Pleseň na stene a bábo

31. jan 2021

caute. zial objavila sa nam v spalni na stene plesen. mienim to poriadne vycistit tym specialnym prostriedkom. moja otazka znie. ak to urobim rano a nasledne sa tam vude vetrat cely den mozme tam potom spat? 12hodin staci? dakujem.

dzulli1980
31. jan 2021

Určite nie ... minimálne 48 hodín vetrať ... mali sme v spálni pleseň, skúsili sme ráno prestriekať, celý deň sme vetrali, no večer, keď som si s tam s malou ľahla, po 20-minútach sa zobudila s úplne napuchnutou sliznicou nošteka, nemohla dýchať ... takže 12 hodín určite nestačí.

babovka2321
31. jan 2021

Ak je to protriedok s chlorom, ktory riadne citit (ako savo proti plesniam) tak ten sa fakt vetra aj niekolko dni, sama by som v tom spat nechcela a babatko uz vobec nie.

nelca84
31. jan 2021

Zalezi aj aku velku plochu budes striekat, ak ide napr. len o roztek, kde 2x streknes, tak to pocas dna vyvetras, ak ale ide o vacsiu plochu, tak asi sa tam jednu noc nebude dat spat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
31. jan 2021

Záleží od veľkosti a množstva plesne. Nam plesnivela jedna izba nad pivnicou kde sa nekurilo, striekala som to pravidelne kazde cca 2tyzdne, pleseň sa za to obdobie moc nestihla rozšíriť, vtedy sa tam dalo spat este v ten den ale ked som náhodou dlhšie nestriekala tak som musela poriadne a potom to smrdelo aj po celodennom vetrani. Inak odporucam natrieť protiplesnovou farbou, nam to veľmi pomohlo, odvtedy žiadna pleseň. A ked tam toho nemáš vela, stačí nastriekat savo na handricku a tym potret, vtedy tam nie je cítiť za pár hodin nič.

autor
31. jan 2021

dakujem vsetkym za rady. je to kruh s 20cm priemerom vznikol tam lebo tam bol oprety matrac a je to odvodova stena domu severo vychodna strana a toto povasie. zatial som to vycistila vlhcenymi servitkami a vystriekala dezinfekcnym alkoholickym prostriedkom. no neviem presne kam ist spat na tu noc dve... ach... dakujem za rady

autor
31. jan 2021

@viestta dik za tip kolko po pouziti sa tam nesmie byt?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trevis12
31. jan 2021

Skus pouzit ocot...ak je to povrchovs plesen pomoze. Rychlo sa vyvetra a ak nie, nieje neskodny 🙂

tata1401
31. jan 2021

@viestta prosím ťa ten prostriedok čo si dala link sa dá kúpiť aj v kamennej drogerii?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka10042017
31. jan 2021

Skús sterisolan od firmy bioni, drahý ale bez chlóru a ma úžasne vlastnosti. A da sa pri ňom hneď spat. Treba objednať cez net. Aj my sme ho použili na veľkú plochu v spálni za posteľou.

autor
1. feb 2021

@janka10042017 dakujem moc

charlottha
1. feb 2021

najlepsie spravis ak sa budes presne riadit pokynmi na pribalovej karticke, neviem ako to tam maju napisane

lusyyy36
1. feb 2021

V stavebninach kúpiš taky prostriedok na plesen, ktorý je vhodný aj do detskej izby, nesmrdi a da sa hned v izbe fungovať. Mali sme kazdy rok v zime plesen. Teraz sa mi ten sprej minul tak som kupila v drogérii nieco s chlorom a otras, cely den som vetrala a aj tak to bolo citit