Pes v byte

mssk
28. sep 2012

ahojte maminky.Chcely by sme spravit nasim detom radost a kupit im psika,ratam s tym ze vsetka starost bude na mne!je to az take hrozne ty zaciatky mat psyka v byte robi to moc bordel akeho izboveho odporucate poradte dakujem pekne🙂)ako dlho trva kym psika naucim necikat po zemi...dakujem

pectore
26. nov 2013

@cta obojok je pre tych co si nevedia dat zo psom rady.... neni to zvacsa trvale riesenie...ale docasne.... u nasho hafana zabralo novinami po ušiach....a trocha kriku...... ale keby to neslo relativne po dobrom...isli by som na to aj tym obojkom..... kym by mu to nedoslo...... ty skus cele dni pocuvat zavýjajuceho a vystekavajuceho psa co ti budi male dieta .... tu nejde len o humannost ale aj o toleranciu a vychovu....a ked niekto na to nema tak si musi pomoct..alebo ti pride lepsie srat susedov a trapit napr matku s malickým dietatom? ... Diskusia je pomerne starsia takze neviem kde som sa vyjadrila ze krizenci su horsi.. u nich sa vlastnosti tazie predpokaldaju nez u cistorkvnych u ktorých mozes predpokladat charakter ktoremu bola smerovana plemenidba.... nehovorim tu o mnoziteloch ale o PP.... a pokial clovek nema ziadne skusenosti zo psami... je podla mojho nazoru lepsie ked si vyberie psika s takym temperamentom ktory pasuje k jeho zivotnemu stylu...u krizenca mozes len hadat aky asi bude...

Je pekne že si myslis ze by tvoje psi nikdy neublizili...lenze to je akoby som sa ja spoliehala ze moje 2 rocne dieta nikdy nevbehne na cestu.... Ja ti poviem tak ...mame teraz rok stareho krizenca argentíny a sharpeja ...ale plne chapem ked ma matka strach ... tiez nas obchadzali ludia hoc som za ruku viedla 2 rocne dieta a na voditku som mala psika....Ja to ale skartka chapem... neodsudzujem to....Neverim bezhlavo svojmu psovi..a uz vobec od cudzieho cloveka necakam ze bude chapavy ... nie vsetci maju radi psov... niekto ma zlu skusenost, traumu... alebo uplne obycajnu nedoveru k cudziemu zvieratu....nemusi vediet ako sa k psovi chovat.....od toho je tu majitel aby psa na taketo situacie pripravil..... ten pes by nemal reagovat agresivne ani v takom pripade ze niekto dupne nohou....a ak je dvor verejne pristupny...tak pes ktorý vykazuje znaky agresivity by mal byt zabespeceny... nech uz si o nom jeho majitel mysli cokolvek nikdy by som sa nespoliehala na jeho pekne oci ..ze neublizi.... pretoze aj ked ho dieta potiahne za chvost nieje to dovod aby ho zmrzacil do konca zivota.... zviera co je pustene medzi ludi by malo byt natolko socializovane aby taketo situacie jednoducho ustalo... (nehovorim tu o tyrani) ale o beznych situaciach... naper skocenie na labku, prudke pohyby.... pes ktory toto nezvlada by mal byt pod neustalym dozorom pripadne mal by byt zabespeceny do takej mieri aby nekonal skratovo.... Ano aj civava moze zabit..ale mozno tak novorodenca... je to sakra rozdiel ked po tebe vystartuje napr tosa inu...

situacia zo slzakom nebola taka ze som na psa strekla bez priciny... pes lezal na namesti.... cupla som si kusok od neho len aby som bola v zabere s nim.... nie na neho nalepena......v momente ked som si cupla... co nieje agresivne ci vyhrazne gesto...skor kamaratske.... pes sa zdvihol a vrciac sa pustil smerom na mna....a v tom dostal medzi oci..... ja som ho neohrozila..on ohrozil mna a dostal to o co si koledoval... nebudem cakat kym ma dokuse,,,

A co sa tyka maciek mam v byte momentalne dve macky a jedneho kocura... smrad u nas z maciek nieje..toaleta je v kupelke a s kvalitnou podstielkou ktora pohlcuje pachy... vsetko je to o starostlivosti... ked zachodik cistis 2x denne a mas kvalitnu podstielku tak ti garantujem ze pes smrdi 100 krat horsie hlavne ked zmokne... a tak ako u psika aj u macky funguje nieco ako vycvik..napr dat na stvol ci linku sačky alebo ponahanat s noviami ked ich tam objavis...ci "zasycat"... funguje to...nelezu mi ani po stoloch ani po skryniach ani po drese....

