Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

cruelty
28. aug 2011

baby neviete poradit dobru galanterku v BA alebo v DS?

zuzkap2
28. aug 2011

@cruelty ahoj ja pletiem z Camilly a Catanie

zlatiak
30. aug 2011

chcela by som sa spytat teda poradit ak chcem pliest napr. diana baby tak su tam pisane ze vlna merino extra fina alebo baby cashmerino alebo merino super wash...a neviem to nikde zohnat take priadze...neviete mi prosim poradit kde sa to da zohnat a ak nie tak akou priadzou to nahradit? dakujem velmi pekne 🙂

dievcatko84
30. aug 2011

@zlatiak pozri sa na metraz vlny a na pripadne zlozenie a snaz sa nieco podobne pohladat v galanterke. Ak mas aj inu metraz, pripadne tam mas kolko je to ociek a riadkov na 10x10cm tak podla toho tiez mozes vyberat 😉

matja
2. sep 2011

ahojte, tak konečne mám doma Camillu. Dnes večer som si uháčkovala placku a zajtra budem pokračovať. Takže odteraz už nebudem pridávať vôbec žiadne stĺpiky navyše?

A ďalšia otázka, vie mi niekto poradiť, ako mám háčkovať spodok tejto čiapky? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7015
Od tej oranžovej farby sú už iba krátke stĺpiky? A posledné modré riadky sú tiež krátke stĺpiky?
Ďakujem.

hajanka
2. sep 2011

@zlatiak ahoj, skus aj klbkovlny.sk tam maju pekny vyber

dievcatko84
3. sep 2011

@matja ahoj krasavica 😉 No ja si myslim, ze su robene ako kratke stlpiky a aj tie modre za zltymi a potom dalsie zlte su robene akoby za zadnu nitku a vtedy ti to urobi tie pasiky..ale mozno @iloha alebo @zuzka72 skor poradia 😉 ci pisem dobre 😉 A ano, za plackou uz nepridaaj nic. Mne inak plati pravidlo, zep lacku meram ako obvod nie ako primer s tym pi apotom ten obvod musi byt trosku mensi ako ti reba, lebo to sa ti este natiahne 😉

matja
4. sep 2011

@dievcatko84 - ďakujem pekne. Včera som hačkovala iba trochu, mám asi takú polovicu, ale zatiaľ sa mi zdá, že čiapka je menšia. Obávam sa, že budem musieť párať, ale však nejako sa to naučiť musím.
Ešte si počkám, či sa vyjadria k tým stĺpikom aj ostatné dievčatá. Ale neviem, čo je to robiť stĺpiky za zadnú nitku... Asi to nájdem niekde na nete, však?

hajanka
4. sep 2011

@matja neviem ci ti to dobre (pochopitelne) vysvetlim, ale kazde ocko (hackovacie) je zlozene z troch nitiek, jedna je vpredu, jedna vzadu a jedna dole, ked hackujes bezne ides s hacikom cez tie dve ocka - predne + zadne, takze ked mas v popise hackovat za zadnu nitku, tak mas nabrat len tu zadnu nitku (nie obidve) 😉

matja
4. sep 2011

@hajanka - jasné, rozumiem 🙂 ďakujem.

@dievcatko84 - asi si mala na mysli, že ten "patent" - čiže tie posledné modré riadky - sú háčkované za zadnú nitku, však?

pata31
4. sep 2011

ahojte, po dlhsej dobe pridavam nejake moje vytvory, teraz som akurat dokoncila bekovku s vrtulnikom...no hadam sa to na vrtulnik aj podoba 😝 😉 a lienkova bekovka je pre moju slecnu 😉

zuzuh
4. sep 2011

nepametate si nahodou niektora kedy bola v lidli akcia na vlnu?Bolo to niekedy minuleho roku - vecsinou sa akcie o rok opakuju - tak cakam kedy bude zasa.

dievcatko84
4. sep 2011

@zuzuh no bola okolo Velkej Noci, nasi boli teraz pred mesiacom v Nemecku a tam ju mali znovu akurat tu akciu, aj haciky a ihlice 😉 takze uz sa to sinie 😉 Moj manzel robi v Lidl, ked budem vediet, ze sa to blizi napisem 😉

zuzuh
4. sep 2011

@dievcatko84 ok- potom daj vediet 😉

iloha
5. sep 2011

holky, já už sem moc nechodím, tím že mi nejdou vkládat fotky(tak mě to nebavi)a jsem většinou už jen na fb a tam i vkládám nové přírůstky 🙂
http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...
a http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...
a pak ještě kukla na zimu http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

majka35
6. sep 2011

ahojte šikulky, som tu znova ... neporadíte mi?

háčkovala ste niektorá túto bekovku?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4091

