Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

majka35
2. máj 2011

@pata31 ďakujem a nespravia sa ti tam dierky? tým, že preskakuješ očká?

pata31
2. máj 2011

@majka35 ked to nedas tak volne, ale viac zatiahnes, tak to ani nevidno 😉 ale ak vie niekto to nejako inaksie spravit, tak sem s tym, bo ja som na iny sposob zatial neprisla 😝

dievcatko84
2. máj 2011

@majka35 no ja som tak robila ako ty, a prisla som na to, ze ked robim placku tak musi byt stale mensia, lebo ty vlastne pridavas, tak aj kd mas dobry obvod, tak tam su zdvojene stlpiky a v dalsom raiadku ked nepridavas tak sa to vlastne rozsiri 😉 ja napriklad mala ma obvod 48 tak urobim placku na obvod 40-42max! a tak uz nepridavm a ver, ze nie je nikdy mala 😉
@pata31 ved aj ja tak, uz to niekedy ale beriem ako diagnozu 😉

majka35
2. máj 2011

@dievcatko84
@pata31 ďakujem, ste zlaté... vyskúšam aj jedno aj druhé... a teším sa, ked sa budem môcť aj ja pochváliť svojou prácou, tak ako vy 🙂 😉

pata31
2. máj 2011

@majka35 len to neskusaj oboje na jednej, bo to sa ti zase mala spravi 😝 😀
@dievcatko84 veru, ze to uz je diagnoza, bo mm uz niekedy na to aj frfle, ze nic nerobim, len pc a strikovanie...a ja sa stale rozculim, ze ja nestrikujem, ale hackujem...to mi narokom robi 😝 😀

majka35
2. máj 2011

@pata31 nie, niee ... jasné ... uvidím, ktorý spôsob je lepší 😉

dievcatko84
3. máj 2011

@pata31 😉 moj to radsej ani neskusa 😉 lebo hned hacikom do oka 😉 😀 Ja mam teraz toho viac, lebo je aj dvor, zahrada a mala je stale viac a viac aktivna aj ked je to super, ale na druhej strane clovek si potom vycita, ze sa jej nevenuje a uz ani rok a je v skolke...tak uz si ju tak neuzijem nikdy 😖 tak sa snazim stihat vsetko ako super-zena 😀 ale skutocne ked mala zaspi a ja vylozim nohy tak si to neviem predstavit inak ako s hacikom 😉 uz som skusala, ze pozrem film ako normalny clovek..no nevydrzala som a zacala som si vyberat strihy na tuniky 😉 chi 😉

lucia32
3. máj 2011

@zuzka72 máš na ten znak adidas aj nákres? či idem lúštiť z obrázku? 😀
Ja som tearaz hačkovala hokejové..... slovenskoooooo 🙂 a mám dalšie 4 rôzne rozhačkované 🙂

zuzka72
3. máj 2011

@lucia32 ty jo super a kde jsi vzala ty nášivky?
mám, už jsem to sesmolila 😀 pošli email pošlu

lucia32
3. máj 2011

@zuzka72 nášivky som normalne kupila v galanterke...

wawka@centrum.sk

pata31
3. máj 2011

@lucia32 jeej, super ciapky 😀
@dievcatko84 ja tiez nestiham vsetko, co by som chcela 😝 ale tak co uz, ked som sa na to dala, tak musim aj nieco obetovat, ale zase malej sa venujem maximalne, tak na hackovanie ostava len vecer, alebo ked spinka 😉

dievcatko84
3. máj 2011

no a dalsie moje vytvory 😉

@lucia32 paradny napad 😉

@pata31 sikula 😉

pata31
3. máj 2011

@dievcatko84 jeej, super suknicka, aj to bolerko, aj ciapka...daj fotku, ako v tom mala vyzera 😉

dievcatko84
3. máj 2011

@pata31 nemozem 😀 lebo ked som este len robila suknicku tak uz ju nechcela dat dole 😉 tak cakam na oslavu a tam ju tak vyparadim 😉 lebo ona v tom aj na piesok by chcela ist 😉 a po oslave mi to uz bude viac-menej jedno 😉 takze po 14-tom to hodim urcite 😉

