Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zabulka1
13. feb 2012

mozem sa ta opytat tu zelenu capicu si robila ake vzory?dakujem.inak su krasne aj ta zlta capica nema chybu na miminu supre vinikne

babatenko
13. feb 2012

ahojte, dievčatá, tak sa chcem pochváliť, moja prvá detská čiapočka 🙂

reiva
13. feb 2012

@rene82 Jéj, ďakujem za radu 🙂 ja som si to nevedela prestaviť, keď som videla iba háčik a vlnu ja že, čo s tým mám robiť 😀 😀 😀 tak som sa vrátila k pleteniu... tak tie čiapočky pre detičky mi preto nejdú, lebo to lanko je dlhé 🙄 ja som si myslela, že som niečo nepochopila, tak preto sa mi nedarí 😝 hm, na 4, alebo 5 ihliciach som to ešte neskúšala, skúsim vygoogliť nejaký návod na čosi malé milé... háčkované vecičky sú urobené rýchlejšie? 😅

rene82
13. feb 2012

@reiva podľa mňa hej. háčkovanú čiapku jednoduchú na 2 ročné dieťa urobím tak za hodinu-dve a tá istá štrikovaná najmenej 5 h ak nie viac.

rene82
13. feb 2012

@evelin116 ja by som to asi vplnila tým, čím sú plnené vankúše. pes rúno, či pes guličky (nie tie polystyrénové, tieto sú iné) či ako sa to volá. určite to predávajú tam, kde aj paplóny, vankúše. prípadne ak chodíš do ikei, tak tam sú také vankúšiky 35x35 cm za 1 euro, tak tú výplň z toho.

lenkalela
13. feb 2012

kocky ,nemate navod na taku dlhu capicku pre mimino s gongolcom na konci?

monalisatko
13. feb 2012

@evelin116 jééééj to bolerko je krásne. Také jemnučké bábikovské 🙂 🙂 🙂

reiva
13. feb 2012

@rene82 😀 no tak toto som mala vedieť ešte predtým ako som sa pustila do pletenia 😀 😀 😀 😝 niekedy mi to trvá aj večnosť... dajú sa urobiť všetko s háčkovaním? Myslím tak , že svetríky pulovriky?

rene82
13. feb 2012

@reiva hej. na mimibazar.cz nájdeš, dokonca aj také, že ladenie do kolekcie next, ak si závisláčka na next-e. bolerká, vestičky, sukničky, čiapky, šály, rukavice, štucne, čelenky, svetríky,........... dokonca aj hračky

reiva
13. feb 2012

@rene82 Jéj, to si musím pozrieť 🙂 ďakujem za info, dúfam, že háčkovať sa naučím skôr... akú vlnu potrebujem k háčkovaniu, tiež sa používa taká ako pri pletení ?

lussy23
13. feb 2012

@babatenko nádherná

lussy23
13. feb 2012

@evelin116 nádherné

rene82
13. feb 2012

@letuskah od tej firmy mám disney obliečky pre malú a teraz som objednávala celé 2 sady (paplón, vankúš, obliečky Minnie) odtiaľ. majú dobré ceny. máš ich paplón? dobrý je?

letuskah
13. feb 2012

@rene82 nemam od nich nic len tie vyplne sme si s mamou kupili. mozno paplony casom teraz mame este tie male detske ale uz by to chcelo nieco vacsie, malemu trcia nohy z babetkovskeho a vacsiemu zase z toho detskeho co je 135 dlzka 😀

nikuska4
13. feb 2012

strašne zle to vidno,ale je tam aj kvietok...

lucim
13. feb 2012

@evelin116 ja som si kupila vankus v akcii v jysku 🙂 a tym vyplnam co treba.
@katkaaalex nemozes porovnavat pleteny a hackovany material ... v pletenom mas jeednotlivu nitku, v hackovsanom je to okolo seba omotane. ak chces z hrubsej vlny, tak pouzi iny vzor, napr. nedas dlhe stlpiky ale polodlhe, diery budu mensie, alebo ju podsi.