tu je nas dogo bastardo... : vies vyrastal s malou...od svojich 6 týzdnov.... ale nikdy by som nedala ruku do ohna ze by neublizil dietatu.... predpokladam ze by neublizil....ale spoliehat sa nato nebudem, hoc sme s nim chodili k detskym ihriskam a naozaj som si davala zalezat aby bol zvyknuty na krik dupot, pistanie, pruske pohyby...ci placnutie... ale to co si napisala mi pride ako nazor zariteho psickara co pozna psov do spiku kosti.... a aj psikovia takych ludi kusnu...a potom su vsetci naramne prekvapeny.... vzdy bude na vine majitel!!! (pokial nepojde o sebeobranu psika v pripade tyrania).... dieta psa moze potiahnut za ucho alebo za chvost.... pes ktory je netolerantny ma byt zabespeceny tak aby sa k nemu dieta nedostalo.... zamknuta branka, vysoky plot, cedula s upozornenim, nahubok, zavrety v koterci pocas navstevy.... pripadne dobre vycviceny aby sa dal odvolat.... to je moj nazor....

cta
26. nov 2013

@959touareg krásne a vtipne si to napísala. Naša druhá fenka no popravde netuším či je blbá alebo len hlucha alebo ingorantka ta poslucha iba ked chce a môžeš jej jednu vec omielať 300 krát a nepochopi iba sa tak na teba pozrie, že akože ty o čom točiš? 😀
A ty naši vlčiaci? uplný flegmoši ako znudené ksichty až to bolí a ísť s nimi von? hotoví zážitok ak si čítala knihu od Zdeny Frýbovej ROBIN tak máme niečo podobne ale ešte dva krát tak horšie takže úteky potulky ničenie atd normálka minule nám rozkusali pneumatiku na aute, v živote by som neverila keby mi to niekto tvrdil ale prisaham bohu tu pneumatiku rozkusali na franforce a otec povedal už nikdy križencov vlčiakov. Je pravda, že majú obrovsku silu ale keď by si ich išla vytrestať nahodia take ksichty že ako : to si vážne myslíš, že sme to fakticky my urobili? Ach bože kde sú tie časi keď boli len psie batolata? 😀 😀 😀

cta
26. nov 2013

@pectore ďakujem že si mi to tak pekne vysvetlila myslea som to všeobecne na všetkých nielen na teba. Ja viem aké chyby ma môj pes a snažím sa vyvarovať ale niekedy neviem odhadnuť čo dotyčná matka urobi. a Ver mi tu kde bývame máme male detičky a naše psy štekajú ako lodné sirény omnohokrát viac ako susedovich a zatiaľ sa nám nik nesťažoval. Keď ich nechávam doma samotných tak neviem čo robia to je pravda neviem či štekaju či zavíjaju alebo demoluju dom ale popravde čo s tým môžem urobiť? Odchádzam z domu na 2 hodiny susedia naše psy poznajú vedia akej sú povahy a ak aj niekomu vadi pes ma smolu nebudem prelepovať vlastnému psovi lepiacu pásku cez papulu keď rodiny pred tým ako sa sem nasťahovali vedeli, že v každom druhom byte su psy. Ale musím zas priznať, že málokedy štekaju a tu je to fakt počuť, a poväčšine s deťmi chodia von takže dá sa tomu vyhnuť je to len o vzájomnej dohode a kompromise.
Ja som nikdy nemala problém z ostatnými psami a to som si s nimi zažila už vela susedovích pes ma pokusal dokonca jeden z našich vlčiakov zautočil na sestrinu dcéru ale uznali sme , že chyba bola na strane malej pretože liezla za nim po stôl pričom ju matka 3 krát upozornovala aby to nerobila (boli sme pri tom) pes najskôr vystražne zavrčal a potom ju rafol do ruky. Nič sa jej nestalo ani neplakala nič len zostala zaskočena a nemá žiadnu tramu teraz maju doma bigla. Takže ja uznavam aj naše psy majú chybu a viem kedy ako zareaguju môj tatino celý žvot cvičil psy mali sme aj dve nemecké dogy.
Ja sa nechcem hádať len hovorím svoj názor. a povedať svoj nazor na to má každý právo ale uznavam niektoré psy su strašne ale ako si ich majitelia vychovajú tak musia s nimi žiť 🙂 😉

