lebo som merala len mesiac a hned otehotnela, tak s vlastnej skusenosti neviem, ale viem, ze babam to robieva, tak je to mozne... Nechces kupit darceky aj pre mna 🙂? My sa v piatok chceme zastavit v SCS, uvidim, ci budeme stihat...
Nastasia, moja sestra ani na nauku nechodila, fakt to zavisi od farara. Ja osobne som svadbu nemala v kostole, tak neviem. Snad ma teraz nebudete mat za ciernu ovcu 😀.
Melipa, Di bude mat teda dolezitu funkciu, isto nebude tyzden pred tym ani spat od vzrusenia 🙂. Dufam, ze potom das niekde fotky

weja
autor
2. dec 2009

ahojte 🙂
Miri, a nie si prihlásená aj na fertilityfriend? mne sa už párkrát stalo, že WK mi zaznačil ovu inde ako FF, ale z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že FF je asi presnejší, lebo zohľadňuje aj ostatné doplnkové info - hlien, poloha krčka a pod., WK veľmi nie... 😒 ale jasné, že ak sa ti teploty zmenia, WK ti ovu môže ešte prehodiť... 😉 ja som registrovaná tam aj tam a mám to odkontrolované 2x... 🙂

Nastasia, termín svadby je super 🙂 my sme sa tiež brali v septembri 😉
na náuke sme boli asi 2-3x a začali sme asi 2 mesiace pred svadbou, ale fakt to všetko závisí od farára... ale ten termín si choďte rezervovať už teraz, najlepšie aj nejakú sálu na hostinu, ak budete nejakú robiť, lebo my sme to začali vybavovať nejakých 5 mesiacov predtým a boli sme už medzi poslednými v tom termíne... 😅

miriamka
2. dec 2009

Weji...na FF nie som prihlasena,kedze tehu grafik som mala na WK tak sa tu stale drzim 😅
Ale zase ja si okrem teploty nic ine nesledujem,takze tak...a aky ma byt vlastne krcok pred ovu,pocas ovu a po nej?To sa nejako meni?

weja
autor
2. dec 2009

Miri, no ono je potrebné to sledovať aspoň 2 mesiace, aby si to mala "v oku" 😀 😉 na začiatku cyklu je krčok tuhý, pevný a ľahko ho nahmatáš... potom pred ovu sa pomaličky sťahuje hore a mäkne a počas ovu je úplne hore, skoro sa už nedá nahmatať a je akoby otvorený... + k tomu ten priesvitný hlien, to sa už potom nemôžeš pomýliť... 😉 no a po ovu zasa "zíde dole" a je pevný a zavretý... a zasa začína mäknúť pred mrchou, ale ak si tehu, tak už taký zostane až do pôrodu 😀
zo začiatku to možno vyzerá zložito, ale chce to len cvik... 😉

tatiana82
2. dec 2009

ahojte
nastasia blahozelam k terminu a ked sa podari, mozno budes aj nevesta s bruskom 😉
/inak ako ten tvoj zmenil nazor na male daj mi typ 🙂/
september schvalujem a vitaj v klube 😉
my sme boli na piatych naukach ale u nas v lete nauky robit nechceli tak som to mala uz v juni hotove. kostol, matriku a miesto na svadbu si rezervuj ako prve, aby si nemusela mat svadbu o piatej ako ja...

weji s tym meranim vas obdivujem, ja sa tolko odhodlavam na meranie ale neviem si predstavit vstavat aj cez vikend skoro rano... ale na druhu stranu rada by som vedela aky mam cyklus. dnes som mala dostat a nic, ziadne priznaky - to neznasam 😒

miriamka
3. dec 2009

Dobre ranko,
Tatianka...mna merania neobmedzuje,som rada ze viem aky mam cyklus 😉
Inac dnes mi teplotka uz pekne stupla,takze je jasne ze ovulka bola o par dni skorej nez posledne mesiace,a vlastne som aj zistila ze som tusila ze ovu mam lebo ma bolelo podbrusko a vcera vecer uz nic,takze bolo po ovu 😉

weja
autor
3. dec 2009

dobré ránko 🙂
Tatianka, tiež som si myslela, že by ma meranie obmedzovalo, a že som na to príliš lenivá, ale človek si zvykne... 🙂 a ako píše Miriamka, aspoň vieme, aký máme cyklus... ja aj cez víkend sa zobudím cca v rovnakú hodinu, ako vstávam do práce (bez budíka), odmeriam, jedným očkom pozriem a spím ďalej 😀 takže pohoda....
Miri, no vidíš, tak to bola predmikulášska ovu 😉 a stihli ste ju?

miriamka
3. dec 2009

Weji...ved ja tak isto,aj cez vikend zmeriam a spim dalej.No ovu bola troska skorej,ale super ze bola...

