Pes v byte

mssk
28. sep 2012

ahojte maminky.Chcely by sme spravit nasim detom radost a kupit im psika,ratam s tym ze vsetka starost bude na mne!je to az take hrozne ty zaciatky mat psyka v byte robi to moc bordel akeho izboveho odporucate poradte dakujem pekne🙂)ako dlho trva kym psika naucim necikat po zemi...dakujem

alena16
28. sep 2012

@mssk Nechcem ta odhovarat, ale pes v byte je fakt kopec roboty. Budes pri dvoch detoch stihat s nim chodit 3x denne von? To upratovanie po chlpoch je nekonecne a i tak ich stale budes mat plny byt. Ja si teraz neviem prestavit, ked syn chodi do skoly, na kruzok, vsade ho treba vodit, ucit sa s nim a este do toho, ak by som mala vybiehat von so psom... o drzku. Ked uz, tak si aspon kupte nejakeho neplznuceho 😉
mojmu psovi drvalo asi pol roka, kym sa naucil cikat vonku. Postupne sa to curanie presuvalo, na chodbu, do vytahu a az nakonic von.

mssk
autor
28. sep 2012

@alena16 mas psika v byte?lutujes?

alena16
28. sep 2012

Mala som psa, potom sa narodil maly, psik mal 6 rokov a bolo fakt narocne, chodit von s kocikom, ked potreboval ist pes von, aj ked bolo hnusne pocasie... ked zacal maly lozit kazdy den som umyvala podlahu lebo pes vzdy navlacil kopu spiny z vonku, plzol fakt neskutocne vela, ale ja som mala baseta, to nieje nejake exra izbove plemeno. Kym mam male deti, tak by som si psa uz nekupila lebo iste by som sa mu nestihala venovat, tak ako si zasluzi, mozno ked budu deti vacsie. 😉
Nechcem ta ale odhovarat, ty to mozno zvladnes, iba si vesetko dobre zvaz, ako to budes stihat, urcite nekupuj psa kvoli detom...

mummy01
28. sep 2012

@mssk my mame psika vo vnutri,nedavno sme detom zaobstarali takze mam cerstve skusenosti.
Psika budes mat na starosti len ty,takze si premysli ci to budes stihat.Vencit treba 3x a z toho aspon 1x musi byt dlhsia prechadzka.Dalsia starost su CHLPY...s tym ja dost bojujem,lebo chlpy mame uplne vsade takze pes dostal zakaz chodit na horne poschodie kde mame spalne lebo chlpy v posteli neznesiem.Takze odporucam psika ktory neplzne( napr.pudel),usetris si tak nervy lebo ja vysavam denne aj 2x 😠 .Dalsou vecou je vyber,psik musi byt vhodny k detom a odporucam si trocha nastudovat nieco o vychove psika a tiez ako mu ukazat kde v hierarchii rodiny sa nachadza,napr.aby si nemyslel ze je jedno z tvojich deti 😀 Male stena neodporucam,prides o nervy kym ho naucis hyg.navyky a kym zmudrie ti zdemoluje byt.My sme si vzali mladu dospelu fenku,vychovanu,zvyknutu na deti a som spokojna.Ja osobne zastavam nazor ze je detom na osoh mat zieratko a ucit sa vychadzat a zit s nim,teda za predpokladu ze rodicia su ochotny sa o zvieratko starat a postupne to ucit aj deti.Ale treba mat na pameti ze psik je dalsi zavezok a vyzaduje si tiez pozornost a starostlivost.

pectore
28. sep 2012

@mssk Pes v byte...tak ako prvu vec co kupite by malo byt : http://www.zoohit.sk/shop/psi/voditka_a_obojky/... ..aby vas novy milacik neobtazoval vsetkych susedov v okoli , hlavne rodiny s malimi detmi a starsich ludi.... my sme mali v byte nemeckeho ovciaka ...nebudem ti pisat rady ale rovno ti odporucim zaobstarat si nejaku odbornejsiu knizku o psikoch a ich vychove....je to lepsie aku tu zbierat rady...a hlavne ju budes mat vzdy pri sebe ked budes mat nejaky problem....