pectore
26. nov 2013

@cta presne o tom to je.... nie len poznat svojich psikov..ale poznat aj ludi...a ludia su rozny... nevedia ako sa chovat ku psom... nechcu vediet ako sa chovat ku psom.. pretoze k nim nemaju vztah...a nemusia ho mat.... ja som videla ako po mne zazerali mamicky ked sa mu mala motala okolo papule.. pchala mu kamienky, tahala ho za usi... 😀 ... jediny problem co bol od malicka bola miska so surovým masom.... vtedy mi do malej ,do mna aj manzela vrcal .... a dostal vylagos novinami... schmatla som ho za šiju a pritlačila k zemi a tak som ho vyšvacala..... od vtedy mu moze clovek hrabat v miske .... samozrejme to nerobime... naucila som ho aby sa dal od misky odvolat aj ked su tam dobroty.... ale jednoducho po prejave agresivity bol potrestany.... ako nahodou sa mi dieta primoce k jeho miske v nestrazenej sekunde tam hrabne a pride o polku tvare....... to by som neprezila a asi by som mu vlastnorucne dokazala potom zlomit vazy....bolo by mi jedno ze tam dieta nemalo hrabat alebo ze som mala davat pozor...... jednoduch ludska ruka je sväta.... nesmie si na nu dovolit.... preto si myslim ze by sme sa nezhodli na tom ze to bola chyba dietata... aj ked mu to mama zakazovala a mala posluchnut...psik nema reagovat agresivne... viem ze sa to lahko hovori... sama viem ze nie vzdy bolo jednoduche ho nieco naucit... moj je zase strasny nervak voci cudzim psom...aj ked sa hraval na sidlisku zo psami.... je hodne dominantny a po chvili to prechadzalo do nadradenych gest.... a dodnes je trochu problem s cudzimi psami... musi byt sefom situacie.... ...

kamoska byvala v panelaku kde susedia nad nimi mali psa... ked odisli nechali ho na balkone a on nonstop stekal.... kym nemala mimi to neriesila...ale ked jej dieta cely den nespalo zacala to byt ina kava.... a vyustilo to do hadok az sa nakoniec prestahovali... mi mame pod panelakom rodiny dom s krizencom vlciaka.... to zviera vkuse na kazdeho okoloiduceho stekalo.... noc - den a na tom sidlisku sa to od tych panelakov este krasne odrazalo..... jedneho pekneho dna bolo ticho... z balkona som pocula majitela ako sa rozculuje ze ktora svina to mohla psikovi urobit.... niekto ho otravil..ale pravdu povediac sa necudujem....pretoze zral nervy kope ludi...... psik to prezil... ale postavili mu koterec s velkym vybehom za domom aby nevidel na sidlisko kde ozaj chodi vela ludi ...a je pokoj... Ide aj o to ze ludia su svine a pokial ma clovek svojho psa ozaj rad mal by zabespecit aby nikomu neliezol na nervy... pretoze nie kazdy sa odstahuje ako to urobila kamoska... potom su po sidliskach roztusene navnady a psickari sa cuduju kto to moze robit.... no uplne hocikto komu dojdu nervy a majitel psika nic s ustekancom ci zavyjacom nerobi.... treba vzdy najst zaltu strednu cestu a komunikovat, dohodnut sa.... ale kyvnut plecom sak nech sa susedia poser... je pre mna horsie riesenie nez skusit psovi dat obojok na dva tyzdne.... ale je to vsetko o nazore a postoji...niekomu sa to nepaci...pre ineho je to moznost...

salmonela
26. nov 2013

@beboo aha, to som nevedela, ze napr. pudle, inak ze pudel je dost inteligentny, neviem, ci neni v rebricku inteligencie psov na prvych miestach. Akurat nie su teraz take moderne🙂 Stryko mal pudla, ale bol to taky uchylak, skakal navstevam po nohe vzdy:D Inak malo ludi tusim ma pudla, aspon ja ziadnych nestretam...

beboo
27. nov 2013

@salmonela ano teraz pudle nie su v mode ale je to celkom skoda lebo su naozaj velmi inteligentne. ja uz by som inu rasu nechcela. 🙂

svetluska82
27. nov 2013

@mssk my sme kupou psa vyriesili synovu agresiu. Syn mal vtedy 6 rokov a mal hrozne navaly zlosti, krical, buchal, hadzal sa o zem, ublizoval si.....Kupili sme psa a ako keby utal 🙂 Mame fenku zlaty retriever v byte. Kooopec chlpov, ale ked vidim ako syn stiska kazdy den psika a ako sa mu zaluje, nelutujem to.....Moj syn ma teraz 12 rokov, takze vsetky povinnosti prebral on co sa tyka starostlivosti a vencenie, ja chodim vencit len vecer ked je tma. Nelutujem kupu psa, aj ked co sa tyka poriadku je ovela viac roboty., Svokra ma yorksira- ten nepusta chlpy a je velmi maly, ideal do rodiny. A nerobi az taky neporiadok. 😉

majulqa24
10. feb 2014

@cta
Prepac, ale nemozem s tebou suhlasit, ze brat napr. 3 rocneho psa z utulku je samovrazda.. My sme mali 6 rokov psa,od stenata..vyrastal s detmi,no neznasal ich...nedal sa pohladkat...hned by chnapol...v novembri sme ho ale museli dat utratit zo zdra. dovodou...no a ani nie 3 tyzdne nato, sme si vzali 4rocnu fenu pitbula z utulku...ktora tam skoncila,odobrata od mnozitela...bola rok v utulku...len s ludmi kt. ju vencili...a nase deti (3roky a 13 mesiacov) miluje...mladsia si na nu sadnu a to teliatko (ma asi 45kil) sa este vyvali ;) skusala som ju ako bude reagovat,ked budem akoze bit deti...tak dosla ku mne a votrela sa medzi mna a dceru...odstrcila ma.....a to podotykam zila izolovana rok v utulku...ludi a deti miluje... Ku kazdemu pribehne oen aby ju hladkali...takze brat si starsieho psa z utulku urcite nieje samovrazda ;)) kazdy pes ma narok na druhu sancu...

