Piercing v pupku

ivetka454
29. dec 2021

Čaute žienky, tie co mate piercing v pupku..Velmi sa rozhodujem ci si ho nedám len sa bojím ze keď sa rozhodnem ho nemať mi tak zostane po ňom nejaká viditeľná diera.. Poraďte mi

janulka182
29. dec 2021

mne ostala jazva.

mattkapd
29. dec 2021

@ivetka454 mam kamarátky ktorým sa to aj odtrhlo a okrem jazvy niektorej nič neostalo.. Ale všetky to už majú dole..

ivetka454
autor
29. dec 2021

@mattkapd pretože keď je hore ta dierka bojím sa ze to je veľmi viditeľné

sona96
29. dec 2021

@ivetka454 ja som síce nikdy nemala, ale mám pocit, že všetky kamarátky si ho po pár rokoch vyhrali a veru, ostali im dosť nepekné jazvicky.

ivangeline
29. dec 2021

Ja som mala v pere ale tiez mi ostala bodka. Jazvicka.

janulka182
29. dec 2021

mne aj pri tehotenstve praskla koža na tej dierke, ostala akoby velka stria, tak u mna to ozaj nevypada vobec pekne.

babovka2321
29. dec 2021

Uplne rovnako ako @janulka182 na bruchu mam po tehotenstve jednu jedinu jazvu - okolo dierky po piercingu. Ja ho mam uz vyse 10 rokov a stale ho nosim.

janulka182
29. dec 2021

@babovka2321 dal sa ti dat normalne nazad? mne uplne presvita cez kožu. nemohla som ho uz znova nosit.

lenuska9999
29. dec 2021

@ivetka454 ja som mala v pupku a potom keď som
sa dozvedela , že som tehotná hneď som ho vybrala. Dierka sa mi samozrejme nestihla zrast a ako mi rastlo brucho tak sa veľmi nepekne roztiahla. Naspäť sa už nestiahla. Moja jazva po sekcii nie je taka viditeľná ako ta škaredá dierka

ivetka454
autor
29. dec 2021

@lenuska9999 neplánujem v blízkej dobe na bábätko ja som mysela tak ze proste po pár rokoch keď sa mi to prestane páčiť

babovka2321
29. dec 2021

@janulka182 ano, mne sa ta jazva potiahla nad dierkou (za hornou gulickou), ale tiez tam mam tej koze asi uz menej po porode🤷‍♀️po dalsom tehotenstve ho uz mozno ani nevratim spat.

janulka182
30. dec 2021

@ivetka454 ved neuvazuj, ked sa ti paci, daj si ho. je to nadhera. aj ked mam jazvu, dala by som si ho vtedy znova.

vso10
30. dec 2021

Ahoj, ja som mala niekoľko rokov pierc v pupku, počas tehu som si ho vybrala a zarástla mi dierka, jazva ostala - počas tehu vyzerala nie zrovna najlepšie. Okolo pupku sa mi vytvorili strie, ako slnečné lúče okolo hornej dierky. No ku koncu tehu sa aj tak vytvorili strie po celom brušku...
Tie v okolí pupku aspoň časom zmizli. 3r po pôrode som si dala znovu prepichnúť pupok, chýbal mi ten pierc a mrzelo ma, že som podľahla tlaku rodiny nech ho dám preč.
Piercerka, čo mi ho pichala vravela, že mám dosť poškodené tkanivo a 3-krát to už nebude možné prepichnúť, čiže pri ďalšom tehu si plánujem pierc nechať (použijem pierc z bioflexu - ohybný) a snáď o vydrží dierka...
No za tie 3r kedy som pierc nemala, zvyšok z dierky nebol nejaký výrazný. Pravdaže jazvička tam bola, ale nie moc výrazná. Kebyže nad tým spätne uvažujem, určite by som si dala pierc do pupku a nevyberala by som ho počas tehotenstva, iba použila vhodný šperk pre tehotné.

babovka2321
30. dec 2021

@vso10 ja som vybrala az vtedy, ked mi odstaval a po porode som hned dala nazad, kedze sa mi zacala stahovat koza a mne sa vtedy aj zapalila dierka trochu, tak vratit pierc pomohlo. Ale za tie cca 3 mesiace mi nestihla zarast 🙂

vso10
30. dec 2021

@babovka2321 ja som ho vyberala niekedy ku začiatku tehu, čiže asi preto zarástla... takže pri druhom tehu ak vyberiem, tak až ku koncu 🙂 ak mi nebude robiť problémy, nechám čo najdlhšie, no pred pôrodom určite vyberiem. ak by sa niečo pokazilo, nech tam nezavadzia....

majcinka212
2. jan 2022

ja mam od 18tky, cize 12 rokov. pocas tehu som vybrala v 12tt, a neverila som ale po porode sa mi dal dať späť 🎉🎉🙏 a nevyzera to vôbec zle a ani sa ho nemienim zbavit tak skoro 😁