Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
20. okt 2011

@zuzuh tak mala ma dobre obdobie, tak sa v pohode da aj pri nej 😉 sedime si pri telke alebo sedi vedla mna a listuje v knizke a ja jej vymyslam pribehy podla obrazkov a popori tom hackujem 😉 Dnes nam maju prist robit dvere tak kym cakam tak skusam nove bolerko...paradne vyzera, snad sa mi aj podari...potom hodim foto..aby som mala doma peknu skolkarku od novembra 😉

chanella
20. okt 2011

Dievcata, chcela by som zacat hackovat. Tak velmi sa mi zapacili ciapocky, hlavne tie dievcatkovske su prekrasne. Ja mam doma sice chalana, ale mozno aj pre neho by sa dalo 🙂 MOhli by ste mi poradit aky hacik si mam kupit na zaciatok a tiez s akou vlnou je pre mna ako pre zaciatocnicku najlepsie zacinat? Dakujem pekne 🙂

dievcatko84
20. okt 2011

@chanella ja najviac pouzivam 3-ku hacik. A vlny najlepsie su tie co su "nechlpate" 😉 na nich mas napisane aj aky hacik ti treba. Napriklad Red Heart su dobre ale rovnako aj ine, staci popozerat v galanterke a ist e ti aj poradia. Skus taky zlaty stred, nic hrube ale ani velmi tenke. drzim palce a tesim sa na tovje vysledky 😉

chanella
20. okt 2011

@dievcatko84 dakujem velmi pekne za rady. Hned ako sa trosku zotavim, vybehnem do galanterky 🙂 Pekny zvysko dna 🙂

dievcatko84
20. okt 2011

@chanella nemas za co, ved som ti vlastne nic neporadila 😉 a skus pozret rozne videa na youtube mne velmi pomohli ked som nevedela co a ako 😉 je to nazornejsie ako citat postupy 😉

snehovavlocka
20. okt 2011

@dievcatko84 take nieco by som brala aj ja (ta tehu tunika),ale nez by som ju dorobila....zacala som este v lete,ale akosi ma presla trpezlivost 😅 zvolila si krasny vzor 😝

letuskah
20. okt 2011

dievcata ako podsivate tie ciapky, teda ako si robite strih na ten flis?

dievcatko84
20. okt 2011

@snehovavlocka dakujem 😉

@letuskah ja si polozim ciapku na polovicu a tak ju obkreslim na flis. Ale o kus viac. Potom to jednoducho vystrihnem a prisijem ku okrajom. Teda okraje su prisite aj na uskach aj proste vsade naookolo, ale vnutro sa da akoby vybrat...dobre som to napisala? snad je to zrozumitelne...

pancake
20. okt 2011

baby chcela by som uštrikovat čapicu. neviete nejaky link na postup?? dakujem.

lussy23
21. okt 2011

ahojte. veľmi ma bavia takéto umelecke ručné práce. a chcela by som skúsiť aj háčkovať. ako na to? Najlepšie nejaký fotopostup.

letuskah
21. okt 2011

@dievcatko84 ok ale je to dostatocne 3D? ak chapes co myslim, ci sa ta hlavka v tom dobre citi. no ale vyskussam najskor s nejakym zdrapom a potom kupim flis 😀 a dakujem

lucia32
21. okt 2011

@letuskah ja som prave predvčerom prvykrat podšívala čiapku...vystrihla si akoby 2 zaokruhlene trojuholníky ( obkukla som kupovanú čapicu) a dalšie 2 zaoblene trojuholníky ale dole predlžene na ušká...potom to zošila a ručne prišila okolo čapice, na špici najprv uchytila...môžem doma trojuholničky odfotiť, dnes idem podšívať dalšiu....