weja
autor
3. dec 2009

Miri, no už vidím, že ste ovu trafili, tak teraz už len čakať... 😉

miriamka
3. dec 2009

Weji...no Jeziskovi sa sme snazili vyjst v ustrety,tak uvidime ci aj on nam nieco pekne nadeli.Ked nie,tak pockame na Valentinsku nadielku 😅

weja
autor
3. dec 2009

...a január čo??? pauza? 😀 no uvidíme, čo ten Ježiško pre nás prichystal... 🙂
inak mám kolegyňu v 3.mesiaci tehu a cíti sa úplne super, nie je unavená, nebýva jej zle, normálne funguje... tak jej závidííííííím.... dúfam, že aj mne raz bude dopriate také pohodové tehu... 😵

a ostatné holky majú dnes čo - modrý pondelok??? 😕 kde ste všetky???? 😕 😕 😕

nastasia
3. dec 2009

ahojte,
uz som tu aj ja 😉 dnes som nesla do skoly, mala som priserne bolesti v bruchu a to iste aj v noci vobec som sa nevyspala no teraz mi to uz preslo, neviem ci je to z mrchy alebo co 😕 ja uz chcem byt tehotnaaaaaaa nech uz nemam taketo problemy 😢

tatianka, ako som ho presvedcila? ja nijak to doktor 😀 v lete som bola na laparke, kde mi nasli zrasty a endometriozu no a moj dr. mi odporucal otehotniet. priatel nechcel tak mi dr. navrhol, ze mam dojst aj s nim 😀 tak som ho vzala a presvedcil ho. vyhovaral sa na to, ze nemame dost penazi na dieta co je aj pravda, ale nejako uz bude a ze nie je este pripraveny psychicky a tak...no potom co mu doky dohovoril tak este asi mesiac a pol mu trvalo kym sa s tym psychicky stotoznil, ale uz aj vtedy som o parkrat presvedcila, takze vlastne ked ratam aj august uz je to skoro 5 mesiacov a nic. tak aspon teraz sam vidi, ze to nie je take lahke. prajem ti, aby si sa aj ty co najskor pridala k nam snazilkam. manzel este stale necce?

baby, dakujem za rady ohladom svadby. no, ale ja nie som vobec pokrstena takze asi aj toto budem musiet predtym absolvovat a vobec sa mi do toho nechce najradsej by som sa tomu vyhla.

weji, to moj priatel ma takeho kamarata, ktory ma manzelku, ktorej absolutne vsetko vychadza, este aj v svadobnu noc otehotnela, mala sa narodila presne na termin a tiez jej ani raz nebolo zle pocas tehu, no proste bez problemov. a teraz cakaju druhe. ale tak snad sa aj na nas usmeje stastie a tehu aj porod bude bez problemov.

miriamka
3. dec 2009

Weji...januar bude pauza 😀
Nastastia...ja som pred svadbou tiez absolvovala este krst,prijmanie aj birmovku - tyzdne pred svadbou som to robila 😉

weja
autor
3. dec 2009

Nastasia, s farárom sa dá dohodnúť, aj keď nie si pokrstená... ja som síce pokrstená bola, ale v inej viere ako MM, ale nakoniec to problém nebol a svadbu sme mali v katolíckom kostole (podľa MM)... ak je tvoj priateľ pokrstený, tak to vôbec nebude problém... napr. my sme chodili na náuku s párom, kde ani jeden z nich nebol veriaci, dokonca ani pokrstení neboli a nakoniec sa s farárom nejako dohodli.... najlepšie ozaj bude, ak si to hneď zo začiatku pozisťujete, aby ste to mohli riešiť už v predstihu a bez stresov... 😉

weja
autor
3. dec 2009

Miri a prečo bude pauza...??? 😕 ak to nie je tajné....

miriamka
3. dec 2009

Weji...to ja len tak ze bude pauza 😀 ,ak si mam najst // pri nejakej peknej prilezitosti a v january okrem narodenin mojho manzela nic nie.Ale teraz ako vidim,aj to by bol pre neho pekny darcek 😅

weja
autor
3. dec 2009

Miri, aj môj MM je januárový.... 🙂 a dokonca bude mať okrúhle narodky a už pol roka dumám, čo by som mu tak mohla dať, nech to nie je niečo len také obyčajné a bežné ako na iné narodky... ale zatiaľ ništ - žiadny nápad 😅 jasné, že // by boli úplne najsamlepší darček, ale zase - som realistka... 😅 😒

miriamka
3. dec 2009

Weji...aj manzela cakaju okruhliny,on je o 2 mesiace mladsi odomna 😀

nastasia
3. dec 2009

no asi bude fakt najlepsie ked sa pojdeme co najskor informovat a potom nam uz povedia...dufam, ze natrafime na nejakeho v pohode farara. priatel ten ma vsetko-krst, prijimanie aj birmovku, ja by som sa teraz ked si vlastne mozem vybrat dala radsej porstit v evanjelickom kostole i ked priatel je katolik. ale svadba moze byt v katolickom. bala som sa ci s tym nebude problem, ale ked aj vy ste tak boli weji tak by asi nemal byt. no uvidime ako to nakoniec dopadne.
restauraciu uz aj mame jednu vyhliadnutu tam povedali, ze staci dojst v januari. najlepsie bude ak nahodou otehotniem a bude sa to musiet cele menit 😅
a kolko dopredu ste si vyberali saty?