zmrzlinkams
28. sep 2012

@mssk my mame v nutri psika ale do 1 roku je okolo neho veru dosť čo robiť než sa nauči že ma cikať a kakať von ale my mame rodiny domček takže sa to da v byte s nim musiš veru aj 3x denne isť von .... než sa nauči ako a čo ma robiť do pol roka som veru mlačky upratovala aj vo vnutri a to som aj noviny rozkladala aj tak vždy bolo vedla a to sme ju puštali von velakrát na dvor ale ona najradčej len vo vnutri než sa naučila že len vonku to treba robiť ale pochopila to do pol roka ale štena je štena to treba aj do roku naučiť vela veciam .... ale dalo sa len my sme nemali vtedy deti a teraz ked mame malu tak naša mala roky a to je už ine a teraz vlastne mala s nou vyrastala od malička a som vemi rada že sme mali najprv psika a potom Kajku lebo psik je vychovany a naučeny a mohla som sa psikovy venovať naplno a teraz ked vidim ako sa spolu hraju na nezaplatenie 🙂 a mala sa nauči ako sa spravať k zvieratkam od malička 🙂
ako da sa to zvladnuť len si musite najsť ten spravny sistem a režim ktorý budete mať každy den tak aby si to aj ty zvladala bez toho aby si bola vyčerpana a hlavne si to treba poriadne premyslieť aby sa nestalo to že po nejakej kratkej dobe date psika do utulka lebo sa to neda zvladať ..... lebo na takychto ludi mam iny nazor ale to sem nepatri ale treba si uvedomiť že taky psik potrebuje mať aj svojho dr. byva chory treba s nim chodiť aspon raz za rok na očkovanie a ak je spik v byte s deťmi mal by byť odblšeny a odčerveny aspon každy 3 -4 mesiac max pol roka ale to neni problem da sa to kupiť aj v lekárni na psikov a doma sama odčerviš a odblšiš to je najmenej.
čo sa tyka rasi ja odporučam lhasa apso - je to spoločensky pes, ktorý ma rad všetky zvierata aj mačky - naša si s mačkou dobre vychadza od začiatku ..., nepušťa chlpi vobec nemusiš sa báť je vhodny pre alergikov - ale tetno psik masrsť až po zem ako metla ale ja si našu striham sama na krátko takže ja jej dlhu srsť nenechavam lebo to by si musela česať aj 4x denne aby sa jej neurobili chumaše a tie by si mohla vytrhavať tak ja striham alebo dáš aj ty strihať v zime netreba často ale v lete je to častejšie ale neni to taky problem. tato rasa ma velmi rada detičky aj ked je pravda ak su deti moc uvrešťane, upišťane tak sa strani a radčej sa ide niekde schovať lebo im to trha uši ale ináč deti ma velmi rad... da cz gugloo pozreiť aj charakteristiku tochto psika a možeš sa rozhodnuť ak by si chcela. my sme tak hladali že sme si napisali ake plemena sa nám páčia, samozrejme sme dva dni na nete hladali plemena a pisali, potom sme si určili že čo chceme a pretože mame maly dvor, neurobeny tak velky pes nepirchadzal do uvahy tak sa vyradili ostali stredne a male plemena, to sme tiež pretriedili a nakoniec sme sa rozhodli že ho chceme mavať vo vnutri a tak nám ostalo zo pár malych plemien a tie sme vytriedili tak že sme si preštudovali ich charakteristika a ked nám ostali asi 2-3 plemena čo by sme chceli tak sme pozerali na nete kto predava a podla financii sme pozerali lebo zas nekupim drahe plemeno a nakoniec sme vybrali tu našu potvorku a sme s nou nadmierne spokojny a ak by došlo k najhoršiemu aj druhy krát by sme chceli tuto rasu.
vyberaj si fenky tie su pritulnejšie - psy su moc roztržity a ked sa fenky haraju tak dokažu blbnuť a utekať, ked maju priležitosť... a to že sa haraju 2x do roka sa nemusiš bať našej dava nohavičky na haranie a ked kvapne tak sa umyje, vyperie neni problem....
sestra ma čivavu ale tu by som nechcela ani za nič su to agresivne, strašne žiarlive psi a stretla som sa s viacerimi čo mali čivavi a tak isto ... ale jedna kamoška ma čivavu a ta je uplny opak takže je to možno individuálne ale to je možno jedna z 50tych taka 🙂
a tiež čivavi su nachylne na choroby, a treba davať na ne viac pozor, zle skočia, buchnu sa a pod. može sa im niečo stať, su krehke na to že su take agresivne 😀
už ma nič nenapada ked tak sa radčej pytaj a ked budem vedieť tak odpišem ... 🙂

