Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

mabenn
9. máj 2021

Ideme okolo sochy celkom nahej ženy, syn (takmer 3roky) pozrie a okomentuje: "nemá ponožky!"

mrnoska3
12. máj 2021

dcera 4 roky ovoniava kvety,tak jej vravim, ze nech sa vzdy pozrie ci tam nesedi vcielka lebo jej vleti do nosa a ona sa zacala smiat ,ze aspon si tam zaplave lebo ma v nose sopel.(je nachledena)

janiket
13. máj 2021

Manžel niečo riešil a pýtala som sa ho, či to vie zistiť cez net, alebo treba zájsť na katastrálny úrad. Dcéra hneď zareagovala...aký katastrálny úrad? Tam kastruju?

gaja78
14. máj 2021

Syn prišiel domov zo škôlky a ja som si tesne pred tým dusila zeleninu. Otvoril dvere a začal ovoniavať, že čo to tak dobre vonia..... a potom hovorí: "vonia to dobre, ale slaninka to nie je..."

jaron
16. máj 2021

Keď sme sa ráno niekde ponáhľali, tak dcéra ma zrejme chcela trochu popohnať a povedala:
"Ja byť sebou, už sa dávno obúvam."
🙂

bubula_007
16. máj 2021

6ročný syn: Videl som u babky maskáčovú žabu...😂😂

tanyan
16. máj 2021

@janiket nie, nekastrujú... katastrálny je odvodené od slova katastrofa. 😂

tanyan
16. máj 2021

dcéra (predškoláčka) niekedy rieši rým. a popri rozhovoroch o rýmovaní na konci slov začala vyhodnocovať aj, keď sa niečo "začínuje," rozumej začína rovnakou slabikou...
ale po skúsenostiach s opozitami zarolkovať a rozrolkovať sa už len bavím. 😅

h2
17. máj 2021

A zase niečo zo štvrtáckej prírodovedy, tentoraz o rybách:
Ja: "Čo robí šťuka v zime?"
Môj vtipálek: "Kúpe sa."

jarja
19. máj 2021

manžel malej( 4 r.) pri večeri na tému škola: " V škole sa budete učiť čítať a počítať,... koľko je 5+5?"(ukazoval na prstoch)
malá: (chvíľu ticho) " veľa " 😃
Manžel: "A koľko je 1+1?"
Malá: " Málo."😀

petka_3
19. máj 2021

- Aké zviera žije na púšti?
- zajac
Začínam byť naštvaná na Minecraft 🙂

h2
20. máj 2021

Dnes ráno sme sa smiali, až nám slzy tiekli. Škoda, že sa to nedá tak autenticky napísať, ako to bolo v skutočnosti. Syn sa 3x snažil povedať "najneovplyvniteľnejší". Nedal to ani na tretí pokus.

xima
20. máj 2021

Vyzdvihla som syna zo skolky. Po ceste sa ho pýtam: a ktoré pani učiteľky dnes boli? Katka a Jarka? Syn: NIE. Jarka a Katka. 🤷‍♀️😄

bodka70
21. máj 2021

Môj 8 ročný syn Radko bol minulý víkend po dlhšom čase na dedine u mojej sestry. Na dvore majú veľkého psa Rexa. A Radko mi včera večer hovorí:
"Mami, Rexo je extrémne ekologický. On čo vykaká, hneď zje. Potom sa znova vykaká a zje. Vieš, taký prírodný kolobeh."
No synu, ja sa snažím byť čo najviac ekologická. Znižujem odpad - triedim, recyklujem, kompostujem, minimalizujem spotrebu. Ale k takejto extrémnej ekológii sa nejako netúžim prepracovať 😝.

melisssssa
22. máj 2021

Pýtam sa syna 4r aké pozna sopky..
Syn:v Talansku je Etna a Vesuuv a v Mekšiku je Kokotapeťl 😂😂

xima
25. máj 2021

Syn,5rocny:" V minecraft je zem kockata, tak tam maju kockate hlavy. Naša Zem je gulata, tak my mame gulate hlavy." (Nie, doteraz som fakt nevedela preco mame gulate hlavy 😂)

janage
25. máj 2021

Tretiačka: Sypem tú nasobilku ako smrek ihličie!

mabenn
25. máj 2021

Dala som synovi takmer 3r ochutnať vanilkové acidko, čo s hnusom okomentoval "tata kúpil staré mlieko!"

stevvvka
26. máj 2021

Syn 4 r. - pri zvieratách a ich zvukoch - mami a urob Jelena! Ako zaručuje jeleň?

Pri obede - mami, nedávaj mi mäso, mne takéto obchodné nechuti, ja chcem iba domáce..

Posunula som ho na posteli - vráť ma späť, ty si ma vybočila z mojich koľají..

stevvvka
26. máj 2021

Mami dones mi kus vody! Alebo čaj.
A to je koľko kus?
Noo.. Pol kila. Dones mi pol kila čaju.

lenkajurgova
29. máj 2021

Martin skoro 3r reval. Chlap mu hovori "no rev kludne este viac a hlasnejsie len do toho"
"Nemozem" odpoveda martin
"A preco nemozes?" pyta sa Peter
"Lebo by som zobudil Kubka (2mes) " s revom odpoveda Martin

lenkajurgova
29. máj 2021

"Martin mam ta plne zuby!" Hovori chlap malemu (skoro3r) ked vecer strajkuje. O
"Nemas!" Krikom odpoveda maly

mabenn
1. jún 2021

Syn 3r. obeduje, vážne poznamená: "To je veľká cestovinka. Chodí do škôlky."

laura_222
2. jún 2021

Rozhovor manzela a dcerou 3,5r kym som bola v obchode:
Vivi: mama kupi kinder vajicko a rozdelime sa
Manzel: ano ty dostanes hracku a ja cokoladu
Vivi: nie ja dostanem hracku aj cokoladu, rozumies?
Manzel: nerozumiem
Vivi: tak ked nerozumies tak nemozes dostat cokoladu vies!?

h2
2. jún 2021

@laura_222 😂😂😂 Super!

laura_222
2. jún 2021

Po dnoch co sme doma lebo dcera (3,5r)mala virozu vstane so zlou naladou vsetko jej vadi... pytam sa jej co si taka upistana od rana?
Vivi: maminka ja nie som upistana len mam tu toho uz plne zuby🤪

sandri
2. jún 2021

Borisko zacal chodit na futbal. Za ulohu mali strelit na branu a dat gol. Borisko prisiel s loptou k brane a spustil na brankara: "a ty tu co robis? Chod prec! Ja chcem dat gol!"

miriam439
2. jún 2021

Náš drobec včera naraz vypil veľa vody, bo prišiel z vonku straaaaaašne smädný. Potom mu bolo treba ísť viackrát za sebou cikať... a napokon pri cikaní hovorí: "myslím, že som vonku prechladol, budem mať asi nádchu". (Tak si to všetko pospájal, pretože ho občas upozorním, že prechladne, keď si sadá na mokrú zem.) ☺️

taga
3. jún 2021

Hovorili sme si so synom (2.5) farby, ako inak, na autickach. Ukazujem mu zlty bager a pytam sa:
- aky je toto bager Kubko?
- hmmmm pasovy!

stevvvka
4. jún 2021

Mami pozri už som tu! Dal som jednu nohu späť a druhu tam!