Pes, ktorý je zatvorený medzi potkanmi

linduska86
31. aug 2015

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať - ako by som mala postupovať ak viem, že suseda má psa - boxera - a ona je v Rakúsku - psovi síce poverený sused chodí dávať žrať, ale nepúsťa ho vonku a ani s ním nechodí na vychádzky, navyše v ich záhrade sú potkany. - co robit v takomto prípade?
Dakujem za kazdy nazor.

worker_falcon
31. aug 2015

veď už je koniec prázdnin, tak takéto témy by už mali byť na ústupe...

Je pes týraný? Obťažuje okolie?

Potkany na záhrade - čo tým chceš povedať? Predpokladám, že ten pes je vonku. Ak k nim má prístup, tak je to pre psa super - má o zábavu postarané. Čo by dali iné psy za záhradu s potkanmi 😀 Ak myslíš, že tomu psovi ubližujú potkany, tak to nehrozí. Keby zdochol, tak sa o neho postarajú, to hej 😀

Nevravím, že je to pre psa ideálny život, ale týranie to nie je.

linduska86
autor
31. aug 2015

@worker_falcon nie pes ma vyhradene 2x 2 metre na zahradu nechodi - lebo byvame v cinziaku, potkany na zahrade - tzn., že su nielen v jej záhrade, ale samozrejme sa pohybuju aj po cestnej komunikacii a samozrejme, ze aj okolo toho psa.
ako pytala som a normalne - ak ti je na tom nieco velmi smiesne- komentovat nemusis a pouzivat nejake sarkasticke poznamky tiez.. a co, že je koniec prazdnin? - ja prazniny nemam.

sissy27
31. aug 2015

@linduska86 minimálne by som riešila tých potkanov - to určite nie je normálne... ale kde, neviem - obec, hygiena? určite na nejakom mestskom úrade ťa budú vedieť aspoň nasmerovať...
@worker_falcon ty by si sa asi čudoval, čoho všetkého sú potkany schopné, plaché teda nie sú ani trochu, špeciálne ak sú zvyknuté v okolí ľudských príbytkov... zrejme tam nie je s hygienou všetko ok, ak sú tam premnožené potkany...

stastnatehulka
31. aug 2015

Ja by som bola rada,keby sa taka starostlivost ako o zvierata venovala aj ludom.
Lebo psa je luto,ale kebz clovek bol tak zatvoreny,tak by to u terajsej mladsej populacie az take vzrusenie nevyvolalo.

sissy27
31. aug 2015

@stastnatehulka a ty vieš osobne o takom prípade? lebo ja veru nie... okrem toho, tie potkany nie sú problém možno ani tak pre toho psa, ale pre obyvateľov tej ulice skôr či neskôr budú...
inak človek má predsa len trošku viac možností sa brániť ako pes...

tana7613
31. aug 2015

Ked dojde susedka ries to s nou. Urcite poza jej chrbat nie. Urcite nevie ze pes je stale zavrety . A ked su tam potkany? Hhhh no tak su.... to neni nic hrozne...

linduska86
autor
31. aug 2015

@stastnatehulka ako prepac- ale toho psa mi je uprimne luto - kedze sa chce aj hrat aj prechadza by mu padla vhod.. a pod.. ja tu nehovorim o ludoch ,neviem preco ich tu pleties?!
@sissy27 ano trapi ma aj to, ze su tam potkany , pretoze pani nebyva doma a nema zaujem zburat stare chlieviky po prasiatkach a pod...

linduska86
autor
31. aug 2015

@tana7613 ano su tam potkany - podla mna je to hrozne najmä preto, ze su tu aj obydlia s ludmi - preto sa pytam, ci sa to ma nahlasovat na obec - alebo hygienu alebo veterinarnu spravu resp. zivotne prostredie.. potkan je najväčší prenásac chorob

tana7613
31. aug 2015

@linduska86. Tak ak su tie potkany vsade a zda sa ti ze vela urcie zajst za starostom .

sissy27
31. aug 2015

@tana7613 fúha, a vy tiež máte na dvore / v bytovke potkany, keď píšeš, že nič hrozné? 😅 lebo teda každý normálny človek by sa ich chcel čo najskôr zbaviť, resp. nikto by nechcel, aby sa vyskytli v jeho okolí... nepoznám nikoho, kto by nad tým mávol rukou... ešte tak na luníku IX. tam to berú tak ako ty 😅

bonaqa2013
31. aug 2015

@linduska86 ak bývaš na dedine - tak potkany sú za každým humnom, maštaľou, chlievom.... to by museli zbúrať pol dediny.... 😀 .V meste sú tiež okolo kontajnerov. ak behajú po ulici - čo sa stáva, tak to nahlás na obecnom úrade, resp. metskom úrade. Môžeš aj písomne....

bonaqa2013
31. aug 2015

@sissy27 ale prosím ťa, na každej dedine sa vyskytujú a ľudia z toho nerobia zas takú paniku.... To nie je besná líška... 😉

linduska86
autor
31. aug 2015

@bonaqa2013 bývam v obci a nemame tu potkany - resp. o nich neviem - len tuto suseda ma z tych chlievov a vadi mi to aj kvoli tomu psovi - aj kvoli mojmu dietatu.. lebo tam musim chodit pre vodu na studnu na polievanie zahrady.. Dakujem ;)

linduska86
autor
31. aug 2015

@bonaqa2013 kto tu robi paniku 😀 6 potkanov je uz dost a zase nemozem tam dat otravu - lebo je tam pes 🙂 a zase nevieme ani kedy pride majitelka domov..

