Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bv_alexandra
22. mar 2012

@monalisatko sú len 100g návin 230m a u mna bude vycchádzať cena 2,30€ aktuálne to bude začiatkom apríla. 😉 🙂

bv_alexandra
22. mar 2012

a z 20dkg /modra a biela/ som urobila toto vesta, dve čiapky, papučky, aby ste si vedeli predstaviť spotrebu 😀

lucia32
22. mar 2012

Najnovšie 🙂

deniskateniska
22. mar 2012

@letuskah dakujem 😉

lussy23
22. mar 2012

@bv_alexandra nádhera
@lucia32 krásnučké sú

lussy23
22. mar 2012

@julianka777 nádherné vecičky
@evelin116 krásnučké

iloha
22. mar 2012

pro vnučky 😉

iloha
22. mar 2012

pro dvojčátka 🙂

lucula73
22. mar 2012

@bv_alexandra ahoj,prosím ťa a ten šilt si ako robila,že tak pekne drží?spolu alebo zvlášť a je prišitý?moc sa v tom nevyznám,ale mne sa to nepodarilo 😕

bv_alexandra
22. mar 2012

@lucula73 jaj moja to je dobrá otázka, ani sama neviem ako 😀 😀 😀 ale nie robila som to podla návodu par stranok dozadu. len on nie je az tak dobrý bo som to robila v nemocke a nevedela som si pozriet ako sa ubera. nerobila som ho moc dlhý . 😝

monalisatko
22. mar 2012

@bv_alexandra super, to je cca ako batole - myslím cena. Potom určite daj vedieť. Chcem svetrík pre dcérky, tak hladám vhodnú vlnu 🙂

kibuk
22. mar 2012

moja dnesna autickova 😉

janemari
22. mar 2012

@iloha tá myška je perfektná,dobrý nápad 🙂

letuskah
22. mar 2012

@iloha mne sa zase paci ten tucniak 😵
inak dokoncila som svetrik konecne, nevychadzala mi vlna tak som dokupila a nakoniec mi ledva aj to dalsieklbko vyslo, malo to mat golier ale by mi nevyslo, dam foto ked podarujem 😵

kibuk
22. mar 2012

zienky sa chcem opytat kde kupujete vlny,skor cez net alebo?? ja tu mam po blizku jednu galanterku ale tie ceny hmm

sonka31
23. mar 2012

Kocky, poradite mi nejaky pekny vzor na letnu ciapocku? Nieco vzdusne. S podrobnym popisom, ak je to mozne. Oteplieva sa nam... Mne tie nakresy na MMB nic nehovoria 😒

iloha
23. mar 2012

@kibuk přes net, je to i poštovným levnější (tedy pokud nechceš jedno klubíčko )🙂

julianka777
23. mar 2012

este pridavam fotky setiku na mojom slniecku 🙂

lemge
23. mar 2012

ahojte...ucim sa hackovat,ale zatial su o len take krkolomne pokusy 😀
dnes sa chystam do galanterky,a kedze vy ste tu take sikovnice sikovne 🙂 ,prosim vas o radu.

>aka priadza je vhodna na jarnu ciapocku?...ja som zatial skusala hackovat len z takej chlpatej vlny co som doma vyhrabala,a to mi dobre neslo.
>a hacik?je treba na nieco prihliadat pri vybere?....doma mam taky stary akoby hlinikovy -teraz su asi lepsie,nie?
>kolko priadze treba na jednu ciapocku na obvod 47cm?cca?
dakujem vam 🙂

rene82
23. mar 2012

@lemge skús camillu, cataniu, kačenku alebo katku. veľkosť háčika je uvedený na každej vlne, čo kúpiš 😉

lemge
23. mar 2012

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

este prosim o vysvetlenie-na tejto stranke.co znamena 1dl.sl??

tu prvu radu tych 17 ociek,to musi byt vzdy 17?to si vzdy ratate? a ratate len tu prvu radu tych 17?

aky je rozdiel medzi 1dl.sl a 2xdl.sl ?

dakujem

monalisatko
23. mar 2012

@julianka777 nádhera 🙂 🙂 🙂

lemge
23. mar 2012

@rene82 dakujem,som zvedava ci budu aspon jednu z nich v galanterii mat...a jedno klbko staci na jednu ciapku,jednofarebnu?

rene82
23. mar 2012

@lemge 1Ds je klasický dlhý stĺpik, 2xDS je dvakrát nahodený dlhý stĺpik
na čiapočku si to musíš rátať, lebo inak ti to nebude vychádzať. ja robím do základného krúžku 18 (teda prvé je vždy 2-3 retiazkové očká + 17 DS) potom sa ráta ostatný vzorec

rene82
23. mar 2012

@lemge a rátať treba vždy do priemeru základnej placky, kým sa rozširuje

lemge
23. mar 2012

@rene82 a ten ostatny vzorec,to ratas tiez?cize kazdu radu si pocitas stlpiky?..
...co znamena 2krat nahodeny stlpik?....klasicky stlpik je ked nahodim 2 ret.ocka a pretiahnem,ano?(ostane mi na haciku nakoniec 1ocko)..dobre to rozumiem? a ten 2krat nahodeny? 😕

lemge
23. mar 2012

@rene82 ked mam priemer placky47cm,ako budem vediet pokial mam rozsirovat?
dakujem 😉

rene82
23. mar 2012

@lemge priemer placky 47 je obrovský. to asi myslíš obvod hlavičky že? robí sa to tak, že si zmeriaš obvod hlavičky a ten vydelíš 3.14. vyjde ti priemer základnej placky. čiže obvod 47/3,14 je 14,97 cm. základná placka bude mať teda tento priemer alebo menší, podľa toho,, ako to vyjde. vždy zaokrúhluj smerom dole (čiapočky sú vždy elastické), nie hore, lebo to už bude široké a bude to z hlávky padať.
takže pridávaš takto.
- základný krúžok
- 3 retiazkové očká ako náhrada prvého DS (to je takto v každej rade) + 17DS
- 3 RO ako náhrada a potom 2DS do predchádzajúceho, potom 1DS, 2DS a stále to striedaš. tým pádom budeš mať po ukončení rady 36 DS
- ďalšia rada 3 RO ako náhrada a pokračuješ 1DS, 2DS, 1,1,2,1,1,2 (každý tretí DS vlastne rozdvojíš. vždy to vychádza v tom rozdvojenom z min. rady, takže to je pomôcka
v ďalšej rade 1,1,1,2,1,1,1,2 (každý štvrtý rozdvojíš)

takto rozdvojuješ až do potrebného priemeru. tuším to bude tak do ôsmej rady. čiže rozdvojuješ každý ôsmy DS. keď máš ten potrebný priemer, tak už pokračuješ bez pridávania. do každého DS dáš 1 DS.

snáď je to zrozumiteľné

a 2xnahodený DS je tak, že vlastne normálny DS robíš tak, že máš RO omotáš raz priadzu podbereš očko, znovu nahodíš a prevlečieš. pri 2x nahodenom po RO omotáš priadzu 2X a potom ju postupne po jednom očku prevliekaš (asi som to napísala nezrozumiteľne 😅 )

rene82
23. mar 2012

@lemge napr.: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9380
video pre DS
okolo 2.33min je aj ten 2x nahodený DS kukni to celé