zmrzlinkams
28. sep 2012

@pectore ty kokso to čo už nevymyslia že takyto obojok 😀 😀 😀
naša vobec neni uštekana, šteka len ked dojde k nám niekdo cudzi ale to prestane ak sa jej povie, ideme po ulici a psi možu štekať kolko len chcu ona ani nepipne ale so všetkymi by sa len chcela hrať. a takysto ked psi štekaju vonku tak ich ma všetkych na haku nešteka aj ona ako reťazova reakcia je ticho ako ide pozrieť k brane čo sa deje ale nešteka... velmi maličko a ked začne tak sa susedia smeju lebo keby ju nevideli tak by si mysleli že chovame doma velkeho psa taky ma hrubši hlas 😀

pectore
28. sep 2012

@zmrzlinkams je ine ked je pes vonku...ale v byte ked su papierove steny to vazne moze vadit...a niektore ty psikovia vystekavaju od rana do vecera ked zostanu sami doma...ked ja majitel doma tak v pohode ale ked sa zatvoria dvere tak terorizuju cele okolie..isto keby mali problem so stekotom zariadila by som to cez tento obojok...lebo je to velmi neohladuplne voci susedom....

zmrzlinkams
28. sep 2012

@pectore ja to ako beriem len ma to rozosmialo že to všetko ludia nevymyslia 😀 je to podla mna dobry nápad s tym obojkom to by som dala psovi čo maju susedia oproti ten šteká od rana do večera a od večera do rána no stale hlavne ked ide auto, niekto na bicykli, či peši tak ma ide poraziť z neho ale mala si takymto sposob tak zvikla na štekot psa že ju nezobudi ani celu ulica štekajucich psov ked ideme.
a kočikovať so psom sme sa naučili behom troch prechadzok 😀

nicky07
28. sep 2012

Ahoj. Tak ja podobne ako ty som chcela psíka pre detičky - vtedy 8 a 5 ročné. a samozrejme že som vedela že všetká starostlivosť o psíka bude na mne... Keďže máme doma alergika tak som po dohode s dr vybrala psíka neplznuceho a to jorkšira... Máme ho doma 2 roky , podotýkam že v byte velkosti 60m. Kým bol malé šteniatko tak sa stávalo že sa nám vycikal aj doma - čo som riešila savom a podlahu som dezinfikovala denne aj parnym mopom. Spočiatku to bolo fakt o držku- venčenie každé 2 hodinky... Občas aj v noci. Posledné venčenie okolo polnoci a prvé o piatej ráno. Postupne sme prestávky predlžovali. Máme psíka a vlastne ked začal čurať štýlom dvihnutá nožička tak sa viac nestalo aby sa vycikal doma... To bolo asi ked mal 4 mesiace... No a v podstate odvtedy je pokoj... Zvládam to aj s teraz už 3 detičkami - kedže sa mi pred mesiacom narodil Maťko. Ráno idem deti odprevadiť do školy tak ho beriem so sebou vyvenčiť... Poobede idem po prváčika tak to je naša druhá prechádzka. Okolo štvtej máme vychádzku tretiu to absolvujeme aj s kočíkom - schválne som hladala nejaký ľahučky aby sa dal dokonale ovládať jednou rukou kým v druhej mám vodidlo so psom... No a posledné venčenie máme okolo siedmej až ôsmej. Možno si niekto povie že je to na jedného člveka veľa - detičky a k tomu pes. ale ja som svoje rozhodnutie kúpiť psíjka neoľutovala ešte ani raz. Je dokonalý spoločník najmä ku detičkám. majú k nemu úžasný vzťah, syn sa stal omnoho samostatnejší. Nie sú ani také hanbivé - ked idú s ním von tak všetky deti sa k nim zhrnu a idu sa s nim hrať... Malý má vďaka nemu lepšiu imunitu. Spávajú sami v izbe a pes pri nich :D naozaj vidím len samé klady... To venčenie je naozaj pre mna najmenší problém... A chĺpok nemáme doma ani jeden...