bonaqa2013
31. aug 2015

ak bývaš na dedine, tak potkany sú v celej dedine - len o nich nevieš. ak to nahlásiš - tak oni asi tiež len dajú otravu - ako majú vyničiť potkany.....

tana7613
31. aug 2015

@sissy27 si normalna? Precitaj si aj predchadzajuce pdpovede. Na dedinach su potkany aj v mestach vsade. Pokial ich nevidim naraz troch som v pohode. A napisala som jej nech zajde za starostom a nech to riesia. Tak nechapem co sa do mna obuvas . Kazdy si moze vyjadrit svoj nazor. Ale taky ludia ako ty co maju zly den chcu ho zneprijemnit aj niekomu dalsiemu by sa necitili ako ovce. Mna si akurat rozosmiala 🙂 a pre tvoju zaujimavost.niesom ciganka. Mam prefarben vlasy

sissy27
31. aug 2015

@bonaqa2013 ak sa sem-tam vyskytne potkan, tak to nie je problém... pokiaľ sú premnožené a neboja sa ľudí, tak to problém je... prenášajú veľa chorôb, nemajú problém pohrýzť napr. spiacich ľudí, a keďže sú mimoriadne inteligentné, tak nie je ľahké sa ich zbaviť... nie je dôvod na paniku, ale tiež nie je na mieste čakať, kým sa premnožia...

bonaqa2013
31. aug 2015

@sissy27 nahlás a máš pokoj....

sissy27
31. aug 2015

@tana7613 áno, som normálna, rozhodne by som nechcela žiť v susedstve s potkanmi... tiež som vyjadrila svoj názor, nič nevhodné som nenapísala, neviem, prečo sa zavzdušňuješ... ani som ťa nenazvala cigánkou, k tomu neviem ako si prišla, ale budiž...

sissy27
31. aug 2015

@bonaqa2013 čo by som JA podľa teba mala nahlásiť? 😅

tana7613
31. aug 2015

@sissy27 . 🙂

bonaqa2013
31. aug 2015

@sissy27 premnoženie potkanov....

linduska86
autor
31. aug 2015

@tana7613
@sissy27
@bonaqa2013 Klidek zeny 😀

bonaqa2013
31. aug 2015

@sissy27 hej, pomýlila som sa, máš pravdu....

prasiatko30
31. aug 2015

@linduska86 to je velmi jednoduche ked pride suseda domov z rakuska tak sa jej ponukni ze sa jej o toho psa budes starat ty - ze ta starotlivost ktoru venuje terajsi psi babysitter ni je dostacujuca aty sa podujmes za jej nepritomnosti psa najmenej 3x za den vencit a robit s nim dlhe prechadzky okrem toho ze mu das aj nazrat a postaras sa o neho, mozno by ti ho na ten cas aj nechala v tvojej opatere a tak urobis nieco prospesne pre toho psa. Lebo mozno ten horsi pripad je to ze ho da majitelka utratit ak ju udas takto bude spokojna aj suseda aj ty

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
worker_falcon
31. aug 2015

@linduska86 tak po poriadku - súvislosť medzi potkanmi a psom nie je očividne žiadna. Pes je zavretý v priestore 2x2m, potkany sú na záhrade a v chlievikoch. Ako to súvisí s bytovkou, netuším.

Očividne sú to dva samostatné problémy. Potkany riešte so správou bytov, resp. majiteľmi záhrady/chlievov. Je malá pravdepodobnosť, že by ten pes zožral otráveného potkana. Zvieratá majú na to čuch a mršiny nežerú. A ak nemajú čuch, tak ich problém.

Psa rieš s majiteľkou. Ak ti je ho ľúto, ponúkni sa, že ho budeš brať venčiť, určite nebude mať nič proti. A potom sa uvidí, ako moc ĽÚTO ti ho vlastne je. Či raz za týždeň, alebo 2x denne. Alebo sú ti iba reči a pletenie sa do cudzích vecí.

Mimochodom, ty tam nemusíš naberať vodu zo studne.

maria1989
31. aug 2015

@linduska86 boxer nie je pes na vonku. ak mu chceš pomôcť, porozprávaj sa s pani, či ho nechce niekomu darovať. na rôznych FB stránkach sú ľudia, ktorí sú vyslovene "zaťažení" na tento typ psov, mohla by mu pomerne rýchlo nájsť nového majiteľa. no ak nechce, ťažko radiť.

linduska86
autor
31. aug 2015

@worker_falcon uplne odveci tie tvoje komentare - tak este raz
zahrada - v nej su chlieviky, ktore su predelene len branickou aby sa do nej pes nedostal - potkan prejde aj cez dvere a pletivo si predstav 😀 odbornik na potkany 😀 zahrada je v okoli cizniakov - logicke zatial?? ci ti tu mam hodit aj nakres al. podorys? mimochodom musim tam naberat vodu zo studne - mam tam zahradu 🙂 nemam problem ho zobrat vonku 🙂 lebo ho vecer chodim vencit 🙂 s pani, ktora tam tu zahradu polievat chodi a pod.. takze? chcela som radu - ked sa ti tato otazka nepaci - nemusi to komentovat a hrat sa tu na neviem koho 🙂

linduska86
autor
31. aug 2015

@ariadna1 Dakujem za radu , cenim si ju 🙂