@pata31 pozerám, že ten tvoj prvý krásny výtvor je niečo, čo ja veľmi chcem ... ide mi o tie reliéfne stĺpiky a pridávanie ... ja to párem snáď už 20 krát 🙄 som začiatočník a tak by som sa chcela už pochváliť svojim výtvorom

iloha
6. sep 2011

@majka35 zde je názorné video jak se dělá reliéfní sloupek
a s přidáváním ...čemu konkrétně nerozumíte?

majka35
6. sep 2011

@iloha samotný reliéfny stĺpik mi problém nerobí, tento som odkukala z videa, ale čomu nerozumiem je to pridávanie
len by som chcela vedieť, kam picháte prvé a posledné očko, aby mi sedeli počty podľa návodu, lebo mne sa vytvára veľká medzera na konci, teda tam, kde je šev

pata31
6. sep 2011

@majka35 ja si to podla svojho robim, nie celkom podla navodu a pridavam tam, kde robim reliefny stlpik, cize na jednom ocku spravim aj reliefny poza stplik z predchadzajuceho riadku a zaroven do toho ocka este spravim obyc.DS a tym padom pridavam...a ked uz mam placku, tak potom uz nepicham do toho ocka, uz len reliefny robim...

majka35
6. sep 2011

@pata31 ďakujem, práve som na tom robila a nakoniec som zistila, že naozaj je najlepšie pridávať podľa seba 🙂

a z čoho si háčkovala tvoje čiapočky na obrázku? sú naozaj nádherné 🙂 ja mám camilu

pata31
6. sep 2011

@majka35 tak nech sa ti to podari 😉 a ja tiez z camilly robim tieto jesenne 😉 a dakujem za pochvalu 😵

nikol.l
6. sep 2011

Ahojte baby, potrebujem poradil veľkodušne som sa pustila do háčkovania a úplne som stroskotala hneď na začiatku ☹ Mám problém aj keď idem podla návodu proste neviem ako ďalej...Spravím si tých 6r.o. a spojím do kruhu potom si spravím 2r.o. a cez ten stred mám pichať tých 17 dl.sl. a tam je ten problém...Vždy ked si na háčik naviniem priadzu a mam pretiahnuť cez stred neviem kam potom mám pychnúť aby sa mi spravil ten dl. sl.???Asi som to nepopísala nejak extra 😒 hádam ma pochopíte...Prosím poradte ...poprípade nemá niektorá niekedy čas na stretko, že by mi pomohla a vysvetlila čo a ako..ďakujem

veru0603
6. sep 2011

@nikol.l ahojky, když ti vznikne ten kroužek, uděláš dvě řetízková očka a pak háček nasměruješ do středu kroužku, který ti vzniknul spojením těch 6ti předešlých.
nepícháš proto do jiného očka, ale do středu ob kroužek. chce to trochu trpělivosti, ale půjde to 😉
další řady půjdou už lépe..vydrž
ráda bych se i střetla, ale máme to k sobě asi krapánek dál 😀

nikol.l
6. sep 2011

@veru0603 ahoj moc ďakujem uvidím cez víkend sa pokúsim nejak postúpiť tak som zvedavá či sa mi to podarí 🙂 a to som si fandila , že veď to zvládnem 🙂 a stroskotám takto na začiatku tak uvidíme ...tak to máš pravdu je to skoro za rohom 😉

lucia32
6. sep 2011

@nikol.l skús si pozrieť videá, sú to zaklady hačkovania http://www.youtube.com/results?search_query=cro...

matja
6. sep 2011

ahojte. Robíte niektorá takýto začiatok? Zdá sa mi, že @baskaj o tom tiež písala - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1793&user=...
Keď to na záver stiahnem, tak aj tak sa mi to vždy roztiahne, treba to tam nejako upevniť? Urobila som aj uzlík, ale nemyslím, že to tak má byť...

teri3
6. sep 2011

@matja ja mám dojem, že som to videla na youtube a tam to tuším volajú magic loop a omotáva to viac krát - myslím, že potom sa to nebude uvoľňovať a pritiahne si to podľa potreby 😉

lucia32
6. sep 2011

@matja ja ked robím do volného očka, niečo velmi podobné, tak potom koniec nite zapošijem dovnútra, počas hačkovania občas pritiahnem, aby sa mi to velmi neuvolnovalo, pri čiapkach to nepoužívam, skôr pri aplikaciach...

matja
7. sep 2011

@teri3 - youtube pomohol, teraz sa mi krúžok už nerozťahuje 🙂

nikol.l
7. sep 2011

@lucia32 ďakujem nejaké som pozerala , ale uvidíme skúsim ešte cez víkend sa na to pozrieť 😉