Paypal - výhody a nevýhody

ollynka
25. feb 2015

Chcela by som vedieť ako si ho založím, ako funguje, výhody a nevýhody. Popísané je toho na internete dosť, ale chcela by som to vedieť od niekoho, kto ho založený má a používa ho. ďakujem

stary_ujco
26. feb 2015

Zalozis vyplnením registračného formulára...
Buď ho sparujes so svojou kartou, alebo ho používaš iba ako účet, kam si posielas peniaze prevodom.
Vyhody: môžeš nakupovať na internete v obchododch, ktoré ho podporujú.
Nevýhody : ak netrpis konspiracnou paranojou, tak v zásade žiadne...

ollynka
autor
26. feb 2015

Ja chcem nakupovať cez paypal takže si ho budem musieť sparovať so svojou kartou.? Nerozumiem celkom prvej odpovedi,.....

@stary_ujco

stary_ujco
27. feb 2015

Buď ho sparujes s kartou a platby sa budú sťahovať z karty.
Alebo si na PayPal normálne pošleš peniaze ako na účet a z toho potom budeš uhrádzať nákupy.

ollynka
autor
28. feb 2015

@stary_ujco čo je podľa vás lepšie

stary_ujco
1. mar 2015

Pre mňa sparovanie s kartou. Keď chcem niečo kúpit, tak používam peniaze, co mám realne na ucte. Nemusim drzat kredit na paypale. Takisto vratenie penazi mi dôjde na ucet. Vidím to všetko vo vypisoch z ebankingu,...
Nevyhoda je bezpecnost. Hoci PayPal je seriozna firma.
Ale preventívne to mam spojene s uctom, kde nie je vacsinou vela penazi, max par stoviek.

dancadanca
27. apr 2015

ahojte, chcem sa opytat, ze ked chcete aby vam niekdo poslal peniaze, tak zadavate mail co ste pouzili pri vytvoreni paypalu ci dake cislo co sa vytvorilo pri registracii...lebo toto mi dako uniklo, ucet mam aj zalozeny, aj verifikovany a neviem co mam uviest ked si chcem dat poslat peniaze na svoj paypall 🙂 asi som truuuba 🙂

stary_ujco
28. apr 2015

Zadavas email, ktorý vidíš na svojom profile v paypale...

dancadanca
28. apr 2015

@stary_ujco dakujem velmi pekne, aj som si myslela, ale este nic neprislo, tak ma to zmiatlo, takze cakam 🙂

radoslavar
12. feb 2016

@stary_ujco
Ahoj, môžeš mi prosím pomôcť so sparovaním s kartou? Chcem si peniaze z Pay Pal účtu poslať na reálny účet, no keď tam zadám pridať účet, zadám IBAN, stále mi to vypisuje, nie je možné, prosím skúste to neskôr opäť. Taktiež mam tam nejake refunds (vrátene 10.02.2016), dnes je už 12.02.2016 a môj paypal account balance je stále 0,0 EUR? Prečo? Ďakujem za odpoveď.

alexandra1812
18. feb 2019

Dobrý deň chcem sa vás opýtať čo robiť keď mi paypal stiahol peniaze z účtu 860 EUR len tak a už som tam volala viac krát 3 mesiace mi posielajú. Peniaze stále neprišli

alexandra1812
18. feb 2019

Prosím poraďte mi