• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Plat zdravotnej sestry

19. marca 2016 
Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem :wink: ,môžete aj cez IP
19. nov 2008 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, som zdravotna sestra, pracujem 11 rokov u sukromneho lekara na zubnej ambulancii, mam skoncenu diplomovanu dentalnu hygienu, som sice teraz na materskej 5 mesiacov, ale odchadzala som s platom 15000 hrubeho, kolegyne sa pohybuju bez diplomu okolo 14000 hrubeho. Preco mas problem?
19. nov 2008 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vojtecka,dík,nemám problém,ale končí mi RD,idem sa vrátiť na pôvodné miesto do nemocnice,ale veľmi rozmýšľam o zmene,lenže ide mi o plat,aby som veľmi neklesla a ak budem s nejakým lekárom debatovať,aby som vedela reagovať...predpokladám,že aj odvody za teba lekár platí,ale pravdupovediac neviem presne,čo tie odvody sú a koľko je to Sk....alebo ako sa to vybavuje... a ako si si našla miesto?asi ti niekto dal vedieť,že tam potrebujú sestru...
19. nov 2008 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
segra pracuje v sukromnom centre-ma cca 18000ciste,sestricku robi uz 18r
20. nov 2008 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janinah neviem kolko beru sestricky u sukromnych lekarov, ale ak si raz jeho zamestnankyna, tak musi za teba platit aj odvody - odvody su vsetky tie poistenia do zdravotnej a socialnej positovne (zdravotne, nemocenske, dochodkove, nezamestnanecke ...), ktore su povinne - len si daj pozor, aby ste sa nedohodli sice na vyssom plate, ale ze na papieri budes dostavat minimum, lebo vtedy by boli aj odvody minimalne, co by pre teba v konecnom dosledku znamenalo v buducnosti nizsia materska, nizsi dochodok atd.
20. nov 2008 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janinah,plat zdravotnej sestry je na roznych miestach slovenska iny..ja som napriklad nemala ani 9 v čistom...nikdy a to som robila 5 rok.v nemocnici na lozk.odd.sukromy lekar..bola som na amb.ale natrafila som na nie dobru dr...iste mudru,vzdelanu..ale velmi velmi setrnu...na plate sestricky...a pritom vyzadovala viac ako 100% výkon...ja ta obdivujem ze ides asi naspat do nemocnice...ja sa uz nechcem vratit na loz.odd.ked uz mam deti..vkuse v robote...piatky,sviatky...deti si prehadzovat po celej rodine..len aby sa to nejako pokrylo...ufff,dakujem pokial nebudem musiet tak nie..ambulancia a jednosmenna to je ine...
20. nov 2008 o 07:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja som zdravotna sestricka a platena som bola podla tabuliek ktore su vymeriavacie pre sestry. Mala som podla tabuliek necelych 10tisic. Ak pridam nocne, priplatky za smennost, vikendy a u mna aj psychiatricky tak okolo 12tisic a viac som mala vzdy. Robila som den, noc dva dni volna a to mi velmi vyhovovalo. Na papieri mam napisane ze robim sestru osmim rokom, ale bola som popritom na materskej. Ak si v tej dobe stale zamsestnana prax v obore sa ti rata ako keby si robila :grinning:
20. nov 2008 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mám 26 rokov praxe, k dňu výpovede som mala plat v hrubom 15 tis. (robila zdrav.sestru+dokument.+inštrumentárku+ sádrovníčku)
20. nov 2008 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olise no panboh zaplat za taky plat po 26-tich rokoch praxe :rolling_eyes: Mam pocit, ze v nasom state dobre zarabaju len kur....čky, ktore roztahuju nohy, popr. povedia par slov na obrazovke.... normalny, obycajny, pracovity clovek nema sancu zarobit....
20. nov 2008 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A to som sa dopočula, že bývalý šéf rozpráva ostatným sestrám mimo ambulancie, že ani im nesníva, kolko zarábame! To sa im určite ani nesníva! :astonished:
20. nov 2008 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dievčatá,ďakujem,qetinka,idem do nem.,ale nie ku lôžku,idem na operačné sály, a to je jednosmenná prevádzka /ale občas končíme,ked skončí operačný program a nie keď hodiny ukážu padla :frowning2: /+ pohotovosť na telefone doma, čo ti budem hovoriť,celý deň na nohách,domov sa dotrepem a čaká ma druhá smena pri troch deťoch....práca sa mi veľmi páči,ale na amb. aspoň nemusím mať hlavu celý deň na 100% v strehu,tak preto vážne rozmýšľam o zmene,len tie korunky ma brzdia....
20. nov 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olise no keby mal sef vyzit z toho plat, asi by radsej snival.....
20. nov 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
olise,no Poprad je tým šetrením na platoch známy....obdivujem sestry v Humennom /ARO/,čo dali hromadnú výpoveď,u nás sestier nie je jednota a pritom sa bez nás lekári ani nepohnú...si diplomovaná oper. sestra? lebo u nás mali DOP 9. triedu,takže relatívne akotak dobre na východ
baby,idem teraz na mamografiu,držte mi prsty :wink:
20. nov 2008 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janinah tfuj tfuj tfuj :slight_smile:
20. nov 2008 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som robiôla 11 rokov a mala som pri odchode 13000hrube....nemocnica-amb. :unamused:
20. nov 2008 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janinah- robila som u sukromníka na traum.- chir. amb.
Ale naozaj platy su u nás v PP také mizerie asi u všetkých sukr.
20. nov 2008 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ,bez komentara..ale vsak sestry zarobi strasne malo..na to co robia a aku zodpovednost nesu...podla mna to zdaleka neni ohodnotene...tu na sk...nieco hrozne... :frowning2: ja rozmyhslam ze sa budem venovat niecomu uplne inemu..po poslednej materskej..ono zas ale comu??? ja mam tu pracu rada...ale fakt pokym nemusim nepojdem naspat do toho...pri rodine..detoch a za tie koruny...
20. nov 2008 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sestry su na tom asi tak ako ucitelky... ja som bola uc. a mala som 9 cisteho !!!! ale uz som 4 roky mimo skolstva a mam 3x viac.... ale kamoska zostala, nervaci sa s detmi a ma 12 cisteho....
neviem, co je lepsie...
20. nov 2008 o 09:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Toto sa este aj zle cita.. ked si predstavim akych hlupakov s akymi platmi poznam co cely den nic nerobia... sila... mne sa to zda byt velmi narocna robota, samozrejme zavisi aj od oddelenia....
20. nov 2008 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no toto by si mali precitat nasi pani poslanci :slight_smile: nechcem sem zavadzat politiku, bozechran, ale.... nech si skusia z takych platov vyzit...

A maximalne mi dviha tlak, ked sa robia vsetky tie smiesne a trapne statistiky o priemernych platoch na Slovensku... vtedy tam asi pocitaju ja tie poslanecke platy.... inac si to neviem vysvetlit....
20. nov 2008 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to nezaplatena praca a kopec zodpovednosti a hlavne,ked si vas ludia nevazia a ste tercom filtrovania jednak zo strany lekarov,lebo sa zle vyspali a jednak zo strany pacientov a ich navstev :angry: aspon na SVK

raz mi jeden ,,lekar,, povedal,ze sestricka je predsa podlozka pod nohy , na ktorej si tie nohy vzdy moze kedykolvek utriet, som kukala ako blazon :rolling_eyes:
20. nov 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte neda mi nenapisat, je to strasne co sa v zdravotnictve deje :frowning2: neuveritelne nizke platy mate :frowning2: :frowning2: :frowning2: a ked zoberiem tu zopovednost ,klobuk dolu ped vami baby
20. nov 2008 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evita :astonished: to je ale.......nenapisem vies co myslim...kokso neskutocne...inac aj ja som sa stretla vela x s povysenecky m spravanim lekarov..a pritom bez sestry su neschopny...a hlavne baz šikovnej a skusenej sestry..uz som bola aj svedkom toho ze lekar nevedel jednoducho napichnut a zaistit žilu...no uplne ko...bez sestry su nemozny...a ešte si aj hubu utieraju o teba... :angry: a ako pises aj pribuzny..spravaju sa ako Bohovia...neskutocne..ale musis byt mila a kmitat..lebo mas staznost na konte... :frowning2: nieje to ako volakedy aj samotny pacienti sa zmenili..nie su taky vdacny ako volakedy...zneuzivaju ked sa co da...
20. nov 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evita to nemyslis vazne? A ten kde vystudoval? Taky by mal vynasat odpadkove kose... :frowning2:
20. nov 2008 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to katastrofa,segra robila roky na kramaroch-robila sustavne,nadcasy si jeden cas ani nesmeli pisat ,presla detskou onkologiou,chirurgiou a rizikovym tehotenstvom,no nakoniec to vzdala a skoncila v sukromnom centre.
inak po skusenostiech s detskymi sestrami/niektorimi/na detskej patologii mi to pripadalo ze tam 90 percent sestier je z donutenia ze si nenajdu ine uplatnenie.
lebo ked piskali inkubatory a ako maminy sme ich upozornili v domneni ze nepocuju a ono zrevali za za 8500 si nohy nedolamu-to bola silna kava :frowning2: a kopec inych negativnych veci no to je ina tema :frowning2:
20. nov 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sestrička je fackovací panák medzi lekárom a pacientom. To, čo píše evita je len slabý odvar! Nechcite počuť moje zážitky! neviem, či ste niektoré zažili mobing na pracovisku. Možno by ste mi neverili, alebo ako mi povedali moje deti- mami, čudujeme sa ti, že si to necháš !
20. nov 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oli mobing na pracovisku je uzasny,ja som nieco podobne zazila :angry:

titkovamiriam ssu sestricky a sestricky,ani vsetci ludia nie sme rovnaki :wink:
20. nov 2008 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne to som odbocila od temy a mozno keby mali lepsie financne zazemie boli by milsie tie platy su fakt mizerne.
20. nov 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute holky, no ja takisto zasnem nad tymi platmi, je to fest nedocenena praca, tak ako aj skolstvo, a pritom je to jedna z najpodstatnejsich sfer... veeelka skoda, ze take pracovite a nadane baby musia makat za taku zobracenku. A z toho vyzit.
20. nov 2008 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
plat nemotivuje,ale akceptuješ ho,lebo práca ťa baví ,ale chodíš z nej s plačom, a do nej so strachom. Čo s tým ? :wink:
20. nov 2008 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ináč , (nechcem sa dotknúť učiteliek- sama teraz končím pedagogiku) myslím, že pri porovnaní s platom učiteliek - suma vychádza rovnako, námaha asi tiež. Lenže ten plat keď prerátate na hodinovú mzdu, vyjde niečo iné. Sestra nemá prázdniny, pracovný čas cca 4 hod.....A je jednou nohou v base, tam ide o život.
20. nov 2008 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Tvoj príspevok