slavkicek
21. okt 2011

baby, vedeli by ste mi sem hodit nejaky postup na ustrikovanie "elfskej capice" ? dakujem velmi pekne

dievcatko84
21. okt 2011

@letuskah myslim, ze hej...je to vlastne prehnuta latka..ti poslem foto 😉

dievcatko84
21. okt 2011

@letuskah joj tak na figu to tam vidiet... 😖 ale inu nemam a malej je uz mala..tak sa neda natiahnut jej teraz na hlavu 😉

dievcatko84
21. okt 2011
letuskah
21. okt 2011

@dievcatko84 nooo toto som chcela vediet super, dakujem, vyskusam bud tak alebo ako pise
@lucia32 to sa mi tiez paci. dam vediet, dakujem 😵

lucia32
21. okt 2011

Baby Slovenky, nemáte niektorá klbko Camilly 6317 akvamarin alebo 5318 azur ???? , súúúrne, kúpim, nikde ju neviem zohnať a treba mi ju...... 🙂 🙂 🙂 alebo niečo jemne tyrkysove, či bledomodre, či aké???? k tomuto...poradíte?

pata31
21. okt 2011

@lucia32 v pondelok pojdem do galanterky, tak ti mozem pozriet, ci nema...

letuskah
21. okt 2011

@lucia32 ja som mala tyrkysovu cataniu este jedno klbko ale taku riadne tyrkysovu, krasnu ale neviem ho najst uz dost dlho neviem co som s nim porobila ☹ to by bolo supis

lucia32
21. okt 2011

@letuskah taku riadne tyrkysovu mám, ale poznáš to, mamička by rada čo najpresnejšiu farbu...no asi bude mať smolu....
@pata32 dik, všetko čo sa bude akotak podobať beriem...

pata31
21. okt 2011

@lucia32 a to chces jedno klbko? a z ktorej,keby nahodou mal obe farby...?

lucia32
22. okt 2011

@pata31 tak keby mal obe a budeš kupovať, tak mi zober aspon po 2 klbka, nech sa mi to už oplatí...

teri3
22. okt 2011

@lucia32 no ja mám iba tmavú tyrkysovú - 5308 - tej mám dve klbká, ale jedno je tuším už načaté a tú bledšiu tyrkysovú tuším už nevyrábajú 😒 . A potom mám úplne bledulinkú modrú - 5045 a potom šedú, tá by tiež asi pasovala k tej modrej - 5326...neviem, čo k tomu chceš dorobiť, ale možno by bola pekná aj nejaká trošku kontrastná 😉

lucia32
22. okt 2011

@teri3 no tak to bude asi preto 😝 , na cz som ešte našla u nás nie....5308 mam aj ja 2 klbička a dokonca aj tu vodovu 5045 mam, som kukla, tak asi dam tu a pomiešam niečo, lebo to chcu ku supravke, kde je aj bežove tričeno.... ale vdaka, si ma posunula dalej...

teri3
22. okt 2011

baby, tak toto je výzva 😀 😀 😀
https://picasaweb.google.com/115803997342429167...
odporúčam pozrieť si aj ostatné fotky, sú super 🙂))

lucia32
22. okt 2011

Baby robím vlnenú čapicu, teda som už urobila, vonkajší obvod mám 53 ( na 52 hlavu) ešte podšiť, aj na dlžku som dala o 1 cm viac, práve som ju natiahla na hlavu svojej Natálke, má 47 a jej je akurát ( odmerala som po vnutornej strane a má 47 cm, robím bez merania, pre iné dieťatko, nebude malá??? Ja viem, že vlna sa ešte natiahne, alle??? Ake sú vaše skúsenosti....ja som tuším Naty minuly rok davala nakoniec aj gumičku, bo jej bola po 1 nosení volná...ukludnite ma, že to bude fajn....bo som mala len to 1 klbko...a obchody otvorené až v pondelok...
Ale ak dam podšivku na 52 obvod a tak našijem, tak by to malo sedieť, nie?

lucia32
22. okt 2011
dievcatko84
23. okt 2011

@lucia32 no mne sa tiez po noseni natiahne dost...tak si myslim, ze ak je podsivka vacsia tak bude dobre 😉 len nemas to velmi napchate teraz v ciapke tu podsivku?

letuskah
23. okt 2011

@lucia32 ja myslim ze sa to natiahne po prvom noseni, mne sa doteraz ponatahovalo aj to co nemuselo 😉 peknucka je