@letuskah aj ja som tu uz odmotavala natahane "kable" z vlny z celeho domu, vyborne sa vymotava vlna z koliecok auticka, pokial s nim poriadne pojazdi 😀
@adrika79 ja ciapocky nestrikujem, ale hackujem, ako kocky pisali, je to lahsie ... a asi mas vela ociek nahodenych, ked sa ti to vlni.

rene82
13. feb 2012

@letuskah moja malá spí od vianoc s dospeláckym paplónom aj vankúšom (2,5 roka) a čo mám teraz objednané z tejto firmy, tak to pre švagrinine dvojičky k 2 rokom - chcela ona, lebo im kúpila normálne postele. snáď bude kvalita dobrá. návliečky máme odskúšané, takže to viem aká je kvalita. len paplóny som nevedela.

lucim
13. feb 2012

@nikuska4 super siltka a aj kvietok vidiiiiiim 🙂
@rene82 @letuskah my sme nedavno presli u matula na dospelacky paplon, ked dostal dospelacku postel, tak ja uz len velke rozmery paplonov idem riesit. 😉
@reiva ta ista vlna, velkost hacika si preecitas na klbku, tak isto ako velkost ihlic.
@lenkalela cica, kocky to tu riesili par stran dozadu, skus polistovat 🙂
@babatenko kraaaasna ciapocka 🙂

katkaaalex
13. feb 2012

@lucim dakujem velmi pekne za radu, urcite vyskusam🙂

evelin116
13. feb 2012

@lucim
@rene82
@letuskah dik baby za rady ale uz to netreba.pisala mi jedna mamicka ci jej neuhackojem takeho macka co som robila ale ze chce20ks. a namala som sajny aku cenu jej mam dat. a najmesi mal byt 20cm. a tak som sa jej spitala ze kolko si ona predstavuje a ze dohodneme sa a ona mi za to ponukla 2-2.50€ co mi nestaci ani na material.tak na to som to potrebovala vediet.ja som ju odmietla za tu cenu a hlada dalej niekoho co pochybudjem ze niekoho najde

evelin116
13. feb 2012

jaj baby dnes so chcela malu v tom bolerku odfotit a je to male...az moc som to zasila a uz to nebudem rozoberat lebo uz to nemam s cim zosit..tak ma skoro trafil slak

lucim
13. feb 2012

@evelin116 no mna by teda nenasla 😠 tolko makacky za nic? ludia si nevedia predstavit, kolko je to piplacky a nedocenia cenu ludskej prace. 😕 nech si kupi cinske strojom site.
a co keby si to skusila zosit normalnou nitou? mrzi ma, ze je to male

evelin116
13. feb 2012

@lucim no myslela som na to ale to by asi dlho nedrzalo..no ta mamicka mi pisla uz tak ze ci si nechcem zarobit par grosov..tak som myslela ze aspon nieco ale nic s toho. ☹ aj som sa potesila ale nakoniec nic s toho.ty bi si si kolko za to pytala lebo nemam sajny co staja

lucim
13. feb 2012

@evelin116 mini hracky som robila len par tu po okoli dobrym kamoskam za 5... a rozhodne nemali 20 cm. tusim 10cm? idem kuk na sashe, ci tam najdem nieco na porovnanie.

letuskah
13. feb 2012

@evelin116 ha tak to je super cena, to fakt pokial nieco take nerobi tak nema sajnu ani len o tom co stoji matros nieto este co ta to stoji prace a casu...
ked zosijes normalnou nitou bude to drzat v pohode, ja pleteniny zosivam norm nitou 😉 to nas..re ked sa s niecim trapis a je to male, poznam 😝

lenkalela
13. feb 2012

@lucim dakujem nasla som to🙂

lucim
13. feb 2012

@evelin116 len tak namatkovo som nasla od 9 do 23, v priblizne takej velkosti 🙂 podla vypracovanosti.

reiva
13. feb 2012

@lucim Ďakujem 🙂

marianna_c_
13. feb 2012

@bodlienka neviem, ci ti uz niekto poradil, ale ak mas tieto ciapocky v albume na predaj tak to vymaz z albumu a nahraj do inzeratov akoze ich predavas 🙂