natuska87
11. feb 2014

@kvetka_ Presne tak, treba pockat kym bude dieta ako tak zodpovedne,aby istu zodpovednost za ziveho tvora zvladalo aj ono.Zo zaciatku je to tazsie,ale ak vytrvate, samo sa to "utrasie".Ja si uz dnes zivot bez psa neviem predstavit.Pohybuje sa po celom byte, hygienu zvlada na jednotku...po vychadzke ide sam automaticky do vane,kde sa mu umyju laby.Rano ho vencime uz o pol siestej ten, kto ma viacej casu.Dopoludnia vydrzi v klude sam,potom ho ten,ktory pride domov prvy, vyvenci a vecer ideme vsetci na prechadzku.Nepopieram, je to starost, ale tych radosti je ovela viac....a vdaka psikom sa moj syn naucil zodpovednosti a prejavom lasky....ma nas rad vsetkych,ale nahlas lasku prejavi iba psikovi.A my, dospeli, by sme sa bez psika von denne za kazdeho pocasia nedostali, takze robime nieco aj pre svoje zdravie a pri vecernych prechadzkach sa aspon stihame porozpravat....

beatka86
21. apr 2015

@cta Prosím vás odkiaľ máte koliu že nemá rada deti? My si chceme práve koliu zaobstarať k malej dcérke, lebo som čítala že deti miluje. Ale chceme priamo z chovnej stanice. Máte ju z chovnej stanice?

srenata
18. okt 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Nezáleží na plemene ale na konkrétnom psíkovi. Nemáte zaručené že konkrétne plemeno psíka bude milovať deti. Rovnako ako ľudia aj psíkovia majú svoju povahu. Mám rada psov ale do bytu by som ho určite nechcela. Je to obrovská zodpovednosť a časovo by sme to asi nestíhali. Nehovoriac o tom, že sa vám može stať, že si dieta a psík proste nesadnú. Ja by som do bytu volila určite menšie a hlavne menej náročné zvieratko 😉

lenatali
20. okt 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

S manželom sme veľmi pracovne vyťažení a preto, keď náš drobec túžil po zvieratku, zaobstarali sme mu škrečka. Je to nenáročné zvieratko, starostlivosť o neho zvládne sám a hlavne netreba ho venčiť. Keď odchádzame na pár dní na chatu, dáme mu dostatok potravy a vody a vieme, že to v pohode zvládne

karolinka789
20. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja som mala psíka odmalička a vobec neviem, o čom hovoríte. Venčenie snáď nie je pre nikoho problém, pobyt na čerstvom vzduchu každému len prospeje. Ja chodím s Benym behávať a tá láska, ktorú vám psík dá, je nenahraditeľná

googwife
19. nov 2015

Ahojte prosím vás ja by som potrebovala vedieť či je lepšie mať psíka, alebo sučku. Psík ešte pokým bude malý bude asi obcikavat nábytok a zase sučka keď sa hara tak krváca chcela by som yorksira len ešte to pohlavie. Ďakujem

sovienka
3. sep 2016

@googwife oboje problemy odstranis kastraciou/sterilizacou. Cim skor to urobis, tym lepsie - nestihnu nabrat debilne navyky typu znackovanie, a rozdiel medzi pohlaviami sa zotrie. Nikdy by som v byte nezila s nekastrovanym zvieratom. Je to trapenie pre obe strany.

kattarinka1
10. okt 2016

Psík v domácnosti má svoje pozitíva ale aj negatíva...celá "starosť " padne po čase na vás🙂 takže či to všetko budete stíhať 🙂 ako venčenie v nepeknom počasí, chodenie na wc pár krát za deň, čo sa týka výchovy treba od začiatku sa jej povenovať a nedovoliť čo i len pár krát urobiť výnimky, lebo sa z toho stane rutina na ktorú si psík zvikne ako spanie v posteli pri deťoch, sadanie na gauč a pod...Očkovanie a odčervovanie je samozrejmosť ako pravidelná návšteva veterinárov. Ja som osobne radšej za psíka.
mačka sa práveže k malým deťom neodporúča, lebo pri nej sa riziko alergií naopak niekolkonasobne zvysuje. http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...