adula3334
28. sep 2012

ahoj,my mame doma dvoch psikov...odporucam neplznucich,lebo z tych chlpov sa naozaj zblaznis... nasi sa do mesiaca naucili hyg navyky...nechapem ako to niekto moze psa ucit rok...zo zaciatku to bude narocnejsie,co sa casu tyka,kazde dve hodinky von,aj v noci,ale inak sa to psik nenauci...a co sa tyka stekania,zo zaciatku razne zakazat,a je po probleme...mam aj civavu,ktora patri k ustekancom,ale staci skaredo pozriet na nu a je po stekani..vsetko je to len o vychove...a medzi akymi plemenami sa rozhodujes?
@mssk

niki0121
28. sep 2012

@mssk Moja osobná skúsenosť je, že pri tak malých deťoch nie. Počkaj kým podrastú a potom áno. Nebudeš stíhať venovať sa psíkovi šteniatku ten potrebuje pozornosť a starosť ako dieťa. To nieje len o venčenie. Tam sa s ním treba hrať, mazniť sa, cvičiť a hlavne to venčenie v nepriazni počasia, alebo ak sú detičky choré. Ak ste na výchovu detí a psíka dvaja tak vrelo odporúčam. O chlpí nejde. Yorkshiri chlpí nemajú tak im nemá ani čo padať. Sú vhodné aj pre alergikov. , ale zas ich musíš, česať, strihať kúpať. No ak si trúfaš na ďalšie dieťa v podobe píka tak hurá do toho. Ale keď sa na ďalšie dieťa necítiš tak ruky preč od takejto výzvy. Ja mám psov v byte stále. je to super. Ale veľmi náročné. Tak držím palce aby si sa dobre rozhodla.

kikushka2386
28. sep 2012

ked sme byvali v byte mali sme psa krizenca.teraz ako sme sa prestahovali do domu som si priznala ze do bytu by som uz nikdy psa nechcela.

kvetka_
28. sep 2012

ja osobne by som pockala, kym bude aspon jedno dieta skolopovinne, aby nebola starostlivost len na tebe, ale aby so psikom mohlo ist von aj tvoje dieta.
my psa mame aj dieta na ceste, neviem si to predstavit ako budeme fungovat, ale nejak to zvladneme.

mssk
autor
28. sep 2012

@adula3334 vobec neviem chcela som poradit manzel chce nieco kratko srste...fakt neviem my sa este rozhodujeme lebo ako tu uz niekto re pislai aby to neskoncilo tym ze ho nebudem chciet...to by som velmi nerada racej ziadneho ako neskor nechciet...este si to musime fakt nehat prejst hlavou...dakujem vsetkym za rady🙂))

mssk
autor
28. sep 2012

no po vasich radach asi ozaj este pockam aby nebloli deti ukratene aby som sa im naplno venovala a taktiez by bol asi psik ukrateny nestihala by som to...predstavovala som si to jednoduchsie☹((dakujem vsetkym.-)

soldi
28. sep 2012

@pectore ten obojok je tyranie psov, 😒 pre psa je prirodzene, ze steka, to len my ludia sa vzdy vsetko prirodzene snazime potlacit.

@mssk ak dovolis, napisem Ti aj ja.
asi mam iny pristup, alebo co, lebo to vobec nevnima tak tragicky ako ostatne. 🙂
mame sice dom so zahradou, ale psa mame vnutri. predtym som mala rodezskeho ridgebacka (vaha 50kil) ale umrel teraz v marci ☹ psik mi velmi chybal, tak som kupila v auguste noveho- cavaliera.
behom tyzdna som ju naucila povel cikat- v praxi to vyzera tak, ze ju zoberiem von, poviem cikaj, ona sa vycika a mozem ist spat 🙂 zalezitost na asi minutu 🙂
pravdaze, obcas sa este stane mala nehoda, ale to sa stava aj malemu 😀 fenka ma 5 mesiacov, tak ma este narok.

co sa tyka chlpov, cavaliere su dost chlpate (ja som zatial ziadne chlpy po byte nepostrehla) ale ked sa strihaju, tak je to v pohode. z ridgebacka bolo omnoho viac chlpov.

cavalier je pes, ktory sa prisposobi- urcite nepotrebuje kazdy den dlhsiu prechadzku. ako si ho naucis tak budes mat 🙂 taky jack russel terier by Ta zozral, keby si s nim nesla von 😀

co sa tyka spiny v byte- nie som ten uzkostlivy typ, co musi mat doma stale vyluxovane, takze urcite neupratujem viac, nez ked sme tych par mesiacov psa nemali.

