• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pediatrička pýta peniaze. Je to normálne?

24. septembra 2009 
Manzel ma syna o ktoreho sa stara,plati na neho,bravame si ho na kazde dva tyzdne.S matkou sa neda komunikovat nevieme nic o jeho zdravotnom stave,stale uziva len lieky ani nevieme naco.Ked sa siel informovat k jeho pediatricke,preukazal sa rodnym listom ze je otcom...odmietla mu dat informacie pretoze na tie ma narok IBA matka.Ked naliehal povedala ok ale za poplatok...uz neviem presne kolko ale bolo to do 200Sk.-
Do karty nahlaidnut nesmel iba mu vystavila papier o tom ze je prechladnuty a ake lieky uzival-to bolo vsetko.Teraz bol zase v nemocnici nevieme preco ani nic podobne iba to ze tam bol,tak tam chce znova zajst.
Chcem sa spytat ci existuje zakon alebo paragraf o tom ci smie alebo nesmie lekarka pytat za taketo info peniaze??Aby sa mohol nejak ohradit ked budete zase peniaze vypytovat.Vdaka
22. sep 2009 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mery.maja...tak to je sila!!!
Pokial je otec dietata ma rovnake prava predsa ako matka...a to co je za hovadinu, ze ja sa chcem kuknut co to brala za lieky Hanka pred rokom a blbana za to vypyta prachy...to je co???
ja myslim, ze to co vsetko pises, na to narok doktorka nema a naopak tvoj manzel ma ten narok vediet informacie...
A isto mu nedala ziaden doklad o tom, ze prevzala 200 sk.
sila, fakt.
:angry: :angry: :angry: :angry:
22. sep 2009 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Hanka doklad mu nedala ziadny,zase jeho vina je to ze si to ani nevypytal ale bol tak nastvany ze ho to zrejme ani nenapadlo :unamused: Preto chceme vediet ci nieco take nieje ten paragraf alebo hocico aby sa mohol pred doktorkou odvolat nato....vies su z matkou maleho jedna ruka :stuck_out_tongue_closed_eyes: ked siel k alergologicke ta ho vzala prednostne ukazala mu kartu a nic nepytala...lenze tato tapa nie....co je dost smutne
22. sep 2009 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co ma robit, to musi...ci je kamoska s jeho mamou alebo nie...
drzim palce...podla mojho nazoru, take nic nesmie robit a pekne by som jej to vytmavila a aj dodatocne...
je mi jasne, v navale prekvapenia a zurivosti na doklad sa nemysli...
drzim palce.
22. sep 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som mu hovorila ze nech sa pohrozi uradom pre dohlad nad zdr.starostlivostou ale ak tam nic take nieje aby to nevyslo zle :confused: pisala som na ministerstvo zdr.je tam taka kolonka ked sa chces nieco spytat ale neodpisali :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. sep 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ak nema doklad na peniaze, ze pytala za informacie o zdravotnom stave svojho vlastneho dietata...tak asi na urade nepochopi...to sa iba tak mozte poradit...bez patricnych podlozeni nevybavi nist...skoda.
22. sep 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mery.maja nasla som zatial toto: http://www.zdravie.sk/sz/content/460-20817/Zakon-5762004-zz-o-zdravotnej-starostlivosti.html

konkretne § 25 Sprístupňovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie
(1) Údaje zo zdravotnej dokumentácie sa sprístupňujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby
a) tejto osobe alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu,
...
(2) Osoba oprávnená nahliadať do zdravotnej dokumentácie má právo robiť si na mieste výpisky alebo kópie zo zdravotnej dokumentácie v rozsahu ustanovenom v odseku 1.

z toho mi vyplyva jednoznacne, ze otec smie nahliadnut do zdravotnej karty dietata a dokonca si moze robit vypisky - ci za uhradu alebo nie sa tam nespomina, ale ak bude chciet za uhradu tak urcite pytajte potvrdenku, aby sa s tym pripadne dalo spatne nieco urobit (napr. nahlasit na urad nad zdrav. starostlivostou)
22. sep 2009 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
emjee vdaka
22. sep 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mery.maja aj si skor myslim kedze su rozvedeny ze zakonny zastupca je uz len matka otec bohuzial uz nezmoze nic.Teda neviem ci ano alebo nie ale som na tom podobne, moj rozvod onedlho nadobudne pravolpatnost a na urade mi povedali aby som potom prisla ze ja budem jediny zakonny zastupca a otec uz nebude nic.Takze asi to je aj vo vasom pripade a urcite jeho byvala bola vsade a povedala aby informacie nedavali otcovi.
22. sep 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Mamina- nikdy neboli manzelia,pravnik nam povedal vtedy ze ma take iste prava ako matka,stara sa o neho,plati na neho,on sam by dokonca bol radsej u nas ako u svojej mami.Ina doktorka ho informovala bezplatne a dokonca mohol vidiet celu zdr.kartu....mozno je to tym ze sa poznaju ale o to mi nejde,len som chcela ediet to platenie...
22. sep 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ach hej dnes som bola u doktorky a na cenniku bolo nahliadnutie do karty a bolo to spoplatnene dokonca keby chcel opis do mesiaca alebo hneh tak plati a pekne sumy.
22. sep 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mery.maja, zial, ak neboli manzelia, on ma len vyzivovaciu povinnost, otcovske prava, ak ich nema stanovene sudom, zial v takomto pripade nema ziadne.
mame podobnu skusenost v rodine, platit na dieta musi, no cez sudy si teraz vybavoval, aby maleho mohol vobec vidat. divoke spoluzitie ma nedostatky...
24. sep 2009 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pri rozvedenych, a pri druhoch.. je vzdy u dietata vyznaceny zakonny zastupca.. a to nielen pri styku s lekarkou ale napr. aj v skole.. to znamena.. ze napr. ta ucitel nemusi informovat o vysledkoch ziaka.. ak nie si jeho zakonny zastupca... prihlasku na SS podpisuje zakonny zastupca.. atd... rovnako mu nemoze dat spravit pas... a vela inych veci...

to platenie u lekarky zavisi od jej cennika.. nasa ma tusim 10 EUro za to.. a presne tak urobila mu iba vypis z karty...
zdravotna karta je totiz majetkom lekara.. a nie pacienta ani jeho rodica
24. sep 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok