Platí zákaz vstupu do obchodu s dieťaťom?

arielqa
7. apr 2020

Ahojte,chcem sa spýtať,počuli ste o tom ,že by bol zakaz vstupu s dieťaťom do obchodu???

dopolbokaodrata
8. apr 2020

Tak asi tam ide hlavne o to rýchlo nakúpiť, čo treba a vypadnúť a nie sa tam este zdržiavať s dieťaťom ktoré tam môže lietať, chytať veci a hádzať sa o zem. Oficiálne to zakázané nie je, ale keď sa raz odporúča chodiť len po jednom, tak by sa tak mal každý zariadiť a s deťmi na nákup len keď sa ozaj inak nedá.

eliska13
8. apr 2020

@katka2602 prosím Ťa o čom píšeš?my sme išli dvaja, lebo sme išli nakupovať pre 2 rodiny nie som tak hlúpa, aby som robila garde mužovi len tak z roztopase, keď viem aká je situácia.Bolo mi blbé kvôli maminmu nákupu blokovať ďalším ľuďom košík, tak som chcela nakúpiť do jedneho a každý nakupuje podľa svojho zoznamu nech to máme čím skor..A teda mi povedz ako riešia tie pocty a metre štvorcové, ak príde mama s dieťaťom?a na jeden košík idú 2?
@danielinaa

katka2602
8. apr 2020

@eliska13 píšem o tom tvojom komente, že ste mali brať 2 vozíky. Nerozumieš, že keď ste raz šli dvaja tak ste sa počítali ako 2 ľudia čo idú robiť 2 rôzne nákupy? Takže nemohli pustiť ďalšieho človeka aj,keby si ten druhý vozík nezobrala. Čo na tom nerozumieš. Jasnejšie sa to napísať nedá. Tak ak príde s dieťaťom tak dá jeden vozík bokom k sebe, aby to sedelo,ale bude počítať 2 osoby. Ak teda vôbec s dieťaťom pustia do obchodu. Vozík je počítadlo a hotovo. Ak to niekto ignoruje je to na jeho triko,no mohli by ľudia pred obchodom aj po hlave skákať pre žiadneho drzého zákazníka by som neplatila pokutu 20 000€ len preto, že sa mu nepáči, že má brať ďalší vozík. A to píšem všeobecne nie o tebe,lebo takých zákazníkov majú denne kvantum.

danielinaa
8. apr 2020

@eliska13 mala by si vziat vozit aj pre dieta. Ale napr. nasi zakaznici to riesia tak ze vezmu jeden vozik a jeden maly kosik do ruky a nakupuju tak. 🙂 Ale netusim ako to maju poriesene tam kam chodis nakupovat ty. My sme nechali voziky ale aj trochu kosikov, mozno niekde maju len voziky a tam sa to uz praktizuje tazsie. Vies ked je obchod prazdny, da sa trosku oko prizmurit. Ale teraz ked je casto napratany, a 10ti cakaju na vozik, neda sa velmi, lebo ti co cakaju tiez sleduju ci kazda osoba si kosik alebo vozik vezme a tu uz je to striktne lebo by nas ti co cakaju zozrali. A vacsi problem je samozrejme ta pokuta.

eliska13
8. apr 2020

@katka2602 s dieťaťom, či školákom bolo včera v Bille veľa žien a mali jeden kosik preto som zostala zaskočená touto požiadavkou v dobrej vôli, že mne stačí jeden a druhý prenechám inému.
@danielinaa v Bille ponechali len veľké vozíky

danielinaa
8. apr 2020

Mozno ma aj odsudite, ale ja by som sa v dnesnej dobe strasne bala vziat do obchodu svoje dieta. Mala by som obrovsky strach o jeho zdravie. Neni to sranda. Tych ludi sa premelie kvantum. Podla mna ani ta dezinfekcia neni 100 percent ochrana.

danielinaa
8. apr 2020

@eliska13 to je skoda lebo ked dajaky robotnik si kupuje svacu a ma v kosiku 2 rozky, pastetu a horalku, zbytocne sa s tym vozikom teriga po celej bille chudak.

katka2602
8. apr 2020

@eliska13 tak to už neviem,lebo je jedno aké staré je dieťa je to proste osoba. Možno to tam akceptujú,ale môžu na to doplatiť. U nás je 1osoba 1 vozík. Ja síce idem do obchoduje 1x za týždeň a pol,ale dieťa som nevidela ani raz. No je to už na zvážení rodiča. Každopádne vidím, že každá predajňa si spravila ešte vlastne pravidlá. 🤷

katka2602
8. apr 2020

@danielinaa tiež som toho názoru, no ako som písala vyššie, sú ženy ktoré sú samé stovky km od rodiny, alebo bez rodiny a musia si ísť nakúpiť 😔. Nemajú na výber. Nezávidím mamičke ak musí ísť do obchoduje s malým bábätkom 😞.

eliska13
8. apr 2020

@danielinaa asi nemali na výber ja mám už väčšie dieťa a tiež by som to nedovolila.Ale tiež susedka musela nechať syna doma, manžela má v zahraničí a druhá suseda jej stala na dvore za oknom a strážila prcka pri rozprávke cez okno😊