co sa tyka vztahu maleho a psa- kedysi boli nejake statistiky, ze deti, ktore vyrastaju so psom su 10krat menej nachylne k alergiam, nez deti bez psov. moj maly psikov zboznuje, hraju sa spolu a ma ju rad.

pravda je, ze ak si doteraz psa nikdy nemala a nemas s nimi skusenosti- lebo aj male plemeno treba vychovavat, tak je mozne, ze to bude pre Teba dost obtiazne. ten psik by bol Tvoj, Ty by si bola panom, si pripravena na tolku zodpovednost? 🙂

inak, ked chodim do mesta s mojom fenkou, tak ju nechavam behat bez voditka, neutecie a vzdy sa pekne vrati. pri vychove deti a psov je najdolezitejsia doslednost 🙂

soldi
28. sep 2012

@mssk jaaj, a este by som dodala, ze ked idem s kocikom, tak voditko uviazem o kocik 🙂 aj ked mam len lahucke golfky, tak Lori sedi a nestiahne ich na zem 🙂

kaja73
28. sep 2012

@mssk mozno od veci-ale co tak kocurika-hned vie byt cistotny-staci mu dat krabicku s pieskom,netreba sa mu tolko venovat,ak ho das vysterilizovat bude kludny,moč nebude zapachat a bude strasne pritulny-znami si pred nedavnom kupili kocurika do bytu a su uplne happy z neho-len pozor na zaclony -aby ich nedotrhal.

pectore
28. sep 2012

@soldi a nieje tyranie matky a dietata ked majitel odide z bytu a pes cele dopoludnie zavija..alebo stasich ludi ktorych ten stekot otravuje a chcu uz mat na starobu klud ???? vsak ten obojok nemusi mat stale zapnuty iba ked je doma sam..... psickari su v tomto hrozne netolerantny... nevidia za svoj prah bytu..... si zober matku po porode, nervoznu...konecne dieta zaspi a od susedov sa ozve zavijanie...potom sa ludia cuduju ze niekto rosipa po travnikoch otravy.... bodet... vsade je to ako na minovom poli...hoci maju zbierat hovna nezbieraju...male dieta na sidlisku nemozes ani poriadne pustit bo je vsetko obsrane a obchcane.... ako ja proti psikom nic nemama ale nemali by byt nad ludi.... a ked ich niekto nevie vychovat tak nech si to zariadi hoc aj takym obojkom...ale nech neterorizuje okolie

soldi
28. sep 2012

@pectore no, to je hlavne tyranie psa 😉 - reakcia na prvu vetu.
my byvame v rodinnom dome a v okoli je kopa psov a tiez stale nejaky steka, otravuje to teda riadne, lebo v lete, ked mame otvorene okna, nas to budi. ale tak nic s tym neurobim 🙂
takisto ako nic neurobim s pistanim vtakov, hucanim aut, ci lomozenim vlaku 😉

wiki20
28. sep 2012

Pes má svoje pozitíva ale aj negatíva. Čo sa týka chlpov ak ho budeš 3x ročne strihat ako my problémy s chlpmi mat nebudeš. Pes sa dokáže naučit cikat vonku aj za 1-2 týždne záleží od rasy a prístupu. Ked sa pociká v byte treba mu dat novinami po riti a ked sa vyciká vonku dat mu nejaku maškrtu a velmi rýchlo sa naučí. Taktiež sa naučí režímu akým s ním budeš chodit vonku. Moj pes sa naučil chodit v pravidelných intervaloch, ráno ked vstanem, poobede ked prídem zo školy a večer pred spaním. Dokonca ked máš trpezlivost dáš noviny do kupelky a naučíš ho že ked mu treba cikat a nikto nieje doma vyciká sa na noviny. Všetko je o trpezlivosti, láske k psovi a na azčiatok čas. A pes je velmmi dobrý k detom , naučí ich zodpovednosti a dobrému prístupu ku všetkým zvieratkám 🙂 A do bytu je najlepšie niečo maličké ako je yorkšír, maltezák alebo nejaký maličký bastardík 🙂

pectore
28. sep 2012

@soldi podla man je to prostriedok ako nevychovaneho psa naucit poriadku.....sucast vycviku... pomocka....a ked pes tyra susedov....