lucia32
3. máj 2011

@dievcatko84 krásny kompletík, tá suknička je zlatunká a tie motýliky...krása 🙂

pata31
3. máj 2011

@dievcatko84 jaaaj 😀 podarena mala 😵
a pozeram, ze tu mame novu funkciu, ze paci sa mi to, to uz jak na fb 😕

dievcatko84
3. máj 2011

@pata31 aha fakt, ani som si nevsimla 😉 tak budeme "lajkovat" 😉 chi 😉

@lucia32 dakujem 😉

letuskah
3. máj 2011

@dievcatko84 pekneeeeeee, to kedy prosim ta stihas?

dievcatko84
4. máj 2011

@letuskah cez den ked spi alebo vecer ked spi 😉 a obcas ked je pri mne a hra sa 😉 ale cim je krajsie pocasie, tym je to horsie...chce sa obovom vonku a to hodiny len tak utekaju...a ty ako sa mas kocka? si sa dlho neozvala 😉

zuzka72
4. máj 2011

@lucia32 promiň já na tě úplně zapoměla, ale už jsem ti to teď poslala, omlouvám se, jo a jsou tam 2 typy stylů

pata31
4. máj 2011

@lucia32 prosim ta, ako sa robi taky kvietocek, ako si pridala na fb tu bielo-zltu ciapocku? 😕

lucia32
4. máj 2011

@zuzka72 akurát ju idem začať, som si okukala z webu nejake znaky, ale kuknem aj do mailu...dik
@pata31 je to tento kvietok http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4289

pata31
4. máj 2011

@lucia32 diiiky 🙂 🙂 🙂

zuzka72
4. máj 2011

@lucia32 jj když tak se ptej 😉

pata31
4. máj 2011

@zuzka72 a co to vlastne rozposielas mailom? 😅 😝

baskaj
4. máj 2011

ahojte šikulky!

už nejakú chvíľu mám túto vašu tému pridanú medzi mojimi obľúbenými a idem sa vám teda pochváliť svojou prvotinou:

baskaj
4. máj 2011

a zároveň idem po radu. nevedeli by ste mi niekto poradiť, kde by som mohla zohnať návod na takúto nejakú kvetinku? : http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/349793994/100... alebo nemáte nejaký návod na podobné 3D kvietky? ďakujem!

lucia32
4. máj 2011

@baskaj krásna čiapočka na ešte krajšej bambulke 🙂 Skús mrknuť na link čo som dala vyššie, je to sice len dvojvrstvova, ale ak urobiš ešte 2 rady mala by vypadať podobne...alebo kuk tuna http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5038 je to ružička, pletie sa pas a potom sa stača 😉

dievcatko84
5. máj 2011

@baskaj ahoj baska 😉 no krasne sa ti podarila!!!! A @lucia32 ma pravdu, ja som ju robila prave vcera 😉 Je to dvojvrstvovy kvietok 😉 ono to znie zlozito,ale ked pojdes podla navodu urcite to zmaknes 😉
ja ho poznam aj tak, ze urobis 9ro, do kruzku das 19pls a potom robis tak: 2ro, 2x po 2 ds a znovu 2ro a ukoncis po. A takto robis lupienky 6x do okola. Dalsi riadok otocis a urobis 5ro a upevnis po medzi lupienky a tak do okola. Znovu otocis a urobis 2ro, 8xds,2ro a ukoncis po. Dalsi riadok je rovnaky ako predchadzajuci ale robis po 7ro a v dalsom ma lupienok 10ds a tkato si postupne pridavas aj vzadu na retiazke aj v predu na lupienku az po vrstvu aku chces 😉 tesim sa na foto! 😉
tu je foto mojho velkeho co som robila ako aplikaciu na tasku znamej co ju mala poliatu atramentom 😀

dievcatko84
5. máj 2011

moje nove vytvory 😉 tuniko-svetriko-vesticky 😉 pre sestricky, preto su rovnake a zaroven rozne 😉