byt a barak je sakra rozdiel.... do baraku asi takuto pomocku moc netreba.... zatvoris okna a je ticho...ale v bytovke mas steny s "kartonu" pocujes o som sa sused bavy ked trocha zvysi hlas....ked niekto odomika dvere a ide po chodbe...tam pocut vsetko..... pes v byte by to mal mat ak je nevychovany...a ja by som to dala ako podmienku inak by som psa do bytovky nedovolila... (byvala som aj v dome aj byte viem to porovnat) .... pretoze je to nezodpovedne a ohrozuje to obcianske spolunazivanie.. ostatnych ludi...prava zvierat nesmu byt nad prava ludi.....

soldi
28. sep 2012

@pectore Ty si nepochopila moju pointu 🙂 chces riesit stekot psa elektrickymi sokmi (ani trosku Ti to nepride obludne?) ale pritom ine hlucne veci aj tak neovplyvnis.
hmm, a co ked tych ubohych starych dochodcov obtazuje plac Tvojho dietata? tiez mu kupis taky obojok?

ak uz chces nieco riesit, tak priciny, nie dosledky 🙂

OT: Ty byvas v zahranici, alebo nieco? lebo prepac, ale z Tvojich hrubiek ma normalne bolia oci 😒

pectore
28. sep 2012

@kaja73 ja som tiez riesila tuto dilemu a vyhrali macicky...dlho trva kym sa stena vychova a v byte je to dost otrava niekedy (mali sme vlciaka tak to viem porovnat s mackami)..vsetko je dochcane kazdu chvilu to treba za nim utierat ...no do toho roka je to celkom fuska s vychovou a pri detoch a inych povinostiach no neviem ...macicky tie su luxusne...hygienu zvladnu s fleku, nevystekavaju...a na vychovu staci zasustat s novynovym papierom.....nemenila by som za psa ..aspon nie u malych deti.... i ked bude starsia tak psika chceme ...ale az ked si vezme na starost vencenie.... 🙂

soldi
28. sep 2012

@kaja73 macka sa praveze k malym detom neodporuca, lebo pri nej sa riziko alergii naopak niekolkonasobne zvysuje 🙂

pectore
28. sep 2012

@soldi macka je k malym detom skvela...rovnako sa neodporuca ani pes...zavysi od toho aku studiu si najdes.... ja to vravim na psickarov len zakony....tak ako zakaz bojovych plemien a tvrda legislativa ...toto co tu mame je nic...tak ako v nemecku suhlas celej bytovky inak psa do bytu nedostanes.....a to preto ze su bezohladny k ludom... hlavne ze ich nunaci sa maju dobre...hnus. A radsej trochu potrapim psa nech sa nauci v mojej nepritomnosti nezavijat...nez by som mala trapit nejake dochodcu ci matku s dietatom....v BYTE JE TO UPLNE INE AKO V BARAKU....

soldi
28. sep 2012

@pectore zakaz bojovych plemien? a ktore plemena su prosim podla Teba bojove???
na margo maciek sa radsej vyjadrovat nebudem- neznasam ich. 😅

stale plati- pes je taky, ako si ho clovek vychova. takze laskavo ries majitelov a nie psov, ti za nic nemozu.

kaja73
28. sep 2012

@soldi myslim si, ze kazde zviera moze byt potencionalne pre dieta nebezpecne-zalezi od uhla pohladu. 😉
Pes moze dieta napadnut-aj ozaj krotky pes 😲 ,macka zas zvysuje riziko alergii-viem o tom 😒
Vzdy treba zvazit pre a proti-zo vsetkych uhlov pohladu-ci uz narocnost v starostlivosti,alergie,choroby,zranenia,nase sympatie k roznym zvieratm......
Myslim si, ze nie je zviera,kde by nebolo aspon jedno minus . 😖
Ide o to co ozaj chcem, co nechcem,co je mi sympaticke ,co nie,co zvladnem a co nie.

soldi
28. sep 2012

@pectore mala som psa aj v byte, aj v baraku, tak to prestat omielat stale dookola, ok? 😉
prepac, ale pustat elektriku psovi do hrdla a nechat ho trpiet 8-10 hodin sameho je na mile daleko od mojho vnimamia vyznamu- trochu potrapit.

dobre, takze ked Tvoje dieta v noci place a budi dochodcu, tak co urobis?
pripadne, ked prerabas byt a budis tym dochodcu, ktory si rad poobede zdriemne, tak co urobis?

ja fakt nechapem, ci si vazne tak mimo naozaj, alebo sa chces len hadat 😒